agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Limon'un Bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/10356.htm)

limon 21-09-2008 17:45

Limon'un Bahçesi

5 Eklenti(ler)
Önce bahçenin en güzel zamanlarında çektiğim fotoğrafları sonra da bugün (yağmurlu bir sonbahar günü) çektiğim fotoğrafları paylaşmak istedim :)

Eklenti 47907

Eklenti 47908

Sokak kapısı girişine bahçeli evim olursa böyle yapacağımın hayalini kurduğum sardunyalarımı yerleştirdim. Bir çok kişi kokusunu sevmese de mütevazi, karşısındakinden fazla bir şey beklemeyen, dalını koparıp toprağa değdirdiğinizde yeşeriveren en sevdiğim çiçeklerdendir. Belediyeler bu arsız çiçeği neden her yere dikmez diye hayıflanırken geçen yıldan itibaren asma saksılarda görünce çok mutlu oldum :)

Eklenti 47909

Geçen yıl çektiğim fotoğraf, yasemin ne kadar küçükmüş;
Eklenti 50637
Bu da geçen yıldan bir fotoğraf, Manolya da bir yılda oldukça büyümüş, arkada Ortancalar ve Yasemin görünüyor, bir yılda ne kadar büyümüşler değil mi? Yasemin o direği tamamen kaplamış, Ortancalar iki misli uzamışlar ve gürleşmişler.

Eklenti 50638

Sebahattin Sargın 21-09-2008 17:49

Harika bir bahçe olmuş, tabi ne kadar emek verdiğiniz belli. Ama bu kadar az fotoğraf ile bırakmayın bizi ;) Yaseminler çok güzel gözüküyor, umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız. Can-ı gönülden tebrik ederim Sevgili Limon...

Sevgiler ;)

limon 21-09-2008 17:52

4 Eklenti(ler)
Bunlar da bugün üzerinde çalışmalar yaparak ve konu mankeni kullanarak çektiğim sonbahar fotoğrafları :)

En güzel fotoğrafı hangi açıdan görüyorsam sediri o şekilde yerleştirdim. Max'in normalde oraya yatması yasak ama bugün mankenlik yaptı :)
Eklenti 47910
Mankenim çabuk yoruldu :)
Eklenti 47911

Eklenti 47912
Bu da aynı köşenin sonbahar hali. Bahçevan.com'daki Sn. Plevneli'yi dinleyerek ortancaların budamasını Şubat sonuna bırakıyorum bu yıl.

Eklenti 47913

limon 21-09-2008 17:56

5 Eklenti(ler)
Bu da Gizli Bahçeye (Sebze Bahçem) açılan kapı. ;) Kapıyı sarmaşıkla kaplamaya çalışıyoruz. Ahşap merdiveni marangoza yaptırmıştım. Para bile almamıştı :)
Eklenti 47918

Eklenti 47919
Burası da sebze bahçem. Şu anda pek sevimli bir durumda değil aslında. Domatesler biberler sökülüp Ispanak-Roka-Maydanoz-Kıvırcık-Lahana vs.. ekilmesi gerek. Beni en çok oyalayan yer işte bu ufacık bahçe. Sebzeler çiçeklerden daha çok ilgi istiyorlar. :) Yapılacak çok iş var.
Eklenti 47929
Leylak'ığımın açtığı mevsime ait fotoğraflar... Galiba Leylağım kurudu. Dipten sürer mi bilmiyorum. En sevdiğim ağaçlardandı...
Eklenti 50641
Eklenti 50642

Gülşen 21-09-2008 18:10

Bahçeniz çok güzel Sevgili Limon; ne kadar emek verdiğinizi yazdıklarınızdan hepimiz biliyoruz. Bence Max '' fırsat bu fırsat güzel bir uyku çekeyim'' demiştir :p

Mermaid 21-09-2008 18:32

Sevgili Limon;
Muhteşem gözüküyor. Bahçeniz elinize sağlık. Sardunyalarınız çok güzel benim de en büyük hayalim; evime gelen konuklarımı ilk sardunyalarımın karşılaması
Nekadar emek verdiğiniz de belli ama karşılığınıda almışsınız

Çok, çok, çoook beğendim bahçenizi.;)

Sevdikleriniz ve sevenlerinizle mutlu bir ömür geçirmeniz dileği ile
Güle güle oturun
(hoş oturunca da bu bahçe bu halde kalmaz dimi. Çok çalışmak lazım çok:D)

Buket Aknar 21-09-2008 18:41

Sevgili Limon bahçenizi zaten beğeniyordum, şimdi daha da beğendim. Ellerinize sağlık. Konu mankeni de çok güzel poz vererek bahçenize daha da bir anlam katmış.

bahtiyar02 21-09-2008 20:21

sevgili Limon dostum.......Tek kelimeyle muhteşem bahçen.bakımlı ve tertipli. Merak ettiğim komple bahçenizin ölçüsü.bayağı büyük gözüküyor.Çamlarınızın çit görünüşü sanki ormanın ortasına kurulmuş bir ev izlenimi veriyor.
elinize emeğinize sağlık.
güle güle oturun.
saygılar

selenn 21-09-2008 20:27

Sevgili Limon bahçeniz, bitkileriniz ve Max harikalar. Ellerinize sağlık belli ki çok emek vermişsiniz.

cybel 21-09-2008 22:23

Sayın Limon sarmaşıklara olan ilginizi takip ediyordum forumda. Bahçeniz olağanüstü. Emeğinize sağlık. Max'e selamlar:)

imgelem 21-09-2008 22:33

Sevgili Limon;
Bahçeniz çok güzel olmuş.İç çekerek izledim.Benimki ne zaman böyle olacak diye...Hele o kocaman yasemine bayıldım.Ben mart ayında dikmiştim.Neredeyse hiç büyümedi diyebilirim.
Elinize sağlık.Emeğinizin karşılığını vermiş görünüyor.
Sedirle ilgili birşeyi merak ettim.Yan sandıkları sökünce koyacağınız yastıklar yere düşmez mi?Sandığın yan duvarını bırakıp destek olmasını sağlasanız daha iyi olmaz mı?

günsu 21-09-2008 22:48

Hakikaten sevgili limon bahçen çok şirin, umarım sağlıcakla oturursun:)Max'de çok şekermiş

Güler 21-09-2008 22:55

Sevgili Limon, gözümüz, gönlümüz şenlendi, ellerine sağlık.
Yapmayı plânladığın işlerde de kolaylıklar dilerim.

tener 21-09-2008 23:07

Ne kadar güzel bir bahçe.Kimbilir ne kadar emek verdiniz.Ama değmiş doğrusu ,harika görünüyor.
Bende işlerinizde kolaylıklar diliyorum.

uzman16 21-09-2008 23:35

Bu sayfayı nasıl görmedim hayret!...
Ben zaten daha önce yazmıştım. Limon'un fanatiklerindenim diye.
Artık Limon benim bahçe idolüm oldu. :p

Hayallerimde Limon'un bahçesi, Limon'un Sarmaşıkları, Limon'un Sebze Bahçesi, Limon'un Çilek bahçesi gibi yerler var artık.

Arzu Kasapoğlu 21-09-2008 23:53

Limon bu işi iyi biliyor;)

Kiraz 22-09-2008 07:26

Sevgili Limon, bahçende emeğin, zevkin ve henüz tanışmazsak da senden bir parça o kadar belli ki. Bahçeni çok beğeniyordum, yeni fotoğrafları da çok beğendim. Sardunyalı kısım da en beğendiğim.

Bahçende sevdiklerinle gönlünce yaşamanı, aklındakileri gerçekleştirmeni dilerim.

Dilek Baseski 22-09-2008 11:31

Herşey çok güzel görünüyor ama favorim MAX. Benim ALF'i yeni kaybettim, Max'e sağlıklı uzun ömürler diliyorum...

ardabora 22-09-2008 14:39

Hayran olmamak elde değil gerçekten,ellrinize sağlık.

ciceksever70 22-09-2008 15:17

Cok güzel, cok emek verilmis bir bahce. Umarim bütün düsündüklerinizi gerceklestirirsiniz...

ilker_eroglu 22-09-2008 19:08

Selamlar,

Acaba kış bahçenizde varmı bu güzel bahçenin bir köşesinde bu güzelligi sadece yazın yaşamamak gerekli .

İlker

çekirdek 22-09-2008 19:33

Limoncuğum, bahçen pek güzel.
Hayret, güzel insanların bahçeleri de pek güzel oluyor...

(Ortancaları ben de geçen sene aynı kaynaktan okuyarak sonbaharda kuruyan çiçek kesimi ve budama yapmıştım. Bu sene çok az sayıda ve küçücük küçücük açtılar. Nedeni budamamıydı çiçeklerinin geç kesilmesimiydi bilmiyorum. İstersen bir kısım çiçeği şimdiden kes, hem sonucu birlikte görelim hem de benimki gibi olumsuzlanırsa tamamen ortancasız kalmamış olursun.)

limon 22-09-2008 19:45

3 Eklenti(ler)
Bu fotoğrafı da dün çekmiştim pek net çıkmamış ama paylaşmak istedim.

Bu da kendini kuş sanıp Max'in kulübesinin çatısına tüneyen komşumun kedisi ;) Yağmur, güneş dinlemiyor tüm gününü orada öylece yatarak geçiriyor.
Eklenti 47993
Bunu daha önce çekmiştim sarmaşık kapının üzerine tünemişti. Diyorum ya kendini kuş sanıyor :)
Eklenti 47995

Bu da aynı evin Özgür kızı. Adını unuttum ama çok güzel bir suratı var ve 24 saat sevsen bıkmıyor.
Eklenti 47996

Oğuzhan 22-09-2008 21:04

Çok güzel bir bahçe .Kocaman MAŞALLAH........:)
Max yerinde olmak isterdim.Nasıl keyifle uzanmış ..
Güzel bir çay içilir.Yaseminli yere bayıldım.
Çaya gelsek neeee ..:D
Pastalar benden

çekirdek 22-09-2008 21:31

Yarışmanın kurallarına ekleyelim bence,
_Birinci gelenin bahçesine gidilip topluca çay içilecektir
diye...

zenfree 22-09-2008 21:55

Ellerine sağlık Limoncuğum. Çok güzel bir bahçe. Güle güle otur.:) Daha doğrusu güle güle çalış.:) Max keyfini çıkarıyor belli ki.

zenfree 22-09-2008 22:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 289878)
Sağol Çekirdek'çiğim.

Bak şimdi Ortancalar konusunda kararsız kaldım. Zaten solan çiçekleri kesmemek için kendimi zor tutuyordum senin yazınla yarın kesin hepsini keserim ben :)

Dolmabahçe'de şubatta budanıyor. Ve kısa sürede inanılmaz şekilde büyüyüp, çok büyük çiçek açıyorlar.

MeyveliTepe 22-09-2008 22:46

Sn.Limon, bahçeniz çok güzel. Orada keyifle zaman geçirmenizi dilerim. Bana bizim yazlık evin bahçesinin bir zamanlarki halini anımsattı. O da sizinkinin büyüklüğünde. Yalnız biz o bahçeye 30 kadar fidan dikmiştik. 8-10 yıl geçince fidanlar kocaman birer ağaç oldular. Hele bir sekoya var ki, 20-25 mt boya ulaştı. Değil bahçe, ev bile altında kaybolup gitti. Ne çiçek kaldı ne de sebze. Sadece ortancalar bu durumdan memnunlar. Fidanların yerlerine ve sayılarına dikkat edersiniz diye yazıyorum.

İnşallah, daha da büyük dilediğiniz gibi bir bahçeniz daha olur.

Not: Ortancalar için Şubat sonu, Mart başı derin budama hep iyi sonuç veriyor.

bitkiseli 23-09-2008 10:01

Bir kaç gündür forumu zaktan takip ediyordum, bu başlığı nasıl kaçırmışım. Sevgili Limon, bahçen çok güzel ellerine sağlık konu mankenine de allah uzun ömürler versin, benim gibi bahçe hayaliyle yanıp tutuşanlar da kısa zamanda hayallerine kavuşurlar ***.

omar 23-09-2008 11:01

Daha ne diyebilirim ki...

Hayallerimin biryerde gerçekleşmiş olduğunu görmek beni çok mutlu kıldı.
Belki biraz da kıskandım;) .... pek tabii ki şaka.

Güzel bahçenizde mutlu yaşamanız dileklerimle, Sn. Limon.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024