agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni768Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-01-2018, 13:43   #271
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sernur Mesajı Göster
Tohumları PTT kargo ile gönderebilirmiyim teşekkürler.
Evet, gönderebilirsiniz.

sernur ve Selma_321 beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2018, 13:56   #272
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-01-2013
Tohumları sürat kargo/17247108501712 takip no ile gönderdim.Emek ve azimlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim, hepimize kolay gelsin..

ketenhelva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2018, 14:35   #273
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Sayin MeyveliTepe,
ekteki fotoğraftaki gibi tohum zarfları hazırlamiştim, umarım bir sorun olmaz. Eşim kaza geçirmiş, bu yüzden şu sıra kiliti poşet alamiyorum. Eğer sorun yoksa cuma günu kargoya verebilirim.
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2018, 15:17   #274
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi istcallst Mesajı Göster
Sayin MeyveliTepe,
ekteki fotoğraftaki gibi tohum zarfları hazırlamiştim, umarım bir sorun olmaz. Eşim kaza geçirmiş, bu yüzden şu sıra kiliti poşet alamiyorum. Eğer sorun yoksa cuma günu kargoya verebilirim.
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Sorun yok.

Selma_321 beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2018, 11:34   #276
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Oooo tohum paketleri hazırlanmış hatta kargoya verme de başlamış. Beni de bir heyecan sarmaya başladı.

Zafer hazır mısın?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2018, 13:14   #277
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Tohumlar Hazır

Tohumlarımızın paketleme sürecini tamamladık .

En kısa sürede kargoya teslim edilecek. Tüm talepler karşılandı. Bereketli olsun

Name:  IMG_5349.jpg
Views: 353
Size:  52.2 KB

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2018, 08:23   #278
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-10-2016
Tohum paylaşımı

Tohumları Ptt ile gönderdim. Bana mail yoluyla gelen taleplerin tümünü karşıladım ancak sayfamdaki talep listesine göre 40 civarında eksik vardı. Sanırım adres göndermeyenlerden kaynaklanan bir durum. Bol ürünlü bir yıl olmasını dilerim.

Düzenleyen Yerel bahçem : 19-01-2018 saat 16:43 Neden: harf hatası
Yerel bahçem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2018, 22:07   #279
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-01-2015
Tohumları hazırladım pazartesi göndereceğim. Hem soğuktan etkilenmemesi hemde ezilmemesi için nasıl bir zarfta yollamam gerekiyor ?

onur45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2018, 22:23   #280
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onur45 Mesajı Göster
Tohumları hazırladım pazartesi göndereceğim. Hem soğuktan etkilenmemesi hemde ezilmemesi için nasıl bir zarfta yollamam gerekiyor ?
Havalı zarflar oluyor, kimi kargo firmaları satıyor şubelerde.

Atilgan beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2018, 13:48   #281
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Bana gelen tüm etiketleri eksiksiz bugün gönderdim.Yurtiçi kargo takip no:314188686461.Limon kokulu fesleğen tohumları miktarı herkese yetiştirmek gayesiyle gözüme az geldi.Paylaşmaktan keyif almanın hazzını bir kez daha yaşadım.Umarım tohumlarımın ulaştığı her toprak sever tohumlarını sağlıkla ve huzurla büyütür .Ekipte görevli herkese kolaylıklar diliyorum.Ellerine sağlık ,teşekkür ederim.

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2018, 15:10   #282
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Ben de tohumları dün yurtiçi kargo ile gönderdim.

Zekoş, efeege, azorka ve 1 kişi beğendi.
istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2018, 02:01   #283
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Az önce limon kokulu yayılıcı kekikleri hazırlayayım dedim, önce dallarıyla eğip büküp poşete soktum pek olmadı, sonra parmaklarımla dallarında sıyırdım üzerindekileri daha az yer kapladı ancak sadece kekikler iki saatte bitti. Tohum poşetlerini alanlar beyaz bir tabağın içerisine poşet içeriğini tamamen boşaltıp içindekileri iyice ufalasınlar. Minik minik top gibi tohumları zorda olsa görerek toplayabilirsiniz. Her poşette en az 50-60 tek tohum vardır. Elimde bir o kadar daha dağıtacak tohum var ancak çok zaman alıyor kusura bakmayın. Tohumların üçte biri hazırlandı, çiçeğin biri yayladaydı, yarın çıkamazsak haftaya kalacak, sanırım en son ben gönderecem tohumları.

Poşetlerin içerisinde kül kırıntıları çıkabilir, endişe etmeyin

Şu ana kadar tüm talepler karşılandı. Domates tohumlarını yaklaşık 15 er tane koydum, foruma katkısı olanlara torpil geçtim biraz. 15 tohumun ilk kez ekecekler için rahat rahat yeteceğine inanıyorum. Muhtemelen 'italian heirloom domates' harici sorun olmayacak gibi duruyor.

Eski 22-01-2018, 09:41   #284
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
tohumları paketledim hafta sonu
fakat sabah almayı unutmuşum
yarın ptt ye vereceğim

Hakan DAG beğendi.
incirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 10:08   #285
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
Tohumlarımı bu gün PTT kargoya teslim ettim.

sernur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 13:31   #286
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Aşağıdaki arkadaşlara özel mesaj attım ancak olabilecek aksaklığa karşı buraya da yazayım....@ istcallst, Zekoş, hasan7319, hberbul, h_dogan, incirli ve intibah..

Talep etmiş olduğunuz kırçıllı taze fasulye tohumunun olduğu torbada; 'alman fasulye' dediğimiz kırçıllı ile boyut, lezzet, kılçık açısından aynı özelliklere sahip fasulye tohumlarından da az miktarda görünce onları da sizin poşetlere ekledim. Beyaz renkli kuru fasulyeye benzeyenler onlar. En az diğeri kadar belki ondan da fazla beğeneceğinizi tahmin ediyorum.

Tohum paylaştırma dün akşam tamamlandı. Artık büyük poşetlerin içerisine yerleştirme işlemi kaldı. Sadece beş kişinin ( @ q.c. & hcorak & incirli & intibah ve Musa Gündoğan) 'zinnia çiçeği' talepleri tohumlar yaylada olduğu için düzenlenemedi. Hafta sonu çıkarsak tohumları getirebilirim ancak etkinliğin sonuna yetişebiliyoruz. Herhangi bir aksilik durumda elimde geçen sene bana gönderilen zinnia tohumlarından kalanlar bir kişiye yeter, sorun durumunda bu arkadaşlar talep ederse yerine başka tohum gönderebilirim.

İtalian heirloom tohumlarından yana sıkıntı olmadı, ilave tohum paketini bulunca 20 şer tane koyabildim ancak 'Dester domates' fazla tohum almamışım, poşetlere tek tek sayarak 6 (altışar) tohum koyabildim.

Sonuç: 355 poşet tohum tasnifi yapılmıştır...

Eski 22-01-2018, 14:12   #287
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Çok tesekkür ederim Sayın TCM...mesaji okudum burdan da ilave edeyim dedim.Alman fasülyesi merak ettigim bir çesitti tam isabet olmuş
Bu arada yanlıs hatirlamiyorsam Sayın g.c dışında diger üyelere bende paket hazırladım.Zinnia ciçegini paketlerine koysam sorun olmaz sanırım.

TCM ve g.c. beğendi.
Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 14:17   #288
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Aşağıdaki arkadaşlara özel mesaj attım ancak olabilecek aksaklığa karşı buraya da yazayım....@ istcallst, Zekoş, hasan7319, hberbul, h_dogan, incirli ve intibah..

Talep etmiş olduğunuz kırçıllı taze fasulye tohumunun olduğu torbada; 'alman fasulye' dediğimiz kırçıllı ile boyut, lezzet, kılçık açısından aynı özelliklere sahip fasulye tohumlarından da az miktarda görünce onları da sizin poşetlere ekledim. Beyaz renkli kuru fasulyeye benzeyenler onlar. En az diğeri kadar belki ondan da fazla beğeneceğinizi tahmin ediyorum.

Tohum paylaştırma dün akşam tamamlandı. Artık büyük poşetlerin içerisine yerleştirme işlemi kaldı. Sadece beş kişinin ( @ q.c. & hcorak & incirli & intibah ve Musa Gündoğan) 'zinnia çiçeği' talepleri tohumlar yaylada olduğu için düzenlenemedi. Hafta sonu çıkarsak tohumları getirebilirim ancak etkinliğin sonuna yetişebiliyoruz. Herhangi bir aksilik durumda elimde geçen sene bana gönderilen zinnia tohumlarından kalanlar bir kişiye yeter, sorun durumunda bu arkadaşlar talep ederse yerine başka tohum gönderebilirim.

İtalian heirloom tohumlarından yana sıkıntı olmadı, ilave tohum paketini bulunca 20 şer tane koyabildim ancak 'Dester domates' fazla tohum almamışım, poşetlere tek tek sayarak 6 (altışar) tohum koyabildim.

Sonuç: 355 poşet tohum tasnifi yapılmıştır...
Öncelikle ellerinize sağlık. Kolay iş değil 355 poşet!

Yukarıda zinnia çiçeği ile ilgili durumdan bahsetmişsiniz. Eğer ki bir sorun olacak olursa, zinnia gibi zahmetsiz ve tüm sene çiçek açan farklı bir çiçek tohumu da gönderirseniz ben razı gelirim, hiç göndermezseniz de canınız sağolsun derim.

TCM beğendi.
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 14:19   #289
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Çok tesekkür ederim Sayın TCM...mesaji okudum burdan da ilave edeyim dedim.Alman fasülyesi merak ettigim bir çesitti tam isabet olmuş
Bu arada yanlıs hatirlamiyorsam Sayın g.c dışında diger üyelere bende paket hazırladım.Zinnia ciçegini paketlerine koysam sorun olmaz sanırım.

bana neden yok

Zekoş ve TCM beğendi.
Eski 22-01-2018, 14:37   #290
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
bana neden yok
Var demek ki bir kabahatiniz

@ Zekoş der ki, zinnia isteyen dört kişi ondan farklı tohumlar istemiş etkinlikte ve kendisinin elinde de zinnia tohumları var. Dört kişiye tohum gönderirken zinniaları da ilave ediverecek. Geçen sene benzer durumda @ Meyvelitepe ilave barkot göndermişti karışıklık olmaması için ancak hafta sonuna doğru bakalım belki hiç birine gerek kalmaz. En kötü ihtimal @ Zekoş dört kişiye gönderir sizin için de bana gelen zinnia tohumlarını (az da olsa) gönderirim size ve ilave olarak ta kadife, fatma gül, kekik, azcık ta hercai menekşe eklerim

Eski 22-01-2018, 14:41   #291
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Var demek ki bir kabahatiniz

@ Zekoş der ki, zinnia isteyen dört kişi ondan farklı tohumlar istemiş etkinlikte ve kendisinin elinde de zinnia tohumları var. Dört kişiye tohum gönderirken zinniaları da ilave ediverecek. Geçen sene benzer durumda @ Meyvelitepe ilave barkot göndermişti karışıklık olmaması için ancak hafta sonuna doğru bakalım belki hiç birine gerek kalmaz. En kötü ihtimal @ Zekoş dört kişiye gönderir sizin için de bana gelen zinnia tohumlarını (az da olsa) gönderirim size ve ilave olarak ta kadife, fatma gül, kekik, azcık ta hercai menekşe eklerim
Allllaaahhh yaşadım desenize

Eski 22-01-2018, 15:01   #292
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
herkese canı gönülden teşekkür ederim arkadaşlar. bu sene ilk defa böyle bir etkinliğe katıldım gerçekten çok mutlu oldum. şu an bende tohumları hali hazırda daha hazırlamaya devam ediyorum. tohum talebi çok fazla olduğundan her birini adet adet paylaştığımdan dolayı hayli zaman alıyor. ve sadece akşam 1-2 saat ancak uğraşabildiğimden daha bitmedi. umarım cuma gününe kadar hepsini güzelce poşetleyip kargoya vermiş olacağım.

Not: talep eden sayısı kimi tohumalarda çok fazla aşmış o nedenle daha önce de söylediğim gibi forumda çok fazla etkileşimde bulunanlara öncelik tanıyorum. ancak 1-2 sayı fazla aşanları da temin etmeye çalışıyorum.

Herkese İnşaallah Bol bereketli bir sezon olur.

ayhank, Atilgan, TCM ve 3 kişi beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 16:30   #293
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Evet Sayın g.c kabahatiniz büyük benden hiç tohum talep etmemişsiniz
Erinmedim belki yanlış hatırliyorum diye tek tek baktim malesef adınız yok...baska bir sebebi yok yani

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 19:37   #294
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Herkesin ellerine kollarına sağlık, bu yazı iple çekiyorum. Umarım ben de sizler gibi başarılı olup, önümüzdeki seneye tohum paylaşabileceğim. Tohum paylaşan, emek veren herkese çook ama çok teşekkürler.

ayhank beğendi.
Sezerakk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2018, 21:28   #295
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
herkese canı gönülden teşekkür ederim arkadaşlar. bu sene ilk defa böyle bir etkinliğe katıldım gerçekten çok mutlu oldum. şu an bende tohumları hali hazırda daha hazırlamaya devam ediyorum. tohum talebi çok fazla olduğundan her birini adet adet paylaştığımdan dolayı hayli zaman alıyor. ve sadece akşam 1-2 saat ancak uğraşabildiğimden daha bitmedi. umarım cuma gününe kadar hepsini güzelce poşetleyip kargoya vermiş olacağım.

Not: talep eden sayısı kimi tohumalarda çok fazla aşmış o nedenle daha önce de söylediğim gibi forumda çok fazla etkileşimde bulunanlara öncelik tanıyorum. ancak 1-2 sayı fazla aşanları da temin etmeye çalışıyorum.

Paylaşım grafiğine bakıldığında işiniz gerçekten çok zor,
dağıtım merkezinde yapılacak çalışmayı ise düşünemiyorum bile,
emek veren herkese teşekkürler..

Eklenen Resimler

sernur, Atilgan, TCM ve 3 kişi beğendi.

Düzenleyen ayhank : 22-01-2018 saat 21:49 Neden: Grafik Düzenleme
ayhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2018, 09:09   #296
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
Merhaba,

Dün poşetleri hazırladım ve bugün ptt ile kargoya verdim. Hayırlı uğurlu olsun

Paylaşım yapanlara da kolaylıklar dilerim

Eklenen Resimler

thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2018, 14:32   #297
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-01-2018
Unhappy tohum paylaşım

Merhaba formda yeniyim sanırım bu seneki tohum etkinliğini kaçırdım. Bende sizlerden tohum tedarik etmek istiyorum. 3 dönümlük bir arsam var ve burda sebze yetiştirmeyi hobi bahçesi yapmayı istiyorum tohum etkinliğine katılabiliyomuyum acaba?

dewran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2018, 14:37   #298
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
....

Helal olsun sana Musa Gündoğan. Ayrıca kolay gelsin, yakınlarda olsak yardıma gelirdim.

Eski 23-01-2018, 14:42   #299
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-01-2018
Unhappy tohum paylaşım

Merhaba formda yeniyim sanırım bu seneki tohum etkinliğini kaçırdım. Bende sizlerden tohum tedarik etmek istiyorum. 3 dönümlük bir arsam var ve burda sebze yetiştirmeyi hobi bahçesi yapmayı istiyorum tohum etkinliğine katılabiliyomuyum acaba?

dewran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2018, 15:01   #300
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dewran Mesajı Göster
Sayın dewran öncelikle on dakikada bir aynı mesajı atmak size daha hızlı cevap verilmesini sağlamaz. Sonralıkla da, sorularınızın cevabını bu linkte yer alan başlıkta bulabilirsiniz. Okuduktan sonra hala aklınıza takılan bir şey olursa buradan sorarsınız. Bilgisi dahilinde tüm üyelerimiz seve seve yardımcı olacaktır.

TCM beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024