agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni13Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-05-2010, 10:32   #1
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Bahtiyar02 / Adıyaman-Merkez

Sevgili dostlar; Kendimi burda Uzak bahçelerin yakın işbirliği anlatmıştım ama buraya taşımak daha doru sanırım.
Kamuda çalıştığım için ancak hafta sonları tarlaya ve içinde oluşturmaya çalıştığım hobi bahçeme gidebiliyorum.
Tüm dostların ürettiklerine baktığımda çok yeni olduğumu gördüm. Bir çok dostun ürettikleri tam ticari boyutta. Oysa benim 2 senedir aldığım Adıyaman merkeze yaklaşık 13 km uzaklıkta. Ana yola 1 km mesafede içinde su ihtiyacımı tammuz ayına kadar karşılayan küçük bir deresi olan bir tarla.
Tarlamda geçen yıl Tarım İl müdürlüğünden aldığım çıplak köklü 300 kök Aşısız Amerikan asması, 2 adet Feyiko(Kaymak ağacı) 1 kök Naşi armudu, 30 kök yerli nar ve hicaz narı,13 kök israil bademi(Bu yıl ilk meyvelerini verdiler), 12 kök ceviz, 20 kök Ayvalık, 15 kök Gemlik ve 4 adet Kalamata zeytin, 3 kök kivi, 6 kök değişik tür erik, 6 Kök Sumak ağacı, 2 kök Hünnap, 3 kök Menengüc, 1 Kök Ihlamur, 4 kök yenidünya , 2 kök turunç,1 kök rize portakalı(Deneme olarak ekildi) 1 kök gojii Bery,5 kök aşısız dut, 10 kök çilek, 1 kök ters dut, Yöremize ait değişik tür 6 kök incir,1 kök siyah Bursa inciri, 4 kök aşılı Çekirdeksiz üzüm ,1 kök Ayva, 2 kök Elma,1 kök Nektarin ,5-6 adet Antep fıstığı fidanı , birkaç kök çam fıstığı , iki adet muz fidanı ve 1 adet sarı alıç ağacı(Önceden dikilmiş meyve veriyor)dikilmiş durumda.
Sebze olarak değişik kabak çeşitleri,Yerli siyah karpuz(Ceyhan yöresine ait)diğer karpuz çeşitleri, Bamya,Salatalık,Pembe domates,Sarı ampül domates,çeri domates,Yöremize ait değişik türde domates türleri,Deşti domates,Ay çekirdeği,Kavun, Sudan babyası(Deneme ekimi) Değişik türde Acı dolmalık biberler , Acı süs biberi türleri, Yeşil soğan
Dikilmeyi bekleyen ağaçlarım Balkon seramda. 1 Kök aşılı urmu dut(Ekşi kara dut)1 kök Trabzon hurması,4 kök dikensiz böğürtlen, 2 kök Güz zeytini,3 kök gilaburu, ,2’şer Kök Rize mandalinası,portakalı,limonu, 2’şer kök ağaç kavunu, Mayer limon,kamkat,6 çelik Siyah nar(çimlenmesini bekliyorum).1 kök karayemiş,Halen büyümelerini beklediğim süs biberi fidanları çeşitleri,
Sulamayı tarlamın sınırında bulunan dereden su motorumla Temmuz ayı sonuna kadar yapıyorum.Geri kalan aylarda Eniştemlere ait Su romorkunu 3 km uzaklıktaki köyden traktörle getirtip sulamayı yapıyorum.Bu yıl şartlar el verirse Tarlaya Elle kuyu kazdırmak.Sondaj için elektrik yok. Ayrıca bana göre elle kazdırılan kuyu daha ekonomik.
Gübre olarak Yine köyden getirtiğim yanmış hayvan gübresi kullanıyorum.Şuana kadar tarladaki bitkilerim ve ağaçlarıma sadece Biyonem kullandım.Hiç bir şekilde zehirli ilaç ve suni gübre kullanmadım kullanmıyacağım.
Tarlanın yaklaşık 7 dönümünü tahıl ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılamak için boş bıraktım.Şuan sürülmüş şekilde nadasa bırakılmış.İlerde zaman neyi gösterir bilemiyorum.Tüm içtenliğimle tamamen doğal yöntemler kullanmak amacım. Bir acemi olarak uygulamaya çalışıyorum.
Şuan ürettiklerim küçük çaplı bir üretim. Çoğunlukla kardeşlerim ve Annem’in ihtiyacını karşılayacak düzeyde.Buda yaklaşık 4-5 aileyi kapsar. 7 Dönümlük boş araziyi Deşti domates, bamya, kavun ve karpuz ekerek değerlendirme düşüncesindeyim.Bu hafta traktör ayarlayabilirsem sanırım olur.
Tüm sebze ve meyve tohumlarımı gerek eş dostan ve gerekse agaclar.net ‘teki dostlarımdan temin ettim. Kendim çimlendirip fidanlarımı dışarıdan almıyor ve üretiğim tohumları gelecek yıla ayırıyorum. Elimden geldiğince de her yıl ürettiğim sebze ve meyvelerin tohumlarının bir kısmını siz dostlarla paylaşacağım.Bahçemin resimlerini ve yaptığım uygulamaları resimleyerek bahtiyar02 / Bahçem bu konu başlığında daha önceden paylaşıyorum.Bilmeyen dostlar için bahçeme göz atabilirler.
Saygılarımla

mrduran ve zekiabbas beğendi.
bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 10:43   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Bu bahçe "Bahtiyar02 botanik bahçesi" adını hak ediyor

Her türlü bitkinin bulunduğu nadir bahçelerden biri olacak, kolay gelsin...İyi ki benim bahçe ılıman iklimde değil

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 12:10   #3
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Bu bahçe "Bahtiyar02 botanik bahçesi" adını hak ediyor

Her türlü bitkinin bulunduğu nadir bahçelerden biri olacak, kolay gelsin...İyi ki benim bahçe ılıman iklimde değil
Sevgili dostum;Çok teşekkür ederim. sizlerin desteği ve yardımları sayesinde birşeyler yapmaya çalışıyoruz.
Saygılarımla

Eski 07-05-2010, 12:37   #4
Ağaç Dostu

bayindirmevki's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2009
Maşallah, Gerçekten batonik bahçesi gibi olmuş. Anladığım geleneksel tarım uyguluyorsunuz. Tebrikler. Kolay gelsin diyorum.

Bir-iki resim de fena olmaz.

Düzenleyen bayindirmevki : 07-05-2010 saat 12:38 Neden: ek yazı
bayindirmevki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 13:03   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Sayın Bahtiyar02,

Üyelerin Bahçesi bölümündeki resimlerin bir kısmını burada da isteriz.

acemi_caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 14:17   #6
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Sevgili bayindirmevki ve Sevgili acemi_caylak;
Çok teşkkür ederim. Benim bahçem sizinkilerinin yanında Mini bahçe.İlk fırsatta resimleri ekliyeceğim.
Saygılar

Eski 07-06-2010, 22:04   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Sevgili Bahtiyar,

Biraz, hatta birazdan epey fazla geç oldu. Öncelikle sayfan hayırlı olsun. Maaşallah yok yok bir bahçe. Fotoğrafları bekliyorum.

Sevgiyle kalın

ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2010, 22:20   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Sayın Bahtiyar02,

tebrikler , allahtan hafta sonları gidiyorsunuz bahçeye birde hergün gitseydiniz o bahçeyi düşünemiyorum.

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2010, 09:41   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Ensar bey, fotoğraflar Bahtiyar beyin Bahçesinde.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ensar Mesajı Göster
Sevgili Bahtiyar,

Biraz, hatta birazdan epey fazla geç oldu. Öncelikle sayfan hayırlı olsun. Maaşallah yok yok bir bahçe. Fotoğrafları bekliyorum.

Sevgiyle kalın
Sevgili Bahtiyar topraklarla zorlu mücadeleni Senin Bahtiyar-02 bahçe başlığında izlemekteyim, Tarlandaki bahçe çalışmalarını takdirle izleyenlerdenim, sakın kusura bakma başlıklarına uğrayıpta bir yorum getirmediğime, zorlu toprak çalışmalarındaki gayretlerine söz bulamıyorum menfi veya müspet olarak. Bana düşen sadece yaptıklarını insan üstü gösterdiğin gayretini saygıyla izlemek kalıyor.

Size söyliyeceklerim kişisel uğraşılarımla topraklara hizmeti, organik atıkların geri dönüşümünü sağlamanın çeşitli yolları üzerideki çalışmalarımdaki bilgilerimi paylaşmak isterim, tabii bunu senin zamanın uygun oldu bir aralıkta yapmak, toprak çalışmalarına engel olmayacak ortamı seçerek daha faydalı olur kaanatini taşımaktayım.

Selam olsun doğunun toprak dostlarına diyerek, çalışmalarında başarılar mutluluğunla daim olsun sevgiler saygılar sunarım.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2010, 11:54   #10
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Sevgili ensar,athena -asena dostlar;
bahtiyar02 / Bahçem.
Öncelikle tüm iyi dilek ve temennileriniz için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi büyük bir bahçeyle uğraşmak sevgi,zaman ve sabır gerektirdiğini öğrendim.Her hafta gitmeme rağmen aklım hep bahçede.Bu hafta Allah nasip ederse kepçe ile kuyu kazdırmayı planlıyoruz.Gelişmeleri sitede paylaşacağım.
Saygılar.

Eski 08-06-2010, 12:00   #11
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Sevgili Bahtiyar topraklarla zorlu mücadeleni Senin Bahtiyar-02 bahçe başlığında izlemekteyim, Tarlandaki bahçe çalışmalarını takdirle izleyenlerdenim, sakın kusura bakma başlıklarına uğrayıpta bir yorum getirmediğime, zorlu toprak çalışmalarındaki gayretlerine söz bulamıyorum menfi veya müspet olarak. Bana düşen sadece yaptıklarını insan üstü gösterdiğin gayretini saygıyla izlemek kalıyor.

Size söyliyeceklerim kişisel uğraşılarımla topraklara hizmeti, organik atıkların geri dönüşümünü sağlamanın çeşitli yolları üzerideki çalışmalarımdaki bilgilerimi paylaşmak isterim, tabii bunu senin zamanın uygun oldu bir aralıkta yapmak, toprak çalışmalarına engel olmayacak ortamı seçerek daha faydalı olur kaanatini taşımaktayım.

Selam olsun doğunun toprak dostlarına diyerek, çalışmalarında başarılar mutluluğunla daim olsun sevgiler saygılar sunarım.
Sevgili epsody dostum;
Tüm iyi dilek ve temennileriniz için çok teşekkür derim.Organik atıkların geri dönüşümünü sağlamanın çeşitli yolları ve sizin bilgilerinizden faydalanmayı çok isterim. İnanın bahçeye gittiğimde halen eksikliklerimin olduğunun farkındayım.Ancak Gidermek içinde hafta içinde ayarlamaya çalışıyorum.İyiki sizler gibi desteklerini ve bilgilerini esirgemeyen dostlarım var.
Saygılar

Eski 08-06-2010, 21:53   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Sevgili Dostum Bahtiyar02'

Anadolunun en batısından, Adıyaman da verdiğiniz mükemmel mücadeleyi epeydir takip ediyorum. Telefonda paylaştığınız heyecanı bahçeniz de de görmek çok güzel. Siyah nar ve çekirdeksiz nar çeliklerini baharda bahçenize göçmen olarak göndermeye çalışacağım.

Emeğinize sağlık. Deşti tohumlarını hevesle bekliyorum.

mrduran beğendi.
balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2010, 09:30   #13
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi balbay Mesajı Göster
Sevgili Dostum Bahtiyar02'

Anadolunun en batısından, Adıyaman da verdiğiniz mükemmel mücadeleyi epeydir takip ediyorum. Telefonda paylaştığınız heyecanı bahçeniz de de görmek çok güzel. Siyah nar ve çekirdeksiz nar çeliklerini baharda bahçenize göçmen olarak göndermeye çalışacağım.

Emeğinize sağlık. Deşti tohumlarını hevesle bekliyorum.
Sevgili Dostum Balbay;
Çok teşekkür ederim.Siz dostların manevi destekleri inanın beni çok sevindiriyor.İnşallah hep birlikte hobibahçesinde beraber olmak nasip olur.
Saygılar

Eski 01-07-2010, 15:04   #14
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Adıyaman'da erkenci üzüm

sevgili dostlar bu gün Öğlen arası iş yerinden bir dostumun bağına gezemeye gittik.Bu gün bize büyük bir süpriz yaptı.Asmalarından 4-5 adeti aşılıymış. geçen yıl dikmiş ve ilk üzümleri Adıyaman'da hiç görülmeyen bu günde olgunlaşmıştı.İnanın gözlerimize inanamadık.Burda en erken üzüm Temmuz ayı sonu Ağustos ayı ortası olgunlaşmaya başlar.Bağ bozumu eylül ayı içinde yapılır.Bir süprizde yetiştirdiği Deşti domatesler.Adıyaman'ın iklimi gittikçe Akdeniz ve çukurovaya benziyor gibi

Eklenen Resimler

mrduran, Muda ve senaselin beğendi.
Eski 01-07-2010, 15:13   #15
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Bağ olarak düzenlediği 4,5 dönüm arazisinde kenarlarına deşti domates dikmiş.Uzun bir şerit halinde.Oda benim gibi zamanı kısıtlı olduğundan diğer sulu dikilen sebze ve meyvelerle uğraşmamış.Sonuçta deşti dikim şahane. Ne su ne ilgi alaka bekliyor sizden.Kendi kendine yetişiyor.Hem lezetli hemde bol ürünlü.
Daha ne ister insan.Resimleri yanımda bulunan cep telefonumla çektim.
Saygılar

Eklenen Resimler

Eski 01-07-2010, 16:25   #16
Ağaç Dostu

Bahtiyar Bey,

Üzümler gerçektende çok erkenci. Bizim oralarda Temmuzda olgunlaşan tek üzüm türü tahnebi dediğimiz üzüm türüdür.
Bu yıl Marttan sonra hiç yağmur yağmadı ve havalar çok sıcak gidiyor. Sanırım bu yüzden erken olgunlaştılar. Afiyetle yiyiniz.

mrduran beğendi.

Düzenleyen acemi_caylak : 02-07-2010 saat 08:50
Eski 01-07-2010, 20:46   #17
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Bahtiyar Bey,

Üzümler gerçektende çok erkenci. Bizim oralarda Temmuzda oldunlaşan tek üzüm türü tahnebi dediğimiz üzüm türüdür.
Bu yıl Marttan sonra hiç yağmur yağmadı ve havalar çok sıcak gidiyor. Sanrım bu yüzden erken olgunlaştılar. Aifyetle yiyiniz.
Sevgili dostum inanın daha tahnebi üzümü dahi olgunlaşmadı burda.Bende görünce çok şaşırdım.Gelecek yıl çelik alıp kendi bağımda üretmeyi deneyeceğim.
Saygılar

Eski 01-07-2010, 21:01   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sevgili arkadaşım bahtiyar02, inşallah kepçeyle açtıracağın kuyudan sağlıklı olarak suya kavuşursun, ne olursa olsun kuyunda kullanacağın pompayı sana hediye olarak göndermek istiyorum, olur da bir aksilikten dolayı diyalog kopukluğu olursa özel mesaj bölümümden hatırlatmanı kesinlikle rica ediyorum.
Olmayacağı başaran arkadaşıma en derin sevgilerimle,

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2010, 08:13   #19
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı Mesajı Göster
Sevgili arkadaşım bahtiyar02, inşallah kepçeyle açtıracağın kuyudan sağlıklı olarak suya kavuşursun, ne olursa olsun kuyunda kullanacağın pompayı sana hediye olarak göndermek istiyorum, olur da bir aksilikten dolayı diyalog kopukluğu olursa özel mesaj bölümümden hatırlatmanı kesinlikle rica ediyorum.
Olmayacağı başaran arkadaşıma en derin sevgilerimle,
Sevgili kalambaklı Dostum:
Düşünmeniz yeterli.Dediğiniz gibi inşallah kuyuyu kazdırıp suyu alırsam çok güzel olacak.****** Allah'ın yardımıyla.Sizinde bu taraflardan bir isteğiniz olursa başımla gözüm üstüne.
Saygılar sevgiler

Eski 02-07-2010, 09:29   #20
Ağaç Dostu

Kuyunuzun gelişmelerini merakla bekliyoruz, şimdiden kolay gelsin.
Saygılar,

Eski 28-07-2010, 22:12   #21
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı Mesajı Göster
Kuyunuzun gelişmelerini merakla bekliyoruz, şimdiden kolay gelsin.
Saygılar,
Sevgili dostum Allah izin verirse yarın kuyuyu açtırmaya başlıyacağız.İnşallah bir aksilik çıkmadan suyu buluruz.
Saygılar.

Eski 29-07-2010, 12:33   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Sizin kadar bende sevineceğim inanın, emeklerinizin karşılığı için gereken suyu kolay bulmanız dileği ile.

balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2010, 15:06   #23
Ağaç Dostu

Sevgili arkadaşım, sondaj çalışmaların nasıl gidiyor.

Eski 30-07-2010, 23:02   #24
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Sevgili dostlar umarım yanlış anlamasınız Kuyu ile ilgili bilgileri bahtiyar02 / Bahçem burda anlatmaya başladım.Konuyu bahçeyi ilgilendirdiği için bu başlıkta açtım.
Tüm iyi dilek ve temmenileriniz için ve destekleriniz için ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sevgiler sunarım.

Eski 01-08-2010, 18:53   #25
Ağaç Dostu

Sn. Bahtiyar02,

Tahnebiler olmuş, hatta bitmek üzereymiş. Aslında Antep ve Adıyaman'a özgü bu üzüm çeşidinin tıpkı Deşti Domates gibi tanıtıma ihtiyacı var. Ben uzakta olduğum için olanağım yok. Olanağınız varsa bir çevre bağlardan fotoğrafını ekleyebilir misiniz?

Eski 04-08-2010, 19:37   #26
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Sn. Bahtiyar02,

Tahnebiler olmuş, hatta bitmek üzereymiş. Aslında Antep ve Adıyaman'a özgü bu üzüm çeşidinin tıpkı Deşti Domates gibi tanıtıma ihtiyacı var. Ben uzakta olduğum için olanağım yok. Olanağınız varsa bir çevre bağlardan fotoğrafını ekleyebilir misiniz?
Çok haklısın dostum kuyu ile uğraşınca inanın bende ne hal nede takat kaldı.Tahnebi üzümler çoktan olgunlaştı ve tezgahlarda yerlerini aldı.İlk fırsatta resimlerini çekip ekleyeceğim.
Saygılar

Eski 04-08-2010, 20:17   #27
Ağaç Dostu

Bahtiyar Bey,
Kuyu hayırlı olsun, resimleri gördüm. Aynısını 2 yıldır bende yaptıracağım diyorum, ama bir türlü bütçeyi ayarlayamadık. Tahmini ne kadara mal oldu? Elektrik var mı, yoksa jeneratör mü kullanacaksınız? Bilgi verirseniz sevinirim.

Eski 04-08-2010, 20:35   #28
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Sevgili dostum;
Kuyu tam olarak bitmediği için maliyetini çıkarmadım.Yüzeysel olarak 100 metrelik bir sondaj yaklaşık olarak 5000tl'yi bulur.Tarlada elektirik olmadığından jeneratör kullanmak zorundayım.
Saygılar

Eski 09-08-2010, 23:50   #29
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
Çok haklısın dostum kuyu ile uğraşınca inanın bende ne hal ne de takat kaldı.
Sizleri çok iyi anlayabiliyorum, çıktı çıkacak, olmadı taşa geldik, burgu kırıldı, yoksa su çıkmayacakmı sitresi, insanda ne hal ne de can bırakıyor, ama mutlu sonda ise yorgunluğunu bir nebzede olsa atıyor, rahat bir uyku uyuyabiliyorsun.
Hele bir de şaldır şaldır suyun akışını görünce ne yorgunluğun ne de sitresin kalır, çocuklar gibi suyla oynadığını görür gibi oluyorum.
Umarım orayı yemyeşil her türlü bitkiyle yeşertir, çocuklarla torunlarla kocaman ağaçlar altında keyifli günler geçirirsiniz.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2010, 13:39   #30
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sizleri çok iyi anlayabiliyorum, çıktı çıkacak, olmadı taşa geldik, burgu kırıldı, yoksa su çıkmayacakmı sitresi, insanda ne hal ne de can bırakıyor, ama mutlu sonda ise yorgunluğunu bir nebzede olsa atıyor, rahat bir uyku uyuyabiliyorsun.
Hele bir de şaldır şaldır suyun akışını görünce ne yorgunluğun ne de sitresin kalır, çocuklar gibi suyla oynadığını görür gibi oluyorum.
Umarım orayı yemyeşil her türlü bitkiyle yeşertir, çocuklarla torunlarla kocaman ağaçlar altında keyifli günler geçirirsiniz.
Sevgili Lilium; Bu kuyu işi çok berbat bir işmiş.86 Metrelik kuyuya 1,5kw'lık pompa indirdik 60 metre ine bildi.Yaklaşık 26 metre kuyuda mil oldu tesbit edildi.Sondajcı firma bana göre esnaf birisi değilmiş.Bugün kuyuyu temizlemek için başka bir firma götüreceğim.İnşallah kuyuyu temizlerde dediğiniz gibi yarım kalan mutluluğa kavuşuruz.
Kuyu yüzünden iznim bitmek üzere ve ben halen kuyuyla uğraşıyorum.
Saygılar

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024