agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-09-2009, 23:21   #361
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Arkadaşlar muhabbet kuşlarınızın yavrusunu almayı düşünüyorsanız kafese türe uygun yuva takın. Kafesi ayak altında herkesin görüp oyadığı bir yer değilde biraz sakin bir köşeye yerleştirirseniz iyi olur.Sürekli yuvaya el sürmeyelim kapağını açıp bakmayalım.Beslenmelerine dikkat edelim.Temizliklerine dikkat edelim.Kuşların yumurtlama öncesi kur yapma döneminde onları kendi haline bırakalım.

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2009, 17:54   #362
/

Giriş Tarihi: 20-09-2009
benim kuşum ishal oldu ne vermem gerek ve ne yapmalıyım acil bir cevap lütfnnn!!

köstebek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2009, 19:01   #363
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Acele bir veterinere gitmeniz en uygunu.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2009, 19:37   #364
Ağaç Dostu

Thumbs down Selamlar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi köstebek Mesajı Göster
benim kuşum ishal oldu ne vermem gerek ve ne yapmalıyım acil bir cevap lütfnnn!!
Bilmeden fazla yeşillik vermiş olabilirsiniz.Verdiğiniz yiyecekler sorunlu olabilir. Üşütmüş olabilir.Kısaca kuşu kafesi ile alıp bir pet şopa gidin eminim kuş ve dışkısı görülürse daha iyi bilgi verilir.Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim. SEVGİYLE KALIN,İYİ BAYRAMLAR...

Eski 21-09-2009, 14:41   #365
/

Giriş Tarihi: 20-09-2009
şey ben patatesi suda pişiriyorum sonra kabuklarını soyup ona veriom.ama tuz koymuom.bunu bir sitede okumıuştum ishalli kuşlara iyi ğelirmiş.ben 2 ğündür deniyom biraz iyi geldi.şimdi benim ğözimi korkutan şey şu benim arkadaşım bi tane yavru muhabbt kuşu aldı,2 gün falan oldu ve bu kuş ilk önce kırmızı bok yapmaya başlamış sonra ishal olmuş.veterinere ğötürdüler veterinerde ilaç vermiş kuşu 1,2 gün içerisinde öldü.o ilcı arkadaşım bana verdi ama ben almadım.bişi olu die.zaten bzim kuş ben bir kere altını temizlerken dışarı kaçtı.dışarda karga onu ğördü ağzına aldı.biz kargaya birşey attık,kargada biz<im kuşda o sırada kurtuldu.Allah'ıma şükürler olsun ki.annem ğitti kuşumuzu ğetirdi.o ğünden bu yana veterinere ğötüremedim çok işim vardı başımı kaldırmaya vakit yoktu.şimdi kuşumu götürücem ve ona çekap yaptırcam sizce çekap fiyatı ne kadardır?kuşuma bir şey olcak die çok korkuyorum.onu çok seviyorum.acil cevap lütfenn!!!!:S

Düzenleyen köstebek : 21-09-2009 saat 17:53 Neden: eksik yazdım
köstebek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2009, 22:12   #366
Ağaç Dostu

MuhabbetKusu.org adresine bakarsanız eminim bilgi bulursunuz.Yine GOOGLE den muhabbet kuşlarında ishal tedavisi deyip bir araştırın.Sorun kalırsa buradayız.İYİ BAYRAMLAR,SEVGİYLE KALIN...

Eski 22-09-2009, 00:24   #367
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2008
Galeri: 70
Patatesin insanlar da ishali önlediğini bilirdim ama kuşlar da ishal tedavisin de kullanıldığını ilk defa duydum. Muhabbet kuşları haşlanmış patatesi yer mi acaba?

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2009, 16:57   #368
Yeni Üye

Alpaslan66's Avatar

Giriş Tarihi: 25-09-2009
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kadar yardım sever bir site olduğunu hiç tahmin etmiyordum. Bütün yönetime ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Geçen sene 11. ayda bir erkek muhabbet kuşu almıştım. Yalnız kalmasın diye şimdide 4 aylık bir dişi aldım. Erkek (Fıstık) kuş, dişi geldikten sonra çok vahşileşti omzumdan inmeyen kuş şimdi elimi uzattığımda ısırıyor (hemde çok kötü ısırıyor). Neyse sizden ricam hiç bir bilgim yok ve bu güzel kuşlara iyi bakamamaktan korkuyorum. Özellikle arkadaşlar yuvalıktan bahsediyor. Çift olarak çok iyi anlaşıyorlar. Yavruları olursa ve bakamazda öldürürsem diye çok korkuyorum.Bakımları konusunda ve nasıl baesleyeceğim konusunda lütfen yardımcı olun.

Not: Kuşları almamdaki en büyük etken kızımdır. Çok seviyor kuşları.

Alpaslan66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2009, 21:37   #369
Ağaç Dostu

Talking

Öncelikle merhaba hayvan sevgisi bazı insanlarda normal, bazılarında ise çok aşırı.Bazıları pek sevmez bazıları ise serçeden dahi çok korkar.Gelelim kızınızın muhabbet aşkına sürekli onunla ilgilenmesin, ölçülü sevmeye alıştırın.Çocuğunuzun yaşını bilmiyorum ama anlayabilecek yaşta ise birgün muhabbetin kaçabileceğini, ölebileceğini vb. bilgileri uygun bir dille öğretiniz ki ilerde büyük sıkıntılar yaşamasın.Yavru muhabbet erkek tarafından dövülmüyorsa aynı kafeste olmaları sorun oluşturmaz.Uygun büyüklükte kafes,yemlik,suluk,yıkanma kabı,vitamin çubuğu,kafes altı için tül, ayna,salıncak,yumurta yapabilecekleri yuvalık vb. alınabilir. Teferruatın sonu yok anlayacağınız.Abartıya kaçmayın bence. Bir petshop a gidin size eminim yardımcı olurlar. Muhabbet eşini kıskanabilir saldırganlaşabilir.hatta konuşan bir erkek muhabbet dişi geldikten sonra konuşmayabilir bu gayet normal.Bir de çocuk küçükse muhabbet ısırıp kuş fobisine neden olabilir.Çocuğun gözünü gagalayıp zarar verebilir .Lütfen dikkatli olunuz. SEVGİYLE KALINIZ...

Eski 26-09-2009, 10:11   #370
Yeni Üye

Alpaslan66's Avatar

tekrar merhaba, güvercin kardeş öncelikle alakan için teşekkürler. kızım 4 yaşında. akşam evde aklıma geldi (bu sayfada yazan bütün yazıları okudun ve gaga rengi olayı aklımı karıştırdı) bende resimlerini ekledim.Acaba biz çok iyi anlaşıyor diyoruzda kuşlar kavgamı ediyo yoksa. Bunların ikiside erkekmi ya da hangisi erkek hangisi dişi? resimlere bakıp beni gilgilendirirmisiniz.Teşekkürler.

Düzenleyen Todor : 26-09-2009 saat 17:59 Neden: Fotoğraf boyutları
Eski 26-09-2009, 10:49   #371
Ağaç Dostu

Sayın Alpaslan66 bana göre gövdesi beyaz olan erkek , gövdesi mavi olan dişi. Fotoğrafları iyice inceleyince bu kanıya vardım. Diğer forum arkadaşları da fikirlerini beyan ederlerse iyi olur.

Muhabbet kuşlarının erkeği , dişisi tarafından baş tarafının karıştrılmasından çok hoşlanır. Bunu sadece kendi muhabbet kuşalarımda ki yıllardır gözlemlediğim davranışlarından farkettim. Zaten aynı cins olsalar birbirlerinin başlarını karıştırmazlar...

Eski 26-09-2009, 14:33   #372
Yeni Üye

Alpaslan66's Avatar

Faruk kardeşim, yorumun için teşekkür ederim. Bizde tam tersi olarak almıştık. Yani mavi gövdeliyi erkek beyaz gövdeliyide dişi olarak aldım. Allahım kafam iyice karıştı. Bazende mavi gövdeli olan (Fıstık) beyaz gövdeli olan (Maviş) kuşun kanadına ayağını atıyor. Sanki erkek gibi davranıyor diye düşünüyorduk.

Unutmadan Mavişi ilk aldığımda gagasının üzerindeki deri rengi tamamen pembe idi. Eve geldikten sonra resimdede görüldüğü gibi bu rengi aldı.

Eski 26-09-2009, 16:23   #373
Ağaç Dostu

Sayın Alpaslan66 ben de yanılıyor olabilirim. Kafanız karışmasın. Fotoğraflar tam olarak net çıkmadığı için ben tahminen gözlemlediğim kadar bilgi verebildim. Forumda ki tecrübeli arkadaşların da yorumlarını bekleyin...

Eski 26-09-2009, 18:01   #374
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Fotoğrafların uygun boyutlarda foruma yüklenmesi gerekiyor. Diğer durumlardaki fotoğrafları siliniyor. Forum kurallarını okumamış arkadaşların, okumasını rica ediyoruz.

agaclar.net Forum Kuralları

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2009, 21:39   #375
Ağaç Dostu

Google den- muhabbetlerde cinsiyet tesbiti- deyip arayın ilk 2 başlığı okuyun resimleri inceleyin, temennim kafi olur.SEVGİYLE KALINIZ...

Eski 29-09-2009, 18:36   #376
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2009
pardon bişey soracağım ben hayatmda ilk kez kuş besliyorum ama çok zevkliymş
yaa ben ufak bir biberi 4 böldüm koydum çok mu azmı hemen cevap verirsenz çok sevinirim

fruk35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2009, 18:40   #377
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Altar Mesajı Göster
Sayın Hakan KINACI;
Affınıza sığınarak mama tarifiniz hakkında bir düzeltme yapmak istiyorum. Salçalık kırmızı biber karışımı kullanılan mamalar yeni çıkan tüylerin kırmızıya yakın,turuncu gibi daha doğrusu pekte hoş olmayan bir renk almasına sebeb olur. Bu renk pek tercih edilmeyen bir renk olup yarışmalarda da hata puanı demektir.
Yinede tercih ****** sizin..

Saygılarımla.
kusura bakmayın ben pek anlamıyorum yardımcı olursanz sevinirim ...
ben salçalık biber vermek istiyrm ufak bir biberi 4 böldüm koydum acaba fazla mı zararı olur mu dicektm hemen cevap verirsenz çok sevirim
faruk......

fruk35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2009, 18:07   #378
/

Giriş Tarihi: 01-10-2009
Merhaba benm 5-6 aylık dişi muhabbetim var yanına babam biz tatildeyken 1 yasını doldurmus bir erkek aldı fakat 2 aydır erkek tırsak ele gelmior hep kacıor 1 ay aynı kafeste kaldılar ama dişi erkeği hep dövüyordu ayırdık onları arada bir yanyana koyuyoruz uzaktan gözlemliyorum da dişi erkeğin yanına bazen gidior öpüp koklamaya calısıor bizi gördüklerinde baslıor erkeği dövmeye yem yedirmior hiçbişey yaptırmıyor erkeğin kafesindeyken bile bu böyle dişiyi mi değiştirmeliyim yoksa erkeğimi bilmiorm erkek ne bize karsı iyi nede dişini nin yanına gidior herşeyden kacıor

alacababa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2009, 21:28   #379
Ağaç Dostu

Dışardan getirilen bir kuşun evdeki kuşun kafesine direk konması çoğu kez sonradan kafese gelen kuşun ürkmesine neden olabilir.Yanyana iki ayrı kafese bitişik konsa kuşlar birbirine alışınca kapalı bir odada kafeslerin ağzı ara ara açılarak kuşların kendi istekleri ile birbirine alışmaları sağlansa daha sonra kafelerden birine takılacak bir yuva kuşları birlikte hareket etmeye sevkedebilir.Zorla güzellik olmuyor her zaman.

Eski 03-10-2009, 14:44   #380
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2009
öncelikle herkese merhaba ben daha bugün yeni bir kuş aldım eve getirdiğimde kuşumun pisliğinin yeşil sulu cıvık ve ishal şeklinde olduğunu gördüm ve tüneğe , aynaya çıkıyor ordan başka yere gitmiyor(birtek eve getirdiğimde elimden kaçıp evin içinde bayağı uctu)acaba arzu hanımın elma sirkesi çözümü işe yararmı diye sormak istedim lütfen acil cevap verin

55umut55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2009, 13:52   #381
Yeni Üye

ya lütfen cevap yazın ya

Eski 06-10-2009, 03:22   #382
xyz
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2009
Net çıkan bir ses ile(mümkünse kadın sesi) kelimeler, cümleler bir yere kaydedilip bu kuşlara bir süre dinletilince çok daha kolay öğreniyorlar bazı kelimeleri telaffuz edebilmeyi. Ama aralıksız uzun süre dinletmemek lazım depresyona girip trip atıyorlar sonra. Ben kafesi aksamdan teybin yanına koyup öğlene doğru kapatmıştım sesi. Küfür eder gibi bakmıştı bir süre. (Gönlünü aldım sonradan)

xyz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 19:11   #383
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
55umut55

Bu konuda bilgisi olan çıkmamıştır. Almadan önce kötü şartlarda besleniyor olabilir. Su soğuktur başkaca aksilikler olabilir. veterinire götürmek iyi olur.
Yeni ortamına alışana kadar bir süre ürkek olacaktır zamanla alışır.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 19:19   #384
Ağaç Dostu

kuscular.org adresine bakmanızı tavsiye etsem -sulu ve yeşil ishal için-

Eski 06-10-2009, 19:23   #385
Ağaç Dostu

Ulaşamazsanız google den aynen sorunu yazıp arayın sorunu tam bilmediğimiz için eksik ve yanlış bilgi verip muhabbetinize zarar vermeyelim.Geçmiş olsun....

Eski 07-10-2009, 10:22   #386
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Birde muhabbet kuşunuz ne kadar evcil bilmiyorum. yem dışında normal yiyecek verdinizmi?
Şayet verdinizce mesela yeşillik gibi marul falan bunlar ishal yapabiliyor. Şuan hastalanmış kuşunuz uzaktan güneş gören bir yere koymanızı öneririm. İshal söz konusu üşümede yapar. Şayet iyileşirse tek besin yemle beslemeyin yavaş yavaş havuç, yumurta, peynir, marul gibi gıdalarlada besleyin. Tek besin yem olunca kuşlar da çabuk ve sık hastanıyor. normalde muhabbet kuşlarına 7-8 sene ömür biçilir benim kuşum 13 sene yaşadı. Ölme sebebide ameliyatı sırasında temiz alet kullanılmamışı ve iltahap kapmış olması...
Umarım kuşunuz iyileşir. Çok fazlada üstüne gitmeyin derim...

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 19:47   #387
Yeni Üye

Öncelikle hepinize ilginiz için teşekkr ederm. kuşumun dışkısı 2 sonra normale antibiyotikle döndü ve ogün ne yazıkki kuşum kaçtı :'(. ama şimdi yeni bir kuşum var ve ondada hastalık belirtisi var sanki yardımcı olursanız çççoook sevinicem eve geleli 3 gün oldu ve arada bir hapşırıyomus gibi ses çıkarıyor bunun sebebi ve çözümü ne olabilir?

Eski 26-10-2009, 11:56   #388
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2009
Benim kuşum hapşırıyormuş gibi sesler çıkarıyor.Üşüttüğünü biliyorum bu durumda onu sıcak bir yerde tutuyorum ama 1 aydır hala geçmedi.Veterinere götürdüm ilaç verdi ilacı düzenli olarak kullanıyorum.Ama hala daha iyileşmedi.İlacı bitti ben gidip vitamin aldım şimdi omu veriyorum ek besinler veriyorum,bunu fazla abartmıyorum tabi.Ama birde sizlerden fikir almak istedim sizce neler yapabilirim?Yanıtlarınızı bekliyorum.

cazgır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2009, 09:49   #389
Yeni Üye

önceki sorumu boş verin onu bir petshoptaki adama sordum kuslar böle sesler çıkarırlar dedi neyse önceki soruyu boşverin yeni bir sorum var

muhabbet kuşum ara sıra azını yemek yiyormus gibi oynatıyor ve çekirdek çıtlatırmış gibi ses geliyor bunun sebebi ne olabilir

Eski 28-10-2009, 11:33   #390
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2009
Bu konuda endişelenmene gerek yok çünkü benim kuşum da öyle yapıyor.Onların ağızlarını gızırdatması normal bişey.Ben gidip petshopa sormuştum.Ordan biliorum.

cazgır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024