agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-06-2009, 10:56   #301
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Çok geçmiş olsun. İnşallah kuşunuz bir an önce sağlığına kavuşur.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2009, 12:12   #302
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2008
Galeri: 70
Sayın Gtricksta tekrar geçmiş olsun. Veterinere götürerek en doğru olanını yapmışsınız. Ama dışkılama organına yağ sürme olayını ihmal etmeyin. Maalesef dişi kuşlarda bu yumurtlama olayı bir sorun. Dişi olmalarından dolayı periyodik aralıklarla yumurtluyorlar. Buna da engel olamıyoruz. Evde tek kuş beslenecekse eğer bunun erkek kuş olması en mantıklı olanı. En azından yumurtlama riski yok Benimde şuan dişisi yumurtlayamama yüzünden ölen bir erkek kuşum var. Maşallah gayet sağlıklı ve keyifli. Bir daha yanına eş almak mı asla Ölünce insan kahroluyor...

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2009, 23:58   #303
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-06-2009
Sayın Faruk haklısınız fakat emin olun aldığımızda burnu maviydi ve satan kişi erkek demiş anneme eve geldiğinde baktım evet mavi bi gagası var sonradan sonradan kahverengi oldu.

Yani kuşun son durumunu belirteyim kuş hareketli ötüyor yumurta olduğu belli ama yemek yiyip su içiyor uçuyor.Yarın ***. sabah götürelim diyoruz.

Bu arada düşmanlık gibi olucak ama doğalı 1.5 - 2 günlük bir kedi bulduk bir yerde.Göbek bağı üzerindeydi.Orda birşey olur sonra vicdan azabı olur diye aldık.Araştırdık ettik göbek bağı dökülür fakat tuvalet ihtiyacı ve yemek ihtiyacı anne olmadan zor karşılanır gibi birçok yazı gördük.Şırınga ile ağızdan süt verdik fakat tuvalet ihtiyacı yine veterinere kalıcak gibi çünkü o iş annenindir ve zordur diye düşünüyorum.Bu gece baya zor geçicek gibi.Sizin kuşunuza da en içten maşallahlarımı diliyorum Allah hastalıktan şifasızlıktan nazardan korusun.Cümleten tabii.Çok teşekkürler ilginize gerçekten herkese çok teşekkürler sağolun.

gtricksta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2009, 07:23   #304
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gtricksta Mesajı Göster
...emin olun aldığımızda burnu maviydi ve satan kişi erkek demiş anneme eve geldiğinde baktım evet mavi bi gagası var sonradan sonradan kahverengi oldu.
Herkes konuşsun diye erkek kuş istiyor. Tüm yavrular erkek çıkmayacağına göre gaganın üstünü boyamak üç kağıtçılar için işten bile değil. Zamanla boya dökülünce dişi olduğu ortaya çıkıyor. Yani "şapka düştü, kel göründü" misali...

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2009, 12:46   #305
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Bence az haşlamış patates verin.İshali geçer suyunuda hergün tazeleyin.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2009, 18:27   #306
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2009
bende yeni konu acmadan bir sey sormak istiyorum..

Tek basina yasayan bir disi muhabbet kusum vardi, aslinda cift disi idiler ama biri oldu..

Birkac ay kadar tek basina yasadiktan sonra gecen gunlerde bir erkek muhabbet aldim. Yaslari ayni sayilir, erkek biraz daha irice.

Ilk gun uyum icinde anlastilar diyebilirim, sonra beraber cikarip evin icinde turda attilar, yani gayet uyumlu idiler.
Ama bu sabah artik sorun sayilabilirmi bilmiyorum ama, disi olan surekli yem yemeye basladi. Yem kaplarinin yani sira surekli yere dusen yemleri yiyiyor ozellikle, surekli de kabarik. Yem yemedigi zamanlarda da uyuyor genelde.

Erkek olanda artik alisma surecimi dersiniz bilmem, ama kafesin icinde bir o yana bir bu yana gidiyor surekli.

3 gun oncesine kadar surekli oten disiden artik ses cikmaz oldu, erkek ise surekli cevre kuslara cevap yetistirme cabasinda.

Disinin sorunu sizce nedir? Kafesleri ayirmam mi gerekir?
Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, tesekkurler.

yeni_gunes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2009, 18:51   #307
Ağaç Dostu

Sayın Yeni Güneş sürekli kabarık , sürekli yemliğinde değilde yerdeki yemleri yiyor , sürekli tüneğinde değilde yerde uyuyorsa büyük bir ihtimalle hastadır...

Eski 17-06-2009, 18:59   #308
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Faruk Mesajı Göster
Sayın Yeni Güneş sürekli kabarık , sürekli yemliğinde değilde yerdeki yemleri yiyor , sürekli tüneğinde değilde yerde uyuyorsa büyük bir ihtimalle hastadır...

Yerde uyumak gibi bir sorunu yok, su an icin tek gozuken sorun surekli yem yiyip kabarik durmasi. Yani surekliden kastim araliksiz olarak yem yemesi. Daha dune kadar disari cikmak icin can atarken, su an kafesin kapagi acik olmasina ragmen yem yemeyi tercih ediyor.

Farkettigim yeni bir seyde, onceden el uzattigimda surekli kacarken yeni kusun (bilakis gayet ele gelmeye yatkin) gelmesiyle beraber 3 gun icerisinde elden de korkmaz oldu.

Gecici bir durum olmasini umit ediyorum, ama acaba yeni kusu kiskanmis olmasi ihtimali var midir? 3 gun icersinde dollenme olabilecegini sanmiyorum...

yeni_gunes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2009, 19:37   #309
Ağaç Dostu

Sayın Yeni Güneş bahsettiğiniz gibi yeni geleni kıskanma oalayı da olabilir. Sizinde belirttiğiniz gibi anlaşma ve çiftleşme için 3 günlük bir zaman çok kısa. Zaten siz bu tür bir durumu gözlemlerdiniz. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim,muhabbet kuşlarında kabarma ve uyuma çokta olumlu olan sonuçlar değildir. Siz genede forumda ki diğer arkadaşların yorumlarınıda bekleyin. En kısa zamanda onlarda yorum yaparlar...

Eski 19-06-2009, 17:02   #310
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2009
*** arkadslar benım dıger çift kuslarımda çiftlesti fakat 1 haftadan fazla oldu hala yumurta yok dişi 10 aylık fln erkek 2 yasında dişinin yumurtalama yası ayı nedir ? bide gagasının ustu dıger butun yumurtlayan dişiler gibi koyu kahverengi yardımcı olursanız sevınırım tskkler

sirilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2009, 17:04   #311
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

çiftler resimdeki dişi yeşil erkek mavi olan ..bu fotograf 2 ay önce çekildi ve düzeltiyorum kusum 8.5 aylık fln

Eski 20-06-2009, 00:05   #312
Ağaç Dostu

Sayın Sirilhan ilk beslediğim muhabbet kuşum dişi ve eşi yoktu. 6 aylıkken ilk yumurtasını vermişti...

Eski 21-06-2009, 13:25   #313
Ağaç Dostu

Sayın Gtricksta kuşunuzun sağlık durumu nasıl? İnşallah herşey yolundadır...

Eski 21-06-2009, 16:06   #314
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

sayın faruk kuşum tam 8 veya 8.5 aylık ama yapısı küçük duruyo bu yumurtlamasını etkilermi tskller sürekli cilveleşiyolar 10 gün önce çiftleştiklerini görmustum ama yumurta yok baska bı dısımı alsam erkege diye dusunuyorum sızce ne yapmalıyım erkek 2 yasında

Eski 21-06-2009, 18:07   #315
Ağaç Dostu

Sayın Sirilhan kuşlarınız anlaşmaya başladılarsa ve çiftleşme davranışları sergiliyorlarsa kuşalarınızı ayırmayın. Galiba yumurta alımı ve yavru yapımı konusunda çok acelecisiniz. Acele etmeyin doğru zaman ve uygun şartlarda kuşunuz bir süre sonram yumurtlayıp kuluçkaya yatacaktır. Zaten muhabbet kuşları yumurtlama dönemine girdikleri zamanlarda çiftleşiyorlar. Sizin kuşlarınızda çiftleşme döneminde olduklarına göre yakın bir zamanda yumurtlama belirtileri görülmeye başlar...

Eski 22-06-2009, 13:15   #316
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

tskkrler faruk verdıgın bılgıler ıcın ınt fotolara bakıyorum yavrulamıs dısıler hep buyuk yapılı kuslar benım dısı kucuk duruyo

Eski 22-06-2009, 13:23   #317
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
Kuşunuzun kafes dibinden yem yemesini engellemeniz lazım. Alt tarafı da kafes teli olan modeller bu iş için çok uygun. Eğer kuş dipten yem yerse dışkıda yemiş olur ve KOKSİDİYOZ hastalığına tutulabilir. Sonuç ...

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2009, 13:59   #318
Ağaç Dostu

Sayın Sirilhan bence kuşlarınızla çok ilgilendiğinizden bazı şeyleri gözünüzde çok büyütüyorsunuz. Kuşlarınız birbirleriyle anlaşıp çift olmuşlar. Bence herşeyi akışına bırakıp gelişmeleri izleyin.

Eski 23-06-2009, 15:42   #319
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

peki tskkler sayın faruk..

Eski 04-08-2009, 13:49   #320
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-08-2009
herkese meraba...
benim kuşumun 2 kanadının altındada tüy kalmadı hepsini yoldumu artık kendiliğindenmi döküldü bilmiyorum.geçen hafta veterinere götürdüm kuşumun kursağının tamamen boş olduğunu söyledi ve bi iştah açıcı ile yaralar için terramycin verdi onu 1 hafta boyunca kullandım ama hiç etki etmedi nerdeyse... belki kullanmasam ilerleyebilirdi...neyse dün tekrar götürdüm baktı ve kuşta tümör olduğunu söyledi bi şırınga verdi 3 günde bir suluğuna koymam için...ya ben bu veterinere güvenmiyorum açıkçası daha önce yara dedi şimdi tümör diyor nerden nereye yani.internettede araştırdım tüy kisti falan diyorlar...kafam karıştı çok üzgünüm nolur yardım edin bilen birisi varsa yardım etsin kuşumu kaybetmek istemiyorum

el diablo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2009, 15:16   #321
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Sadece tüyünün çıktığı yerde şişlik ve morarma var sanırım. Sayın cello kuşlar konusunda çok deneyimli. Umarım bir an önce foruma girip size yardımcı olur.

Geçmiş olsun.

Eski 04-08-2009, 17:13   #322
Ağaç Dostu

aydın's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2009
Dün gece taci kaçmış. Balkonun kapısı sıcaklardan dolayı açık kalıyodu. Gece tır, kamyon vs. geçerken ev hafif bi şekilde sallanıyodu. Kışın da bazen kafesten ansızın geceleri fırladığı olurdu. Caddenin aydınlık olması demek ki onu yanılttı. Çok aradık fakat bulamadık
Yapacak bişey yok 13 yıllık dostumuz bir gecede uçtu gitti. Elimizde ölseydi bu kadar içim yanmazdı.

aydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2009, 17:26   #323
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Sizi çok iyi anlıyorum sayın aydın. Benim sultan papağanım da geçen sene uçtu gitti. Gece vakti kafesini nasıl açtıysa açtı, balkona yanıma gelmeye çalıştı. Sonra karanlıkta kayboldu gitti. Çok aradım ama bulamadım. Çok alışmıştım kızıma. Bir daha eve kuş almayacağım.

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2009, 18:26   #324
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Sizi çok iyi anlıyorum sayın aydın. Benim sultan papağanım da geçen sene uçtu gitti. Gece vakti kafesini nasıl açtıysa açtı, balkona yanıma gelmeye çalıştı. Sonra karanlıkta kayboldu gitti. Çok aradım ama bulamadım. Çok alışmıştım kızıma. Bir daha eve kuş almayacağım.
Alın efendim alın biz kuş üreticileri boşa mı çalışıyoruz.Siz ve sizin gibi hayvan severlere hizmet için.Tüm insanları uzun yaşamak için bir hayvan beslemeye davet ediyorum.Herkese saygılar.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2009, 19:16   #325
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu Mesajı Göster
Sadece tüyünün çıktığı yerde şişlik ve morarma var sanırım. Sayın cello kuşlar konusunda çok deneyimli. Umarım bir an önce foruma girip size yardımcı olur.

Geçmiş olsun.
umarım sadece bir morarmadır ve tümörle bir alakası yoktur.artık sayın Cello yu bekleyeceğim başka çare yok biran önce girer inşallah

Eski 04-08-2009, 20:21   #326
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Veterinerin verdiği ilacı da ihmal etmeyin.

Eski 08-08-2009, 22:13   #327
Yeni Üye

off cello dan başka yardım edebilecek biri yokmu girmiyor hiç siteye

Eski 10-08-2009, 03:49   #328
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-08-2009
İki aylık muhabbetim bugün iki kere haykırdı, (hıçkırık sesine benzer) ve düşüp öldü. Çok sağlıklıydı. Çok üzgünüm.

saban hoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 11:48   #329
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

*** arkdslar kusları hasta olanlara gecmıs olsun .. arkdslar *** kuslarım yumrta yaptı 2 tane ve oturdu yumurtaya ama ınt fln baktıgımda en az 4 yumurta yapar dıyo acaba benım kusum yaslı olabılırmı yumurta olalı 10 gunu gectı tskllerr )

Eski 13-08-2009, 12:17   #330
Ağaç Dostu

Sayın Diablo kuşunuzun son durumu nasıl? İyileşti mi? Sayın Saban Hoca kuşunuza üzüldüm insanın sevdiği bir değeri kaybetmesi çok kötü. Sevgili Sirilhan gözün aydın uzun zamandır bekleyişin galiba 2 minik yavru ile sonuçlanacak. Yavrular çıkarsa fotolarını bekliyoruz....

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024