agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni13Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-07-2009, 07:30   #31
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cennetbahçesi Mesajı Göster
Arzu hanım alanyada çok yıllık ipek diyor peyzajcılar hatta maki peyzajın sayfasında arştırdım çok yıllık ipek geçiyor adı tabi sizler daha iyi bilirsiniz Adalet hanım tumbergiyaların tohumu yok herhalde hibrit onun için yok diye düşünüyorum bu gün oraya buraya dağılan dalları toparlarken bir dalını kopardım sizin için perlite gömdüm 5 çelik kök salar salmaz adresinize göndereceğim siz bu çiçeğe ilgi gösterdikten sonra benimde çok dikkatimi çekmeye başladı su için koyduğumuz büyük bir tankerimiz var onun kenarına ekip te gölge yaptırmadığımız için çok pişmanlık duydum zira ne yaprağını döküyor nede bakım istiyor arsızca uzayan dallarına yön vermek yetiyor ayrıca çok yıllık ipeklerdende köklendireyim sizde yoksa
Sevgili Cennetbahçesi, çok ama çok mutlu oldum, dilerim bütün çelikler tutar, sadece yaylada kışı geçirebilirler mi diye düşünüyorum, tohum oluşturmadıkları için her yıl yeniden ekmek imkansız.
Bir deneyelim, ben onu en iyi güneş alan alanlardan bir yere dikerim.
Çok yıllık ipekler için de aynı durum söz konusu, yine de denemekte fayda vardır diye düşünüyorum, buralarda hiç görmedim.

Sevgili Arzu Kırlangıç, gerçekten semizotu gibi, belki yaprakları da yenebilir, bir denesem mi?

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2009, 11:45   #32
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Arzu hanım alanyada çok yıllık ipek diyor peyzajcılar hatta maki peyzajın sayfasında arştırdım çok yıllık ipek geçiyor adı tabi sizler daha iyi bilirsiniz Adalet hanım tumbergiyaların tohumu yok herhalde hibrit onun için yok diye düşünüyorum bu gün oraya buraya dağılan dalları toparlarken bir dalını kopardım sizin için perlite gömdüm 5 çelik kök salar salmaz adresinize göndereceğim siz bu çiçeğe ilgi gösterdikten sonra benimde çok dikkatimi çekmeye başladı su için koyduğumuz büyük bir tankerimiz var onun kenarına ekip te gölge yaptırmadığımız için çok pişmanlık duydum zira ne yaprağını döküyor nede bakım istiyor arsızca uzayan dallarına yön vermek yetiyor ayrıca çok yıllık ipeklerdende köklendireyim sizde yoksa
Konuyla ilgili bilgilendirilmesine reğmen, klavyedeki noktalama işaretlerinin yerini, ısrarla öğrenmemekte direnen arkadaşa, özel olarak yardım etmemiz şart oldu. Öğrenme hızına göre, tekrar aranıza dönecektir.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2009, 19:07   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sayın Malina ve değerli dostlar aranıza döndüm.Uzaklaştırılmam bana iyi bir ders oldu,elimden geldiğince imla kurallarına dikkat etmeye çalışacağım.
gelelim tema evinden son görüntülere .Kontes ve Bızdık tan sonra bir de Max isminde bir köpeğimiz oldu.ve bahçemizin son hali.

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2009, 19:12   #34
Ağaç Dostu

hibiskus ve diğerleri

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
Eski 03-10-2009, 19:23   #35
Ağaç Dostu

genel görünüm

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
Eski 03-10-2009, 19:28   #36
Ağaç Dostu

Son bir kaç resim

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
Eski 03-10-2009, 19:33   #37
Ağaç Dostu

Affınıza sığınarak Alanya dan bir kaç kareyle bu günlük sonlandırıyorum.

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
Eski 04-10-2009, 11:40   #38
Ağaç Dostu

hüsnüyusuf's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2007
Galeri: 15
Sn. cennetbahçesi, son mesajınızdaki ikinci fotoğraftaki çiçeğin ismi nedir? Geçtiğimiz yaz görmüştüm bu çiçeği. Çok hoş, limona benzettiğim bir kokusu vardı. Soğanlı bir bitki olabilir mi?

hüsnüyusuf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2009, 14:58   #39
Ağaç Dostu

Sayın hüsnüyusuf yucca alanya da bol miktarda var temadakiler açmadılar henüz.

Eski 04-10-2009, 16:04   #40
Ağaç Dostu

hüsnüyusuf's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2007
Galeri: 15
Cevabınız için teşekkür ederim. Yukka'yı duymuştum ama bu çiçeğin yukka olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum

hüsnüyusuf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2010, 08:50   #41
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Ben daha önce bu sayfayı nasıl görmemişim .Neler kaçırmışım.
Gerçekten sevgili cennetbahçesi siz haklı olarak cennetbahçesi ismini almışsınız.Cennetten bir köşedesiniz .Köpeklerinize ,kedinize,çiçeklerinize bayıldım. .Tema vakfı bahçesinde olmak istedim .Ne kadar huzur verici bir yer .Onlar ne güzel çiçekler ,bizlerle bu güzellikleri paylaştığınız için teşekkür ederim .

Düzenleyen Hhatice : 25-06-2010 saat 14:52
Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2010, 23:07   #42
Ağaç Dostu

Hatice hanım değerli ağaçlar net dostları ekim 2009 tarihinde Alanya Tema Evi kapanmıştır.Böyle güzelliklerin sona ermesinden dolayı çok üzüldüğüm için bir türlü dilim varıp söyleyememiştim .Sayfanın kapatılmamasını yetkililerden özellikle rica ediyorum bu güzellikler resimlerle de olsa Ağaçlar net sayfasında kalırsa çok sevinirim .Güzel dileklerde bulunan herkese sonsuz teşekkürler.

Eski 14-04-2010, 07:03   #43
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Hatice hanım değerli ağaçlar net dostları ekim 2009 tarihinde Alanya Tema Evi kapanmıştır.Böyle güzelliklerin sona ermesinden dolayı çok üzüldüğüm için bir türlü dilim varıp söyleyememiştim .Sayfanın kapatılmamasını yetkililerden özellikle rica ediyorum bu güzellikler resimlerle de olsa Ağaçlar net sayfasında kalırsa çok sevinirim .Güzel dileklerde bulunan herkese sonsuz teşekkürler.
Bahçeyi yeni farkedenlerden biri de benim.
Bu bahçeden, yeni sezona ilişkin fotoğraflar ümit ettiğimiz şu günlerde, ''kapandı.'' haberi çok üzücü oldu.
İnşaallah, bir arsa-rant meselesi değildir sebebi. Hoş! Sebeb, Tema' nın ekonomik gerekçeleri isede üzücü ya.
Tek dileğim: Bu alanın doğasının korunması ve bakımının sürdürülmesi. Yani betona yenik düşmemesi.
Sayın cennetbahçesi,
Bu güzel mekanı bize tanıttığınız için, çok teşekkürederim.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024