agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Beğeni Düzeni28Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-2013, 14:17   #61
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-03-2013
Sn. Kızıltan,

Program açıkken klavyenizin üzerindeki Print Screen tuşuna basarsanız o anki ekran görüntüsünü almış olursunuz.

Daha sonra Paint programını açın. Windows 7 kullanıyorsanız Donatılar'ın altında olacaktır. Orada gördüğünüz "Yapıştır" butonuna tıklayın. Görüntüsünü aldığınız sayfa komple oraya gelir.

Sonra hangi bölüme yazı eklemek istiyorsanız ekleyin. Ardından yukarıda "Kırp" butonuna tıklayın. Mouse ile istediğiniz alanı seçip kırp butonuna tekrar tıklayın ve dosyayı kaydedin.

Kolay gelsin..

h_dogan ve kiziltan beğendi.
fozada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2013, 14:37   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Sn Fozada

Tesekkurler, once yaptim sonra begendim. Cok tesekkurler.

Yarin tatiliz, evde yapilacak birseyler cikmazsa oturup tum sayfalara turkce aciklamalar yazar gonderirim, ingilizce bilmeyenler de faydalanabilsin.

Gonderdikten sonra kullanim ile ilgili hatami bulan ve ya eksikleri tamamlamak isteyen olursa bana bildirirse mesajda duzeltme yaparim. Sonunda adam gibi bir kullanma kilavuzumuz olur.

Hoagland icin maliyet hesabim hazir, ama excel, buraya yukleyemem, isteyen varsa mailim travertinetr@yahoo.com mesaj atin ek dosya olarak gondereyim. Bir yerde daha kullanabiliriz bunu, turkce aciklamalari yazinca sayfalari mail atarim sizler kendi duzeltmelerinizi yaparsiniz uzerinde, son halini alinca bir defada basliga yukleriz biter.

Tesekkurler, saygilarimla
Engin KIZILTAN

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2013, 13:42   #63
Ağaç Dostu

Sn Fozada,Sn h_dogan ve Sn Casper1

Su anda internet baglantimfelaketdurumda.HydroBuddy icerisindeki kullanim klavuzu seklinde sayfalari, ve kullanirken acilan sayfalari kopyalayip uzerlerine turkcelerini yazdim. Hazir.

Bunlari herikinize de email olarak aksam gonderecegim,inceler ve eksiklerini bildirirseniz duzeltip basliga gondereyim. Su anda buraya koymadim, hatalari giderdikten sonra daha iyi olur sonradan duzeltmek zor, boylece ise yarar birsey iletmis oluruz, gelenler faydalansinlar. Bu 9-10 sayfayi yazicidan cikti alanlar programi acinca artik ingilizce bilmeden onlerindeki kagittan turkce okuyup sadece klavyeden sayilari girip ,fare ile tiklayip hesaplamayapabilecekler.

Aksama mailinizde olur, goruslerinizi bekliyorum, elestiri ve oneriler biraz insafsiz olsun ki sonuc iyi ve yararli olsun,lutfen

Bu arada Sn.Fozada`nin emaili forum iletisimind kayitli degil, bana trevertinetr@yahoo.com bos mesaj atarlarsa kendilerine gonderebilirim.
Saygilarimla
Engin KIZILTAN

Düzenleyen kiziltan : 14-12-2013 saat 14:06 Neden: eksikmesaj
Eski 14-12-2013, 14:09   #64
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-03-2013
Sayın Kızıltan,

Mail adresimi özel mesajla gönderirim size. Program Pascal dilinde yazılmış bir program. Zaten açık kaynak kodlu. Yani, ihtiyaç olmaz belki, uğraşmaya değmeyebilir, ancak programın yazarı ile temasa geçerek izin alıp Türkçeleştirilebilir de. Fakat şu anda anlaşılmayan bir tarafı yok zannediyorum programın.

Bu arada, önceki mesajlarımda belirttiğim programdaki sapma probleminde belirleyici elementin S olduğunu buldum. Programın ana sayfasındaki "Choose Degree of Freedom" butonuna tıklarsanız görebilirsiniz. Orada S elementini başka elementlerle değiştirerek sapmaların da değiştiğini, anormalleştiğini görebilirsiniz.

İşin sağlamasını yapabilmek adına elle hesaplamayı da oturup öğrendim mecburen. Gerçi biraz uzun sürüyor ve azami dikkat gerektiriyor ama illa bulunan formül uygulanacak diye bir durum söz konusuysa bunu yapmakta fayda var.

kiziltan beğendi.
fozada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2013, 15:53   #65
Ağaç Dostu

Sn Fozada

Tesekkurler, eve yeni geldim, bir cay iceyim mailleri gonderecegim.

Mesele programi kullanmak degil, ingilizce bilmeyen baslangicta yapacagi secimlerde zorlanir, bu nedenle yazdim tercumelerini, artik herkes kullanabilir.

Saygilarimla
Engin KIZILTAN

Eski 25-05-2014, 22:24   #66
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2013
npk eklediğim hata alıyorum. Formül yanlış gibi bir hata veriyor. Başına gelen var mı?

Eklenen Resimler

ttumitt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2023, 14:12   #67
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2022
Selam bu ppm cinsi değilde EC değeri verseniz nasıl olur kolay gelsin..

alone_wolf3561 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024