agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-03-2010, 18:42   #451
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-01-2007
Arkadaşlar,
Elimde tarihi geçmiş bir hümik asit var,bozulmuş olup olmadığını nasıl anlarız, emin bir yolu varmı , ya da hiç riske girmeyip atayımmı?

beyyurdlu beğendi.
celalahmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2010, 19:42   #452
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Hümik asit atılmaz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalahmet Mesajı Göster
Arkadaşlar,
Elimde tarihi geçmiş bir hümik asit var,bozulmuş olup olmadığını nasıl anlarız, emin bir yolu varmı , ya da hiç riske girmeyip atayımmı?
Arkadaşım üzerinde tarih yazısına bakma, milyonlarca yılda meydana gelmiş bu mineral bir iki yılda bozulurmu hiç, bildiğim kadarıyla topraktaki değişimi bile en az on yılı geçebiliyor, illede atacağım diyorsan toprağa atıver zararı olmaz.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2010, 20:31   #453
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-01-2007
Sayın Epsody,

Atmaya hiç kıyamıyorum o yüzden 2 yıldır duruyor, kokusuna baktım pek farklılaşmamış, aslında kullanmak istiyorum, üstüne son kullanım tarihi yazmışlar o yüzden tedirgin olmuştum, teşekkürler.

celalahmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2010, 15:38   #454
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-02-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Sayın Komkarbey,

Bakanlığın belirlediği bazı limitler var. Bunların altına düşmediği sürece problem yoktur. Ancak bu bölümü iyice okursanız bu türden çelişkilerin olmadığı (tescil değerleri ile beyan ettikleri değerler) ürünleri de görebilirsiniz.
sayın acemi çaylak
teşekür ederim hepsini okudum özellikle senin çalışmandan yararlanarak araştırma yapıyorum bizler araştırıyoruz ama bu ürünleri kullanan kaç kişi araştırma yapabilir... Kendilerine de email attım bu çelişkileri sordum dönmediler bu hafta içi dönmezlerse telefon edecem

komkarbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2010, 18:39   #455
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi komkarbey Mesajı Göster
Kendilerine de email attım bu çelişkileri sordum dönmediler bu hafta içi dönmezlerse telefon edecem
Sn. Komkarbey,

Sadece Leonardit satıcıları değil, hemen bütün tarım şirketleri maillere dönmüyorlar ya da geç dönüyorlar.
Sanırım bir firmaya web sitesi yaptırıyorlar, sonra işi unutuyorlar. Çoğunca info vb. mail adreslerine gönderilen mailleri takip eden bir sorumlu olmuyor.

acemi_caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2010, 18:47   #456
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-02-2010
bugün polimetkimyadan cevap geldi Humic A isimli ürünümüz hakkında merak ettiğiniz hususları aşağıda açıklamaya çalışayım.
1- Organik gübreler için ilk ithalatı yapıldıktan sonra tescil belgesi düzenlenmektedir. Yani ithal ettiğiniz ürünün değerlerinden biz emin olsak dahi , maalesef ülkemizde yapılan analiz sonuçlarının tutarsızlığı nedeniyle firmalar tescil belgesi taleplerini yönetmeliğin belirlemiş olduğu en alt rakamları dikkate alarak tescil başvurularını yapmakta ve buna göre tescil düzenlenmektedir.
Bu nedenle tescil belgemizde yönetmeliğin şart koştuğu en alt ve üst değerler yazılmıştır. Yönetmelik bu değerlerin altında olması halinde ürünün ithalatının yapılamayacağını söyler. Ancak belirtilen bu oranların üzerinde olması ithalatın yapılmasına engel teşkil etmemektedir.

2- Ürünümüz içerisinde bulunan amino asit tescilde yer almamıştır. Bunun nedeni de organik gübre yönetmeliğinin ürünleri sınflandırırken amino asit ve humik asitin bir arada olduğu bir organik sınıf belirlememiş olmasıdır. Yani biz ürünümüze tescili ya organik toprak düzenleyicisi(humik asit) ya da amino asitli organik gübre olarak alacaktık. Tercihimizi Organik Toprak Düzenleyici olarak kullanılmıştır.

3- Katatloglarda ve web sitesinde yer alan değerler tescil değerinden farklıdır. Katalaoglarda yer alan değerler ürünün ithalatı sırasında TSE tarafından alınan numunelerin analiz edilmesi ve sonuçlarının uygun görülmesi halinde ithalat yapabilmemize izin veren TSE raporlarında yer alan gerçek değerlerdir.

Sonuç olarak ürünü değerlendirirken katalogda yazılı değerleri dikkat almanızı tavsiye ederiz. Eğer daha detaylı bilgi isterseniz 0 532 653 87 36 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.
İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

komkarbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2010, 20:16   #457
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
Bende bu arada linyit kömür tozuna ulaştım. Romorkü 100 tl havalar düzelsin bir romork alacağım.Zararı olacağını sanmıyorum faydası olmasada

Avanos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2010, 20:51   #458
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Avanos Mesajı Göster
Bende bu arada linyit kömür tozuna ulaştım. Romorkü 100 tl havalar düzelsin bir romork alacağım.Zararı olacağını sanmıyorum faydası olmasada
Sn. Avanos, bence çok iyi yaptınız. Ağaç köklerinden 40-50 cm uzaga dökerseniz (içindeki asit oranından emin olamadığımız için köklerin biraz uzağına) hiç bir zararı olmaz. Aksine faydası olur. Gelecek yıl bademleriniz dolu dolu açar.

Eski 16-03-2010, 06:32   #459
Ağaç Dostu

Avanos arkadaşımı, düşünce ve davranışını kutluyorum.

Alıntı:
Arkadaşım bu başlıkta bir çok arkadaşımla, yaşadığımız polemiklere rağmen senin samimi düşünce ve daranışlardaki samimiyetini onlarda rastlıyamamıştım, arkadaşım sen en güzelini yaparak kendi imkanlarını aşan bir davranışla topraklarına olan özeni yerine getirmiş oldunuz.

Şunu iyi bilmelisinizki bilimsel otaritelerde dahi kalitesis linyitlerde humik asit ve fulvik asit oranlarını toprağa yarayışlı düzenlerde olduklarını irdeliyorlar, sözümü yineliyerek şunu da belirtmeden geçemiyeceğim, bu başlıkta tartıştığımız arkadaşlarla leonardit'in kalite konusunu tartışmalarımızda, piyasanızda gayri ciddi faaliyetle leonardit üretimi sağlayan firmalar bu alanda istimar yaratarak linyit kömürü tozunu leonardit diye pazarlıyorlar.

Sizin gösterdiğiniz bu davranış, gerçekten kayda değer gördüğümden, bu başlıkta tartışan arkadaşlarada bir örnek teşkil edecek davranış olarak takdirlerimi sunarım, siz hiç ikileme düşmeden kalitelimi, kalitesimi firma arayışına girmeden topraklarınıza bu minerali kazandırmş oldunuz, bence bu büyük bir ileri görüşlü olmayı gerektiren bir davranış, sizi tekrar topraklar adına kutluyorum.

Bu mineralin fazlasının hiçbir şekilde zararı yoktur, hümik asitler, diğer asitlerin gibi organik madde üzerinde menfi tesirler yaratmazlar, bunların görevleri topraktaki organik maddeyi bitkilerin alacağı forma indirgerler, toprakların bereketinin artması dileğimle bu seneki ürün hasalıtın yüzünü güldürsün, sevgiyle kal.

Eski 16-03-2010, 14:56   #460
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Sizin gösterdiğiniz bu davranış, gerçekten kayda değer gördüğümden, bu başlıkta tartışan arkadaşlarada bir örnek teşkil edecek davranış olarak takdirlerimi sunarım, siz hiç ikileme düşmeden kalitelimi, kalitesimi firma arayışına girmeden topraklarınıza bu minerali kazandırmş oldunuz, bence bu büyük bir ileri görüşlü olmayı gerektiren bir davranış, sizi tekrar topraklar adına kutluyorum.
Sn. Epsody,
Alıntıda kastedilen kalite sorgulayan kişilerden biride ben olduğum için yanıt verme ihtiyacı duydum.
Sonuçta ne alırsak alalım kalitesini sorgulamak zorundayız. Hele tescil belgesi benim için çok önemli. Sonuçta linyit kömürünü leonardit diye pazarlayanlar, organik gübre tescilli ürünü, mikrobiyal gübre diye pazarlayanlar çokta uzağımızda değilller.
Bu yüzden eleştirmek yerine çözüm üretirseniz sevinirim. Eğer hem kaliteli hemde fiyatı uygun ürün bulursanız lütfen bizimle paylaşınız. Böylelikle bize daha yararlı olmuş olursunuz.

Eski 17-03-2010, 16:51   #461
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sn. Epsody,
Eğer hem kaliteli hemde fiyatı uygun ürün bulursanız lütfen bizimle paylaşınız. Böylelikle bize daha yararlı olmuş olursunuz.
Sn. Epsody,

Sizin iyi niyetli olduğunuzu biliyorum. Ancak bu soruma da cevap bekliyorum.

Eski 17-03-2010, 17:34   #462
Ağaç Dostu

Paylaşım inancıma daima sadık kalmışımdır.

Alıntı:
Sn. Epsody,

Sizin iyi niyetli olduğunuzu biliyorum. Ancak bu soruma da cevap bekliyorum.
Arkadaşım ucuz ve kalitliye ulaşmak bizim elimizde, bu konuda sizinle detaylı konuşarak, dayanışma oluşturarak yakın çevremizdeki toprak sahipleriyle bahçe sahipleriyle bir araya gelerek taleplerimizi arttırdığımız zaman en büyük firmalarlarla, en iyi kaliteli ürünlere en ucuza ancak böyle temin edebiliriz.

Herkesin bireysel çabalarıyla bu konu aşılamaz, benim kişisel kanaatim bu yöndedir, size bu konuda bir açıklamada bulunarak bir örnek oluşturacağım, arkadaşım ben toprak düzenleyicilerin başında 2004 yılında leonardit'le tanıştım, o günden bu güne edindiğim intibaa şu, o yıllarda bu minerali piyasalarda bulmak mümkün değildi, zaman ilerledikçe bu mineral tanınmaya başladı, piyasalarda bulunur hale geldi, tanınma devam ettikçe kullanımı arttı fiyatlarda ilk seviyelerden aşağılara düştü, ve talep ve kullanım arttıkçada dahada aşağı düşecektir.

Benim zaman içindeki gözlemlerimden bu sonuçları çıkardığımdan talep oluşturarak fiatları aşağı çekebiliriz, bunun sonucun da dayanışma ve bilgilendirme yatmakta, bu açıklamalarım sizi ikna eder bir inandırıcılk sağlıyorsa hodri meydan diyelim tarımsal konuşmalarımızda bir leonardit fanatiği olalalım, bahçe sahiplerini toprak sahiplerini çoşturarak talebin artmasını sağlıyalım, tamam mı benim canım arkadaşım, sevigiyle leonardite koşalım.

Eski 27-03-2010, 11:52   #463
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2008
Kiraz ve şeftali fidanlarıma (2008 Aralık da diktim) 2009 Kasım ayı sonlarında bir kaç fidan hariç fidan başı 3 kg CHARİZMA PLUS marka leonardit kullandım. Ayrıca gene fidan başı 4-5 kg'da linyit kömür tozu kullandım. Mart ayı başlarında bahar bakımı için yaptığım çalışmalarda leonarditin ne kadar faydalı olduğunu gördüm. Önceki zamanlarda çok sert olan ve fidanı sıkan toprak şimdi çok yumşak, tabir yerinde ise kül gibi olmuş. Merakımdan leonardit kullandığım ve kullanmadığım bir kaç fidanı söktüm ve kök yapısına baktım. Leonardit kullanmadığım fidanların kökü ile leonardit kullandığım fidanların kökleri arasında 2 hatta 3 kat fark olduğunu gördüm. Ayrıca kök bölgesi nem durumlarının da çok farklı olduğunu gördüm. Fidanlara bir miktar güvercin gübresi ve Gübretaş Firması tarafından üretilen 13-24-12-10 (so3)+1 (zn) + 1 (fe) fenni gübre uygulaması yaptım. Sonucu tüm samimiyetimle sizlerle paylaşacağım. Bir fidanla bir insanı aynı değerde görebilecek kadar da ağaç / bitki sevgim var.
Bahçe işimin yanında aynı zamanda Konya merkez Meram ilçesinde fenni gübre ve leonardit satışı yapmaktayız. İlgilenen arkadaşlara yardımcı olmak bizim için bir görevdir. İlgilenen arkadaşlarla özel görüşma yapabilirim.

AHMET DANIŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2010, 12:02   #464
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2008
Konya Tarım İl Müdürlüğü bir tutanakla, piyasada kullanılan ve başta humik asit ve türevleri olan bir çok ürünün sahtesinin üretilerek satışa sunulduğunu bildirdi. Listede bir çok tanınan marka var. Hatta ülke çapında en çok satılan fenni gübrelerinde sahtesinin üretilip piyasaya sürüldüğü görülmüştür.
Kullanıcı arkadaşların dikkatli olmasını tavsiye ederim.
Liste bende mevcut olup ilgilenen arkadaşlara verebilirim.

AHMET DANIŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2010, 15:12   #465
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-09-2009
Alıntı:
Bir fikirde ben atayım ortaya evet cidden de linyit kömür atsak araziye faydası olurmu?
Çünkü benim arazinin 13 dekar kadarı baya kötü bir durumda kirece yakın bir yapıda araziye gittiğimde bu alanın resminide eklerim. Bu alan için bir traktör linyit kömürü dağıtsam araziye faydası nasıl olur? Bilgisi oalandan yardım bekliyorum.

linyit kömürü daha pahalıya gelir

adnanu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2010, 15:13   #466
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AHMET DANIŞ Mesajı Göster
Konya Tarım İl Müdürlüğü bir tutanakla, piyasada kullanılan ve başta humik asit ve türevleri olan bir çok ürünün sahtesinin üretilerek satışa sunulduğunu bildirdi. Listede bir çok tanınan marka var. Hatta ülke çapında en çok satılan fenni gübrelerinde sahtesinin üretilip piyasaya sürüldüğü görülmüştür.
Kullanıcı arkadaşların dikkatli olmasını tavsiye ederim.
Liste bende mevcut olup ilgilenen arkadaşlara verebilirim.
listeyi bana özelden gönderebilirmisiniz

Eski 06-04-2010, 15:16   #467
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Arkadaşım ucuz ve kalitliye ulaşmak bizim elimizde, bu konuda sizinle detaylı konuşarak, dayanışma oluşturarak yakın çevremizdeki toprak sahipleriyle bahçe sahipleriyle bir araya gelerek taleplerimizi arttırdığımız zaman en büyük firmalarlarla, en iyi kaliteli ürünlere en ucuza ancak böyle temin edebiliriz.

Herkesin bireysel çabalarıyla bu konu aşılamaz, benim kişisel kanaatim bu yöndedir, size bu konuda bir açıklamada bulunarak bir örnek oluşturacağım, arkadaşım ben toprak düzenleyicilerin başında 2004 yılında leonardit'le tanıştım, o günden bu güne edindiğim intibaa şu, o yıllarda bu minerali piyasalarda bulmak mümkün değildi, zaman ilerledikçe bu mineral tanınmaya başladı, piyasalarda bulunur hale geldi, tanınma devam ettikçe kullanımı arttı fiyatlarda ilk seviyelerden aşağılara düştü, ve talep ve kullanım arttıkçada dahada aşağı düşecektir.

Benim zaman içindeki gözlemlerimden bu sonuçları çıkardığımdan talep oluşturarak fiatları aşağı çekebiliriz, bunun sonucun da dayanışma ve bilgilendirme yatmakta, bu açıklamalarım sizi ikna eder bir inandırıcılk sağlıyorsa hodri meydan diyelim tarımsal konuşmalarımızda bir leonardit fanatiği olalalım, bahçe sahiplerini toprak sahiplerini çoşturarak talebin artmasını sağlıyalım, tamam mı benim canım arkadaşım, sevigiyle leonardite koşalım.
merhaba leonardit fiyatlarına direkt olarak etki eden nakliye fiyatlarıdır nakliye fiyatlarıda petrol fiyatları ile bağlantılı olarak değişmektedir

Eski 12-04-2010, 12:27   #468
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-10-2007
merhabalar.. 30 m2'lik bir sebze bahçem var. bugün eminönünde evergreen markasının 10 kg paketlerinden gördüm.Çimsan getiriyormuş. 30 lira dedi satıcı bana. İçeriği:
Toplam organik madde 50
Toplam Humik+fulvik asit 40
Nem 10
sizce uygunmudur almalı mıyım?

Düzenleyen ozlemoz : 12-04-2010 saat 15:09
ozlemoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 13:17   #469
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Ben de bu gün 25 kg. iki paket sipariş verdim, fiyatı 60 tl. paket başı.
Satıcı ürünün Alman malı olduğunu, aktif humik ve fulvik asit miktarının %85 olduğunu ve içerisinde iz elementler olduğunu söyledi.

Fiyat çok yüksek görünüyor ama eğer derde deva olacaksa önemli değil, Tarım fuarında bir çok ürün gördüm, 25 kg. 15 tl. ye satılıyordu, ama birbirine benzemeyen ürünlerdi, kömür tozuna benzeyenler de vardı, kahverengimsi olanlar da, bunların hepsinin aynı içerikte olmaları mümkün değil gibi görünüyor bana.

Ürünü C.tesi günü alacağım, fotoğrafını ve ürün bilgilerini yine buradan paylaşırım sizlerle.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2010, 02:01   #470
Ağaçsever

algül's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2010
selam ozlemoz ondan bende aldım kullandım ben memnunum gerçi başka markaları o kadar iyi bilmiyorum ama bana faydası oldu bitkileri biraz coşturdu
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozlemoz Mesajı Göster
merhabalar.. 30 m2'lik bir sebze bahçem var. bugün eminönünde evergreen markasının 10 kg paketlerinden gördüm.Çimsan getiriyormuş. 30 lira dedi satıcı bana. İçeriği:
Toplam organik madde 50
Nem 10

algül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2010, 06:00   #471
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Sevgili Arkadaşlar,

Ben TARIM VE KREDİ KOOPERATİFİNDEN, yerli bir ürünü 25 kg 12 TL fiyatla aldım.

Ph 7-8 nem % 7 max ve toplam organik asit ( Hümic + Fluvic ) min %55

Aronia larımda ve yeni çimlendirmeye çalıştığım ağaç tohumlarında denedim. Daha önceleri fide ve fidan kaplarında oluşan kaymak tabakası ortadan kalktı. Diğer gelişmeleri olumlu ya da olumsuz önümüzdeki günlerde aktarırım

Sevgiyle kalın

ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2010, 07:52   #472
Ağaç Dostu

Alıntı:
Toplam organik madde 50
Nem 10
Özlem Hanım,

10 Kg'lık paket 30 TL çok fazla.
İçeriğindaki humik-fulvik asit ve organik madde oranı düşük ürünler genelde 25 kg -15 TL civarında.
Humik - fulvik asit ve organik madde oranı yüksek ürünler ise 30 TL'den başlıyor.
Bence Adalet Hanım'ın aldığı ürünü (Perl Humus veya Agrolig olabilir) veya Biyotar'ın Organik Gold, Orfe Teknik'in Agrohum ürünlerini alabilirsiniz. Özellikle son ikisinin içeriği Evergreen'den iyi olmasına rağmen fiyatları daha uygun.
Ayrıca Evergreen sertifikalı ve tescilli bir ürün ancak sertifikalarını internet sitesinde göremedim. Diğer 2 ürünün Tarım Bakanlığı sertifikalarını internetten de görebiliyorsunuz.

Düzenleyen acemi_caylak : 13-04-2010 saat 09:05
Eski 13-04-2010, 07:53   #473
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Ben de bu gün 25 kg. iki paket sipariş verdim, fiyatı 60 tl. paket başı.
Satıcı ürünün Alman malı olduğunu, aktif humik ve fulvik asit miktarının %85 olduğunu ve içerisinde iz elementler olduğunu söyledi.

Fiyat çok yüksek görünüyor ama eğer derde deva olacaksa önemli değil, Tarım fuarında bir çok ürün gördüm, 25 kg. 15 tl. ye satılıyordu, ama birbirine benzemeyen ürünlerdi, kömür tozuna benzeyenler de vardı, kahverengimsi olanlar da, bunların hepsinin aynı içerikte olmaları mümkün değil gibi görünüyor bana.

Ürünü C.tesi günü alacağım, fotoğrafını ve ürün bilgilerini yine buradan paylaşırım sizlerle.
Adalet Hanım,

Aldığınız üründe Humik ve Fulvik asit oranı çok iyi bence. Perl Humus veya Agrolig diye tahmin ediyorum. Güle güle kullanın.

Eski 13-04-2010, 07:54   #474
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ensar Mesajı Göster
Sevgili Arkadaşlar,

Ben TARIM VE KREDİ KOOPERATİFİNDEN, yerli bir ürünü 25 kg 12 TL fiyatla aldım.

Ph 7-8 nem % 7 max ve toplam organik asit ( Hümic + Fluvic ) min %55

Aronia larımda ve yeni çimlendirmeye çalıştığım ağaç tohumlarında denedim. Daha önceleri fide ve fidan kaplarında oluşan kaymak tabakası ortadan kalktı. Diğer gelişmeleri olumlu ya da olumsuz önümüzdeki günlerde aktarırım

Sevgiyle kalın
Sevgili Ensar,

Nem oranı bu kadar düşükse fiyat çok iyi. Senin ağaçlar ve çiçekler bayram edecek desene.

Sevgiler.

Eski 13-04-2010, 08:06   #475
Yeni Üye

Alıntı:
Özlem Hanım,

10 Kg'lık paket 30 TL çok fazla.
İçeriğindaki humik-fulvik asit ve organik madde oranı düşük ürünler genelde 25 kg -15 TL civarında.
Humik - Fuşvik asit ve organik madde oranı yüksek ürünler ise 30 TL'den başlıyor.
Bence Adalet Hanım'ın aldığı ürünü (Perl Humus veya Agrolig olabilir) veya Biyotar'ın Organik Gold, Orfe Teknik'in Agrohum ürünlerini alabilirsiniz. Özellikle son ikisinin içeriği evergreen'den iyi olmasına rağmen fiyatları daha uygun.
Ayrıca evergreen sertifikalı ve tescilli bir ürün ancak sertifikalarını internet sitesinde göremedim. Diğer 2 ürünün Tarım Bakanlığı sertifikalarını internetten de görebiliyorsunuz.
Teşekkür ederim acemi caylak. Tavsiyenize uyup o firmalarla görüşeceğim.

Eski 13-04-2010, 13:28   #476
Yeni Üye

Pearl humus 25kg lıklardan 2 paket sipariş verdim yarın ya da sonraki gün elimde olacağını söylediler. Kargo ile gönderiyorlar.İnşallah işe yarar hafta sonu bahçeme gidip karıştırmayı dört gözle bekliyorum. Ağaçların diplerine şimdi koysam mevsim itibari ile uygunmudur acaba?

Eski 13-04-2010, 15:03   #477
Ağaç Dostu

Alıntı:
Pearl humus 25kg lıklardan 2 paket sipariş verdim yarın ya da sonraki gün elimde olacağını söylediler. Kargo ile gönderiyorlar.İnşallah işe yarar hafta sonu bahçeme gidip karıştırmayı dört gözle bekliyorum. Ağaçların diplerine şimdi koysam mevsim itibari ile uygunmudur acaba?
Özlem Hanım,

Perl Humus iyi bir ürün, sadece fiyatı biraz pahalı. Hiç tereddütünüz olmasın. İşe yarayacağı kesin. İnsanlar emin olmadıkları için biraz korkuyorlar. Ancak ben 12 dönümlük zeytin bahçemizde 2,5 ton kullandım. İlk izlenimlerimiz zeytin ağaçları bu yıl daha erken uyandılar. Hatta bir kaç tanesi bu yüzden geç donlardan zarar gördü.

Yine bu forumda Meyvelitepe ve Ayhan Dükel'in leonarditle ilgili güzel deneyimleri var.

Leonardit toprak yapısını düzenleyen bir madde olduğu için istediğiniz mevsimde uygulayabilirsiniz. Yalnız bu konunun 394 ve 395 nolu mesajlarını incelerseniz leonarditi tek başına kullanmak yetmiyor. Leonarditi organik bir gübre ve EM ile birlikte kullanırsanız çok daha güzel sonuçlar alırsınız.

Ben kendim çamlı oganik gübre ile birlikte kullandım. Bu hafta sonuda ağaçlara 2/1000 oranında seyreltilmiş EMA verdik.

Kolay gelsin.

Düzenleyen acemi_caylak : 19-04-2010 saat 13:27
Eski 14-04-2010, 11:19   #478
Yeni Üye

sn acemicaylak;
cevabınız için teşekkür ederim. 2 torba pearl humusum bugün elime geçti gerçekten süper hızlı dün sipariş verdim bugün öğleden önce geldi. 2 hafta önce ağaçlara organik büyükbaş gübresi vermiştik. şimdi aynen dediğiniz gibi leonardit bikaç hafta sonrada em vermeyi düşünüyorum.
Teşekkürler

Eski 18-04-2010, 23:38   #479
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-04-2010
orgub organık gubre ve kukurt //mersin

merhaba arkadaslar ben mersınden orgub organık gubre ve kukurt sahibi mustafa aydın

konuyla ilgili soruları ve tartısmaları gördüm.

leonardit cok özel bir ürün olup organık maddesı % 50-70 arasıdır. humik ve fulvik asit se % 50-65 arasıdır. topragınızın ph-kirec ve tuzunu dengeler düşmesine yardımcı olur. su tutma kapasıtesını arttırır. kök gelişimini cogaltır baska sorular olursa cevaplayabilirim.

mersin

orgub organik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2010, 10:07   #480
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Nihayet karar verebildim, Mersin Kuyuluk yolunda İnankur Tarımdan Perl Humus aldım, 25 kg. 60 tl.

Name:  Leonardit.jpg
Views: 7038
Size:  66.3 KB
İyi bir ürün seçtiğimi düşünüyorum, çok yağmur yağdığı için ağaçlarıma veremedim, hafta içinde havanın iyi olduğu bir günde gidip ağaç başına 300 gr. vereceğim(satıcının önerisi).

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024