agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen hekankay

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-10-2008, 17:10   #1
Yeni Üye

hekankay's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2007
hekankay / Bahçem

agaclar net i uzun süredir takip ediyorum hatta epeyde faydaladım... 2 senedir uğraştığım bahçemin şimdiki halinden aslında birazda sizler sorumlusunuz ee madem sizlerinde emeği var bi paylaşayım dedim saygılar...

Eklenen Resimler

dalya35 beğendi.
hekankay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2008, 17:23   #2
Yeni Üye

hekankay's Avatar

bu arada yazmayı unuttum fotograflarda gördüğünüz herşey tamamen kendi imalatım olup isteyen arkadaşlara seve seve yardımcı olmaya çalışırım uygun bir vakitte havuzun yapım aşamalarınında fotolarını ekleyeceğim

Eski 17-10-2008, 21:52   #3
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Elinize sağlık, havuzunuz çok güzel.
Nilifer yetiştirmeyi düşünüyor musunuz, bence havuzunuza çok yakışır.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2008, 22:36   #4
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Hekankay, elinize emeğinize sağlık. Bahçeniz çok güzel olmuş ve seneler geçtikçe, ağaçlar, bitkiler geliştikçe (hepimizinki gibi) çok daha da güzelleşecek inşallah.

Verandanın ayaklarına bir kaç çiçek açan sarmaşık türü ister ama

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2008, 00:16   #5
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Dışarda gezerken, bahçe demirlerindeki saksıları görseydim eğer hiç düşünmeden kapınızı çalardım, neden mi? çünkü; ağaçlardan olduğunuz o kadar belli ki.

Herşey çok güzel görünüyor, tebrikler. Bahçede kendinizin yaptığı herşeye ait yapım aşamalarını görmek isterim..

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2008, 04:11   #6
Yeni Üye

hekankay's Avatar

yorumlarınız için teşekkür ederim. havuzda nilüfer yetiştirmeyi kesinlikle istiyorum ancak balık ve nilüfer arasında muallakta kaldım malumunuz ikisi bir arada çok zor olacak kararım hangisi olursa olsun sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.
veranda ayakları konusunda kesinlikle haklısınız ancak verandanın önündeki çim alan sanırım fotograflarda net olarak görülmemiş o alanda 9 adet minyatür 3 tane baston gül ayrıca köşelerde de mor salkım ve sarmaşık güller, orta alanda bodur elma, şemsiye dut ve ladin dikili. saksılardan hiç söz etmiyorum bile, bana kalsa daha neler ekicem ama ayrıntıları abarttıkça bütünü bozmaktan korkuyorum açıkçası
doğa dostlarının kapı çalmasına cidden lüzum yok kapım hep açık saygılar...

Eski 18-10-2008, 06:18   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Çok güzel bir bahçe hayal gibi yapmışınız.Benim içinde bir keyif çayı içerseniz bahçenizde sevinirim.

aliş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2008, 00:50   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2007
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hekankay Mesajı Göster
yorumlarınız için teşekkür ederim. havuzda nilüfer yetiştirmeyi kesinlikle istiyorum ancak balık ve nilüfer arasında muallakta kaldım malumunuz ikisi bir arada çok zor olacak kararım hangisi olursa olsun sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.
...

Sn.hekankay,

Bence bu nedenle birisinden vaz geçmeyin. Bitki ve balık her zaman birbirini tamamlıyor.

Bende nilüfer dahil bir çok bitki ve 20 den fazla koi var. Adı çıkmış zavallıların. Nilüferlerin topraklarını biraz deşiyorlar, yapraklarının kenarlarından daha çok sinek vs. şeyleri yiyorlar. Belki ara sıra bir diş alsalar da o kadar çok yaprağınız oluyor ki, hiç fark etmez.

Bazen de su sümbülü, su marulu gibi çok taze bitkileri salata niyetine tadıyorlar ama dediğim gibi bitkiler o kadar çabuk çoğalıyor ki, neticede bunun hesabı bile tutulmaz. Zaten kışın, cinsine göre, bitkilerinizin bir kısmını kaybedeceksiniz. Mesela Nilüferlerin bir tek yaprağı bile kalmıyacak.

Bitkilerin arasında balık çok güzel bir görünüm veriyor. Tavsiye ederim.

tugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2008, 19:07   #9
Yeni Üye

hekankay's Avatar

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.benim nihayi kararım da sizinde söylediğiniz gibi Tuğrul Bey, yani hem su bitkileri hem balık ancak bu konuda yardımınıza ihtiyacım olacak
mesela, ağustos ayında 14 tane koi maalesef geçmişlerine kavuştu meğerse bu rahmetli arkadaşlar taze su sevmezlermiş bu konuda en azından bunu öğrenmiş oldum ayrıca yoğun araştırmlarım sonucu bu arkadaşların ilkbahar da yavruladıkları, 60 cm ve üzeri büyüyebildikleri ve bilumum gereksiz bilgiye eriştim ancak iş işten geçmişti koilerden sonra bir arkadaşımın evinde mahkumiyetini tamamlamaya çalışan 2 kader mahkumu japon balığını havuzda özgür bıraktım(en azından balıklar öyle sanıyor bense ciddi bir deney için kullanıyorum onları) eğer bu kışı sağ sağlim atlatabilirlerse ilkbaharda sanırım havuz japon dolacak. (gereksiz not: ben balıklardan anlamıyorum galiba)

benim sorum ise nilüfer ve balıkların salata olarak tüketmesini hedeflediğim su marulu ve sümbülleri konusunda olacak malum önümüz kış ve ben bu ıslak bitkileri ne zaman servis edicem japonlara ayrıca cehaletime verin su bitkileri balıkların aksine suyun aşırı bakterili olanını sevmez mi? biraz daha açayım yemyeşil bir suyun içerisinde ben bu japon denen balık hayvanını nasıl görücem havuzda veya şöyle sorayım her yeri nilüfer yapraklarıyla kaplı bir havuzda siz koilerinizle nasıl iletişiyorsunuz

Eski 19-10-2008, 22:30   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2007
Galeri: 7
Sayın hekankay;

Su durumuyla ilgili deneyimimi bu bölüme yazdım Süs havuzu yapımları

Marul ve sümbül, soğuğa dayanmıyor, ben kışın içeriye alıyorum onları. Siz salata servisinizi mart ayından sonra yapacaksınız çünkü koilerin metabolizmaları da kışın yavaşlıyor. Bu iki bitki sürekli yakıcı güneşi de sevmiyorlar, o zaman diğer bitkilerin altına çekiyorum. Sabrederseniz koileriniz elinizden yemlenmeye başlıyacaklar, yem yerken ağızlarını şapırdatacaklar, çeşitli azgınlıklar yapacaklar) Çok zevk alacaksınız.

Koilerle iletişim kurmakmı? Ayak sesinizden sizi tanıyacaklar, şaşıracaksınız)

Soracaklarınızı rahatlıkla sorun, siz de zamanla yaşadıklarınızı aktarırsınız.

Saygılar

tugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 10:09   #11
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hekankay Mesajı Göster
..fotograflarda gördüğünüz herşey tamamen kendi imalatım olup...uygun bir vakitte havuzun yapım aşamalarınında fotolarını ekleyeceğim..
Bahçeniz çok güzel olmuş. İmalatlarınız için de kutlarım, çok güzel görünüyorlar.

Havuzun arkasında, 5. fotoğrafta görülen köşede de bir imalatınız mı var?

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 10:47   #12
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili hekankay, bahçenizde dolaşmak bu sabah nasip oldu. Ellerinize sağlık, çok da güzel iş çıkartmışsınız. Güle güle tadını çıkartın.
Benden istediğiniz, herhangi bir tohum veya fide olursa hiç çekinmeden yazınız lütfen.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 17:24   #13
Yeni Üye

hekankay's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sabah Mesajı Göster
Bahçeniz çok güzel olmuş. İmalatlarınız için de kutlarım, çok güzel görünüyorlar.

Havuzun arkasında, 5. fotoğrafta görülen köşede de bir imalatınız mı var?

teşekkür ederim Sn. sabah, aslında fotografların flu olma nedeni yüklerken ki 70 kb kuralı orada sorduğunuz ya dallarını aşağı doğru kıvrırak bağladığım kiraz ağacı ki bu formdaki kirazlara bayılıyorum veya şelale şeklindeki çiçeklik, ki havuzda görülen delikli taşları sanırım biraz fazla kullandım bahçemde her ik köşe fotograftaki durumda hatta aralarıda aynı şekilde delikli taş istinatlı çiçeklik
Sn. Guler, ilginiz ve samimiyetiniz için çok teşekkür ederim. bir mukabele efendim...

Eklenen Resimler

Eski 20-10-2008, 19:13   #14
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Deneme;
Name:  köşe.jpg
Views: 1099
Size:  51.5 KB
Name:  4.jpg
Views: 1107
Size:  46.1 KB
Name:  13.jpg
Views: 1089
Size:  44.7 KB
Name:  3.jpg
Views: 1110
Size:  47.2 KB
Name:  10.jpg
Views: 1111
Size:  69.0 KB
Bu mesajımı sileceğim, sadece deneme amaçlı yükledim. 500 veya 450 piksel yaparsanız fazla netlik kaybı olmayacaktır, büyüklüğü de yeterli oluyor. Bakın gölge yerleri açınca nasıl değişiyor. Beğenirseniz bu fotoğrafları yükleyip sizinkilerle değiştirebilirsiniz.

Daha büyük ve daha net yüklemek için galeriyi kullanmak gerekiyor.

Eski 20-10-2008, 19:27   #15
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Pergolanın beton ayaklarını siz mi yaptırdınız? Ben de pergolanın üzerini balkon yapmak istiyorum bunun için de ya çelik konstrüksiyon yaptırıp giydirmeyi ya da betondan yaptırmayı düşünüyorum. Hangisi daha ekonomiktir acaba?

Eski 20-10-2008, 20:50   #16
Yeni Üye

hekankay's Avatar

Sn Limon, fotograflar için çok teşekkür ederim
pergola meselesine gelince bu konuda uzman değilim ancak gururla söylüyebilirim ki komple kendim yaptım (sanırım bu konularda biraz yetenekliyim) öncelikle şunu belirteyim eğer betonarme bir balkon düşünüyorsanız size kısaca nelere ihtiyacınız olduğunu anlatmaya çalışayım; öncelikle bir demirci ustası, bir kalıpçı ustası, beton işçisi veya hazır beton şirketi, sıvacı, kaplama için ayrı bir usta ayrıca üzerini kapatacaksanız iyi bir pergolacı ve tüm bunlar için kullanılacak malzemeler kısacası çok masraflı ve bir o kadar uzun sürecek bir periyod, farkındayım gerildiniz benim yaptığıma gelince 5" lik demir borulardan ayaklar ve 40*40 kutu profilden çatı konstrüksiyonu üzerine btm denilen çatı kaplama malzemesi son olarakta ayakları tuğla ile örüp işi tamamladım, yaptırmak isterseniz de tüm bunlar için bir demirci ve bir kaplama ustası dışında kimseye ihtiyacınız olmayacaktır. betonarme ile kıyaslarsak kesinlikle tavsiyemdir. aklınıza takılan herhangi bir noktada seve seve yardımcı olmaya çalışırım. saygılar

Eski 20-10-2008, 21:01   #17
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Sayın Hekanay bahçeniz harika görünüyor. Tebrikler.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 21:06   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2008
havuzda koi cinsi balıklar süper olur emeginize sağlık

ihsanozdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024