agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sarılıcılar
(https)

Beğeni Düzeni11458Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-06-2007, 18:31   #31
Ağaç Dostu

aysemelike's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2005
Galeri: 255
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agartha Mesajı Göster
Bir gün benim de kendime ait bir bahçem olacak. Şimdilik balkonum ve sizin fotoğraflarınızla idare ediyorum. Bakalım ileride benim de bir clematisim olacak mı?
Clematisi balkonunuzda büyükçe bir saksıda da rahatça yetiştirebilirsiniz....Eğer isterseniz tabiii
Dibini güzelce malçlayın, kök gölgeye gelecek şekilde yerleştirin, dalları güneş gören yere doğru verin, son olarak saksı içine dalları sarabileceğiniz destek sopaları koyun, olsun sizin de bir clematisiniz....
Selamlarımla....

aysemelike Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2007, 20:05   #32
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Veeeeeeee..... İşte budur
Name:  02,06 019.JPG
Views: 3911
Size:  60.1 KB

beka beğendi.
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2007, 20:07   #33
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Sulama yaparken hafif ıslanmış. İki tane çiçek açtı ama çok tomurcuğu var. Çiçeğinin şekli belli olsun diye yakından çektim. Bir iki gün sonra daha uzak plandan da çekerim. (Bir kaç tane daha açtıktan sonra) Kökünün gölge sevdiğini öğrendikten sonra dökülen manolya yapraklarını bolca kökünün çevresine yaydım.

Düzenleyen limon : 02-06-2007 saat 20:08 Neden: imla
Eski 04-06-2007, 09:22   #34
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Arkadaşlar,
Benim climastıs'lerim de çok güzel, sizlere resimlerinden yollamıştım. Ben onları Yalova'dan Tema vakfından 12.5 YTL.ye almıştım, boylarıda 2 m ye yakındı. Bana söylediklerinin hepsini yaptım çok da güzel çiçekler alıyorum. İsteyen arkadaşlar oradan her rengini temin edebilirler. selamlar

Düzenleyen Güler : 18-07-2014 saat 02:37
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2007, 09:39   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Guler Mesajı Göster
Arkadaşlar,
Benim climastıs'lerim de çok güzel, sizlere resimlerinden yollamıştım. Ben onları Yalova'dan Tema vakfından 12.5 YTL.ye almıştım, boylarıda 2 m ye yakındı. Bana söylediklerinin hepsini yaptım çok da güzel çiçekler alıyorum. İsteyen arkadaşlar oradan her rengini temin edebilirler. selamlar
Demek ki, bana gene Karaca fidanlığının yolu gözüktü.

İsteyen arkadaşlar telefonla irtibat kurabilirler.

Karaca fidanlığı : 0226 833 77 67

Düzenleyen Güler : 18-07-2014 saat 02:37
Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2007, 09:58   #36
Ağaç Dostu

Şimdi telefonla görüştüm. Ellerinde sadece 5 adet kalmış. Telefonla görüştüğüm arkadaş cinsi konusunda çok yardımcı olamadı fakat montana olmadığını biliyor. Fiyatları 17.5 YTL

Eski 04-06-2007, 12:59   #37
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Clematislerimin fotoğraflarını galeriye ekledim:
http://www.agaclar.net/galeri/showim...p?i=8757&c=446
http://www.agaclar.net/galeri/showim...p?i=8756&c=446

Düzenleyen limon : 06-09-2011 saat 16:07 Neden: gereksiz
Eski 04-06-2007, 16:14   #38
Ağaç Dostu

aysemelike's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Teşekkür ederim Todor. Oğlumun okulu bitince Çınarcık'a gitmeyi düşünüyorum. Sayenizde öğrendiğim Karaca Fidanlığı'na muhakkak uğrarım. Hem onların son DVD'sini de ben hazırlamıştım Yanımda hediye DVD götürsem bana bir clematis verirler belki
Clematislerimin fotoğraflarını galeriye ekledim:
http://www.agaclar.net/galeri/showim...p?i=8757&c=446
http://www.agaclar.net/galeri/showim...p?i=8756&c=446
Bir çiçeğin yapraklarını sanırım çekirge yemiş. Bulursam ben de onu yemeyi düşünüyorum
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama istanbul kozyatağı bauhaus da 4-5 cins clematis var. İki gün önce aldım. Ama diğer çiçeklerin (hanımeli, passiflora fidelerinin arasında) içinde kalmışlar, aralayarak bulabiliyorsunuz, tesadüfen buldum. Montana (beyaz, yalın kat), Hagley hybrid (pembe küçük çiçekli), montana marjorie (yavru ağzı renkli katmerli), pilu(ortası pembe, yaprak kenarları beyaz) cinsleri var. 12.5 YTL

Meraklısına birkaç kök de sarılıcı ortanca vardı.....

Eski 04-06-2007, 18:19   #39
Ağaç Dostu

küpeli's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2007
Sn. Eyüp1,

Çiçeklerinizi görüp hayran olmamak elde değil. Ellerinize sağlık. Çok iyi yetişmişler. Clematislerin büyümüş ve çiçek açmaya hazır halde olanlarını bu dönemde seralarda bulmak mümkünmüdür? İnsanın alıp balkonuna sıralayası geliyor.. Ayrıca balkonum doğuya bakıyor, yani sabah güneşi alıyor. Acaba benim balkonumdada olurmu sizce. İlk kez gördüm bu bitkiyi. Çok güzelmiş.

küpeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2007, 21:46   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-01-2007
Galeri: 56
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi küpeli Mesajı Göster
Sn. Eyüp1,

Çiçeklerinizi görüp hayran olmamak elde değil. Ellerinize sağlık. Çok iyi yetişmişler. Clematislerin büyümüş ve çiçek açmaya hazır halde olanlarını bu dönemde seralarda bulmak mümkünmüdür? İnsanın alıp balkonuna sıralayası geliyor.. Ayrıca balkonum doğuya bakıyor, yani sabah güneşi alıyor. Acaba benim balkonumdada olurmu sizce. İlk kez gördüm bu bitkiyi. Çok güzelmiş.
Benim evimin de konumu doğu-batı yönünde.Çiçekler sadece öğleye kadar güneş görüyorlar.Beyaz olanı yılda iki defa açıyor.Mayısda açtı. Eylül de tekrar açacak.Çiçeklere (CLEMATİS) çok özel bir ilgi göstermedim.Bakımı çok zor değil.Yazılanları takip ederseniz,balkonda yetişmemesi için bir neden yok.
Bursada bulunurmu bilmiyorum.Yalovadan (Hayrettin Karacanın Bahçesinden) temin edebilirsiniz.Todor tel. numarasını da yazdı.

Sergüzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2007, 12:48   #41
Ağaç Dostu

aysemelike's Avatar

Bunlarda benim gecen yılki clematislerim. Bu yılkilerin resimlerini bilgisayara yükleyemedim. Yakında onlarıda yollarım. Selamlar....

Eklenen Resimler

beka ve Muda beğendi.
Eski 11-06-2007, 13:58   #42
Ağaç Dostu

limon's Avatar

imla

Çok güzeller Ayşe Hanım. Ama ben Elfogi'nin eklediği resimdekilere taktım kafayı. Baharda, yaz başı, yaz ortası ve yaz sonu açanlar olmak üzere değişik çeşitlerini ikişer üçer kök alıp bir araya dikmeyi düşünüyorum. Cılız cılız duruyor benimki. O resimlerdeki gibi dolu dolu istiyorum. Hele katmetlisini bulsak....
Ben bir araştırayım internetten satış yapan vardır muhakkak. (Galiba Hollanda'da çok varmış)

Eski 11-06-2007, 16:01   #43
Ağaç Dostu

aysemelike's Avatar

Alıntı:
Çok güzeller Ayşe Hanım. Ama ben Elfogi'nin eklediği resimdekilere taktım kafayı. Baharda, yaz başı, yaz ortası ve yaz sonu açanlar olmak üzere değişik çeşitlerini ikişer üçer kök alıp bir araya dikmeyi düşünüyorum. Cılız cılız duruyor benimki. O resimlerdeki gibi dolu dolu istiyorum. Hele katmetlisini bulsak....
Ben bir araştırayım internetten satış yapan vardır muhakkak. (Galiba Hollanda'da çok varmış)
Bauhaus (kozyatağı) da var birkaç cinsi bir oraya bakın, yurt dışından canlı fide getirtmek çok zor.... Yalovada da satışı olduğu söylenmekte....
Fideleriniz yeni mi? , ilk yıllarda cılız oluyorlar ama toprağa iyice yerleşince coşuyorlar. Benimki bu yıl inanılmazdı ama fotosunu koyamadım daha....

Eski 11-06-2007, 22:03   #44
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi deportivo Mesajı Göster
Zarftan birde sürpriz çıktı;şebboy tohumları!
Onlar içinde ayrıca çok teşekkür ederim,çok incesiniz efendim.

Clematis tohumlarını ektikten sonra bahçenin serin ve gölge bir yerinde muhafaza edin.

Şebboy tohumları 8-10 gün içinde filizleniyorlar.Sizlere tohum gönderirken bir miktar tohum da ben ekmiştim.Bugün fideler merhaba dediler.Onları torfa ve 1cm derinliğe diktim.Hergün suladım.Bütün gün güneş altında kaldılar.10 gün sonra şaşırtma yapmam gerekecek.

Selamlar

Eski 11-06-2007, 23:30   #45
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Sayın limon daha önce Ayşe hanım galiba yazmıştı,Bauhaus'ta Clematis varmış.
Benim ve sanırım sizinde istediğiniz sarılıcı Montana cinsi olarak yazmıştı,bence bir
an evvel gidip bitmeden alın.
Araştırdığım kadarı ile İngilterede bazı Clematis türlerinin yurt dışına ihracıda yasak.

Oyaman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2007, 23:36   #46
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Sayın Limon,
Ben bu haftasonu belediyenin fidan satış merkezinde de gördüm Clematis.
Üç rengi vardı sanırım. Ustlerinde hiç çiçek yoktu, kötü durumda değillerdi. Fiyatı da 10 YTL idi. İlgilenirseniz.

bahar66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2007, 10:14   #47
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
http://www.phy.duke.edu/~fortney/flo..._dr_ruppel.jpg
http://www.phy.duke.edu/~fortney/flo...st_markham.jpg

http://www.prideofplaceplants.com/vi...tis_piilu.html
bir linkte ben veriyim...

.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2007, 09:51   #48
Ağaç Dostu

Dilek Erbil's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2006
Galeri: 4
Beyaz clematisler bugün torf'a ekilmiştir.Lila clematis tohumları da ılık su içinde yarın ekilmek üzere bekliyor. Tekrar teşekkürler Eyüp 1 ) Umarım başarılı olurum ve sizinkiler kadar güzel olurlar.

Dilek Erbil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2007, 13:26   #49
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Maslak'tan Sarıyer'e giderken Tarabya bayırının girişinde sağda belediyenin
fidan satış merkezi var. Ben orada gördüm. Bakın isterseniz.

Alıntı:
Hangi belediye? İlginize teşekkür ederim.

bahar66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2007, 09:29   #50
Ağaç Dostu

küpeli's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eyüp1 Mesajı Göster
Benim evimin de konumu doğu-batı yönünde.Çiçekler sadece öğleye kadar güneş görüyorlar.Beyaz olanı yılda iki defa açıyor.Mayısda açtı. Eylül de tekrar açacak.Çiçeklere (CLEMATİS) çok özel bir ilgi göstermedim.Bakımı çok zor değil.Yazılanları takip ederseniz,balkonda yetişmemesi için bir neden yok.
Bursada bulunurmu bilmiyorum.Yalovadan (Hayrettin Karacanın Bahçesinden) temin edebilirsiniz.Todor tel. numarasını da yazdı.
Sn. Eyüp1,
Clematisi gördükten sonra hemen arama çalışmalarına başladım. Önce Heykel'de Reyhan Pazarı girişindeki çiçek pazarına sordum yok, (abla burda ne arar gibisinden bana güldüler) Mudanya yolu üzerindeki birkaç seraya sordum yok...
Tavsiyeniz üzerine az önce Sn. Todor'un verdiği telefon numarasından Karaca Fidanlığı'nı aradım. Kendi ürettikleri Clematis fidelerinin geçtiğimiz ay (Mayıs) bittiğini, ancak önümüzdeki ay (Temmuz) içerisinde ithallerinin geleceğini söylediler. İrtibat için telefon bıraktım. Geldiğinde haber verecekler.. İlgilenen arkadaşlar varsa arayıp irtibat numarası bırakabilirler... Numarayı tekrarlıyorum.... KARACA FİDANLIĞI : 0 226 833 77 67

küpeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2007, 20:53   #51
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Bugün gittim fidanlığa. Tanesini 10 YTL'den aldım. Bir tane de oldukça büyük boyu vardı ona 50 YTL dediler pahalı geldi almadım. Aldıklarım sizlerinkilerin aynısından. Bir beyaz bir de pembe aldım. Bir de mavisi vardı onu almadım. Katmerlisini bulmanız zor dediler. Teşekkür ederim Bahar hanım.
Ayrıca tanesi 5YTL'den oldukça büyük boy bol tomurcuklu yerli ortancalardan aldım. Sarıyer'deki fidanlıklarda 30 YTL'den satıyorlar. 5 YTL oldukça uygun fiyat o boy ortancalar için.

Düzenleyen limon : 18-06-2007 saat 20:56 Neden: ekleme
Eski 19-06-2007, 03:40   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-06-2006
Galeri: 7
Saın eyüp1 Bana gönderdiğiniz tohumları olduğu gibi mi ekmem gerekiyor, yoksa ayırmalıym ben pek anlayamadım.Yardımlarınız için teşekkürler.

sempe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2007, 09:00   #53
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sempe Mesajı Göster
Saın eyüp1 Bana gönderdiğiniz tohumları olduğu gibi mi ekmem gerekiyor, yoksa ayırmalıym ben pek anlayamadım.Yardımlarınız için teşekkürler.
Elinizle ovaladığınızda tohumlar ayrılıyor.O şekliyle ekebilirsiniz.Ekimden sonra saksıyı gölge bir yerde tutun ve düzenli sulayın.Filizler ilkbaharda çıkacaklar.
Şebboylar bir hafta sonra filizleniyor. Benimkiler 1,5-2 cm oldular.

Eski 27-06-2007, 14:24   #54
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Selam arkadaşlar;
Hafta sonu aniden İstanbul'a gitmem gerekti.Bauhaus'a uğradım.Sarmaşıklarda indirim vardı.4.50 YTL ödeyerek clematis aldım.Ancak küçükler.Yine de bir çok çeşidi vardı.Benimkiler çiçek açar da tohum almayı becerebilirsem harika olur.

Düzenleyen abk : 17-12-2007 saat 08:36
abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2007, 13:35   #55
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
İki hafta önce alıp ektiğim clematislerin hepsi tutmuşlar.Çok mutluyum.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 10:28   #56
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Clematis tohumları bunlar mıdır?
Name:  8Ağustos 003.JPG
Views: 3876
Size:  51.1 KBName:  8Ağustos 010.JPG
Views: 3947
Size:  39.0 KB

Eski 08-08-2007, 15:35   #57
Ağaç Dostu

Benim clematis tangutica'larım yabani ot çıktı.

Eski 12-08-2007, 21:35   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Benim clematis tangutica'larım yabani ot çıktı.
Sayın Todor Yalovalı hemşerim Clematis (Filbahar'ın) bende beyazı varyani (FLAMMULLA) var isterseniz alabilirsiniz. Ayrıca clematis türlerinde ben tangutica diye bir türe rastlamadım yanlışlık olmalı. Sizin aracılığınızla meraklılarına şunu belirtiyim herkes çelikten çok kolay yetiştirebilir çabuk köklenir perlit veya torfta hormonoda gerek yoktur. Sevgiyle kalın.

Mucip Gürbüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2007, 04:16   #59
Ağaç Dostu

Sevgili Mucip Gürbüz, Clematis tangutica'nın tohumlarını alıp viyollerde çimlemiştim. Meğer havadan yabani ot tohumları gelmiş. Ben gübreyi suyu verdikçe otlar coştu. Clematis tangutica resmini ilk sayfada görebilirsiniz.

Clematis flammula, için sizi ziyaret etmek isterim. Yeriniz nerede, fiyatları ne kadar. Belki benden başka ilgilenen arkadaşlarda çıkabilir.

Eski 13-08-2007, 13:15   #60
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Clematis'in kokulu çiçeklisi de varmış. Fidanlıktaki arkadaş aklıma düşürdükten sonra, hani nerde deyince bizde yok deyip çıktı işin içinden Katmerli çiçeklisinden sonra şimdi bir de kokulusunu ara işin yoksa Bu arada clematisin tohumları 104.mesajımdakiler midir? Tüy tüy. Çelikten üretmek çok kolay deniyor da incecik dalları var, yasemin gibi doğru dürüst bir dalı yok ki. O incecik dallardan mı çelik yapıcaz?

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024