agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni1055Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-11-2007, 13:53   #541
Ağaç Dostu

zeonka's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2007
Sn Vildan Sönmez
1.ve 2. resimdeki çiçekler aynımı.Benimde 1. resimdekine benzer çiçeğim var ama yetiştirme koşuları su ve güneş isteği vs hakkında çok fazla bir bilgim yok.Bilgi verirseniz sevinirim.
Ayrıca 4. resimdeki kaktüsünüzede bayıldım

zeonka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 13:59   #542
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2007
Galeri: 1
Sn mehtap051 yapraklı olanlar derken sadece bir yapraktan tutmaya çalışacak olan sukkulentlerinizi kastetmiştim ben. Taner Beye kopan yaprakları nasıl köklendirebilirim diye sorduğumda öyle yazmıştı bana)

COYOTE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 14:00   #543
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ekin97 Mesajı Göster
COYOTE'nin kaktüslerine bayıldım, eğer benimle de paylaşırsa çoook çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler
Paylaşırım tabii ne de olsa kaktüs kardeşliği) Teşekkür ederim beğendiğiniz için)

Eski 09-11-2007, 14:35   #544
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2007
Vildan hanım 544 nolu mesajınızdaki 1,2 ve 4 numaralı çiçeğe bayıldım diyebilirim.Sanırım 3üde aynı cins yanılıyorsam düzeltin ismi nedir bu bitkinin kaktüsmü sukkulent mi?.Birde nasıl çoğaltıyorsunuz çok soru sorup sizi sıkmadım umarım.

menekşemehtap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 15:01   #545
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
1 nolu çiçek doğadan alınmıştır.Kaya koruğu.Tabi saksıya konunca formatı değişti (kendisinden özür diliyorum). O da beni çiçek açmayarak cezalandıryor.

2 nolu olan Acem halısının bir türü sanırım.Bir saksım daha var sapları çok daha kuru.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi menekşemehtap Mesajı Göster
Vildan hanım 544 nolu mesajınızdaki 1,2 ve 4 numaralı çiçeğe bayıldım diyebilirim.Sanırım 3üde aynı cins yanılıyorsam düzeltin ismi nedir bu bitkinin kaktüsmü sukluent mi?.Birde nasıl çoğaltıyorsunuz çok soru sorup sizi sıkmadım umarım.

Eklenen Resimler

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 15:19   #546
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Ben o zaman etrafta kaya aramaya gidiyorum. Çiçek açmasada yinede güzel görünüyor.Peki 4 numaradaki nedir 3'ü de bir birine benziyor çok dikkatimi çekti.Belki resimden kaynaklanıyordur bilemiyorum.

Eski 09-11-2007, 16:15   #547
Ağaç Dostu

mehtap051's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Sayın coyote bende zaten bir yapraktan tutturmaya çalıştığım sukkulentlerim için onu yazdım.1 ay onları sulamam.Diğerlerini ayda 2-3 kere sulasam yetecek galiba.Bilgiler için teşekkürler

mehtap051 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 17:08   #548
Ağaç Dostu

ekin97's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2007
Sevgili Caretta ve Esen hanım,
nazarımın değmesini istemiyorsanız sizdende fide istiyorum lütfen. O kadar güzeller ki, hepsine sahip olma isteği doğurdu bende Kapalı bir terasım var, kışın donmaz sanırım.
Hepinize sevgiler..
Esra

ekin97 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 20:15   #549
Ağaç Dostu

mehtap051's Avatar

İstanbulda yaşayan arkadaşlar Merter'de önerebileceğiniz bir çiçekçi var mı?Haftaya eşim istanbula gelecek.1 gün kalacak.Eşime kaktüs ve lithops aldırmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Eski 09-11-2007, 20:49   #550
Ağaç Dostu

Engin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-11-2007
Galeri: 7
Mehtap Hanım,
Taner Angay Bey siparişlerinizi lithops olsun,kaktüs olsun gönderiyor.Katalog hazırlıyolarmış ancak 1 ay daha sürebilir dediler.İstediğiniz türleri yazarak kendisinden fiyat alabilirsiniz. Fiyatlar makul ancak kargo ve paket biraz tutuyor yinede çok sayıda alarak toplam maliyete yayabilirsiniz.Ben sipariş verdim kendisi Antalyada değil şu anda Pazartesi kargolayabilirim dedi.Çarşamba gelir sanırım siparişlerim.Sabırsızlıkla bekliyorum.

Engin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 21:31   #551
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Mehtap Hanım merhaba
Çiçekçi bilemiyorum ama merter demişsiniz bence bauhaus ve ikea ya kesin uğrasın eşiniz ) denk gelirse (ki büyük olasılık yeni açıldı çünkü)ikeada epey değişikler oluyor.Bu arada da Taner Beydeki kaktüsler de bence çok uygun fiyata benim aldıklarım 3,5 ytl idi ve sanıyorum lithopslarda çeşit çok.

Eski 09-11-2007, 21:47   #552
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-05-2007
Galeri: 12
Arkadaşlar bir gün uğramadım, kardeşlik almış başını yürümüş. Ne de güzel olmuş. İlkincim delilikte benden aşağı kalır yanın yok, resimlerden anlaşılıyor. Benden çelik isteyen arkadaşlardan biraz sabır rica edeceğim. Benim minikler biraz toparlasın kendini, ki bu da ilkbaharı bulur, derhal paylaşmaya başlayacağım sizlerle.
Kaktüs dostları bu arada forumun "bir saksıda birden fazla çiçek" bölümünde sukkulentlerimle yaptığım aranjmanlar var.
Bence bakmalısınız)

esen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2007, 00:06   #553
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Çok sevindiğim bir haber aldım az önce eşimden.Bugün bir köye gitmiş ve bir kaynana dili görmüş saksıda çiçeğin sahibide alın sizin olsun demiş bir çırpıda çocuklara dikeni batıyor zaten demiş.Ben onun dikenini yerim. Eşimde almış ****** mutlu haberi telefonda aldım eşim nöbetçi olduğu için yarın getirecek çiçeğimi telefonda çok büyük olduğunu söyledi nedenini bilmeden sevindim.Yarın ilk işim resmini sizinle paylaşmak olacak.

Eski 10-11-2007, 07:11   #554
Ağaç Dostu

Gözün aydın Mehtap, dikenleri de yemek istediğine göre aramıza yeniden hoşgeldin)

Eski 10-11-2007, 09:52   #555
Ağaç Dostu

caretta's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Galeri: 121
Alıntı:
Sevgili Caretta ve Esen hanım,
nazarımın değmesini istemiyorsanız sizdende fide istiyorum lütfen. O kadar güzeller ki, hepsine sahip olma isteği doğurdu bende Kapalı bir terasım var, kışın donmaz sanırım.
Hepinize sevgiler..
Esra
EKİN97 , son resimdekiler ne yazık ki benim değil daha önceki sayfalarda benim kaktüslerimi göreceksiniz..Sanırım pazar günü ayırabilecek vaktim olur..Gelecek hafta paylaşıma açacağım.Daha önceki resimlerimden listenizi yapın bence

caretta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2007, 12:16   #556
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

İşte kaynana dilim.

İşte sizlere bahsettiğim kaynana dilim.Sizlere biraz durumundan bahsedeyim bir bidona saksılanmış saksının içindeki toprak karışımını bilemiyorum içinde bir paslı çivi vardı almadım sanırım bütün çiçekler pası seviyor.Gövedesinde çamurlar var silmedim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum soğuk bir odaya koyduım ışıkta alıyor.Şimdilik bu kadar.

http://www.agaclar.net/forum/attachm...1&d=1194779583

http://www.agaclar.net/forum/attachm...1&d=1194779583

Eklenen Resimler

Eski 11-11-2007, 15:18   #557
Ağaç Dostu

Engin's Avatar

Mehtap Hanım Tokatta opuntianın bu kadar gelişebilmesi şaşırtıcı.. . Ben Mersinden getirmiştim balkonumda çok güzel güneş almasına rağmen yeni sürgünler açık yeşil ve cılız geliyordu.. Buduyordum sürekli ana gövdeyi bırakıyordum..sizinkinde uç bölümler gayet sağlıklı gözüküyor.

Eski 11-11-2007, 15:20   #558
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Aile çok kalabalık ama üzgünüm bir kardeşiniz daha oldu

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2007, 16:04   #559
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi the engine Mesajı Göster
Mehtap Hanım Tokatta opuntianın bu kadar gelişebilmesi şaşırtıcı.. . Ben Mersinden getirmiştim balkonumda çok güzel güneş almasına rağmen yeni sürgünler açık yeşil ve cılız geliyordu.. Buduyordum sürekli ana gövdeyi bırakıyordum..sizinkinde uç bölümler gayet sağlıklı gözüküyor.

Evet bende ilk gördüğümde çok şaşırmıştım.Ama benim şaşkınlığım yaz kış dışarda bırakılmasına rağmen,çok iyi bir bakım görmemesine rağmen bu şekilde gelişmiş olması ile ilgili idi.Hatta resimde çıkmamış çiçeğin sahibi teyze içine soğan ve sarımsak ta eklemiş onlarda bir güzel köklenmiş hatta flizler vermiş yeşil soğan çıkmıştı hala dokunmadım öylece duruyorlar biraz bilgisizim nerelerinden budayıp tekrar dikeceğimi bilmiyorum ve bu bidondan normal bir saksıya geçirirken nasıl yapacağımıda bilmiyorum.Anlayacağınız korkuyorum zarar veririm diye.

Eski 11-11-2007, 16:05   #560
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Birde arkadaşlar kardeşlik adına eğer budamayı bana iyice anlatabilirseniz bu resimler üzerinde bende yapabilirsem isteyenlerle paylaşmak istiyorum.

Eski 11-11-2007, 16:22   #561
Ağaç Dostu

Engin's Avatar

budama derken cılız çıkan hacimsiz parçaları **** gövdenin dengesini bozan parçaları keskin bir bıçakla (falçata gibi) gövdeden ayırabilirsiniz.. sizinkinin pek ihtiyacı var gibi durmuyor.. bidonu da falçatayla açabilir daha güzel bir saksıya transfer edebilirsiniz. tek kök mü opuntianız belli olmuyor ayırmanız gerekebilir.kökleri zedelenecek diye korkmayın kısa sürede yine kök salıyor.saksınız dışardan geldiği için içinden çıkacak solucan böcek vs hazır olun baştan söyliyeyim

Eski 11-11-2007, 17:01   #562
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Teşekkür ederim hazırlıklıyım haşeratlara karşı dün ilk geldiğinde üzerinde örümcek ağları vardı temizledim kimbilir toprağının içinde neler neler vardır.Bu arada budama tabirim yanlış oldu sanırım bilemiyorum anlatamadım şimdi resimle beraber anlatamaya çalışacağım.Daire içine aldığım ekleri kesip bir müddet kuru bıraktıktan sonra başka bir toprağa dikersem bu sekilde çoğaltabilirmiyim ve sizlerle paylaşabilirmiyim?

Eklenen Resimler

Düzenleyen menekşemehtap : 12-11-2007 saat 00:04
Eski 11-11-2007, 18:40   #563
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Merhaba menekşemehtap, kaktüsün çok güzel görünüyor. Çiçeğinin saksısını değiştirirken plastik bidonu makas veya bıçakla kesip toprağını dağıtmadan büyütmek istediğin saksıya aktar. Bence hiç budama yapma kaktüsün çok güzel görünüyor. İsteyenlere kenardaki parçalardan koparıp verebilirsin.

Ayrıca bu kaktüs ev içinde yetişmez. Kışın balkonunun iç tarafına, yazın da güneş gören bir tarafına koyabilirsin.

Kolay gelsin.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2007, 20:53   #564
Ağaç Dostu

mehtap051's Avatar

Coyote eşime yazdığın yerlere mutlaka uğramasını söyledim.Hatta bana kaktüs almadan gelme bile dedim.Kaktüsler hakkında bilgisi olmadığı için ne alacağım dedi.Bende gözüne güzel görünen ne kadar kaktüs varsa hepsini al dedim.Taşıması problem olmasa ve düğün için gitmese çok alırdı ama ne getirirse ona razı olacağım.Lithops da çok istiyorum ama Taner Bey'in kataloğunu beklemeyi düşünüyorum.Çünkü lithopsların çoğunun adını bilmiyorum.Görerek almam daha iyi olur sanırım.
Baharı dört gözle bekliyorum.Çünkü kaktüslerimiz uykusundan uyanacak ve eminim sizlerinde bizlerle paylaşacağı çok kaktüs olacak.

Eski 11-11-2007, 21:17   #565
Ağaç Dostu

Arkadaşlar bugün İkea'da daha önce hiçbir serada görmediğim bir sukkulent buldum. Yeni bir tür görmek ne kadar heyecan vericidir en iyi siz bilirsiniz. Fotoğrafını gönderiyorum, her bir yaprağı taze fasulyeye benzeyen bu sukkulentin adı Peperomia dolabriformis. Hemen yapraktan üretmeyi deneyeceğim. Sonrası malum, gelsin kardeşlikler)

Eklenen Resimler

Eski 11-11-2007, 21:38   #566
Ağaçsever

melnils's Avatar

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mehtap051 Mesajı Göster
İstanbulda yaşayan arkadaşlar Merter'de önerebileceğiniz bir çiçekçi var mı?Haftaya eşim istanbula gelecek.1 gün kalacak.Eşime kaktüs ve lithops aldırmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Mehtap Hn. Büyük market istiyorsanız Merter'e yakın Yenibosna'da koçtaş var. Bayrampaşa'da da ikea açıldı yeni. Merterden metroyla ulaşımı kolay. Ben yakında gitmeyi planlıyorum. Bulamazsa eşiniz ben yardımcı olmaya çalışırım.

melnils Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2007, 22:14   #567
Ağaç Dostu

ataser's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iklimsiz Mesajı Göster
Aile çok kalabalık ama üzgünüm bir kardeşiniz daha oldu
Aramıza hoşgeldiniz

Bu arada kardeşlik çığ gibi büyüyor facebook'a bile girdik valla

ataser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2007, 10:57   #568
Ağaç Dostu

ekin97's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2007
merhaba Caretta,
yüzsüzlük olmaz ise ayırabileceğiniz bütün çeşitlerden istiyorum. 458, 462,464. mesajlar ile 467. mesajdaki bordo açan kaktüs, 479. mesajdaki sol alt köşedeki kaktüs nefis.
Ayrıca saksılarınıza da bayıldım, eşiniz çok zevkli..
Yalnız adres bilgimi nasıl ulaştırabileceğimi bilmiyorum, yardımcı olurmusunuz.
Teşekkürler...

ekin97 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2007, 11:06   #569
Ağaç Dostu

ataser's Avatar

Handanhanım, çok teşekkür ederim paketim geldi
Mahçup ettiniz beni ama keşke ödemeli yollasaydınız. Çok teşekkür ederim tekrar.

Eski 12-11-2007, 11:07   #570
Ağaç Dostu

ataser's Avatar

Alıntı:
Yalnız adres bilgimi nasıl ulaştırabileceğimi bilmiyorum, yardımcı olurmusunuz.
Teşekkürler...
Adres bilgisi ve özel mesaj yollamak için mesaj yollamak istediğiniz kişinin isminin üstüne tıklarsanız orada özel mesaj gönder seçeneği çıkacak, oradan yollayabilirsiniz.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024