agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni291Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-09-2011, 10:51   #1351
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2011
Yine hayranlikla tekrar tekrar baktim resimlere ve bahcem icin büyük kararlar verdim cardagimin etrafini sizinkiler gibi ciceklerle ortanca ve yaseminlerle kapatacagim insallah
Tekrar güle güle büyütün ciceklerinizi.

zencefil cicegi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2011, 10:54   #1352
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

sevgili limon bahcenizde gördügümden beri yasemin arayisindayim
ama inanilmaz cok cesit var benim cardagimin seklide sizinkine cok benziyor ve o sekilde kapanmasini istiyorum yasemininizin cinsi ni rica etsem yazarmisiniz.

Eski 06-10-2011, 11:16   #1353
Ağaç Dostu

tturt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2008
Galeri: 112
Sayın Limon,

Uzun zamandır bahçenize bakamamıştım. Öncelikle hayırlı olsun, allah sağlıklı ve iyi günlerde oturmanızı nasip etsin.
Eminim güzellikleri yaşarken bizlere de yaşatacaksınız. Allah kolaylık versin.

tturt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2011, 15:52   #1354
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Her şey gönlünce oluyordur, inanıyorum. Bize de beklemek düşüyor. Kolay gelsin, emeklerin boşa çıkmasın, sevgiler...............
Teşekkür ederim Vildan hanım.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2011, 15:55   #1355
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Satı hanım, çok teşekkür ederim. Ulaşamadığım bir şeyler olursa muhakkak isterim.
Sevgili limon kolay gelsin.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2011, 15:55   #1356
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zencefil cicegi Mesajı Göster
sevgili limon bahcenizde gördügümden beri yasemin arayisindayim
ama inanilmaz cok cesit var benim cardagimin seklide sizinkine cok benziyor ve o sekilde kapanmasini istiyorum yasemininizin cinsi ni rica etsem yazarmisiniz.
Pervane Çiçekli Yasemin-Rhynchospermum jasminoides, soğuğa dayanıklıdır. Böceklenme, hastalık gibi sorunlarına onunla tanıştığımdan beri- 6 yıldır hiç raslamadım. Oldukça hızlı büyür. İki kökünü yaz sıcaklarında taşımak zorunda kaldım, gölgeye diktim ve her gün suladım, yeni yerlerine alışıp bir sürü yeni sürgün verdiler bile. Bahara eskisi gibi olacaklar umuyorum. Ortanca ben de almak istiyorum. Ama bu kez değişik çeşitlerini bulma isteğindeyim. Almanya'da vardır sanıyorum. Ön sıraya da Heuchera çeşitleri dikin bence. Onlar da gölgeyi seviyor, yaprak renklerinin çeşitliliği de avantajları. Burada 1-2 türünü ancak bulabiliyoruz, Orada çoktur sanıyorum. Özellikle sarı ve turuncu tonlarındakilere bayılıyorum.

Eski 06-10-2011, 16:02   #1357
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tturt Mesajı Göster
Sayın Limon,

Uzun zamandır bahçenize bakamamıştım. Öncelikle hayırlı olsun, allah sağlıklı ve iyi günlerde oturmanızı nasip etsin.
Eminim güzellikleri yaşarken bizlere de yaşatacaksınız. Allah kolaylık versin.
Sağolun Sevgili tturt.

Eski 06-10-2011, 16:03   #1358
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lir Mesajı Göster
Sevgili limon kolay gelsin.
Bahçeyle ilgili bir şey yaptığım yok ama işler yoğun şu sıra. Sağol.

Eski 06-10-2011, 16:09   #1359
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Pervane Çiçekli Yasemin-Rhynchospermum jasminoides, soğuğa dayanıklıdır. Böceklenme, hastalık gibi sorunlarına onunla tanıştığımdan beri- 6 yıldır hiç raslamadım. Oldukça hızlı büyür. İki kökünü yaz sıcaklarında taşımak zorunda kaldım, gölgeye diktim ve her gün suladım, yeni yerlerine alışıp bir sürü yeni sürgün verdiler bile. Bahara eskisi gibi olacaklar umuyorum. Ortanca ben de almak istiyorum. Ama bu kez değişik çeşitlerini bulma isteğindeyim. Almanya'da vardır sanıyorum. Ön sıraya da Heuchera çeşitleri dikin bence. Onlar da gölgeyi seviyor, yaprak renklerinin çeşitliliği de avantajları. Burada 1-2 türünü ancak bulabiliyoruz, Orada çoktur sanıyorum. Özellikle sarı ve turuncu tonlarındakilere bayılıyorum.
Tam istedigim gibi yanliz benim cardagin önünde cicek ekebilecek bir bölüm yok cimenler var.
Ben söyle bisey düsündüm cardagin önünü kaplayacak uzunlukta ve oldukca derin saksilar var onlardan alsam ona eksem ayni coskuyla büyürmü acaba?
Söylediginiz gibi ortancalarin okadar cesidi varki insan hangisini alacagini sasiriyor.Benim bahcemde lila pembe ve beyaz acanlarindan var simdilik.

Eski 07-10-2011, 10:45   #1360
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Saksıda bu kadar coşkulu olmaz. Ben olsam bahçeye dikerim. Dikeceğiniz yerdeki çimi 30 cmlik daire şeklinde çıkarıp, toprağı güzelce belleyip bitkiyi dikebilirsiniz. Çimeni kaldırmak hiç zor değil, önce kürekle istediğiniz bölümü dikey şekilde 20-30 cm kadar kesip, sonra küreği pararel şekilde itip çimin köklerini kestikten sonra tabak gibi çıkacaktır. Koca bahçe varken sarmaşığa saksıda bakmak hem sizi hem de bitkiyi zorlar.

Eski 10-10-2011, 22:40   #1361
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Başlığa bir baktım taşınıvermişsiniz, geç oldu ama hayırlı olsun, güle güle oturun

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2011, 11:14   #1362
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar;

10.ncu sayfaya kadar okudum. Fazlasını aklım/düş dünyam hazmedemiyecek. Önce bunları sindirmek zorundayım. Şahane başlangıc bana.

Sağlıcakla kalın. Her türlü çaba verdiğiniz değerleriniz ve gizli dünyanızla...

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2011, 12:55   #1363
Ağaç Dostu

smiy's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2008
Sevgili Limon, anlaşılan yeni bir macera daha başlıyor. Sizin ve yaptıklarınızı zevkle izleyen bizler için. Eminim bu macera boyunca yine bizleri hayran bırakacak hatta hasta edecek) güzellikler yaratacaksınız.Bu güzel macera boyunca size kolaylıklar diliyorum....
Herşey gönlünüzce olsun...

smiy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2011, 17:17   #1364
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Sayın Limon;
Babam anlatırdı rahmetli, İstanbul' da sinemadan sinemaya koşuştururduk derdi. Falan sinemada, filan film varmış ve 72 kısım tekmili birden gösteriliyor diye. Heyecanla takip ederdik sinemaları. Kaç kısım gösteriliyor o film diye.

Ben de sizin o heyecanınızı yansıtmanızı, babam gibi izlemeye çalışıyorum. Geldiğim kısım sayfa: 13

Yeter bence.. 3 'leme de yeter dedi bana zaten. Mandal-çamaşır teli-çiçekler ))

Ailece hürmetlerimle lütfen.

Son sayfaya bakmayan, heyecan peşinde bir şaşkın.

Eski 11-10-2011, 18:41   #1365
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Sevgili limon merhaba
o güzel bahcenizi özlemişim,doya doya gezip yorulduğum yerde bir çay molası verip birkaç şeftali bırakıp kacacağım.)))

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2011, 18:08   #1366
Ağaç Dostu

limon's Avatar

2 gündür uğrayamamıştım, güzel dostlarım ne güzel şeyler yazmışsınız, sağolun.

Birol Bey, çok güldürdünüz beni. Şeftali zamanı geçti artık ama... Mandalin yok mu mandalin?

Yeni bahçe güney cephe olunca ilk işim mandalin ağacı dikmek oldu. Sn. Romantik, üzerinde meyveli bir fidan göndermiş, 2 tanecik meyveye gözümüz gibi bakıyoruz.

Sn.Mrduran, teşekkür ederim güzel sözlerinize. Bu moral 1 sene götürür beni. Tembel zamanlarımda ben de eski sayfalarımı gezip, yaptıklarıma şaşıp, ne hamarat kadınmışım diye böbürleniyorum.

Sevgili smiy, çok teşekkür ederim.

Sevgili MSaygın, çok teşekkür ederim.

Eski 12-10-2011, 22:51   #1367
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Sayın Limon;

Sayfa 17 bitti. Dostlarınıza kızmaya başladım artık. Ya size hediye çiçek yolluyorlar, ya da çiçek veya çiçek sitesi öneriyorlar. Üstelik Eşiniz de sizi fidan satan yerlere gitmenize izin veriyor. Hele, Sayın Neconeco, gıcık verir gibi, sizde şu yok, bu yok demez mi. Siz dinlemeyin onları efendim. Lütfen.

Yoksa ben sayfaları bitiremicem. El insaf yani.

Bide çimleri seyreltme ve çiçeklere yer açma işine atılırsanız yandım. Bu konuda Max da benle hemfikirmiş, kendisi dedi bana efendim.

Dilerim Su kabakları daha da çok yayılır da, çiçek ekecek yer bırakmazlar size. Hiç olmazsa ben son sayfaya gelene kadar.

Bakmayın siz bana efendim, kendi kendime konuşurum bazen. Siz güzelliklere güzellik katmaya devam edin lütfen.

Cümleten Saygılarımla efendim.

Elbette dostlarınız ve ziyaretçilerinize eksik etmiyorum bu dilekten..

Eski 13-10-2011, 15:48   #1368
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Merhabalar efendim;

Sayfa 27 bitti. Öğrendiğim;
A- Fotoğraf çekilirken 1-2 el marifetinin uygulanışı
B- Kediye isim vermezsek, sahiplenilmeme duygusunun kedi tarafından algılanacağı.
C-Sebze bahçesinin, sınır tarafının, gölgesinin kenarınlarının ucunun görüntüleri. (Sanırım bahçe, adı gibi gizli, ya da ben çok sabırsızım).

6 ay gerideyim hala. Ama sizler Hazan mevsimini yaşarken, ben yeşillikler/çiçekler/tomurcuklar arasındayım. Ve de çok memnunum halimden. Sabrı da öğreniyorum böylece, heyecanı ile birlikte.

Geçmişte kalan rahatsızlığınız için Geçmiş olsun efendim)

Sanırım Ekim ayının 20' leri civarında buluşabileceğiz. Hiç te üzülmüyorum, Nisan sonu baya tatlı.

Tüm dostlarınız ile kalın sağlıcakla efendim.

Saygılarımla lütfen.

Eski 14-10-2011, 17:21   #1369
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Sağolun.

Eski 14-10-2011, 23:29   #1370
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Merhabalar efendim,

Sayfa 32 bitti..... Öğrendiklerim;
- Cd' lerin farklı uygulamaları,
- Tavşanlar her an ve her yerde karşımıza çıkabilirler,
- Zeki Yağlı Bey' in ispiyonlaması sayesinde, gizli bahçenin yerini öğrendim. Sağolsunlar.(Ben, konu ve fotoğraflar arasındaki kopukluğu henüz farkettim). )

Askerde iken, bahçe ile fazla ilgilenmemi gören, tugay bahçevanının öğrettiği...Sağolsun.
- Kesmeye karar verdiğim, kurumaya yüz tutmuş gül çiçeğini tutuyorum, çiçekten aşağı doğru inen her yaprak ile sap arasında birleşme noktasını inceliyorum, toplu iğne topuzu kadar, filize benzer bir kabarıklık gördüğümde, onun 1 cm. üstünden kesiyorum (Çiçek budaması bu).

Lonicera Tatarica varmı sizde efendim? Hım.. deyin bakem.. Hemde sizin sevdiğiniz cinslerden..kes/buda, koku/200 metre, kar/kış, çalı/ağaçcık/çit..

Bende de yok) Çimlendirme özrüm var da ondan(Hala buzdolabındaki duran tohumlardan bir kısmını geçen ektim, kalanı bahara saklıyorum).

Haddim olmadan vede çaktırmadan size çiçek önermiş oldum sanırım(Ama Türkçe adını söylemiyeceğim genede)

Güzel bahçenizde dolaşmama izin verdiğiniz için teşekkürler.

Saygılarımla lütfen.

Şu sebze ve karpuzlar bitmeden bahçeyi arayayım ben.

Eski 15-10-2011, 12:22   #1371
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Merhabalar;

Geride kalmanın burukluğunu yaşadım.
Hayırlısı olsun yeni eviniz. Fizan da farketmez size, orası da araştırıcılığınız, bir bitki için dahi 2-3 seneye dek süren sabrınız sayesinde, gönlünüzün aynası olacaktır.

Ben ise bencilliğim ile kala kaldım ortada, bu günlerde neler dikebileceğimiz, uygun bitki/tohum/fide ve zamanlaması konusunda vereceğiniz bilgileri düşünerek.

Lütfen mevsimi geçmeden, bu mevsime uygun ekilebilecek/ektiğiniz tohumlardan bilgi verirseniz(Soğuk katlama gerektiren), sizin çektiğiniz ve itirafından zevk alacak kadar samimi olduğunuz acemilikleri bizler yaşamayalım(Tam bencillik...).

Sayın Nuri Murvet' in bir yazısı; ''Kışın havuzlarınızın çatlamaması için, diplerine çakıl taşı koyduğunuz 1-2 saksıyı, mümkün olduğu kadar suda batık ve yüzer halde koyun''. Benim ilavem de; Sanırım saksı ne kadar esnek/yumuşak olursa, genleşmeyi daha iyi absorbe eder.

ALLAH! tan dileğim, var olan gayretinizi daha da arttırması. Sağlıcakla kalın inşallah.

Eşiniz ve size ve aile efradınıza derin saygılarımla lütfen.

Eski 15-10-2011, 12:37   #1372
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Hmmm, sayın mrduran, loncera tatarica ; kırmızı çiçekli hanımeli mi bu?? Hemen webden baktım, çiçek rengi de çok güzelmiş...

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 16:47   #1373
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Merhaba Sayın İlhan;
Evet efendim. Tatar Hanımeli.

3 ay dolapta soğuklama yaptım ama çimlendiremedim. 7 ay sonra, şu anda birşeyler çıkıyor saksıda 1-2 milim kadar. O olmasını umutla bekliyorum.

Saygılarımla lütfen.

Eski 04-11-2011, 09:39   #1374
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Sevgili Limon Yeni bahçeyi ne zaman göreceğiz?
Meraktayım.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2011, 22:23   #1375
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-11-2011
merhaba limon bahçene bayıldım bende yeni ortanca ektim yaa bana yardım edermisiniz tutması kaç gn sürer 4 gun oldu ben ekeli yaprakları sarardı şimdiden lütfen yardım edın

tarçın 34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2011, 22:33   #1376
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uzman16 Mesajı Göster
Sevgili Limon Yeni bahçeyi ne zaman göreceğiz?
Meraktayım.

Ben de meraktayım hep fotoğraf eklenmiştir diye sayfayı açıyorum birşey yok. Daha çok bekleyecekmiyiz acaba)))

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2011, 09:16   #1377
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Selamlar, sayfama ne zamandır uğramamışım. Şimdilik paylaşılacak kayda değer bir şey yok, olunca paylaşacağım. Şu sıra bahçeden çok işle ilgilenmemiz gerekiyor, yoğun çalışıyorum, bahçe geri planda kaldı. Sizleri takip ediyorum.

Sevgili tarçın 34, hiç çelikten Ortanca yetiştirmedim, bu yüzden yardımcı olamayacağım ama Ortanca başlığında faydalı bilgiler bulacağına eminim. Ortancalarımı yapı marketten veya fidanlıklardan almıştım. Ortancalar kışın yaprak döker, kışın ikinci yarısı yeni sürgünler pıtırak gibi görünmeye başlar. Bahara da yapraklanır.

Eski 23-12-2011, 17:13   #1378
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Göremediğimiz bahçenize çok yakışacağını düşünüyorum ,göstermesenizde
uygulayın derim

Eklenen Resimler

tener, Asiye ve elifbilge beğendi.
nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2011, 09:08   #1379
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Nurcan hanım, bu kadar kalp kalbe olur... Ben de siteye yeşil çatı ve "beton üzerine çim nasıl uygulanır?" diye bakmak için girmiştim. Bu kadar mı denk gelir? Şaştım kaldım...

Eski 24-12-2011, 16:45   #1380
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
)) Ben de ,duvara asılı halde yetiştirilen sukulent'leri inceliyordum karşıma bu sevimli
fotoğraf çıkınca siz aklıma geldiniz .Kulübe de deneyip tecrübe edinirsiniz .

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024