agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşım Etkinliği 2023-2024
(https)

Beğeni Düzeni582Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-10-2023, 23:07   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
2023-2024 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Yazışmalar

Etkinliğin devamı ile ilgili genel istek üzerine bu yılın etkinliğini 4 Ekim 2023 itibarıyla, tohum tanıtım ve talep süreçleriyle başlatıyoruz.

Kurallar ve etkinlik takvimi her zamanki gibi Etkinlik Prensipleri başlığında.

Tohum talep edenlere önemli bir uyarım var.
Bildiğiniz üzere, talep haklarında bazı kısıtlamalarımız var. Söz gelimi, etkinliğe ilk defa ve paylaşım yapmadan katılan bir katılımcı en fazla 15 çeşit talep edebiliyor.

Bazı katılımcılar, talep haklarının çok üstünde talepte bulunuyor. Fakat, fazla talepler, etkinliğin ikinci aşamasında analiz edilirken iptal ediliyor. Bu durumda, paylaşım yapan katılımcılar, paylaştıkları tohumlara gelen talep sayılarında yanılarak, talep haklarının üzerinde talepte bulunuyorlar ve onların da fazla talepleri iptal ediliyor. Böylece zincirleme bir talep iptal durumu ortaya çıkıyor.

Bu sebeple, özellikle yeni katılımcılar, ya da hiç talep hakkı olmadığı halde talepte bulunanlar bu duruma dikkat etmeliler. Paylaşımcılar da bu durumu hesaba katmalılar.

Bu yıl etkinliğin yeni yıl kargo zamlarından etkilenmemesi için daha erken, yılbaşından önce bitirmiş olacağız. Bu yüzden tanıtım ve talep süremiz herzamankinden biraz daha kısa olacak.

Müdavimler süreci biliyorlar. Her zamanki gibi kataloglar bolümünde başlık açarak, formata uymada azami özeni göstererek paylaşmak istedikleri tohumları tanıtmaya başlayabilirler.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2023, 11:34   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-06-2007
etiknlik olursa çok sevinirim.

evandevan5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2023, 23:18   #3
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
2023-2024 tohum talep paylaşım dönemi hayırlı olsun,sağlıklı güzel günlerde inşallah 2023 yılındaki acı olayları bir daha yaşamayalım.Ülkemizde yaşanan iklim krizi ve tarımda getirdiği acı sonuçları bir daha görmemeyi diliyorum.Yeni sezonda tüm arkadaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.

sernur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2023, 20:23   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2009
Hem tohum paylaşırken, onları hazırlarken, kargoya verirken hem de talep yaparken, kargo geldiğinde paketleri açarken çok heyecanlanıyor ve keyif alıyorum.

Emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkürler. İyi ki varsınız.��

cetine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2023, 21:57   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-12-2017
Hayırlı olsun arkadaşlar. Foruma nasıl fotoğraf yüklüyoruz. Epeydir yüklemedim de.

Hakan DAG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2023, 23:01   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Kırmızı ile gösterilen ataş simgesine tıkla. Sonrasında resimleri seç. Resim boyutu çok büyük olursa kabul etmez. WhatsApp ile gelen resimler de boyut sorunu olmuyor.

Eklenen Resimler

saleri beğendi.
Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2023, 16:17   #7
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
tohum paylaşım etkinliği için bu sene ciddi bir hazırlık yapamadım ancak elimde özellikle topladığım yetiştirdiğim domatesler vardı hepsinin ismini biliyorum fakat tohum isimleri kurutrken nemden dolayı yazılar gitmiş bunu hepsini ayrı ayrı pakette ama tek bir poşete koyup paylaşsam nasıl olur ismine karışık domates yazsam çünkü güzel domateslerdi fotoğrafları da mevcut

nazlı06 ve evandevan5 beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2023, 17:55   #8
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
tohum paylaşım etkinliği için bu sene ciddi bir hazırlık yapamadım ancak elimde özellikle topladığım yetiştirdiğim domatesler vardı hepsinin ismini biliyorum fakat tohum isimleri kurutrken nemden dolayı yazılar gitmiş bunu hepsini ayrı ayrı pakette ama tek bir poşete koyup paylaşsam nasıl olur ismine karışık domates yazsam çünkü güzel domateslerdi fotoğrafları da mevcut
Ne çıkacağı belirsiz tohum paylaşmayın lütfen. Karışık diye bir çeşit yok ki.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2023, 09:29   #9
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musa gündoğan Mesajı Göster
kolay dağıtım olsun.

Eski 18-10-2023, 16:47   #10
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Ne çıkacağı belirsiz tohum paylaşmayın lütfen. Karışık diye bir çeşit yok ki.
aslında ne çıkacakları belli de yine de paylaşmamak mantıklı haklısınız

MeyveliTepe beğendi.
Eski 18-10-2023, 16:59   #11
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

bu sene adaçayı kekik sarı kantaron vb tohum paylaşımlarında bulunabilen arkadaş varsa çok sevinirim. bu sene kırsal bitki adası yapmayı düşünüyorum bahçeye

chelik26 beğendi.
Eski 19-10-2023, 14:16   #12
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
bu sene adaçayı kekik sarı kantaron vb tohum paylaşımlarında bulunabilen arkadaş varsa çok sevinirim. bu sene kırsal bitki adası yapmayı düşünüyorum bahçeye
Tıbbi aromatik bitki adası diyelim, daha uygun ve gösterişli oldu.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2023, 15:13   #13
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

sayın tcm cidden bir isim koyamıyordum süper oldu

nazlı06 ve TCM beğendi.
Eski 26-10-2023, 20:36   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-10-2020
Hayırlı olsun.
2021 ve 2022 yılları etkinliklerinde tohum talebinde bulunmuştum. Ancak, ne bir tohum geldi ne de bir geri dönüş yapıldı. Muhtemelen, forumda mesaj sayımın az olması nedeniyle. Bu nedenle her konuya gerekli gereksiz yorum yaparak kirlilik yaratırsam özür dilerim.

Ne diyorduk, 2023-24 etkinliği hayırlı olsun.

sernur ve Atilgan beğendi.
umut_003 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2023, 11:48   #15
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2020
bende katılmak isterim. önceki yıllarda bir kez faydalanmıştım ve çok güzeldi. olumsuz olan yanım benım ata tohumum yok sızler ıle paylasabılecegım ama corbada nasıl tuzum olabılecegı konusunda aydınlatılırsam yardımcı olurum

sernur beğendi.
fth38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2023, 15:09   #16
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fth38 Mesajı Göster
bende katılmak isterim. önceki yıllarda bir kez faydalanmıştım ve çok güzeldi. olumsuz olan yanım benım ata tohumum yok sızler ıle paylasabılecegım ama corbada nasıl tuzum olabılecegı konusunda aydınlatılırsam yardımcı olurum
Daha önce talep edip tohum aldıysanız, bu tohumlardan yetiştirip talep edemeyen veya tekrar yetiştirmek isteyen üyelerle paylaşmanız gerekirdi. Tohum paylaşımının en önemli amacı forum üyelerine bu tohumları en iyi şekilde ulaştırarak tohumları korumak.Kurallar gereği zaten 2 yıl paylaşım yapmadan tekrar telepte bulunamıyorsunuz.Geçen yıl talep ettiğiniz tohumları yetiştirmeyi deneyin veya etkinlik dışı başka bir yolla tohum elde edip paylaşabilirsiniz.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2023, 15:21   #17
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Merhaba
Violetta di frenzie çeşitini ayrı bir yerde yetiştirsemde çok farklı açılım gösteren meyveler oldu.Uzun meyveler varken yuvarlak meyvelerde oldu bazı meyvelerin içinde çok az tohum varken bazılarının içi tohumla doluydu.Küçükken meyveler preperosa ile ayırt edilebiliyorken büyüdükten sonra meyvelerin kaliksleri özellikle aynı yapıda olmasından ve meyve rengi ve bazı meyvelerinin renklerinin presperosa ile çok benzemesinden dolayı bu çeşiti paylaşımdan çıkarıyorum.Bu çeşiti tekrar orjinal tohumlarıyla ve bu yıl ki tohumlarından tekrar deneyeceğim.

Eski 30-10-2023, 10:09   #18
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

green zebra çok uzadığı için ve artık kontrol altına da alamadığım için yerde büyütmek zorunda kalmıştım. tercih edecek arkadaşalarda tohum adedi sınırlı olacaktır bilginiz olsun. çünkü tohum alımını ilk partide çok aldım fakat tohumlar karıştığı için yeniden aldım onda da miktar az oldu. ve bir çok domates tohumunda da bu geçerli olacaktır.

chelik26 beğendi.
Eski 30-10-2023, 12:16   #19
Ağaç Dostu

bende tohum istiyorum siraya alabilir misiniz.

Eski 30-10-2023, 12:32   #20
Yeni Üye

benceemerik's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2022
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi evandevan5 Mesajı Göster
bende tohum istiyorum siraya alabilir misiniz.
Tohumları sizin talep etmeniz gerekiyor. forumu takip edin.

benceemerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 14:53   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-10-2023
Merhaba forma yeni katıldım, tohum etkinliğine tarih olarak geç kalmışım yeni üye olduğum için. Elinde fazladan ata tohumu olup paylaşmak isteyen olursa kargosunu ben karşılarım. Ankara'da bahçem var orda ata tohumu ürünler yetiştirmek istiyorum. Teşekkür ederim

Mervekazan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 15:01   #22
Ağaç Dostu

mor süsen
beyaz kozmoz ciçeği
beyaz alisyum
elinde olan varmı?

Eski 30-10-2023, 15:31   #23
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi evandevan5 Mesajı Göster
mor süsen
beyaz kozmoz ciçeği
beyaz alisyum
elinde olan varmı?
Süsen tohumu almıştım paylaşmaya çalışırım.Beyaz cosmos çok vardı ama oluşan tohumları kuşlar yedi görmesem inanmazdim 😯

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 15:34   #24
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Arkadaşlar bende 2-3 yıldır godetya tohumu arıyorum Ankara çiçeği yer acelyası isimleriyle de anılıyor.Sitelerden 2 kez buldum çıkmadılar.Etkinlikte paylaşan olursa çok sevinirim.

sernur beğendi.
Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 19:08   #25
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
Herkese iyi akşamlar, benimde kabuksuz çerezlik kabak tohumuna ihtiyacım var. Paylaşan olursa sevinirim.

sernur beğendi.
yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 20:22   #26
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-10-2020
,

Kokulu cicek tohumu paylasabilen olursa çok sevinirim

Serdars1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 21:42   #27
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Merhaba
Azerbaycan kamber biberi paylaşabilen olur mu ? Geçen yıl şimdi anımsayamıyorum ismini ama bir arkadaş göndermişti paylaşımdan normal kamber biberi çıktı.Farkı meyvelerin sanırım yukarıya doğru olması,bana gelenler normal dolmalık biber gibi aşağıya bakanlardan oldu.Ama yinede teşekkürler güzel bir çeşitti 10-15 cm filan vardı rahat meyveler.

sernur beğendi.
Eski 30-10-2023, 22:14   #28
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yavuz10 Mesajı Göster
Herkese iyi akşamlar, benimde kabuksuz çerezlik kabak tohumuna ihtiyacım var. Paylaşan olursa sevinirim.
Elimde önceki yıllarda yetiştirdiğim çok az tohum var buzdolabında muhafaza ediyorum benden talep ettiğiniz poşete eklerim.

yavuz10 beğendi.
Eski 30-10-2023, 22:20   #29
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
teşekkür ederim, çok makbule geçer

sernur beğendi.
yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2023, 22:20   #30
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Merhaba
Azerbaycan kamber biberi paylaşabilen olur mu ? Geçen yıl şimdi anımsayamıyorum ismini ama bir arkadaş göndermişti paylaşımdan normal kamber biberi çıktı.Farkı meyvelerin sanırım yukarıya doğru olması,bana gelenler normal dolmalık biber gibi aşağıya bakanlardan oldu.Ama yinede teşekkürler güzel bir çeşitti 10-15 cm filan vardı rahat meyveler.
Bende iki çeşit kamber biberi var meşelik kamber ve komşumun verdiği bir kamber çeşiti geçen yıllarda çok Harika Türkmenistan kamber biberi paylaşmııştım bu yıl çok verimli kamber biberi veren komşum bana biberlerin tamamen kuruduktan sonra tohumlarının ekileceğini söyledi ve bul yılki Türkmenistan kamber ve komşumun verdiği biberleri o şekilde deneyeceğim ama ne yazık ki bu yılki takasa yetişmeyecek.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024