agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sebzeler > Domates
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni2424Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-09-2017, 22:02   #2401
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Verimsiz bir yıl oldu bu sene. Gene de kışlık domates stoğumuzu yapabileceğiz gibi ama eşe dosta faydamız olamadı, sorana bu sene ürün yok demek zorunda kalıyorum.

Nasip olursa önümüzdeki sezonda 3 çeşit domates ekeceğim. Bir tanesi yıldız dediğimiz domates, ince kabuklu, sulu ve hafif ekşimşi tadıyla lezzette hep önde gidiyor. İlk defa bu yıl yetiştirdiğim minik salkım domatesler ( ismini bilemiyorum) ikinci sırada, son çeşit ise büyük ihtimal pembe domates olacak ( bunun da isminden emin değilim ama maniye olma ihtimali yüksek). Tohum alma hususunda da yazdığım bu üç çeşit dışında tohum almıyorum. Elimde geçen yıldan kalan tohumlar var onlarıda vakti gelince paylaşımda talep edenlere dağıtınca iyice sadeleşmiş olacağım.

Eklenen Resimler

Muda, TCM, telato ve 3 kişi beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2017, 20:59   #2402
Ağaç Dostu

Bu yıldızlardan epeyce tohum alabildim.

Eklenen Resimler

Muda, telato ve kerkenez beğendi.
Eski 28-09-2017, 05:14   #2403
Ağaç Dostu

Geçen hafta sonu topladıklarım. Havalar böyle devam ederse ekim ayı içinde de yiyeceğimiz domatesi toplarız bahçeden tahminim.

Eklenen Resimler

Eski 02-05-2018, 10:47   #2404
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2015
Arkadaşlar merhaba geçen gün fidan satan esnaftan aloevera ile birlikte bir tanede çeri domates fidanı aldım en güzelini seçmeye çalıştım fakat yinede bazı kısımlarda ki dallarda kuruma var ve yaprak sararmasıda oluşmuş yalnız meyvesi bol ve hala çiçek açmış bölümler var resimlerini atıyorum ne yapabilirim bahsettiğim bölgeler için

karakartal0684 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2018, 22:35   #2405
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2016
İşyerindeki müdürüm Sivas Koyulhisarlı. Küçükken yediği domatesleri anlata anlata bitiremiyordu. En sonunda getirt tohum ekelim bakalım dedim. Çocukluk arkadaşından bir domates bulup getirtmiş, tohumlarını aldım. Çimlendirdim, gidip özenle hazırladığı saksılarına ekim yaptım. Bakalım o meşhur domatesleri yiyebilecekmiyiz. Şimdilik durum aşağıdaki gibi.

Eklenen Resimler

blnturkek, Muda, TCM ve 3 kişi beğendi.
wakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2018, 15:43   #2406
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2018
Merhaba, saksıda yetiştirdiğim domateslerim de (yediveren cherry) çiçek burnu çürüklüğü oluştu. Bu sebeple sıvı gübre veriyorum (biofarm aminocal). Fakat hala bir gelişme göremiyorum. Bir sürü çürük domates ayıkladım hala yeni domatesler çürümeye devam ediyor. Aynı şartlarda yetişen (toprak, sulama, güneş vs.) salatalık ,patlıcan ve biberlerimde böyle bir sorun olmadı. Bu konuda bir fikriniz var mıdır? Teşekkürler.

CeylanS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2018, 19:25   #2407
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-03-2018
Burun çürüklüğü probleminde bende muzdarip im şuan iki domatesim de mevcut kalsiyum eksikliği diye de biliniyo. Bu kalsiyum eksikliğini gidermek için kalsiyum li gübre vermek gerekiyormuş aça ben bu gübre yerine daha doğal olan bir çok minareli açısından zengin maden suyu versem nasıl olur diye düşünüyorum konu hakkında yardımcı olacak bizi aydınlatacak biri varmı forumda

Uğur zahteroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018