agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun? > Bu Yatırım Karlı mıdır ya da Hangisi Daha Karlı?
(https)

Beğeni Düzeni32Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-08-2013, 13:31   #31
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Merhabalar arkadaşlar. Karabük'ün şehir merkezinde Cami Derneğine ait bir yer kiralamayı düşünüyorum. Arsa tarım arazisi. Arazi 4 dekar. arazi en az 20-30 yıllığına kiralanacak. Belki de daha uzun bir süre. İçinde şu an su yok ama tarlanın 3 tarafında bahçe var ve içinden su çıkıyor. Bilemiyorum buradan çıkar mı. Arsa 2-3 senedir ekilmiyor. Daha önce ağaç fidanı yetiştiriciliği yapılmış. Bir kenarı yol. Yolun üst tarafından yola sıfır metro geçecek. üniversite yolu üstü. Irmak yatağında alüvyonlu toprak. Burada karlı bir bahçecilik ne yapabilirim. Kendim öğretmenim.

Murat Uysal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2013, 10:30   #32
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-09-2009
merhaba

Ben bu yıl 15 dönüm arazime Fransa orjinli Flemenko buğdayı ektim bu buğdayı daha önce eken arkadaşlar ürün verim ve özellikleri hakkında bilgi verebilirlermi.
ekim için geç kaldığımdan tohum bulma sorunu yaşamıştım. sadece bu buğday tohumunu bulduğumdan bunu kullanmak zorunda kaldım.

adnanu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2013, 00:56   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-12-2013
sevgili murat bey
bilmem bu mesajı okurmusunuz . bu araziyi suda çıkarsa sebzecilik için kullanın.küçük parçacıklar halinde ama devamlı ekin. yani marul ekin 10 gün sonra bir daha 10 gun sonra bir daha yani marul 50 günde yetişiyorsa 5kere ekin 6ıncıyı ilk ektiğiniz yere ekin 100er metre kare ekseniz 500 metre kare marulunuz olur. bunuda pazarcılara satarsınız. roka ,maydanoz, tere, taze soğan, dereotu vb ekebilirsiniz

gökan ayaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2020, 15:09   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-04-2020
Bilgi

Iyi gunler degerli buyuklerim. Yeni evliyim ailemi gecindirmek icin manisada 11 donumluk arazime ne yetistirirsem benim gecimimi saglayabilir. Seracilik arastirdim kurulum maliyeti yuksek. Sogan sarimsak veya patetes olabilir diye okudum. Ama ne yapabilirim isin icinden cikamadim. Bu konuda yardimci olabilir misiniz.

Ynur40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2020, 18:57   #35
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ynur40 Mesajı Göster
Iyi gunler degerli buyuklerim. Yeni evliyim ailemi gecindirmek icin manisada 11 donumluk arazime ne yetistirirsem benim gecimimi saglayabilir. Seracilik arastirdim kurulum maliyeti yuksek. Sogan sarimsak veya patetes olabilir diye okudum. Ama ne yapabilirim isin icinden cikamadim. Bu konuda yardimci olabilir misiniz.
En mantiklisi sarimsak olabilir. Fiyatlari epey yukseldi...

naturedesign beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2020, 22:08   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-09-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ynur40 Mesajı Göster
5 dönüme iyi kazanç getiren bal kabağı , 3 dönüm sarımsak , 2 dönüm kadar bamya ekilebilir. Bamya her gün toplanması gerektiğinden insan emeği fazladır. (sezonda kg 30 lira olacak )

naturedesign Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2020, 22:25   #37
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bütün yumurtaları aynı sepete koymak sakıncalı. Arazinin durumunu, su durumunu bilmeden tavsiyede bulunmak da yanıltıcı olur.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2020, 23:42   #38
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi naturedesign Mesajı Göster
“ Tam olarak 1.5 futbol sahası çim alanı ölçülerindeki araziye ticari amaçla tarım ürünü yetiştirecek kişi; elbette ekim öncesi elzem olan teknik analiz ve araştırmasını yapacaktır “

Bu nedenle arazi koşullarını sormaya gerek olmadan tavsiyemi bildirdim.
Sizin için yazmadım zaten. Soran kişinin sorusu hatalı. Arazi hakkında bilgi vermeden görüş sorması anlamsız. Su varsa başka, yoksa başka. Toprak ne durumda, nereye bakıyor vs. vs.

naturedesign beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024