agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun?
(https)

Beğeni Düzeni41Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-07-2012, 17:45   #91
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Çok geçtiğim bir yoldur ama ilk kez dikkatimi dün çekti. Küçükesat, Beyazgül sokakta bir binanın bahçesinde yanyana incir ve nar ağaçları vardı. Nar ağacının üstü çiçek ve meyve doluydu. Hem öyle bodur falan değil, ciddi ciddi ağaç formundaydı. Yani demek epeydir varmış o ağaç. Kışlar geçirmiş, yazlar geçirmiş. Ankara'da incire alıştık artık, birçok yerde görünür ama narı ilk gördüm.

Hadi buyrun

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2012, 15:29   #92
Ağaç Dostu

aydoner's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Çok geçtiğim bir yoldur ama ilk kez dikkatimi dün çekti. Küçükesat, Beyazgül sokakta bir binanın bahçesinde yanyana incir ve nar ağaçları vardı. Nar ağacının üstü çiçek ve meyve doluydu. Hem öyle bodur falan değil, ciddi ciddi ağaç formundaydı. Yani demek epeydir varmış o ağaç. Kışlar geçirmiş, yazlar geçirmiş. Ankara'da incire alıştık artık, birçok yerde görünür ama narı ilk gördüm.

Hadi buyrun
Bu tarz bireyler sizleri çokça yanıltmasın sevgili arkadaşlar. Uygun ortam bulduğunda bu şehirde asla yaşayamaz dediğiniz tür pekala çok güzel gelişip meyve bile verebilir. Özellikle şehir ortamları evsiz bölgelere göre birkaç derece daha ılıman ve korunaklıdır. Sert ayaz günlerde yılan balığı avından dönerken motorumuz şehir kıyısına girdiği anda içimi bir sıcaklığın kapladığını hep hatırlamışımdır. Böyle bir ev, ağaç, farklı bir ortam yaşayamaz dediğiniz tür için harika bir ortam oluşturabilir.
Osmanlı saraylarındaki kış bahçelerini, içindeki sikas, manolya, arokarya kamelya ağaçlarını hatırlamanızı tavsiye ederim.

aydoner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 11:01   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Bu tarz bireyler derken kimi kastettiniz anlayamadım, benim bahçem merkezden 25-30 km uzaklıkta ormanlık bir mevki!! şehir merkezinden bahsetmiyorum! bahçe almakta birinci amacım şehrin kargaşasından kaçacak biryer edinmekti zaten, şehirde bahçem olması beni heyecanlandırmıyor, -kimisini her türlü heyecanlandırır şehir taşra farketmez ama bana göre farklı- Şunu anlatmaya çalışıyorum ben klasik meyvelerden ziyade daha değişik egzotik meyveler yetiştirmek istiyorum, örneğin passiflora, kocayemiş, kivi ve aklıma gelmeyen ve ankara iklimine uygun olmayan birçok egzotik ağaç türü var. Ha araştırdım üzümsüler uygun gibi... Yani sanki kötü niyetli yazmışım gibi tavır takınmanız bu siteye uygun bir davranış değil!!! Ben bu siteyi birkaç gün önce keşfettim, forum sayfalarında içtenlikle yapılan paylaşımları görüncü çok duygulandım ve heyecanlandım ama sizin tavrınız hiç hoş değil! saygılarımla...

yasinmetin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 11:16   #94
Ağaç Dostu

hberbul's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yasinmetin Mesajı Göster
İlginize teşekkür ederim, bilgileri okudum, aldığım yer 1225 rakımlı, dolayısıyla rakımdan kaybettim, ayrıca don olayı da sıkıntı tabi... önerebileceğiniz başka bir ağaç varmı arka çit kenarı için? ön taraftaki çit kenarına 4 yerli mavi ladin 2 sedir diktim, 2-3 hoopsi ital ladin ve göknar dikmeyi planlıyorum, arkayı acaba sedirlerle mi kapatsam?? Birşey daha merak ediyorum Ankara'da şu aşırı soğuklara dayanıklı passiflora türünü (maypop muydu neydi hatırlaymadım adını) bahçe ortamında yetiştiren ve meyva alan varmı acaba?
Çit kenarı için leylandiyi öneririm hızlı büyüyor, okulumuza diktiğimiz 2 yıllık leylandiler nerdeyse çiti kapattı.

hberbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 12:11   #95
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Alıntı:
Bu tarz bireyler derken kimi kastettiniz anlayamadım,
Bir yanlış anlama olmuş galiba. Sözü edilen bireyin sizinle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.

aydoner'in yazısına bakarsanız benim mesajımdan alıntı yapıldığını göreceksiniz. Bu, bana cevap verildiğini gösterir (aynen benim sizin yazınızdan alıntı yaparak size cevap verdiğim gibi). "Bu tarz birey" derken de benim Ankara'da yaşamasına ve meyve vermesine hayret ettiğim nar kastedilmiş

gilan beğendi.
nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 12:40   #96
Ağaç Dostu

Alıntı:
Bir yanlış anlama olmuş galiba. Sözü edilen bireyin sizinle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.

aydoner'in yazısına bakarsanız benim mesajımdan alıntı yapıldığını göreceksiniz. Bu, bana cevap verildiğini gösterir (aynen benim sizin yazınızdan alıntı yaparak size cevap verdiğim gibi). "Bu tarz birey" derken de benim Ankara'da yaşamasına ve meyve vermesine hayret ettiğim nar kastedilmiş
alıntıyı sizden yapmış ama yazısının devamını okursanız sizi savunan ifadelere yer vermiş alıntıyı benden yapması gerekiyordu. "bu tarz birey" derken kesinlikle beni kastetti bence)

Şaka biyana çok önemli değil... takılmayalım.

Eski 24-07-2012, 12:46   #97
Ağaç Dostu

öneriniz için teşekkür ederim hberbul, bu leylandiler 1200 rakımda ve sert kış koşullarında olur mu acaba bilginiz var mı?

Eski 24-07-2012, 23:42   #98
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Sn yasinmetin, ben de Sn aydoner'i yanlış anladığınızı düşünüyorum.

Sevgili nevsune: "Bir binanın yanında incir ve nar ağacı gördüm" diyor.
Sn aydoner de: "Bu tarz bireyler sizi yanıltmasın, şehir içi bölgeler daha ılımandır. Kırsalda dayanamayacak türler şehir içinde yaşayabilir" diyor.
Özetle "tek bir birey ile bitkinin genel dayanıklılığı hakkında karar vermeyin, değişik ortamlarda dayanıklılıkları farklıdır" demek istiyor.

Leylandi Ankara kışına dayanıklı. Yalnız bahçesinde çit olarak leylandi kullanıp sonra pişman olan da çok var. Hızlı ve çok büyüyor. Genelde bu göz ardı edilerek sık dikildiği için birbirine giriyor, keyfi bozuluyor, dallarında kurumalar görülebiliyor. Fazla uzayıp çok gölge yaptığından şikayet edenler de var. İyice araştırmanızı öneririm.

Sudenur beğendi.
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2012, 02:05   #99
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Egzotik meyve istiyorsanız, pawpaw -25 dayanıyormuş. Ben iki tane 1400 rakıma ektim. -15 leri rahat atlattı.

(Formda Romantik arkadaş satıyor)

Benim Ankaradaki bahçemde de nar var, çok güzel çiçekleniyor ama meyve tutmuyor. Nedendir bilmem..

gilan ve Yanılgı beğendi.
agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2012, 09:17   #100
Ağaç Dostu

sn gilan, leylandiyi ne kadar mesafelerde dikmemi önerirsiniz?

sn agozce pawpaw dediğiniz papaya ile aynı mı? siz meyva aldınız mı hiç?

Eski 25-07-2012, 19:32   #101
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Bilmiyordum ama araştırdım. Minimum 60 cm olmak üzere çitiniz için istediğiniz yüksekliğin dörtte biri tavsiye ediliyor. Kesinlike her sene budanması, yıl içinde de ara ara düzeltilmesi gerekiyormuş. Asıl budama Eylül ayında yapılıyormuş. Yeşil kısımlar budanmalı, ağaç gövde budanmamalıymış. En az 1.5m - 1.80m yüksekliğinde bir çit istiyorsanız leylandi kullanın, daha kısa istiyorsanız daha kısa türleri kullanın deniyor.
Sayenizde ben de bayağı bir şey öğrendim.

Eski 25-07-2012, 20:40   #102
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Alıntı:
...

sn agozce pawpaw dediğiniz papaya ile aynı mı? siz meyva aldınız mı hiç?
Papaya farklı. O soğukta yetişmiyor. Bende bu baharda ektim.

Şu başlıkta var.

Asimina triloba (Pawpaw)

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2012, 09:46   #103
Ağaç Dostu

sn gilan, çıraklar ustaların bakış açısını genişletir her zaman ilginiz ve değerli görüşleriniz için teşekkür ederim sn agozce ve sn dilan... ama sormaya devam ederim haberiniz olsun yani

gilan ve agozce beğendi.
Eski 11-09-2012, 08:25   #104
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-09-2012
Sorumu buraya yazdigim icin ozur dilerim. Sanirim yeni uye oldugum icin yeni konu acamiyorum. Ankaradayim ve eskisehir yolu civarinda (evimden 30-40km uzakta olabilir) 1-1,5 donum kadar bir arsa alip hem kendime golgelik hem de vatana millete cok kucuk de olsa bir oksijen kaynagi bir bahce yapmak istiyorum. Arsa bakarken nelere dikkat etmem gerekir acaba tecrubeli uyeler tavsiye verebilirler mi?

Tesekkur ederim

gilan beğendi.
thedream4you Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2012, 23:53   #105
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Hoşgeldiniz thedream4you,

Eminim bahçenizi şekillendirirken bu siteden çok faydalanacaksınız.

Şu başlıklar sizin için faydalı olabilir. Sorunuzu da orada sorabilirsiniz.
Yer seçimleri ve arsa arayışları
Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları) - agaclar.net
Arsa, arazi teknik ve hukuksal kavramlar

Eski 30-09-2012, 20:49   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2012
Ankara için uygun olan en iyi ağaç türü armuttur.Bizim bahçede diğer meyve ağaçları bodur kalmışken armut 2,5 metreyi geçti!!!Kesinlikle armut ekin.

Karlıçınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2012, 10:59   #107
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Karlıçınar Mesajı Göster
Ankara için uygun olan en iyi ağaç türü armuttur.Bizim bahçede diğer meyve ağaçları bodur kalmışken armut 2,5 metreyi geçti!!!Kesinlikle armut ekin.
Ben de sizin gibi düşünüyordum. Ama öyle değilmiş. Sizi bilmem ama, ben verim alamadım. Kayısı, Erik, Elma ve Şeftaliden daha çok verim aldım. 3-5 Armut ağacından 2-3 tadımlık haricinde bir şey göremedim dersem inanır mısınız?

Coyan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2012, 10:06   #108
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-10-2012
Ankara İklimine Uygun Bitkiler
Kuzey Soğuğu engellendiği takdirde;
Fıstıkçamı,kızılçam,hünnap,çikolatalı trabzon hurması (-18 derece),ölü adamın parmakları,nar,fındık (çakıldak),halep çamı (?) (Zone 8'de kuruyor ve fıstıkçamı ve ağlayan çam da aynı zone ve oluyor),limoni servi,ağlayan çam,sahil çamı(?),uçan ejder,musa basjoo,anadolu palamut meşesi,pırnal meşesi,zakkum...
Normalde yetişebilecekler;,
japon akçaağacı,pav pav,türk meşesi,tüylü meşe,kestane,erguvan,yaban asması,üzüm,saplı meşe,sapsız meşe,yaban mersini...
Nemlendirildiğinde yetişebilecekler;
gürgen,avrupa kayını...
Aklıma gelenler bunlar...

kızıl-çam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 19:34   #109
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kızıl-çam Mesajı Göster
Ankara İklimine Uygun Bitkiler
Kuzey Soğuğu engellendiği takdirde;
Fıstıkçamı,kızılçam,hünnap,çikolatalı trabzon hurması (-18 derece),ölü adamın parmakları,nar,fındık (çakıldak),halep çamı (?) (Zone 8'de kuruyor ve fıstıkçamı ve ağlayan çam da aynı zone ve oluyor),limoni servi,ağlayan çam,sahil çamı(?),uçan ejder,musa basjoo,anadolu palamut meşesi,pırnal meşesi,zakkum...
Normalde yetişebilecekler;,
japon akçaağacı,pav pav,türk meşesi,tüylü meşe,kestane,erguvan,yaban asması,üzüm,saplı meşe,sapsız meşe,yaban mersini...
Nemlendirildiğinde yetişebilecekler;
gürgen,avrupa kayını...
Aklıma gelenler bunlar...
Sayın kızıl-çam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, ağlayan çam gerçekten olur mu ankarada? benim bahçe bağlumdan 17 km kuzeyde 1250 m rakımlı güzelyurt köyünde, denemeyi düşünüyorum. ayrıca mezarlık servisini e denemeyi düşünüyorum sizce olur mu?

çiftçi5234 beğendi.
Eski 10-12-2012, 17:42   #110
Ağaçsever

Mezarlık servisi olur;ama Bölge 7'de kuruyor(-12 ile-17 derece selsiyus). Ağlayan çam da Zone 8'de (-11 derece civarı) kuruduğu için emin değilim;ama bence denemeyin.Ağlayan çamı Beytepe'de görmüştüm.
Bir şey değil...
Ağlayan çam yetiştirmek istiyorsanız, bence -15 ila -20 altı olduğunda üstünü kapatmalısınız.

Düzenleyen kızıl-çam : 10-12-2012 saat 20:01 Neden: Yanlış bilgi vermemek için kontrol ettim.
Eski 10-12-2012, 22:11   #111
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kızıl-çam Mesajı Göster
Mezarlık servisi olur;ama Bölge 7'de kuruyor(-12 ile-17 derece selsiyus). Ağlayan çam da Zone 8'de (-11 derece civarı) kuruduğu için emin değilim;ama bence denemeyin.Ağlayan çamı Beytepe'de görmüştüm.
Bir şey değil...
Ağlayan çam yetiştirmek istiyorsanız, bence -15 ila -20 altı olduğunda üstünü kapatmalısınız.
mezarlık selvisini perde için çit kenarına dikmeyi planlıyordum ama o rakımda -20 leri görür gibime geliyor. perde olarak leylandiyi önerdiler siteden arkadaşlar onu yapacam artık olmazsa birkaç da ortaya mezarlık servisi dikerim. değerli bilgileriniz için tekrar teşekkür ederim.

Eski 11-12-2012, 00:21   #112
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi thedream4you Mesajı Göster
Sorumu buraya yazdigim icin ozur dilerim. Sanirim yeni uye oldugum icin yeni konu acamiyorum. Ankaradayim ve eskisehir yolu civarinda (evimden 30-40km uzakta olabilir) 1-1,5 donum kadar bir arsa alip hem kendime golgelik hem de vatana millete cok kucuk de olsa bir oksijen kaynagi bir bahce yapmak istiyorum. Arsa bakarken nelere dikkat etmem gerekir acaba tecrubeli uyeler tavsiye verebilirler mi?

Tesekkur ederim

İmar, su, elektrik, yol durumu öncelikler arasında yer alıyor. Sonrasında arazinin konumu, güvenlik, toprak yapısı sayılabilir.

Üzerine bina veya konut yapmayacaksanız arsa değil tarlaya yönelmenizi öneririm. Zira arsa tarladan 8-10 kat daha pahalıya gelebilir.

hk50 beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2012, 16:09   #113
Ağaçsever

Ankara'da macar meşesi yetişir mi?

Ben,İstanbul'da bir yerden macar meşesi palamutları topladım ve Ankara'da yetişip yetişmeyeceğini merak ediyorum.Acaba yetişir mi?
Teşekkürler

Eski 27-12-2012, 16:54   #114
Ağaç Dostu

aydoner's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Meşe türlerinden soğuğa hassas tür hiç duymadım. Sanırım yetişecektir. Problem olmaz, raahatça dikin.

Yanılgı beğendi.
aydoner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2012, 19:11   #115
Ağaçsever

Kitabımda yazıyor ki; Marmara ve Batı Karadeniz'de doğal olarak yetişir. Ben de bundan anlıyorum ki nem isteği fazla, bu yüzden Ankara'da olmayabilir.

Düzenleyen kızıl-çam : 28-12-2012 saat 19:12 Neden: Fazladan bir tane aynı anlama gelen sözcük kullanmışım.
Eski 31-12-2012, 12:56   #116
Ağaçsever

Ankara'da yetişebilecek başka bir tür daha buldum:Karaçalı.(not: merkezde)
Sayın yasinmetin, siz bence bunları deneyin;
Leylandi melez selvisi, hünnap, Sibirya kivisi, ölü adamın parmakları ,fındık, çikolatalı trabzon hurması, gürgen, avrupa kayını, anadolu palamut meşesi, pav pav, gölevez (yazın toprakta yetiştirerek, kışın kökünü içeri alarak), asma, badem, kara hurma (küçük meyveli Trabzon hurması), Toros sediri, Himalaya sediri, Atlas sediri, Toros göknarı,Uludağ göknarı,
Ankara Merkez (Bölge 7b) için:
fıstıkçamı (gözlerimle gördüm ve kozalaklı), kızılçam (kendi gözlerimle gördüm), Çin tırpan ağacı, Japon kadife çamı, Halep çamı, sahil çamı, mezarlık selvisi, Trabzon hurması (morali ve fuyu), karaçalı, ve sizin için önerdiğim türler.
Bütün agaclar.net üyelerinin yeni yılı kutlu olsun.

Düzenleyen kızıl-çam : 31-12-2012 saat 13:01 Neden: Yeni yıl kutlaması yazmamışım.
Eski 08-01-2013, 13:57   #117
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-05-2007
Japon akçaağaç kırmızı yapraklı çok görsel ve pahalı bir ağaçtır, incelemenizi tavsiye ederim..

dostca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2013, 09:05   #118
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2013
degerli arkadaşlar forumda yeniyim görüntü kirliligi olmaması nedeniyle buraya bir kaç sorum olacak cevaplarsnız sevinirim...
öncelikle afyonkarahisar/bolvadin ilçesinde oturuyorum yeni yapacagım evin yaklaşık 100-120 metre kare bahcesi var iklimimiz ankara iklimine benziyor kışları -20 leri buluyor zaman zaman
sorum şu ben bu bahçeye 3 veya 4 tane meyve agacı iki tanede farklı üzüm asması dikmek istiyorum eş gerektirmeyen meyve ve asmalar nelerdir şunuda belirtmek istiyorum bu fidanları 1 veya 2 sene büyük saksılarda duracak ev tam olarak bittiginde dikicegim şimdiden böyle birşey düşündümki diktigimde 2 veya 3 yaşında olsun
2 sorumda bahce duvarına bolca etrafına koku veren sarmaşık dikmek istiyorum
tabi kalan yerler var orlarada kücükten domotes biber vs..
bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum
fidanları satında alabilirim şimdiden

canturk_22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2013, 22:55   #119
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-01-2013
Red face

Alıntı:
Ortancanın Ankara'da yetişmediği konusunda sizlere katılmıyorum. Daha önce de yazmıştım. Biri Tunalıhilmi ile Kennedy'nin kesiştiği yerdeki çiçekçinin ön ve yan tarafında, diğeri Şimşek sokakta bir apartmanın önünde saksılarda bulunan ortancaları 2 yıldır izliyorum. Kışın açıktalar, bahar sonu yaz gibi de pıtrak pıtrak çiçek içinde oluyorlar. Çiçekçiyle konuştuğumda özel hiç birşey yapmadıklarınıi kendi halinde bıraktıklarını söylemişti. Hatta her iki yerdeki saksılar yazın güneş gören konumdalar. Alışmışlar ortama. Şu anda da gayet iyi durumdalar, her iki yerdeki bitkiler yaprak çıkartıyor..

Haa, bana kendi ortancamı ne yaptığımı sorarsanız; kışın kuzeye bakan balkonumda açıkta ama don tehlikesi olabilecek (ki bu yıl çok fazla soğuk görmedik) dönemde delikler açtığım bir poşetle saksının üzerini kapatarak korumaya çalıştım. Yalnız kış başında dışarda kalacak tüm bitkilerin topraklarını yaprak ve samanla malçlama yapmıştım. İşe yaramış görünüyor. Çiçek durumu nasıl olacak, bu yıl göreceğim ben de.

Kuzey balkonda clematis, kır menekşesi, frenk üzümü, goji berry, nane, roka (bir ara dondu ama hemen yeni yapraklar çıkarttı), hedera, rubus illecebrosus, helleborus, lysimachia nummularia, tabii ki kasımpatılar ve hatta gallalarım (kışın sulayıp neredeyse çürümelerine neden oluyordum, yumrulardan birinin bir bölümünü keserek kurtarabildim) bahara zararsız girdiler.

Diğer bitkilerim güneye bakan kapalı balkonda, kış güneşiyle keyif yaparak soğukları atlattılar.
Evet, size katılıyorum Nevsune.
Eryamanda oturuyorum ve oturduğum sitede, komşumun bahçesinde yaklaşık 10 yıllık kocaman , çok güzel ortancaları var.
Ayrıca yine Eryamanda, daha önce oturduğum sitedeki evin bahçesinde kocaman bir narımız vardı ve çok da güzel meyve veriyordu. Şimdiki evimin bahçesinde de kocaman bir ıhlamur var. Şu sıralarda da çiçek açmaya başladı, miss gibi kokuyor

feyzagul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2013, 16:46   #120
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2012
Ankara' da incir yetişir mi? Yoksa denemek mi lazım?

Coyan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bahçe düzenleme, çit bitkisi, peyzaj bitkileri

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024