agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni8172Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-04-2014, 22:32   #601
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sevgili Nariel çaldı ama, sözlüye çalışmamış öğrenciler misali şarkımızın sözlerini ezberleyemediğimiz için biz söyleyemedik...
IMG_6704.jpg
IMG_6705.jpg
IMG_6681.jpg

Kameramanımız Sakaki, küçük doğa dostlarıyla ropörtajdaydı.
IMG_6675.jpg
IMG_6677.jpg

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2014, 22:39   #602
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
2 saatte toplantıya ulaşıp, ancak 1,5 saat kalabildim. Onun da yarım saati oğlumla deniz kenarında geçti. Aklımda kalanlar;

- Herkesin dediği ve fotolarda göründüğü gibi sayın evdeçiçek çok hoş canayakın bir insan, kısacık tanışma faslımızda bende bu izlenimi bıraktı.
- Sayın Satı Uğurtan çok samimi ve yakın buldum kendime. Oysaki sitede dahi çok fazla tanışıklığımız yoktu.
- Sayın maki01 yine tanıyormuşum gibi hissettirenlerdendi.
-Sayın bitanecik'i forumda pek tanımıyordum ama orada tanıdım mutlu oldum. Kısmetse Akçay tarafına geçince aklımdasınız.
-Sayın edelvays58 benimle ganimetini paylaştı, kalanchoe manginiisinden bir dal verdi çok teşekkür ediyorum.
-Adalet hanım'la da tanışmış oldum. İmrenerek aklımda kaldınız, bende sizin gibi güzel kalabilmek isterdim.
-Sayın sakdağ, sitede bana yaş olarak büyük biri izlenimi bırakmıştı fakat gencecik çok hoş bir bayanmış. Onunla da kısacık tanıştığıma memnunum.
-Enzimgillerden arkadaşım Özlem A ve oğlunu daha fazla tanımak konuşmak isterdim fakat bu sefer fırsat olmadı. Hatta sayın ilksenöztürk'ü gördüm "bahçeli evinize taşındınız mı" diye soracaktım fakat oğlum sağolsun soramadım,bu sefer böyle oldu.
-Sayın Meyvelitepe ile hep tanışmak istiyordum sima olarak tanımadığım için o kalabalıkta bulup tanışamadım ama eşiyle tanıştım.
-Laleci03 adlı yaşı küçük fakat lale sevgisi büyük arkadaşımızı tanımak isterdim ama yaka kartlarından onu da bulamadım.
-Sayın cemo'nun gelemeyişine üzüldüm.
Sayın Tourkana'nın pembeli bonsaisi benim gibi bonsai sevmeyen birini bile hayran bıraktı, fotoğrafını çekemediğime üzüldüm.

Masa-sandalye sıkıntısından dolayı deniz kenarında taşlara oturduğumuzdan konuşmaları-konuşmacıları pek duyamadık ancak yine de güzel bir gündü. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Not: Sayın Milla ganimetlerinizin içinde 3 adet miniğimi gördüm, mutlu oldum. Güle güle büyütün.
Sevgili yağmur, çok teşekkür ederim, bence duygular karşılıklı bende seni çok samimi ve sıcak buldum, nice ağaçlar.net 10. yıl toplantılarında buluşmak dileğiyle, sevgiler saygılar.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2014, 22:49   #603
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
5 Nisan 2014;
Sevgili Güler ablamızın muhteşem organizasyonu; doğa için çal gurubu ve Nariel'in ruhumuzu okşayan müzikleri, sevgili Hozat hocamın şiiri, 10 Yıl pastası ve agaclar. net'in gülen yüzlerini görmenin verdiği mutlulukla hafızalarımıza kazınan bir gün oldu.
Uzak yakın demeden koşup gelen bütün dostlara sonsuz teşekkürler.
Sevgili Hozat hocamın deyimiyle, ON SENEYİ DOLDURDUK YİRMİ OTUZ KIRK OLSUN.
Teşekkürler sayın malina, agaclar.net'i kurduğunuz için.
Teşekkürler agaclar.net, varlığınla var olduğumuz için

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2014, 22:53   #604
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kelebek Mesajı Göster
Sn.loveforlife gibi Sn.SDurul'u görmeyi ben de çok isterdim. Umarım karşılaşma, görüşme fırsatı olur. Sn.YeniGine ile de tanışmayı çok istiyorum.
Sevgili Kelebek, çok teşekkür ediyorum, sağolasın. Toplantıya katılmayı çok istiyordum fakat kısmet değilmiş. Katılabilse idim çok iyi olacak, tanışabilecektik. İnşallah başka toplantılarda nasip olsun.
Herşey gönlünce olsun sevgili Kelebek'im.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2014, 22:55   #605
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
  • Adana grubu ve sevgili katmer;

Adana Grubu.jpg

Soldan sağa: Emre İlhan, hazan-z, maki01, katmer.

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 08:21   #606
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Teşekkürler sevgili Emre İlhan, valla yukarıdaki kareye şapka çıkartmak lâzım.
Dördünüz de harikasınız.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 08:32   #607
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Bu kareyi nasıl da unutmuşum Malina, Loveforlife, Jezebel, Güler, A-Nomad.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg DSC_0295.jpg (62.6 KB, 348 views)
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 08:37   #608
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Loveforlife ile jezebel ilk defa karşılaşıyorlar. Benim için de öyle hem jezebel'i hem de A.NOMAD'ı ilk defa bu toplantıda gördüm. Ama yine de sarmaş dolaş olmamız için yeterliydi. Arkamızdaki pano sağ olsun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 08:57   #609
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
10 martta böyle yazmıştım; korktuğumuz başımıza geldi..
İnsanların yaşı 60'lara dayanınca hiçbir günün garantisi olmuyor..
Nitekim öyle oldu..
4 gün önce Pendik'te Gözdağı Büyükşehir Belediye tesislerine çıkıp bir havalanalım dedik eşimle..Hava çok güzeldi..Yaya gittik yaya döndük gezine gezine..Herşey dönüşte oldu..Parkta peyzaj ve inşaat çalışmaları vardı..Merdivenler iptal olmuş..biz de yüksekçe kaya ve duvarlardan gençlere özenip atlayalım dedik..
Dedik ama eşim belini incitmiş..Düne kadar bel bölgesine voltaren merhemi sürerek atlatırız dedik ama olmadı..
Bu sabah acıları çoğaldı..
Gittik Bölge hastanesine..
Akupunktur uyguladılar..ve 4 kutu ilaçla döndük hastaneden..
Yani mümkün olmadı toplantıya gelmemiz..
Çok üzüldük eşimle..

O dost havasını solumak isterdik bizler de..
Ama maalesef kısmet değilmiş..
Dediğim gibi, yaşlanıyoruz artık galiba biz..

Sayın malina'nın dediği gibi ''kalpler, gönüller bir olsun'' demekten başka tesellimiz yok şu an..
Herkese çok selamlar..saygılar..
Sayın Pria,
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm.Umarım eşiniz bir an önce sağlığına kavuşur.
Gözlerimiz sizi aradı .

Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 09:05   #610
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
2 saatte toplantıya ulaşıp, ancak 1,5 saat kalabildim. Onun da yarım saati oğlumla deniz kenarında geçti. Aklımda kalanlar;

- Herkesin dediği ve fotolarda göründüğü gibi sayın evdeçiçek çok hoş canayakın bir insan, kısacık tanışma faslımızda bende bu izlenimi bıraktı.
- Sayın Satı Uğurtan çok samimi ve yakın buldum kendime. Oysaki sitede dahi çok fazla tanışıklığımız yoktu.
- Sayın maki01 yine tanıyormuşum gibi hissettirenlerdendi.
-Sayın bitanecik'i forumda pek tanımıyordum ama orada tanıdım mutlu oldum. Kısmetse Akçay tarafına geçince aklımdasınız.
-Sayın edelvays58 benimle ganimetini paylaştı, kalanchoe manginiisinden bir dal verdi çok teşekkür ediyorum.
-Adalet hanım'la da tanışmış oldum. İmrenerek aklımda kaldınız, bende sizin gibi güzel kalabilmek isterdim.
-Sayın sakdağ, sitede bana yaş olarak büyük biri izlenimi bırakmıştı fakat gencecik çok hoş bir bayanmış. Onunla da kısacık tanıştığıma memnunum.
-Enzimgillerden arkadaşım Özlem A ve oğlunu daha fazla tanımak konuşmak isterdim fakat bu sefer fırsat olmadı. Hatta sayın ilksenöztürk'ü gördüm "bahçeli evinize taşındınız mı" diye soracaktım fakat oğlum sağolsun soramadım,bu sefer böyle oldu.
-Sayın Meyvelitepe ile hep tanışmak istiyordum sima olarak tanımadığım için o kalabalıkta bulup tanışamadım ama eşiyle tanıştım.
-Laleci03 adlı yaşı küçük fakat lale sevgisi büyük arkadaşımızı tanımak isterdim ama yaka kartlarından onu da bulamadım.
-Sayın cemo'nun gelemeyişine üzüldüm.
Sayın Tourkana'nın pembeli bonsaisi benim gibi bonsai sevmeyen birini bile hayran bıraktı, fotoğrafını çekemediğime üzüldüm.

Masa-sandalye sıkıntısından dolayı deniz kenarında taşlara oturduğumuzdan konuşmaları-konuşmacıları pek duyamadık ancak yine de güzel bir gündü. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Not: Sayın Milla ganimetlerinizin içinde 3 adet miniğimi gördüm, mutlu oldum. Güle güle büyütün.
Sayın Yağmur,
Emeğinize sağlık.Teşekkür ederim.Beğenilerimiz aynı gibi ne dersiniz )

Eski 08-04-2014, 09:18   #611
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı Mesajı Göster
Çok güzel sayfalar çiçeklerle , güzel insanlarla ve dostlarla adeta gülümsüyor insana. Ben şahsen çok memnun ve mutlu oldum. Bir çok üye ile tanışamasakta oradaki hava bence bulunmaz bir nimet. Herkes çok emek verdi, herkes güler yüz ve candan. Adanadan, Samsundan, Tekirdağdan ve hangi ilden geldiklerini bilmediğim güzel insanlar sizler bu siteyi yaşanabilir bir dünya haline getirdiniz. Tüm üyelere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ağaçlar.net iyi ki var, sanırım böylesi dünyada yok.
Sayın evdeçiçek ile çaktırmadan pastayı götürelim dedik ama yakalandık sayın Milla hemen kareye aldı bizi. Ne zaman nasıl bizi yakaladı hiç farkında bile değilim
Ben genelde Cevat Kelle (?)gibi ekipmanlı gezerim.Konuyu bulduğum anda deklanşöre basarım )

Düzenleyen Milla : 08-04-2014 saat 13:20
Eski 08-04-2014, 10:22   #612
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Doğumgünü partisine kısa süreli de olsa katıldım,birçok dostumu gördüm.
Emeği geçen herkese teşekkürler, elinize sağlık..
Mutfağında değilsem de sitemizin bir elemanıyım , bu büyük ailenin bir ferdiyim, Bonsai ve Ağaçlar.net benim vazgeçilmezim ( Şarkı sözü gibi oldu son cümle ))

tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 10:26   #613
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Loveforlife ile jezebel ilk defa karşılaşıyorlar. Benim için de öyle hem jezebel'i hem de A.NOMAD'ı ilk defa bu toplantıda gördüm. Ama yine de sarmaş dolaş olmamız için yeterliydi. Arkamızdaki pano sağ olsun.
Sevgili Jezebel ile daha önceden tanışmıştık Ablacığım. Ramazan Bayramı tatilinde evimize misafir olup, çok mutlu etmişti hem beni hem de annemi. Ama çok özlemiştim ya onu, o yüzden onu da görmek çok iyi geldi bana... A NOMAD'ı ben de çok sevdim. O pano nelere kadir?

Eski 08-04-2014, 10:34   #614
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Mahallenin delisini, yani beni tanımayan da varmış! Şaşılacak şey ama Sevgili kardeşim Emre İlhan tanımamış beni meğerse... Neden sonra gelip sarıldı...
IMG_6674.jpg

Sevgili Edelvays58 ve musbet de uzaklardan gelip bizi yalnız bırakmayanlardandı. Edelvays'ın mavişleri de, Musbet'in sukulent ve mor salkım çelikleri de dağıtım masasında çok rağbet gördü... (Musbet ne kadar da genç bir kardeşimizmiş! Profiline hiç bakmamışım.)
IMG_6672.jpg
Dağıtım masası demişken... Yine Evdeçiçek geldi aklıma...
IMG_6712.jpg
Sevgili Edelvays58, ne soruyor acaba öyle?
IMG_6706.jpg
Ya Zafer Ağabey'e ne demeli? Arkasında (çok az görünse de) Sevgili Sarıefe...
IMG_6707.jpg

Eski 08-04-2014, 10:55   #615
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sevgili Nariel çaldı ama, sözlüye çalışmamış öğrenciler misali şarkımızın sözlerini ezberleyemediğimiz için biz söyleyemedik...
Eklenti 481697
Eklenti 481698
Eklenti 481699

Kameramanımız Sakaki, küçük doğa dostlarıyla ropörtajdaydı.
Eklenti 481700
Eklenti 481701
O küçük doğa dostu ne dedi çok merak ettim, birara kime olduğunu hatırlamıyorum annemin 1000 tane çiçeği var, evde her yerde enzim var falan derken duydum Yanında da Karahan abisi

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 10:59   #616
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sevgili Ligustrum ve eşi, hem özenle hazırladıkları arı ürünlerini hem de ayrıntılı bilgiyi paylaştı bizimle...
IMG_6709.jpg
IMG_6708.jpg

Sonrasında keyifli sohbetler edildi...
IMG_6724.jpg
IMG_6718.jpg

Gözünden yeni operasyon geçirmiş olmasına rağmen, canla başla bu organizasyon için uğraşan Güler Ablamız görme testinde... Oftalmolog Lilium gözetiminde...
IMG_6717.jpg

Eski 08-04-2014, 11:31   #617
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Kutlamanın üzerinden üç gün geçti hala hepimiz etkisi altındayız, oysa gündem, yaşantı ne kadar hızlı günümüzde.

Herkesin yazdığı izlenimlere gönülden katılırken en çok hissettiğim şeyi nerdeyse herkesin burada not düştüğünü görmek çok etkiledi beni, o da sanki kimsenin birbirine yabancı değil de sanki uzak düşmüş akrabalar gibi görünmesiydi.

Birbirinden öğrenen, ilham alan, yardım etmekten ve istemekten çekinmeyen doğaya aşık insanların iradeleri birbirini mıknatıs gibi çekmişti, uzaktan ya da yakından, erken ya da geç, her yaştan ve meslekten...

Gözlerim enzimgillerden arkadaşım yağmuru görünce parladığında yanımda kelebek çalısı ile bir başkası kucaklaşıyor, Meyvelitepe ve Mine Pakkaner hocanın etrafını onlarca kişinin tonlarca sorusunun uğultusu sardığı sıralarda Sevgili Güler abla tek tek herşeyle ilgilenip arada uzaktan, bu toprakla yeşille bağlanıp kocaman olmuş grubu sevgi ve haklı bir gururla ve kaybolmayan bir tebessümle izliyordu..

Sayın Malina adeta çocukları tenefüse çıkarmış okul müdürü edasındaydı, kendisinden alınan cezalar askerlik anıları gibi toplulukta anlatılıyordu. Bu saygı, sevgi ve hoşgörülü grubun mimarisi onun hiçbirşeyi kaçmayan gözlerine çok şey borçluydu. Herkes yardım etmek, paylaşmak, tanıdıkları ile selamlaşmak dertleşmek, tanımadıklarıyla tanışmak, anlamak ve anlatmak için ordan oraya koşuşturuyordu..

Gelebilen ve gelemeyenleriyle 5 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe parkında birarada olmaktan ziyadesi ile mutlu bir topluluk , tadı damağında kalan bir gün yaşadı.

Daha nicelerine..

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 12:06   #618
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
İlk kez katılmama ragmen sanki yıllardır tanışıyormuş gibi bir sohbetin içinde buldum kendimi..

Karşılama ekibi çok sıcaktı, belki de o sebeple kendimi hiç yabancı hissetmedim.

Daha evvel gördüğüm fotograflar sayesinde Güler Hanım'ı tanıdım hemen
Vaktiyle yazdıgım "herkesin Güler Atllas'ı var, benim de olabilir mi??" yazımı hatırlatmadıgım halde unutmamış, hasta haliyle getirmiş yanında.. Ben kendimi tanıtır tanıtmaz, çıkardı verdi, nasıl sevindim..

Sonra yaka kartımı alırken tanıdım Nomad'ı, meger o da yeni üye benim gibi, ama herkes eski sanki, sohbet öyle sıcacık.. Arkamı döndüm Loveforlife, hemen onunla da tanıştık. Ayaküstü hemen "sedumları tohumdan yetiştiremiyorum, seninkilerin sırrı ne" diye dert yandım O üstüne yatacağını söylediği sedumlardan bir çeliği paylaşıverdi hemen, tohumdan zor oluyormuş zaten

Berçin'i ve Sakdag'ı tanımayı çom istiyordum. Loveforlife beni Berçin'e götürdü. Berçin kimm?? diye sordum, kalabalık masadan birisi çıktı, beni aldı kanatlarının arasına
Sonra zaten ailesi ve arkadaşları ile muhabbet başladı. Çok sıcaktı herkes, çok keyif aldım..
Zaman nasıl geçti anlamadım ama ani ayrılışım sebebi ile Sakdag'la tanışamadım. Çok üzgünüm. Şimdi yayınlanan fotograflara bakıp bakıp içlerinde onu arıyorum, "acaba kendisini gördüm mü?" diye.. (
Birbirini tanıyan/tanımayan o kadar insanla konuştum ki, gerçek isimlerle nickler birbirine karıştı.
Sitenin demirbaşlarını da yüzyüze olmasa da uzaktan gördüm, herkesin başı kalabalıktı, biraz da çekingenlik diyelim ben çok girişken olamadım (sanırım).
Berçin'in ailesine gerçekten çok teşekkür ederim, resmen istanbul'da bana evsahipliği yaptılar, tekrar teşekkürler..

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 12:13   #619
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozlem A Mesajı Göster
... en çok hissettiğim şeyi nerdeyse herkesin burada not düştüğünü görmek çok etkiledi beni, o da sanki kimsenin birbirine yabancı değil de sanki uzak düşmüş akrabalar gibi görünmesiydi.

Birbirinden öğrenen, ilham alan, yardım etmekten ve istemekten çekinmeyen doğaya aşık insanların iradeleri birbirini mıknatıs gibi çekmişti, uzaktan ya da yakından, erken ya da geç, her yaştan ve meslekten...

... Bu saygı, sevgi ve hoşgörülü grubun mimarisi onun hiçbirşeyi kaçmayan gözlerine çok şey borçluydu. Herkes yardım etmek, paylaşmak, tanıdıkları ile selamlaşmak dertleşmek, tanımadıklarıyla tanışmak, anlamak ve anlatmak için ordan oraya koşuşturuyordu..

..
Çok sevdiğim bir yazar olan Hakan Aksay'ın son günlerde okuduğum en çarpıcı yazısından sonra daha iyi anladım ki, ''ağaçlar.net''in üyeleri gerçekten çok güzide, insani yönleri ağır basan insanlar..Toplantıya katılan veya katılamıyan bu koca aile, halâ bu toplumda çürümüşlükten nasibini almaya niyeti olmayan insanların olabileceğini de kanıtlıyor..

Alıntı:
Gelmiyor mu sizin burnunuza böyle bir koku?

Duymuyor musunuz, hissetmiyor musunuz yavaş yavaş çürüdüğümüzü?

Alışılmış günlük hayatımıza devam ederken...

Yani yiyip içip her zamanki gibi "yuvarlanıp giderken"...

Uçurumun dibine doğru hızla yol aldığımızın farkında değil misiniz?

Vicdanımızın lime lime olduğunu, ahlaki değerlerimizin yerlerde süründüğünü görmüyor musunuz?

Yalanın, hırsızlığın, yolsuzluğun, hilenin, zulmün hayatımızı sessizce işgal edip artık olağanlaştığını...

Şaşırma, karşı çıkma, reddetme reflekslerimizin giderek köreldiğini...

İster istemez kaygısız ve vurdumduymaz bir ruh haliyle örtündüğümüzü...

Yalnızca kendi gemimizi kurtarmakla uğraşıp öteki insanlara, sevgilere, dostluklara yüreğimizi yavaş yavaş kapattığımızı...

Bize benzemeyenleri anında düşman ilan etmeye haddinden fazla hazır bir psikolojiyle silahlandığımızı...

Her geçen günle biraz daha sığ ve duyarsız bir üslubun etkisi altına girdiğimizi anlamıyor musunuz?

....

Ne yapsak, Tanrım!

Gazetedir, televizyondur, internettir, her şeyi yasaklasak mı kendimize?

Sokağa çıkmasak mı, pencereyi açmasak mı?

İnsanlarla görüşmekten vaz mı geçsek?

Çünkü o koku...

O çürüme...

O iğrenç işgal...

Fırsat arıyor sanki her taraftan saldırıp bizi esir etmek için...

En insani konular, en doğal acılar, en anlaşılır duygusal tepkiler bile bizi aniden bataklığın içine çekiveriyor.

Her adımda kavgalar yaşanıyor; haksızlıklar, adaletsizlikler, kıskançlıklar, kalleşlikler, düşmanlıklar diz boyu.

...

Yazık!

Çok yazık!..

Hakan AKSAY- T24 yazarı

Pis koku Pamir'in cansız bedeninden değil, çürüyen vicdanımızdan geliyor

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 12:24   #620
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Sayın Pria,
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm.Umarım eşiniz bir an önce sağlığına kavuşur.
Gözlerimiz sizi aradı .
Eşim çabuk atlattı bu badireyi sayın Milla..

3-4 gün ev temizliği yapamamıştı..Dün neşe içinde haldır huldur yaptı tüm birikmiş işlerini..

Sağolun.

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 12:25   #621
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Merhaba sevgili dostlar...

Pazar gününden bu yana bir türlü fırsat bulamadım yazmaya, mesajlarınızı okuyorum, fotoğraflarımıza bakıyorum, görünen o ki, hepimiz bu çok özel günde çok mutlu olmuşuz.
Bence hızımızı alamayıp küçük toplantılarla devam edeceğiz

Harika bir gündü diye başlayayım hepiniz gibi, önceden tanıdığım dostlarımı yeniden görmekten çok mutlu oldum.
Yeni üyeleri tanımaksa heyecan vericiydi, gençlerin çoğunlukta olmasına ayrıca çok sevindim.
Öyle ya, zamanı geldiğinde bayrağı onlara gönül rahatlığı içinde teslim edebileceğimiz pırıl pırıl çocuklarımızın olduğunu bilmek insanın içini rahatlatıyor.

Tam bir düğün havası vardı, orkestramız şiirlerimiz şarkılarımız, şarkı demişken
; Allahıma şükürler olsun yazıp bestelediğim şarkımı malina'ya dinlettim de rahat uyudum o gece
Telefonuma kaydetmiştim ama bir türlü pc ye aktaramadım, daha sonra bir yolunu bulup bu başlıkta paylaşarak teveccühlerinize mazhar olmak isterim efeeeemmmmm....

Paylaşım masasına bir metreden fazla yaklaştırmadılar yaklaşmayı başardığımda da masa boşalmıştı, neyse kimden olduğunu bilemediğim "Ayı pençesi"nin sahibi olabildim, paylaşımcıya çok teşekkürler ediyorum, bahçemde yerini alacak inşallah.

Bir de "Kefir" sahibi oldum, sevgili Yağmur'a çok teşekkür ediyorum.
Yağmur'cuğum, kızımın adı da Yağmur, hatta foruma "Yagmur2727" olarak kayıtlı, son yıllarda foruma girme fırsatı olamıyor.Tarif ettiğin gibi üç gün sütle buluşturdum her gün tazeleyerek, yarın ilk kefirimizi mayalayacağız inşallah.

Sayın Osman45 çok özel bir gübre dağıttı, yanımda oturduğu için onu kaçırmadım, teşekkürler Osman bey.
Ha, bir de leonardit alabildim kimin paylaştığını yine öğrenemedim, çok kaliteli bir leonardit, tarım fuarlarında satılanlara hiç benzemiyor, paylaşımcı dosta çok teşekkürler ediyorum, markasını ve fiyatını öğrenmek isterdim.

Daha paylaşmak istediğim duygularım var ama birileri başımda bekliyor, bir fırsat bulursam tekrar yazarım
Her şey mükemmeldi diye bitirreyim, biri başımda beklerken konsantrasyonum dağıldı işte

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 12:32   #622
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Alıntı:
Eşim çabuk atlattı bu badireyi sayın Milla..

3-4 gün ev temizliği yapamamıştı..Dün neşe içinde haldır huldur yaptı tüm birikmiş işlerini..

Sağolun.
Sayın pria, eşinize çok geçmiş olsun sevgiler saygılar.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 13:13   #623
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Sevgili Pria,

Pek çok arkadaş gibi benim de gözlerim sizi aradı toplantıda. Olura gelirsiniz ve fark edemem diye sık sık yaka kartlarının arasında duran kartınızı kontrol ettim, hala masadaydı

Önemli bir sağlık sorunu yaşanmamasına sevindim, çok geçmiş olsun...

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 14:39   #624
Ağaç Dostu

egülnur's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2012
Sevgili dostlar, internet özürlü olduğumdan ancak yazabiliyorum ama yukarıda yazılanların hepsinin altına da imzamı koyabilirim. Başta sevgili kurucularımız ve klişe bir deyimle 'organizasyonda emeği geçen herkese' sevgi, saygı benden. Gelen, gelmeyi isteyip gelemeyen, ruhlarıyla aramızda olan bütün herkese de selam ve teşekkürler. Ben demiştim, 'Bir toplantıya gittim, hayatım değişti' diye. Ömrümün kalanında bu güzel insanlarla dostluğumu sürdürmek dileğiyle. ağaçlar. neti çoooook seviyorum

egülnur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 14:44   #625
Ağaç Dostu

evdeçiçek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sn Pria

Toplantıda bende hep sizi arayıp durdum. Eşinize çok geçmiş olsun.

Saygılar sunarım.

evdeçiçek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 15:18   #626
Ağaç Dostu

egülnur's Avatar

Genç çiftler:)

Bahçeyle uğraşmak insanları gençleştiriyor.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg WP_20140405_003.jpg (46.9 KB, 308 views)

Düzenleyen egülnur : 08-04-2014 saat 15:19 Neden: Resim boyutu
Eski 08-04-2014, 15:21   #627
Ağaç Dostu

egülnur's Avatar

Bodrum yolculuğundan önce 2 ayağım bir pabuca girince resim yükleme konusunda şahtım, şahbaz oldum. Geniş vakitte devam edeceğim inşallah.

Eski 08-04-2014, 15:40   #628
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Galeri: 167
Dönüp dönüp yazılanları okuyorum, fotoğraflara bakıyorum. Hava güzeldi, katılanlar ayrı bir güzeldi. Daha ne olsun Az da olsa özlem giderip sohbet edebildik. Tabii bizim mesai ertesi güne kadar devam etti. En kötüsü dostlarımı metroya uğurlamaktı. Günler çabuk geçer ve en kısa sürede tekrar buluşuruz

katmer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 15:59   #629
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Arkadaşlar paylaşımlardan payıma düşen bu çiçeğin adının fener çiçeği olduğu söylenmişti.
Arama yaptığımda yapraklarının hiç benzemediğini gördüm.
Bilen veya getiren adını yazabilir mi? Teşekkürler.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 16:17   #630
Ağaç Dostu

nisan0671's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2008
Galeri: 1
Merhabalar.
Maalesef bazı olumsuzluklar yüzünden aranızda olamadım. Ama kalben ordaydım.
Şimdi fırsat oldu siteye girebildim. Ve ne kadar çok şey kaçırdığımı üzülerek hem okudum hem seyrettim. Maşallah ailemiz ne kadar da büyük ve kalpleri ne kadar güzel.
Resim çekip paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler. İsmen tanıyıp merak ettiğim çoğu arkadaşın resimlerini de Sevgili Malina'yı da güler yüzüyle burada görebilmek hem mutluluk kem de teselli oldu benim için.
Hepinizden tekrar özür diliyorum. Selamlar sevgiler..

Not: Güler ablamdan ayrıca özür diliyorum. (Vereceği cezaya razıyım).. Sahi gelemeyenlere ceza var mıydı? :P

nisan0671 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024