agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni117Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-05-2008, 11:16   #61
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Sayın Dubief'e katılıyorum. " Allah kedileri yanlışlıkla yaratmış" düşüncesini okuduğumdan bugüne sersemlemiş bir haldeyim

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 12:07   #62
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Sokaklarda hayvanların sahipsiz ve sefil halde yaşaması, köpeklerin ve kedilerin ormanlara terkedilmesi, toplu olarak öldürülmeleri....ülkemizin bir utancıdır. Var olan her canlının büyük bir değeri var. Ne zaman ki sokaklarımızda sahipsiz hayvanlar dolaşmaz o zaman uygar bir ülke haline geliriz. Ben de evimde bir kedi besliyorum. Onu sokaktan minik bir yavruyken aldım. Gücüm ve şartlarım yettiği sürece de mutlaka bir hayvan besleyeceğim. Herkes sokaktaki sahipsiz bir hayvana evini açsa, kısırlaştırılmalarına katkıda bulunsa sokaktaki hayvan sayısı yıllar içinde azalacaktır. Bahçedki kedileri kovalayarak, çamur atıp su sıkarak hangi sorunu çözebilirsiniz?

Bir dişi kedi yanlış değilsem, yılda 3 civarında doğum yapıyor ve her seferinde en az 3-4 yavrusu oluyor. Kedileri tepeleyeceğinize, bir veterinerle anlaşıp **** belediyelerin bu işi çok çok ucuza yapan veteriner kurumları var kedileri kısırlaştırarak uzun vadede kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Evimde beslediğim kedim dışında bahçemde yaralı bulduğum bir kedinin tedavisini yaptırdım, kısırlaştırıp bir yuva sahibi olmasını sağladım. Bu çok zor bişey değil yani. Tabi bütün hayvanları kısırlaştıralım demek istediğim düşünülmesin bu yazdıklarımdan. Ama sokaktaki başı boş hayvanların sayıca çokluğu düşünülürse, sokak hayvanlarının kendi iyiliği için de bu yapılması gereken birşey. Yazlık bölgelerde sokak köpekleri kış mevsiminde açlıktan birbirini yiyor. Aynı şey belediyelerin ormanlara terkettiği köpekler için de geçerli. Siz insanlığınızdan utanmıyor musunuz bu haberleri okuyunca? Ben utanıyorum...

Duru beğendi.
Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 12:45   #63
-

Giriş Tarihi: 23-04-2008
Doğal seleksiyonu bende biliyorum daha dünkü sınavda çıktı.Ama kedilerin doğal seleksiyonla ne alakası var?Fare bulamadıkları için kediler şehirlere göçüp aslanlar mı doğal hayatta kalmış?

maloha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 13:05   #64
-

Giriş Tarihi: 19-03-2007
Doğal hayatta değilde çöplüklerde daha kolay yemek buldukları için GÖÇ olmuştur

dubief Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 13:37   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Galeri: 5
Yazın bahçede baktığım birkaç kedi var. Kış aylarında orada devamlı oturan komşulara belli aralıklarla kuru mama gönderip, bakılmalarını sağlıyorum.

Ben oradayken acıkınca gelip, karınlarını doyururlar, bahçemde tek yaptıkları yeni bellediğim yerleri eşelemeleri. Onun dışında çiçeklerime zarar verdikleri olmuyor.

Tohum, fide diktiğim yerlere 2 veya 4 e böldüğüm kamışları bir karış boyunda sık bir şekilde diziyorum, yanına bile yaklaşmıyorlar.

Zaten yola çıkan kedi, sürat yapan bir arabanın altında kalıyor, nufus planlaması trafik terörü tarafından yapılıyor.

Köpeklere gelince, heves edip köpek alan birçok aile, yaz sonunda bırakıp gidiyor, sonbaharda terkedilmiş her cins köpek bulabilirsiniz. Bu hayvanlar kışın belediye tarafından itlaf ediliyor,hem de hoparlörden anons yapılarak.
Bu konuyu birçok hayvan derneklerine aktardıysam da hiçbir sonuç alamadım.

Ferda Ülkümen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 13:41   #66
-

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dubief Mesajı Göster
Doğal hayatta değilde çöplüklerde daha kolay yemek buldukları için GÖÇ olmuştur
Orasını bilemem ama bunun doğal seleksiyonla alakası yok.Doğal seleksiyon; doğada güçlünün güçsüzü yenmesidir kısaca.

Eski 27-05-2008, 14:01   #67
-

evcil kediler yabani orman kedilerini yendiler de denilebilir

Eski 27-05-2008, 14:04   #68
-

Kediler ormanda yaşamazdı.Tabi büyük kediler yaşamaz.Tropikler dışında.Çoğu savanada yaşar.

Eski 27-05-2008, 14:08   #69
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Sevgili Maloha; tüm yazdıklarını yaşının gençliğine veriyorum. Dilerim ileride kedileri sevebilirsin.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 14:11   #70
-

Kedileri zaten çok seviyorumSadece arka bahçemdekileri sevmiyorum.Onları da bitkileri kırıyorlar diye...Yoksa çok şirinler.

Eski 27-05-2008, 14:14   #71
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maloha Mesajı Göster
ben kedilerden nefret ederim.tanrı yanlışlıkla yaratmış heralde...ben ağaçların ilaçlanmasına baştan beri karşıyım zaten.ben paradoksu aştım;kediler olmadan yaşayabiliriz ama bitkiler olmadan yaşayamyız!
Bak gördün mü ilerlemeyi, sen dünden bugüne kedileri sevmeye başladın.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 14:25   #72
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Hayır Maloha, yaydığı ultrasonik ses dalgası yüzünden kedi ve köpekler o bölgeye, yaklaşmıyor. Kediler ve siz zarar görmüyorsunuz.

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 14:32   #73
-

@buket aknar
ben kedileri öldürelim anlamında söylememiştim o kelimeyi, olsalarda olur olmazlarsa da olur anlamında demiştim.Ama bu cümlemden hemen kedileri sevmediğimi çıkarmışsınız.Halbuki çok severim.
@Gülşen
Peki o ultrasonik ses bir süre sonra beyinde tümör falan çıkarmaz mı?

Eski 27-05-2008, 14:56   #74
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Bilmiyorum Maloha Sineklere çözüm ararken buldum o siteyi. Forumda; hayvanlar başlığının altında, börtü böcek bölümünde araştırırken Limon ağacı yanıtladı. 2-2,5 yıldır kullanıyormuş böcekler için olanını ve memnunmuş.

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 15:16   #75
-

Ben kedilerden nefret ederim diyon evvelden sonradfa çok severim diyon bu dengesizlik değilmi? Yabani kediler famila sına bak felix lere görürsün ne kediler olduğunu

Eski 27-05-2008, 15:38   #76
-

Ben arka bahçemdeki kedilerden nefret ederim.Felixlerede baktım alakasız şeyler çıktı.

Eski 27-05-2008, 15:42   #77
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Konu gereksiz bir tartışmaya doğru yol alıyor gibi

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2008, 16:00   #78
-

Bence de İklimsiz.

Eski 27-05-2008, 21:04   #79
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Merhaba dubief, penelophenin apartmandaki kediler için bir önerim var. 12 kadar kedinize 20,25 kedi biz ilave edelim, kedileri getirsek çifliginize bırakabılırmiyiz.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2008, 09:24   #80
-

Evcillerse pilicime cücüğüme saldırmıcaklarsa barış içinde yaşıcaklarsa neden olmasın? Ben zaten görevimi yapmış 13 tane kediye sahip çıkmış durumdayım

Eski 28-05-2008, 23:16   #81
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-11-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Penelophe Mesajı Göster

Aramızdaki fark, yukarıdaki iki alıntıda da olduğu gibi, duygularımıza tercüman olarak kullandığımız ikonlarla bile belli oluyor, dolayısıyla sizinle tartışacak ve buluşacak ortak bir noktam yok. Eğer gerçekten polemik istemiyorsanız, okurken daha dikkatli, yazarken daha gerçekci olursunuz, en azından çuval felan birşeyler uydurmazsınız yani..
Doğrusunu isterseniz, sizin kesinlikle polemik amaçlı cevap verdiğiniz, bu paragrafınızdan da belli oluyor ve canınız istiyorsa ben de en az sizin kadar iyi polemik yapabilirim ama çevremdeki insanlar obsesif kişilik sahipleriyle internet ortamında bile olsa tartışmaya girme demişlerdi; hele ki bu bir bayansa asla münazaraya bile teşebbüs etme diye de sürekli uyarmışlardı. Ne kadar haklı olduklarını bir kez daha anlamış olmak ne kötü!... Bu yazışmanın uzamaması adına lütfen cevap yazmayın diye rica ettiğim halde takıntılarınızdan kurtulma adına bana cevap yazıyorsunuz.

Haklı olduğunuz bir nokta; sizinle aynı noktada buluşamayacağız, zaten böyle bir zorunlulukta yok...

Hamiş: Yakaladığınız kedileri 40 küsur km öteye bıraktığınızı **** bıraktırttığınızı belirtiyorsunuz, herhalde onca kediyi kucaklamadılar, laf oyunu yapma konusunda uzman olduğunuz belli, gerçekçi olup kedileri hangi yolla onca mesafeyi taşıdığınızı ilk mesajınızda yazsaydınız, böylelikle şimdi çuvallamazdınız!...

Lütfen daha uzamaması adına benim yazımdan alıntı yapıp bana cevap vermeyin; tabii "lütfen" kelimesinin anlamını biliyorsanız! Yok eğer muhakkak cevap vereceğim, altta kalamam diyorsanız( ki öyle yapacağınız muhtemel), kendiniz çalıp kendiniz oynayın!

cetvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 10:29   #82
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Yakaladığınız kedileri 40 küsur km öteye bıraktığınızı **** bıraktırttığınızı belirtiyorsunuz
Böyle bir şey yazılmamış... Söylenen yapılanı aktarmak...

Alıntı:
Belediyeyi aramış komşular, siz yakalayın biz gelip alırız demişler. Sonra bahçede beyler tarafından bir koşuşturma başladı. Yakalayıp 40 km uzaklıktaki bir ilçeye bırakmışlar. Yaklaşık bir ay sonunda hiç kedi kalmamıştı.
Forumda bu tür yazışmalar yapmak yasak.
Alıntı:
çevremdeki insanlar obsesif kişilik sahipleriyle internet ortamında bile olsa tartışmaya girme demişlerdi; hele ki bu bir bayansa asla münazaraya bile teşebbüs etme diye de sürekli uyarmışlardı. Ne kadar haklı olduklarını bir kez daha anlamış olmak ne kötü!...
Tekrarı halinde önlem almak zorunda kalacağım. Lütfen yazılarınızdaki büyük puntolu, kalın ve altı çizgili tarzını da tekrarlamayın.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 11:34   #83
Ağaç Dostu

zeonka's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2007
Bütün bu yazılanlar gerçekten çok acı! Tüylerim diken diken oldu...
Biz insanlar nasıl bu hale geldik böyle?
Ne kedilere ne köpeklere nede onları seven ve sahip çıkan insanlara karşı neyazıkkı hiç tahammülümüz kalmamış.Taaki hayvanlar için böyle hain planlar yapacak kadar.
Biz insanlar herşeyle başedebileceğimizi ve değiştirebileceğimizi sanırız taaki doğa bize bütün bunların hesabını sormaya başlayana kadar....

ayhank beğendi.
zeonka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 11:52   #84
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Belediyelerin, rahatsız olduğumuz sokak hayvanlarına bulduğu çözüm. Artık bu haberleri kanıksadık, kabullendik. Mantığımız ise hep aynı mantık; Öldürmeyip besleyelim mi!

Alıntı:
Antalya Varsak Belediyesi sınırları içinde katledilmiş köpeklere ait toplu mezarlar ortaya çıktı. Kepçe tutarak mezarları açtıran hayvan koruma dernekleri, mezarlardan çıkan köpekleri teşhir etti. Mezarların içinden erişkin köpeklerin yanı sıra küçük köpek yavruları da çıktı.
Kaynak: Hürriyet gazetesi

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 11:55   #85
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Ne kedilere ne köpeklere nede onları seven ve sahip çıkan insanlara karşı neyazıkkı hiç tahammülümüz kalmamış.
Yazışmaların tümünü okudunuz mu? Burada dile getirilen sorun biraz daha farklı...

Hayvanlara sahip çıkmanın da daha medeni bir yolu olmamalı mı? Evin bilmem kaçıncı katından, kedi besleme gerekçesiyle tencere boşaltıldığını yazan var. Bu tavrı onaylıyor musunuz?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 12:00   #86
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Dün akşam bu haberi bende okudum ve kahroldum.

Bir insan nasıl bu kadar acımasız ve merhametsiz olabilir.

Bazı köpekler ise masraf olmasın diye boğularak öldürülmüş. Bu yapanlar insan olamaz.

Gazetenin bu insanlar için yaptığı NAZİ benzetmesi çok doğru ve yerinde olmuş.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 12:39   #87
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Daha geçen hafta, Almanya'da PETA tarafından protesto edilmiştik. Protesto sebebi gene aynıydı. Fakat bu sefer canlı gömülen hayvanlarda vardı.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 12:56   #88
Ağaç Dostu

zeonka's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2007
Sn. Malina,
****** tencere boşaltan insanları onaylamıyorum. Kedileri beslamek için yapılan bu hareketler, kedileri inciten diğer insalardan bir farkı olduğunu düşünmüyorum.
Ben sadece isani vasıflarımızı da unutmayalım diyorum. Bulduğumuz çözümler insanlığa yakışır cinsten olsun istiyorum. Yoksa ne farkımız kalır kediden köpekten...

zeonka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 14:16   #89
-

Çam ağacı asitli yaprak döktüğü ve altında hiç bir çiçek fide yaşatmadığı için kesilmek isteniyorsa fideleri çiçekleri kırdığı için bir kedide öldürülmesi istenmesi bana göre aynıdır sonuçta zevk için haz için **** insanlara gıcıklık olsun diye yapılmıyo bunlar

Eski 05-06-2008, 14:07   #90
Ağaç Dostu

caretta's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Galeri: 121
Ben geldiğimden beri burada (Fethiye'de) yapılan bir uygulama var..sahipsiz kedi ve köpek barınağı..Fethiye Hayvan Dostları Derneği bunu başarmış hatta İstanbulda da bir şubeleri var..

Bizim sokak köpeklerimizin hepsi küpeli, kedi bakım evi var ve sahipsiz gördüğünüz hayvanlar (tasmasız kedi-köpek) için telefon açıyorsunuz alıp, kısırlaştırıp aldıkları bölgeye bırakıyorlar..Bir sürü veterinerimiz ve pet shop'umuz var..Biraz daha disiplinli hayvan gezdirmek üzerine sıkıntımız var ama herşey zamanla oturuyor..Önce her şehirde hayvan barınağı kurulmalı,daha sonra kontrolü yapılmalı ve bu uygulamalara sahip çıkılmalı..Şimdiki aşama sokakta nasıl hayvan gezdirilir üzerine..2000 senesinde geldiğimde sokak köpeklerinden yürüyemezdik sahilde..Küpeli olanların saldırganlıkları da azaldığından artık küpesi olanlardan korkmuyorum.
Kedi ve köpeği kaybolan biri de ilk olarak Hayvan Dostları Derneğine başvurur buralarda sonra veterinerlere gider..
Hayvan beslemekte diğer özgürlere benzer, başkasının özgürlüğünün başladığı yer, sınırı olmalıdır.

Hayvan Dostları Derneği
Fethiye

Düzenleyen caretta : 05-06-2008 saat 14:14 Neden: eksik bilgi
caretta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024