agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Turunçgiller
(https)

Beğeni Düzeni14Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-12-2017, 18:43   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2016
İyi akşamlar
Kamkat ağacımı içeriye aldıktan yaklaşık bir ay sonra bu şekilde seri yaprak dokumune başladı. Yapraklarda herhangi bir bit ya da kırılma yenme yok. Meyvelerinin olgunlasmasini beklerken bu durum beni çok üzüyor. Dokulmenin meyvelere sirayet etmesinden korkuyorum.
1 metre uzağındaki limonun çiçek açmasına sevinirken kamkatimin yapmak dokmesine anlam veremiyorum. Daha önce başına gelen veya yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bigadicking Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2018, 11:43   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-01-2018
Merhaba. Benim 5 sene önce aldığım kamkatım var. Yeni fidelerde verdi kökten fakat hiç budama yapmadım. Meyvede pek vermiyor. Geçen sene birkaç meyve onlarda kendiliğinden dokuldu. Bu sene sadece bir meyve var ustunde.
1. Bu ay yani ocak ayında yeni gelen kokleri budama yapılabilir mi?
2. Toprakta sizce hangi besinler eksik ne tur bir toprak eklemeliyim?

volkan81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2018, 13:29   #93
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi volkan81 Mesajı Göster
Merhaba. Benim 5 sene önce aldığım kamkatım var. Yeni fidelerde verdi kökten fakat hiç budama yapmadım. Meyvede pek vermiyor. Geçen sene birkaç meyve onlarda kendiliğinden dokuldu. Bu sene sadece bir meyve var ustunde.
1. Bu ay yani ocak ayında yeni gelen kokleri budama yapılabilir mi?
2. Toprakta sizce hangi besinler eksik ne tur bir toprak eklemeliyim?
Yeni fidelerde verdi kökten dediğiniz muhtemelen diplerden çıkan filizlerdir o şekilde zaten üretimi yok turunç olur o ekerseniz bir yere sonra üzerine kamkat aşılayabilirsiniz zaten tutmaz o filizlerden hani çekirdekten filan üreteyim dersenizde aynı şekilde aşı yapmak lazım.O filizleri koparmalısınız büyüyünce.
Beş yıllık kamkat yerini bulunca belli bir miktar meyve vermesi gerekli dışarda dikili olduğunu ve organik olarak yetiştirmeye çalıştığınızı varsayarsak öncelikle benim önerim fermente çiftlik gübresi dökmeniz bu organik maddeyi arttıracaktır ve kökler daha rahat ve hızlı gelişecektir,çiçek açma olayı sadece fosforla ilintili olmamakla beraber hayvan gübresi ve yarasa gübresi takviyesi yaparak ,ağaç başına 100g yeterlidir,bunlar çiçek olayını daha iyi konuma getirecektir ve meyve tutumu arttıracaktır ilerleyen safhalarda vinas ekstresiyle potas eksikliğini giderebilirsiniz bu daha kaliteli meyveler elde etmenizi sağlayacak.
Organik olarak yetiştirmiyorsanız yinede en azından biraz hayvan güresi dökmeye çalışın birazda 15-15-15 gübresi ağaç başına 1-1,5 kg kadar eklerseniz bu sorunlar biraz çözülmüş olur.Topraktaki eksikliğe göre bir gübre uygulaması ****** daha iyi olur ama sizin anlattığız şekliyle durum iç açıcı değil gibi o yüzden bu uygulamaları yaparsanız yinede kötü bir uygulama yapmış olmazsınız.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2018, 14:22   #94
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Yeni fidelerde verdi kökten dediğiniz muhtemelen diplerden çıkan filizlerdir o şekilde zaten üretimi yok turunç olur o ekerseniz bir yere sonra üzerine kamkat aşılayabilirsiniz zaten tutmaz o filizlerden hani çekirdekten filan üreteyim dersenizde aynı şekilde aşı yapmak lazım.O filizleri koparmalısınız büyüyünce.
Beş yıllık kamkat yerini bulunca belli bir miktar meyve vermesi gerekli dışarda dikili olduğunu ve organik olarak yetiştirmeye çalıştığınızı varsayarsak öncelikle benim önerim fermente çiftlik gübresi dökmeniz bu organik maddeyi arttıracaktır ve kökler daha rahat ve hızlı gelişecektir,çiçek açma olayı sadece fosforla ilintili olmamakla beraber hayvan gübresi ve yarasa gübresi takviyesi yaparak ,ağaç başına 100g yeterlidir,bunlar çiçek olayını daha iyi konuma getirecektir ve meyve tutumu arttıracaktır ilerleyen safhalarda vinas ekstresiyle potas eksikliğini giderebilirsiniz bu daha kaliteli meyveler elde etmenizi sağlayacak.
Organik olarak yetiştirmiyorsanız yinede en azından biraz hayvan güresi dökmeye çalışın birazda 15-15-15 gübresi ağaç başına 1-1,5 kg kadar eklerseniz bu sorunlar biraz çözülmüş olur.Topraktaki eksikliğe göre bir gübre uygulaması ****** daha iyi olur ama sizin anlattığız şekliyle durum iç açıcı değil gibi o yüzden bu uygulamaları yaparsanız yinede kötü bir uygulama yapmış olmazsınız.
Resimde ekledim. Saksıda yetiştiriorum. Kışlarıda eve alıyorum. Çok bilgi sahibi olmadığım için soruyorum. Evet alttan gelen yeni filizler, bunları kesip teni saksıda yetiştirebilir miyim acaba?

Eski 02-01-2018, 14:26   #95
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi volkan81 Mesajı Göster
Resimde ekledim. Saksıda yetiştiriorum. Kışlarıda eve alıyorum. Çok bilgi sahibi olmadığım için soruyorum. Evet alttan gelen yeni filizler, bunları kesip teni saksıda yetiştirebilir miyim acaba?
Resimler

Eklenen Resimler

Selma_321 beğendi.
Eski 02-01-2018, 14:38   #96
Yeni Üye

Birde şu an budama ve toprak- gubre vs. Eklemek için uygun bir donemmidir?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Eski 07-01-2018, 21:33   #97
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2016
Dal Kuruması

Selamlar,
Öncelikle asıl sorumdan önce şunu sormak istiyorum.detaylı foto paylaşmak istiyorum ama telefonumla çektiğim fotoları eklenmiyor. 70kba nasıl çeviricem detaylı fotoyu pixel pixel olur. Herkes nasıl detaylı foto ekleyebiliyor?

Soruma gelecek olursam 2 yıl önce kumkuatımı aldım. Aldıktan sonra Saksı **** toprak değişimi ya da gübre eklemesi yapmadım. İlk yılın sonunda çiçeklendi meyve vermedi. Kışı yaprak dökmeden evimin güneş alan mutfağımda güzel geçirdi ve 2. Yılın sonunda yanına koyduğum süs biber ağacından mıdır nedir yazın inanılmaz çiçeklendi ve kabuledilebilir ölçüde meyve verdi. Kabuledilebilir ölçüden kastım hiç gübre ve toprak değişimi yapmadığım için meyve verdi.Yaprakları ve meyveleri iyi durumdaydı. Fakat evimi taşıdım ve yaklaşık 1 aydır günden güne yaprak döküyo eklediğim fotoğraftaki gibi dalları kuruyup devamındaki yaprakları karararak düşüyo meyveleri dökülüyo. Bu durumu bi kere dahanyaşadım ve ağacımı kaybetmiştim. Bu ikinci ağacım. Ve bu durum olmaya başladı. Soğuktan mı diye ılık bi yere koydum. Hala durum devam ediyo. Fotoğraftaki dalın üstü kararmıştı ve 1 gün önce kesmiştim yeşil yerinden. 1 gün sonra bir baktım kararma devam ediyor. Suyu çok verdiğim için mi dedim suyu kestim 1 hafta önce toprağı nemli hala. Gübre eksikliğinden mi diyecem daha önce neden olmadıda şimdi oldu? Acil yardım rica ediyorum.

Eklenen Resimler

vmutaf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2018, 09:18   #98
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-01-2018
Yaprak ve meyvesinde yapış yapış terleme

Merhaba arkadaşlar
Cam balkonda kumkuat ağacım var.
Bu yıl tomurcuğu da meyvesi de güzeldi.
Fakat 2 aydır yaprak ve meyvelerde yapış yapış şeffaf bir sıvı var.
Elle dokununca bal gibi duruyor.
Bir hastalık galiba bu, ne yapmalıyım?

Eklenen Resimler

servetsarica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2018, 20:14   #99
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-01-2018
Kumkuatım soluyor:(

Alıntı:
[/IMG] merhaba yazın aldığım kumkuatımda meyveler vardı ve yeşildi renkleri sonra sarardılar ve düşüp yaprakları kararmaya başladı şimdi dallarıda kararıyor.çok sulamıyorum çürümüş olabiliceğini sanmıyorum sadece mutfak balkon kapımın hemen yanında ve beton üzerinde acaba yeri mi soğuk geldi yardımcı olurmusunuz acil çiçeğimi kaybetmek istemiyorum

Eklenen Resimler

Düzenleyen Gnshusna : 10-01-2018 saat 20:20 Neden: Resim gözükmüyor
Gnshusna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2018, 20:31   #100
Ağaç Dostu

Kerem Örenç's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gnshusna Mesajı Göster
[/IMG] merhaba yazın aldığım kumkuatımda meyveler vardı ve yeşildi renkleri sonra sarardılar ve düşüp yaprakları kararmaya başladı şimdi dallarıda kararıyor.çok sulamıyorum çürümüş olabiliceğini sanmıyorum sadece mutfak balkon kapımın hemen yanında ve beton üzerinde acaba yeri mi soğuk geldi yardımcı olurmusunuz acil çiçeğimi kaybetmek istemiyorum
Peteğin yanındaysa sıcaklık kavurmuş olabilir.**** sizin söylediğinize göre balkonun yanındaymış.sıcak- soğuk şoku olabilir bence. Ama yinede öbür üyelerde yardım etse daha iyi olur bence.

Kerem Örenç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 08:04   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-01-2018
Kumkat hastalığı

İyi günler,
forma dün üye oldum akşam bir konuya yazdım am asanırım yalnış konuya yazdım, bu yüzden yeniden yazıyorum ben 10 ay önce bir kumkat bitkisi aldım mart ayının sonuydu aldığımda meyveleri vardı bir kaç ay sonra dallarında küçük pamukçuk türü şeyler oluştu aldığım çiçekçi onların bitki biti olduğunu söyledi ve ilaç verdi kullanmmamı söyledi aradada spreyle bitkiyi yıkadım bu arada bitkim balkonda idi. haziran temmuz aylarında yeniden yaprak verdi ama çicek açmadı sonra çicekçimden gidip sıvı güre aldım. kasım aralık ayında hava soğuk olacağı için kumkatı içeri aldım. yaprakalrı dökülmekte ve pamukçuklar tekrardan oluşmaya başladı. asağıda ekleyeceğim fotolardan görülüceği üzere yaprakların bir bölümünde açık renkli noktalarda oluştu bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ilaç vitamin kumkatı saklama koşulu.. balkonum cam balkon disarıda durursa kumkat hava sartlarından etkilenirmi?
şimdiden teşekkür ederim..

Eklenen Resimler

Düzenleyen arc_hi : 22-01-2018 saat 08:09 Neden: resim ekleme
arc_hi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 08:12   #102
Yeni Üye

resim devamı

resimlerin devamı

Eklenen Resimler

kamil35 beğendi.
Eski 22-01-2018, 15:37   #103
Yeni Üye

konuyu siteye yeni üye olduğum için kumkat, kamkat bölümündede açmış oldum ayrıntılı resimler 88-89. sayfalarda bu bölüme yüklemeye sistem izin vermiyor..

Eski 25-03-2018, 22:29   #104
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-03-2018
Kamkat limon

Kamkat limon fidelerimle ilgili görüş ve bilgilerinize ihtiyacım vardır. Kamkat ve limondaki altta bulunan 2 şer adet dalı kesmek istiyorum fidelerim için zararı **** faydası olurmu. Kamkat ve limonun iyi gelişmesi için me yapmalıyım. 10. Ayda kamkat çiçek açtı ve döktü pndan sonra hiç bir gelişme göstermedi. Limon fidesi arkadaştan aldım 2 hafta önce aldım üzerinde 1 ad limon vardı ilerleyem zamanda çiçek açamı. Bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Eklenen Resimler

TMG5555 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2018, 23:41   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-03-2018
Kamkat limon

Kamkat limon fidelerimle ilgili görüş ve bilgilerinize ihtiyacım vardır. Kamkat ve limondaki altta bulunan 2 şer adet dalı kesmek istiyorum fidelerim için zararı **** faydası olurmu. Kamkat ve limonun iyi gelişmesi için me yapmalıyım. 10. Ayda kamkat çiçek açtı ve döktü pndan sonra hiç bir gelişme göstermedi. Limon fidesi arkadaştan aldım 2 hafta önce aldım üzerinde 1 ad limon vardı ilerleyem zamanda çiçek açamı. Bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum.

TMG5555 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2018, 07:38   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-12-2016
Kamkat yaprağında yanma

Değerli arkadaşlar bir süredir kamkatlarımı ihmal ettim. Artık ilgilenmeye karar verdim. Kamkatlardan birinde yapraklar resimde paylaştığım gibi yanmış. Yaz kış balkonda tutuyorum bitkileri, şehir adana. Sizce sorunun kaynağı nedir? Sorunu nasıl çözebiliriz?

Eklenen Resimler

mercinorama Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2018, 09:54   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-04-2018
dikenli kamkat

merhaba arkadaslar hayirli gunler sizeyeni aldigim kamkat ile ilgili birkac sorum olacak yardimlarinizi bekliyorum
1- dallarinda diken olmasi normal mi ben fotograflarda kimsenin kamkatinda boyle diken gormedim normalse bunun türü ne ?
2- mersinden almistim üzerinde acmamis cicekleri vardi actilar ama hepsi dokuldu birlac tane kaldi sebebi ne olabilir ( ilk geldiginde yapraklari sariya yakindi simdi özellikle ciceksiz dallari yemyesil oldu
3-kayseri icin uygun cicek acma zamani ne zamandir tekrar yakin zamanda ciceklenir mi ?

( saksiya dikerken özen gosterdim bahce topragi torf ve kum karisimini yaptim saksinin en altine cakil tasi onun uzerine 1-2 cm kum serdim drenaji icin )
[IMG][/IMG]

Düzenleyen irfann38 : 10-04-2018 saat 10:00 Neden: fotograf ekledim
irfann38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2018, 10:01   #108
Yeni Üye

https://hizliresim.com/D7vdlm
https://hizliresim.com/8YydlW
ilgili fotograflar

Eski 10-04-2018, 15:55   #109
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi irfann38 Mesajı Göster
fotoları görmedim ama muhtemelen anaça ait dallar kesmeniz gerekiyor

cooler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2018, 22:25   #110
Yeni Üye

anaçtan çıkan dal yok aşılı olan kısım komple dikenli

Eklenen Resimler

Eski 10-05-2018, 22:26   #111
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-01-2012
3 hafta önce aldığım kumkuatımı büyük bir saksıya diktim ve balkona koydum. Yer değişikliğinden sanırım yapraklarında sararma ve dökülmeler vardı fakat bikaç yaprakta yenik gibi damarları çıkmış şekilde kuruma gördüm. Bunu sebebi bir haşere olabilir mi?

Eklenen Resimler

kara_kalem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2018, 12:43   #112
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-11-2017
Yeni aldığım fidanlar yaprak ve meyve düküyor :(

Merhaba arkadaşlar. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Üzerinde bolca meyvesi olan iki adet kamkat aldım. 18 litrelik saksı alıp %50 bahçe toprağı, %25 torf, %25 dere kumu koyup tüpü ile yeni saksıya diktim. Lakin önce meyveler, ardından yapraklar dökülmeye başladı. Sıkıntı nedir, ne yapmamız gerekir? Elimde üre ve epsom salt var. Lakin üzerinde meyve olduğu için vermemiştim (şimdi meyvesi kalmadı). Bir miktar solucan gübrem var. Onu sıvı gübre yaparak uygulayacağım ama öncesinde yine size danışmak istedim. Neyi yanlış yaptık ki yapraklar dökülmeye başladı? Ayrıca bazı dallarında kuruma olduğunu gözlemledim. Ekte resimlerim mevcuttur.

Eklenen Resimler

Kmpst60 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2018, 10:54   #113
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-11-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kmpst60 Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Üzerinde bolca meyvesi olan iki adet kamkat aldım. 18 litrelik saksı alıp %50 bahçe toprağı, %25 torf, %25 dere kumu koyup tüpü ile yeni saksıya diktim. Lakin önce meyveler, ardından yapraklar dökülmeye başladı. Sıkıntı nedir, ne yapmamız gerekir? Elimde üre ve epsom salt var. Lakin üzerinde meyve olduğu için vermemiştim (şimdi meyvesi kalmadı). Bir miktar solucan gübrem var. Onu sıvı gübre yaparak uygulayacağım ama öncesinde yine size danışmak istedim. Neyi yanlış yaptık ki yapraklar dökülmeye başladı? Ayrıca bazı dallarında kuruma olduğunu gözlemledim. Ekte resimlerim mevcuttur.
Kurumuş dallarını budadım. Yarın öğleden sonra hazır olacak solucan gübremi de uygulayacağım. Umarım faydası olur ve kurtarabilirim...

Kmpst60 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2018, 17:50   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-08-2018
Kumkuat Hastalıkları

Selamlar yaklaşık 6 aydır özenle baktığım Kumkuat'ta yakın zamanda bir takım kahverengi lekeler ve reçinelenme farkettim. Üstelik bununla birlikte açtığı çiçekleri de meyveye dönüştürmeden dökmeye başladı. Fotoğraflarını ekliyorum. Bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun. İyi günler.

Eklenen Resimler

dusgunumut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2018, 17:53   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-08-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi servetsarica Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar
Cam balkonda kumkuat ağacım var.
Bu yıl tomurcuğu da meyvesi de güzeldi.
Fakat 2 aydır yaprak ve meyvelerde yapış yapış şeffaf bir sıvı var.
Elle dokununca bal gibi duruyor.
Bir hastalık galiba bu, ne yapmalıyım?
Selamlar bende de bu durum söz konusu bir çözüm bulabildiniz mi?

dusgunumut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2018, 18:54   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-08-2018
Tüm önerileri uygulamama rağmen çözüm olmuyor

Merhabalar,
Balkonumda kumkuat limon ve mandalina fidanlarım var. En son mandalina fidanımı aldıktan sonra tüm fidanlarımın keyfi kaçtı. Balkonum küçük olduğu için fidanlar birbirine son derece yakın duruyor. Bu bana mandalinadaki bir zararlının diğerlerine geçtiğini düşündürdü. Sorunu bir ziraii ilaç satıcısına anlattığımda besin eksikliğinden kaynaklı olabileceğini potasyum ağırlıklı bir miks hazırladı. Bu miksi uyguladım fakat bir faydası olmadı. Sonrasında yaprakların özellikle alt kısımlarında küçük beyaz renkli bazı yerlerde tekli bazı yerlerde öbek şeklinde bir araya geldiğinde üzerleri reçinemsi bir yapı ile kaplı gibi duran bir zararlı gözlemledim. Bir gün arap sabunlu su bir gün ise duru su ile yaprakları ve dalları yıkayıp zararlıların gözle görülebilir olanlarını ortadan kaldırdım. Fakat bitkilerin sağlığı bir türlü yerine gelmedi. Aşağıda yaprak görselleri yer alıyor. Önerilerinizi rica ediyorum.
(Not: Aynı yerde yer alan erik, melisa ve yaseminde bu durumdan etkilendi hatta onlar çok daha kötü durumda.)

Eklenen Resimler

cemmersinli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2018, 19:13   #117
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2018
Merhabalar. Konuyu tekrar açıyorsam kusura bakmayın lütfen. 5 yıldır kamkat fidanı limon mandalina alıyorum. İlk meyvelerini yiyoruz. Çok güzel büyütüyor. Fakat sonradan kuruyup gidiyor. Resimde gönderdiğim limonu alalı 6 ay oldu. Çiçek açıp döküyor. Hep böyle bir sirkülasyon. Fidanın kendiside öyle büyümedi. Nedeni ne olabilir. Birde resimdeki kamkatı bugün aldım. Sizin yorumlarınızı görünce iştaha geldim bu fidan için kaç lt saksı kullanmalıyım. Toprağı nasıl olmalı. En önemlisi fidanı dikerken meyveleri toplayıp, kök salması için yardımcı olayım mı. Şimdiden teşekkür ederim herkese[IMG][/IMG]

Habil_baris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2018, 19:15   #118
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2018
Sizinle aynı kaderi paylaşıyoruz. Cvp bulursanız paylaşırmısınız

Habil_baris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2018, 14:39   #119
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-10-2018
Kumkuat agacim yapraklarini dokuyor ne yapmaliyim

Bir insan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2018, 12:47   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-09-2018
Kumkuat budaması ne zaman ve nasıl yapılır. bizim bahçede yetiştiriyoruz gelişimi gayet iyi ama budamadigimizdanmidir bilmiyorum bu sene bir sürü meyve verdi fakat hiç gelişim göstermeden hepsi kurudu sizce nedeni ne olabilir

Ezel yog Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024