agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-12-2012, 17:16   #2281
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ercanuyar Mesajı Göster
Tesekkurler bay tomurcek horozumun resmi bu boyuna bakmayin butun kumesten dayak yiyiyor sizce bir tane daha almalimiyim?
Maşallah yeşilliğin içinde çok güzel gözüküyolar Ama o horoz küçük hint olduğundan boyu uzun büyük gibi duruyo bence büyüyünce tavuklar onun haremine dahil olurlar merak etmeyin ama alma imkanınız varsa tabi başka büyük horoz alsanız fena olmaz tavuklara sahip çıkar şimdi tavuklar başı boş geziyodur bunu da istemeyip dövdüklerine göre

YeniBON beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2012, 18:32   #2282
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Bir süredir sayfaya girmiyordum çünkü 19 adet süs tavuğum, 33 adet köy tavuğum hastalıktan öldüler. En son 4 civcivi olan gurk tavuğum ve civcivleri de öldü. Çok üzgünüm, tavuklarımı çok seviyordum. 6 yıllık olanlar vardı içinde, geçen senelerde hastalık salgınlarından hiç etkilenmemişlerdi. Sayfaya girip tavuklarımın fotoğraflarını görmek beni daha da üzüyor.

Uzun bir süre tavuk, civciv bakamayacağım sanırım. Sizlerin hayvanlarını takip edeceğim.

Bay tömürcek civcivlerin çok güzeller, özellikle kel boyunlular, bol bol fotoğraf çekin lütfen...

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2012, 18:40   #2283
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Göze geldi hayvanlar.Geçmiş olsun.Evet bu tür şeylerde alışkanlık oluyor ve birden kaybedince yenisi zor..

çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2012, 21:45   #2284
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Çok geçmiş olsun sayın sakdag çok iyi biliyorum şuan içinde olduğunuz durumu Yine sağolsun eş dost hiç esirgemedi tavukta getirdi horoz da yeniden kurdum kümesmi çok şükür civcivlerim de çıktı yavaş yavaş düzene koyuyorum Fotoğrafları da ara ara yayınlaım sayfamda bende sizin gibi o kel olanları çok seviyorum

çiftçi5234 ve YeniBON beğendi.
Eski 23-12-2012, 13:43   #2285
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-11-2010
Arkadaslar bu tavuklarin cinsi nedir

ercanuyar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2012, 13:44   #2286
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-11-2010

ercanuyar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2012, 16:57   #2287
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tk646 Mesajı Göster
Horozum,tavuklarım ve kümesleri işte burada
Heyooo maşallah diyin arkadaşlar tavuklarım yumurtluyor artık,horozumda ötüyor

tk646 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 13:58   #2288
Ağaçsever

assi34's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2008
selam arkadaşlar.bendede 3 atvuk bir horoz var. bir tanede civciv hediye ettiler. aslında büyüdü sanırım tavu olacak. ama nerdeyse horoz kadar. haftaya resimlerini yüklerim
çok güzel bir duygu tavuk bakmak. hem rahatlatıcı hemde ferahlatıcı. ruhum dinleniyor onlara baktığımda veya onlarla iilgilendiğimde. yumurtayı tamamen kestiler. biri hiçvermiyordu sanırım daha tam büyümemişti. biri 2 günde bir biri de hergün veriyordu yumurtayı. baharda ilk işim tavuklardan birini kuluçkaya yatırıp civciv çıkarttırmak olacak İnşaallah.

çiftçi5234 ve YeniBON beğendi.
assi34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 11:22   #2289
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Bir süredir sayfaya girmiyordum çünkü 19 adet süs tavuğum, 33 adet köy tavuğum hastalıktan öldüler. En son 4 civcivi olan gurk tavuğum ve civcivleri de öldü. Çok üzgünüm, tavuklarımı çok seviyordum. 6 yıllık olanlar vardı içinde, geçen senelerde hastalık salgınlarından hiç etkilenmemişlerdi. Sayfaya girip tavuklarımın fotoğraflarını görmek beni daha da üzüyor.

Uzun bir süre tavuk, civciv bakamayacağım sanırım. Sizlerin hayvanlarını takip edeceğim.

Bay tömürcek civcivlerin çok güzeller, özellikle kel boyunlular, bol bol fotoğraf çekin lütfen...
Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Maşallah benim bebişlerim iyi. Ben tavuksuz hayat olamam kanıma işlemiş bir kere ölse dahil beslemeye gene devam ederim.

YeniBON beğendi.
Maviş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 11:27   #2290
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Benimkilerden de biri 1 ay kadar önce öldü. Hastalık geldi, hepsine bulaşacak diye çok korktuk. Neyse ki diğerlerinin durumu iyi. Civcivler büyüdü, yetişkin oldular. Horoz olanlar ötmeye başladı. Şu an bahçede 6 horoz, 9 tavuk, 2 ördek var. Tavuklardan ikisi yumurtlamaya devam ediyor.

Mavi bacaklı civciv de büyüdü. Gagası beyaz. Boyutları diğerlerine göre küçük kaldı. Değişik bir tür olmalı.

Eklenen Resimler

Düzenleyen sakagun : 02-01-2013 saat 12:27
sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2013, 18:52   #2291
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-12-2012
merhaba arkadaslar yazılanları uzun süredir takip ediyodum ama dahil olmuyodum.
sizlere bi sorum olacak benim bi hint horozum var yaklaşık 8-9 aylık yanında sadece 1 tane erkek hindi var ve hiç tavuk yok tavuk olmaması bi sorun oluştururmu?

mertkk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2013, 18:56   #2292
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Hayır sayın mertkk hiç bi sorun oluşturmaz ama tabi tavuk olsa daha iyi olur

mertkk beğendi.
Eski 04-01-2013, 20:57   #2293
Ağaç Dostu

Alıntı:
Horozum,tavuklarım ve kümesleri işte burada
Arkadaşlar sevincimi paylaşmıştım artık yumurtluyorlar diye ama; bir gün biri birgün biri yumurtluyor galiba yoksa soru ;

1: dışarımı yumurtluyorlar acaba?
2: Hergün yumurtlamaya başlarlarmı zamanla?
3: İçeride yumurta bırakayımmı yoksa kendi bilir içeri yumurlarmı?
4: Birde mısır buğday karışımı veriyorum sabahları,gün boyuda yayılıyorlar yeterlimi bu, destek birşeyler vereyimmi yumurta verimi için?
cevaplarınızı hevesle beklemekteyim.

Eski 04-01-2013, 22:27   #2294
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Arkadaşlar sevincimi paylaşmıştım artık yumurtluyorlar diye ama; bir gün biri birgün biri yumurtluyor galiba yoksa soru ;

4: Birde mısır buğday karışımı veriyorum sabahları,gün boyuda yayılıyorlar yeterlimi bu, destek birşeyler vereyimmi yumurta verimi için?
Sayın tk646 birgün biri birgün biri yumurtluyordur dediğiniz gibi büyük ihtimal çünkü bazı tavuklar bigün yumurtlar bigün yumurtlamaz

1: Dışarı yumurtlamıyolardır çünkü nereye alışısa oraya yapar yumurtasını.
2: Sanmam. Çünkü tavukların bazıları hergün bazıları gün aşırı yumurtlar.
3: İçerde yumurta bırakmanıza gerek yok zaten herzaman yumurtladıkları folluğa yumurtlarlar.
4: Mısır buğday karışımı yeterli gelir çünkü akşama kadar geziyolar demişsiniz onlar topraktan ve böceklerden ek besine dair herşeyin en iyisini alırlar. Saygılarımla

tk646 ve Maviş beğendi.
Eski 05-01-2013, 21:06   #2295
Ağaçsever

assi34's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2008
tavuk ve horozun farkı kaç aydan sonra kesin anlaşılır acaba. benim civcivim 5 aylık oldu. resim çekemedim ama haftaya inşaallah.

assi34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2013, 23:19   #2296
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

3 4 aylıkken belli olur sizinki kesin ve net bellidir bi fotoğraf koyun yardımcı olmaya çalışırım

çiftçi5234 beğendi.
Eski 06-01-2013, 13:31   #2297
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-12-2012
benim horozum 6-7 aylıkken yanındaki hindiyi dövdü ve ötmeye basladı. bunun için bazı yerlerde erken horozlandığı için küçük kalabilir diyolar bunun doğruluğu nedir

mertkk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2013, 15:51   #2298
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Karlı günlerde tavukların bakımı nasıl oluyor?
Benimkiler karı ilk gördüklerinde afalladılar. Bazıları kümesten çıkmak istemedi. Bazıları ise kar üstünde uçarak ilerlemeyi tercih etti. Ayakları karda çok üşüyor. Karda yiyecek birşey bulamadıklarından gün içinde ara ara buğdayla besledim. Kümeslerinin zeminine talaş ekledim. Başka yapılabilecek birşey var mı?

çiftçi5234 beğendi.
Eski 08-01-2013, 17:18   #2299
Ağaç Dostu

Eveett kümeste yumurtlamaya başlayan 15 gün hiç açmadığım tavuklarım gezmeye başlayınca yumurta sayısı azaldı.

Sormuştum dışarımı yumurtluyorlardır diye evet bugün köpeğimin klubesinde yumurta buldum bu sorunu nasıl çözeceğim?

Maviş beğendi.
Eski 08-01-2013, 17:39   #2300
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Tavuğunuz yumurtlayacağı zaman yer aramaya başlar, değişik sesler çıkarır. Bu durumda tavuğun arkasından yürüyerek istediğiniz yere yumurtlaması için tavuğu yönlendirin. Alıştığında aynı yere yumurtlamaya devam edecektir. Yumurtlayacağı sırada follukta başka tavuk varsa yeniden yer arayışına girer ve başka yerlere yumurtlayabilir.

Bazen horoz, tavuğu yönlendirerek farklı bir yere yumurtlamasını sağlıyor. Bir kere otların arasında 12 yumurta bulmuştum. Orayı bozarak folluğa yumurtlamalarını sağladım.

Follukta bir yumurta bırakın. Yumurtayı işaretleyin ki bayat olduğu belli olsun, hep aynı yumurta orada kalsın. Ben marketten aldığım bir yumurtayı folluğa koydum. Üzerinde damga var.

Köpek kulübesinde bulduysanız köpeğiniz yumurtaları yemeye alışmış olabilir. Kümeslerinizin bulunduğu yere köpeğinizin girmemesi için köpeğinizi eğitin.

Eski 11-01-2013, 16:59   #2301
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Alıntı:

1-Hiç belli olmaz. Tavuk beyendiği yere yumurtlar. Bir kere yumurtladımı hep aynı yere yumurtlar.
2-Hiç belli olmaz. Her gün, gün aşırı veya iki güne bir yumurtlayabilir. Tavuktan tavuğa değişir.
3-Tavuktan tavuğa değişir,benim bazı tavuklar folluk olmadan yumurtlamaz, bazıları kendi folluğuna hemen yumurtlar çıkar.
4-Mısır fazla vermeyin tavuk yağlanır ve yumurtlamaz. Arada bir verin. Ek olarak arada bir arpa verin. Arpayı çok ve sürekli verirseniz zayıflar.

tk646 beğendi.
Eski 11-01-2013, 17:31   #2302
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Yaklaşık 4 metrekarelik bir alana buğday serptim. Bu alanı kapalı tutuyorum. Buğday çimleri uzadıkça bu alanı açıyorum. Tavuklar buraya girip çimleri biçiyor. Çimler tekrar uzayana kadar bu alanı yeniden kapatıyorum. Alanın üstünü de kümes teliyle çevirdiğimden kar yağsa bile bu telin üzerinde birikiyor, buğdaylar hep yeşil kalıyor.

Bir de balık ayıklarken kafalarını ve iç organlarını tavuklara atıyorum. Kapış kapış gidiyor.

Düzenleyen sakagun : 11-01-2013 saat 17:43 Neden: "balıklara" "tavuklara" olarak değiştirildi.
Eski 11-01-2013, 17:38   #2303
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Yaklaşık 4 metrekarelik bir alana buğday serptim. Bu alanı kapalı tutuyorum. Buğday çimleri uzadıkça bu alanı açıyorum. Tavuklar buraya girip çimleri biçiyor. Çimler tekrar uzayana kadar bu alanı yeniden kapatıyorum. Alanın üstünü de kümes teliyle çevirdiğimden kar yağsa bile bu telin üzerinde birikiyor, buğdaylar hep yeşil kalıyor.

Bir de balık ayıklarken kafalarını ve iç organlarını balıklara atıyorum. Kapış kapış gidiyor.
Balıktamı besliyorsunuz?

Maviş beğendi.
Manifesto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 17:43   #2304
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Akvaryum balığı besliyorum ama yukarıda bahsettiğim balıklar yemek için aldığım hamsi vb. gibi balıklar.

Eski 11-01-2013, 17:50   #2305
Ağaç Dostu

Alıntı:
Akvaryum balığı besliyorum ama yukarıda bahsettiğim balıklar yemek için aldığım hamsi vb. gibi balıklar.
Ticari amaçlı balık üretimimi acaba diye düşündüm,değilmiş.

Kanatlılarda kıran hastalığı ve çözümü hakkında bilginiz varmı?

Eski 11-01-2013, 17:57   #2306
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

"Tavuk ve Horoz Hastalıkları" başlığında Yalancı Veba olarak anlatılmış sanırım.

Manifesto beğendi.
Eski 11-01-2013, 18:02   #2307
Ağaç Dostu

Alıntı:
"Tavuk ve Horoz Hastalıkları" başlığında Yalancı Veba olarak anlatılmış sanırım.
Teşekkürler.

YeniBON beğendi.
Eski 11-01-2013, 18:30   #2308
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Arkadaşlar benim tavuk besleme dönemim elli yıl önce bitmişti ama bakıyorum dertler hep aynı.

O salgını misafir kuşlar getiriyor. Tavukların yeminekuş yanaştırmamanızı tavsiye ederim

Ayrıca içme sularına birkaç damla tentürdiyod damlatırsanız mikroba karşı etkili oluyor.

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 18:39   #2309
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Alıntı:
Eveett kümeste yumurtlamaya başlayan 15 gün hiç açmadığım tavuklarım gezmeye başlayınca yumurta sayısı azaldı.

Sormuştum dışarımı yumurtluyorlardır diye evet bugün köpeğimin klubesinde yumurta buldum bu sorunu nasıl çözeceğim?
Bu sorun bedede var. Follulkları beyenmiyorlardır. Köpek kulübesine uygun veya follukların içini kaba talaş veya yumşak kuru ot yerleştir. Folluğun içine bir tane yumurta koy.
Benim tavuklar çalı, kuytu ve bilmediğim yerlere yumurtluyorlar. Yazın bana kaçak civcivler gelir. Tavuklarım gizlice kendine folluk yapıyorlar. Civcivleri önüme getiriyorlar. Gurk tavukğumortadan kayboluyor. 10 gün sonra tavuğum ortaya çıkıyor. Ama civcivlere bakmıyor. Bende evde besliyorum.

tk646 beğendi.
Eski 11-01-2013, 20:00   #2310
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2013
*** form üyeleri.ben yeni kayıt oldum 2 gündür takip ediodum formu yazışmalarınızı falan ve hoşuma gitti hemen üye oldum...sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak bana mutluluk vericek..

cankartun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024