agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Dergi için neler yapabilirsiniz?
Dergi için yazı yazabilirim 143 55.43%
Deneyimli tanıdığım var, o anlatır ben yazarım 21 8.14%
Okulumdaki hocalarla iletişim kurabilirim 36 13.95%
Röportaj yapabilirim 55 21.32%
Ağaç kullanılan alanlarda yazı yazabilirim 26 10.08%
Önemli konuları araştırıp, çeviri yapabilirim 51 19.77%
Kanunları örnek olaylarla anlatabilirim 22 8.53%
İllustrasyon çizebilirim 20 7.75%
Reklamveren bulabilirim 3 1.16%
Dergi için katkıda bulunamam, sadece okumak istiyorum 50 19.38%
Multiple Choice Poll. Oy Verenler: 258. Bu ankete oy veremezsiniz

Beğeni Düzeni90Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-12-2012, 18:29   #121
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili malina, siz yeter ki ışığı yakın, yakın da görün bakın agaclar.net gönüllüleri neler yaparlar, ne cevherler var aramızda.

loveforlife beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2012, 18:33   #122
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Hem veterinerlik öğrencisiyim, hemde 7 göbek çiftçi aile çocuğuyum.Dinleyip yazabilirim.

Aynı anda 1'den fazla seçenek işaretlenmiyor, ilk 3 şıkkı kolaylıkla yerine getirebilirim.Teşekkürler..

Ben fakir ve HakanG beğendi.
çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 12:29   #123
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Dergi cikmaycak karari alindiginda, bircok kisi buna uzulmus ve bu kararin degisebilmesi icin sadece kara icin yazilmis cizilmis de Malina'nin istedigi yazi birikimi eline bir turlu ulasmamis oldugundan karar uygulanmaya kondu.

Yine cok guzel bir atilimla derginin belkide tekrar cikmaya basliyacagini dusunuyorum. Ama, bir onceki dergi macerasinda oldugu ve belkide ilki kadar omru bile olmadan, 3-4 sayi sonra yine bir sona gelinmesinden endise etmekten de kendimi alamiyorum.

Bahar yazilari ilk heycanla bir dergi dolduracaktan fazla bile olabilir, ondan hic suphem yok da sonrasi icin yazilacaklarin yeterli olabilmesi icin ozveriyle calisilmasi gerekiyor. Yani demem o ki aksarsa yazilanlar bir ikinci sansimiz olmaz...

Yazacak olan arkadaslara simdiden basarilar..

hüsnüyusuf ve olcim beğendi.
Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 13:49   #124
Ağaç Dostu

pomodoro's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2012
Galeri: 5
Yabancı dergilerden ve/veya sitelerden çeviri yapılabilir mi? Telif hakkı gibi bir sorun yaratır mı?

pomodoro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 15:01   #125
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
Birisi "düzeltme" mi dedi?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Çok sevinirim. Yazıları düzeltme işi epey zaman alıyor. Malum ne de/dalar, ne de soru takıları ayrı yazılıyor
Diğerlerini saymıyorum bile...

Bu göreve talip olacak 2 kişi daha var mı?
Düzeltme yapma konusunda üstüme yoktur (bkz. forumdaki kendi mesajlarıma yaptığım düzeltmeler). Bu organizasyonda görev yapmaktan mutlu olurum. Kendim yazmaya da çalışırım ama önce 1'den hatta 5'ten fazla yazı oluşturup ondan sonra yazabilirim demekte fayda var. Ayrıca, ekip çalışmasına yatkın ve "objektif bakış"a yakın olduğum da söylenir.

selis ve loveforlife beğendi.
Lunlun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 15:35   #126
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Düzeltme yapma konusunda üstüme yoktur
Yazı olsa, dükkan sizin

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 15:58   #127
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

O zaman iş başa düşüyor. Sayın malina, aslında agaclar.net'in kendisi sonsuz bir tecrübe kaynağı olduğuna göre, acaba diyorum sistemli bir şekilde özetlense forumda paylaşılanlar. uzun zaman evbahçe dergisi takip eden ve bir türlü istediği dergiye ulaşamayan birisi olarak soruyorum bunu. Yazı bir kaç tane olabilir ki, Sayın Ben fakir'in ve Sayın SevimK'nın cümleleri ilk başta aklıma gelenler. Bunun dışında bence agaclar.net'te yapılan paylaşımlar, delilik öyküleri, orkide heveslileri,hoyacılar, topraksız tarım uygulayanlar, hatta hayali bahçeler konuları, muhteşem değil mi? Bunları dergide kullanmak hatalı mıdır? Aklımda bir kaç fikir daha var.
Saygılarımla

Eski 02-01-2013, 16:07   #128
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
üyelerin kısa hikayeler paylaştığı bölümdeki hikayeleri sahiplerinden izin alarak toparlayıp dergide sayfa ayırmayı öneriyorum.
Ayrıca delilik öylüleri adlı bir başlığa ne dersiniz peki? o da içimizden zaten
sıcak bakılırsa hikayeleri toparlayıp editöring işini üstlenebilirim.
bir de gezelim görelim bölümü yapılabilirse birşeyler çıkabilir

olcim beğendi.

Düzenleyen ilksenozturk : 03-01-2013 saat 10:25
ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 18:25   #129
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk Mesajı Göster
üyelerin kısa hikayeler paylaştığı bölümdeki hikayeleri sahiplerinden izin alarak toparlayıp dergide sayfa ayırmayı öneriyorum.
Ayrıca delilik öylüleri adlı bir başlığa ne dersiniz peki? o da içimizden zaten
sıcak bakılırsa hikayeleri toparlayıp editöring işini üstlenebilirim.
Delilik öykülerindeki yazıları mı toparlamayı düşünüyorsunuz?

Eski 03-01-2013, 06:24   #130
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

Alıntı:
Çok güzel olmaz mı?

Agaclar.net bizce ne ise dergisi de öyle olmamalı mı? Sadece yazı paylaşımları değil de asıl tecrübe paylaşımı önemli değil mi? Bırakın bölgeleri şehirden şehire bile fark ediyor bakım özellikleri. İstanbul'dan bakıp anlatılan bakım önerileri ne yazık ki her zaman haklı çıkmıyor , en azından ben Bartın'da yaşadım bunu.

Paraya çevrilmesin olay, yeterlidir. "Bu organizasyonda birşeyler yapmak istiyorsam para kazanmak için değil, bitki deliliğimi başkalarına da bulaştırmak istediğim için yapıyorum. Kendi içimde güzel bir dergiye açım ve bu boşluğu yaşayan başkaları da varsa, onların da problemine çözüm olacak bir yapının parçası olmak istiyorum." Bu cümleyi bir sürü kişiden duyabilmeyi çok isterim.

Eski 03-01-2013, 10:24   #131
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
iki önerim var;

birincisi delilik öylüleri toparlanabilir. 'bizden hikayeler' bölümü gibi bir arajman yapılabilir.

ikincisi üyelerin kaleminden çıkmış hikayeler toparlanabilir, izin alıp yayınlanabilir.

Eski 03-01-2013, 10:32   #132
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Biraz magazin dergisine dönmezmi bu içerikle?
Dergide forumdan farklı olarak belirli konuların ayrıntılı incelendiği makaleler yazmaya çalıştık daha önceki sayılarda.
Zaten forumda olan sohbetlerin dergiye ne gibi bir katkısı olacağını bilmiyorum.

Sevgi Durul beğendi.
memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2013, 10:45   #133
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lunlun Mesajı Göster
Paraya çevrilmesin olay, yeterlidir.
Ama dergileri parayla satıyorduk, şimdi ne olacak?

Eski 03-01-2013, 12:34   #134
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

O zaman şöyle diyelim, para ile satılsa bile ben sizden birşey istemem, kendi adıma konuşuyorum. Öyle bir durumda bir vakfa bağış yapılması veya Doğa İçin Çal projesinde kulanılmasını tercih ederim.

Forumdaki herkes her başlığa uğruyor diiye düşünülüyor sanırım. Oysa herkesin buna zamanı olmayabilr, ilgisi de olmayabilir. Bitki Delilerinin Delilik Öyküleri başlığı benim favorim ama ona rağmen onlarca sayfada ne yazdığını baştan sona okumadım hiç. hatta geçenlerde incir fidanı satın alınması konusu vardı, nokta atışlı adres verilmese bulamazdım bile konuyu. Diyeceğim o ki, agaclar.net'in zengin coşkusunu yansıtmak lazım diye düşünüyorum.

Fikirler bir araya gelirse güzel şeyler yapabiliriz. Üstüme düşen görevi yapmak isterim. Yazı işi ile başlayım diyorum ama konu bile belirleyemedim. Bir de şöyle bir durum var. Daha önce dergi belli bir içerikle çıkarılmış. Çok da güzel konular işlenmiş ama sonra birşey olmuş ve insanlar kopmuş sanki dergiden.

Dergi konusunda geçmiş tercübeler neler söylüyor , herşeyden önce onları dinlemek isterim. Gaza gelip birşeyler yapmak değil de akıllıca ve planlı davranılarak yola çıkmaya çalışılıyor bunu anlıyorum ve hak veriyorum.

olcim ve Cymbelina beğendi.
Eski 03-01-2013, 14:56   #135
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi memet Mesajı Göster
Biraz magazin dergisine dönmezmi bu içerikle?
Dergide forumdan farklı olarak belirli konuların ayrıntılı incelendiği makaleler yazmaya çalıştık daha önceki sayılarda.
Zaten forumda olan sohbetlerin dergiye ne gibi bir katkısı olacağını bilmiyorum.
bitki delilik öylüleri bitkileri sevmeyi ,sahip olmak için heveslenmeyi ve çabalamayı kapsamıyor mu aslında?
bitki sevgisini 'bana neler ettin zalim ' esprisiyle konuyu irdelemek değil mi?
ciddiyetle gülen bir yüz.
neden olmasın?

Eski 03-01-2013, 15:29   #136
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
HİÇ HADDİM OLMAYARAK YAZILANLARI OKUDUM VE BİR ÇOĞUNU ÇOK BEĞENDİM , yazılması istenen konular da güzel ve ilgi çekiciler . Ben de yazı yazma seçeneğini işaretledim , başka seçenekleri de işaretlemek isterdim , ancak sadece istemekle kalırım diye vazgeçtim , ben özellikle şiirsel anlatımlardan hoşlandığım için istediğim her görsele ait bir şiir yazabilirim , geçmişten gelen hatıraları makaleleştirebilirim , zamanım çok olsaydı keşke ; demekten nefret ediyorum ( fakat gerçek bu ) , çevremdeki bitkilerin iklim değişikliklerin de yaşadıkları farklılıklar üzerine ( bana en yakın bitkilerden başlayarak ) kısa anlatımlar yapabilirim ... Son olarak magazin dergisi olup olmayacağı noktasına takılıp kalmış sohbet ; benim hoşuma gider bu delilikler . Özellikle araştırmalardan bunaldığım zamanlarda çok iyi geliyor magazinler

edip45 beğendi.
olcim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2013, 17:34   #137

memet's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lunlun Mesajı Göster
Fikirler bir araya gelirse güzel şeyler yapabiliriz. Üstüme düşen görevi yapmak isterim. Yazı işi ile başlayım diyorum ama konu bile belirleyemedim. Bir de şöyle bir durum var. Daha önce dergi belli bir içerikle çıkarılmış. Çok da güzel konular işlenmiş ama sonra birşey olmuş ve insanlar kopmuş sanki dergiden. Dergi konusunda geçmiş tercübeler neler söylüyor , .
Eski sayılara bakarsanız bir kaç kişinin yazmış olduğunu görürsünüz. Her ay bir makale yazmak o kadar da kolay bir konu değil.

Bu ay yeterli yazı gelecek mi diye dergi çıktığı günden başlayıp gerilmek de ayrı. Üyelerden istenen destek de yeterli olmadı sizin dediğiniz gibi görev kabul edip yazanlarda malesef dergiyi çıkaracak kadar yazı olmasına yetmedi.

Daha önce belirttim ben bir kere daha denedim birkaç ay yetecek yazı biriktirebilsek tekrar çıkaracaktık dergiyi. Bu kapasiteye ulaşamadık. Zamanını ayırıp yazı yollayan arkadaşlar oldu onlara mahcup olmam dışında bir gelişme sağlayamadık.

Birkaç kere forumda dergi konusunu açtım bir tepki gelmedi. Şimdi de iyiniyet belirtenlerden hiç kimse hangi konuda ne yazıya başladığını belirtmedi.

Forumdaki konular zaten forumda var. Bir de degiye aktarmak ne kadar ilginç, benim fikrim de o konuda böyle.

Eski 03-01-2013, 17:42   #138

memet's Avatar

Bir de şöyle bir durum var. Benim aklıma hocalardan makale isteyelim diye bir fikir geldi.

Hoca deyince burnu kaf dağında birilerini düşünmeyin. Bugüne kadar her isteğimize büyük bir heyecanla olumlu cevaplar verdiler. Bize konferans verirmisiniz dedik aylar önceden programlarını ayarladılar bize açıklamalar yolladılar. Vakitlerini ayırdılar. Katılım yirmi otuz kişi oldu.

Hoca,salonda, daha fazla katılımcı bekliyordum deyince, ben şurası yarılsa da içine düşüp kaybolsam dedim.

olcim, ciroz ve HakanG beğendi.
Eski 03-01-2013, 18:48   #139
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
bitki delilik öylüleri bitkileri sevmeyi ,sahip olmak için heveslenmeyi ve çabalamayı kapsamıyor mu aslında?
bitki sevgisini 'bana neler ettin zalim ' esprisiyle konuyu irdelemek değil mi?
ciddiyetle gülen bir yüz.
neden olmasın?
Diyelim ki bir sayıyı buna ayırdık, sonra?

Yıl 12 ay

Eski 03-01-2013, 18:50   #140
agaclar.net

malina's Avatar

Bu arada, yukarılarda kalmış esprime cevap bile gelmedi kimseden

Daha derginin nasıl bir dergi olduğu farkedilmemiş görünüyor

ilksenozturk beğendi.
Eski 04-01-2013, 07:33   #141
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Diyelim ki bir sayıyı buna ayırdık, sonra?

Yıl 12 ay
bir sayıyı buna ayırmak değil, her sayıda delilik öykülerinin ve kişisel hikayelerin yer aldığı bir bölüm yaratmak...
hem de stoklu gitmiş oluruz

espri olarak söylediğiniz parayla satma kısmı ise, sağlam bir taştı, anlaşılmıştı zaten.

tereddütlerinizde çok haklısınız. herkes bir heves başlar ama sonra devamı gelmez. sahiplenmez.

derim ki; görev atayalım, şu bölümün editörü bu kişidir, bölüm sorumlusu budur diye. belki bir nebze...

Lunlun beğendi.
Eski 04-01-2013, 08:37   #142
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

Alıntı:
bir sayıyı buna ayırmak değil, her sayıda delilik öykülerinin ve kişisel hikayelerin yer aldığı bir bölüm yaratmak...
hem de stoklu gitmiş oluruz

espri olarak söylediğiniz parayla satma kısmı ise, sağlam bir taştı, anlaşılmıştı zaten.

tereddütlerinizde çok haklısınız. herkes bir heves başlar ama sonra devamı gelmez. sahiplenmez.

derim ki; görev atayalım, şu bölümün editörü bu kişidir, bölüm sorumlusu budur diye. belki bir nebze...
Bunlara katılıyorum, teşekkürler sevgili ilksenozturk.
Agaclar.net kurulduğundan bu yana hem bahçelerde hem hafızalarda bitki çeşidi inanılmaz arttı. Dün arkadaşıma hoya kerri gösterdim siteden, bu nasıl bir yapraktır diye kelimenin tam anlamıyla dibi düştü. Delilik öykülerini siteden almayalım da öyküsü olanlar için ilan yapalım mesela sevgili ilksenozturk'e göndersinler sitede yayınlanmayan bir öykü olsun. Böylece site kendini tekrar etmez ama onunla paralel olur. Ya da ayın delisi seçilebilir. Deli dolu oldu bu cümleler, neyse...

Eski sayıların hepsini okuyamadım, içlerinde yeniden anlatılması iyi olacak veya güncellenmesi gereken birşeyler var mıdır gözden geçirmek isterdim. Ama önerilerimi aşağıda sıralıyorum:

- Derginin bir Hoya sayısı var ama o zamandan bu yana oldukça güzel koleksiyonlar oluştu, onlarla görüşebiliriz.

- Orkide bakımı hala havada asılı. orkide heveslileri sayfasına baktığınızda fark edilir, hep aynı sorular defalarca soruluyor. Bir keiki konusu var ki oooff off. Hepsini bir toplasak, bir de her ay tanıtım yapsak hangisine nasıl bakılıyormuş.

-Sebze bölümü mutlaka olmalı. İlk defa bu tohum paylaşım etkinliğinde gördüğüm tabirler var, "deşti" tabiri mesela. her domates aynı şekilde mi aynı şartlarda mı yetiştiriliyor? Belki basit konular bunlar ama inanın gerçekten bilmeyen kişiler var.

-Sebze olur da meyve olmaz mı? "Bordo bulamacı ne zaman yapılıyordu? Bordo bulamacı ne ki?" mesela dedim.

- Bitkiler olur da hayvanlar olmaz mı? Üyelerin sahiplendiği, büyüttüğü, baktığı , hayvanlara da yer verilse, onların da hikayeleri vardır.

- Her ay çok kullanılan iki çiçek ıcığına cıcığına kadar incelense mesela. sardunya konusu kaç sayfaya ulaşmıştı en son? Bu kadar yaygın, bu kadar çok fotoğraf var, rengarenk, herkes bakabilir ama yine de kışın napıcaz diye soruyoruz birbirimize.

- Üyelerin kendini tanıttığı bölüm kısıtlı kalıyor bence. Bir de bir süre sonra üyeleğini sonlandırmak istediğinde o kişiye bir daha ulaşılamaz. Dergide o kişi ile ilgili bölümde havada kalır, diye düşünüyorum. Onun yerine uzak bahçelerin yakın işbirliği gibi daha çok kişi ile yapılan çalışmalara yer verilse. ya da tohum takas gibi bir tecrübe var, ona yer verilse?Bu konuda da şöyle bir yorumum var, daha önceki sayılarda tohum toplama ve saklama konusu anlatılmıştı , şimdi kontrol edemedim, doğru mu hatırlıyorum diye ama burda okumuştum sanırım, ama tohum takasa katılanların soru cevaplarına baktığınızda hala tohumlar ne zaman alınır bilmediğimi görüyoruz. Bir de tohum takas etkinliği ekim-aralık gibi yapıldı ama bazı bitkiler çok daha önce tohum veriyorsa onca zaman nasıl saklamak lazım, daha da önemlisi bunu her ay hatırlatmak lazım diye düşünüyorum. yani konuyu işledik bitti, dersek eksik kalabiliriz.

- Gezme - görme konusuna da yer ayrılsa? Kış dahil olmak üzere her mevsim her ay gidilesi yerler var, üyeler de geziyor. Sitede anlatılmamış veya eksik kalmış gezi notlarına yer verilebilir.

- El emeği yapılan çalışmalara örnekler verilebilir. Çini gibi işlerle uğraşanlar var. Onlardan yardım istesek?

- Konu bitki olunca işin ucu mutlaka yeme içmeye varıyor. Sitede yayınlanmamış tarifi olanlar varsa yer verilebilir dergide. Yine bu sitede gördüğüm korogaki diye bişey var. Biraz konuyu derine indirsek mutlaka yeni birşeyler buluruz.

- Bunların dışında bir de her sayfaya ipuçları, okuyucunun dikkatinin dergide kalmasını sağlayacak tek cümlelik uyarılar, önlemler vs serpiştirmek gibi bir önerim var.

- Derginin daha önce yayınlanan dizaynı ile ilgili şöyle bir yorumum var; Kullanılan yazı tarzı bilgisayar çözünürlüğüne göre bazen bozulabiliyor. Biraz deneme yanılma yapıp yazı karakterini değiştirebilir miyiz? ya da ekrana gelen default görüntü ayarı ile ilgili birşey yapılabilir. Şöyle ki sayfanın tamamına bir anda bakmak istediğimde yazıların okunurluğu etkileniyor. Yazıları büyütmek için x2 yapınca da safya ekrana sığmıyor. Sayfa ayarını ben yapıyorum sonuçta, ekranımla ilgili de birşey olabilir ama sonuçta ben bunu yaşadım.

- Her konuya en fazla ayırılacak sayfa sayısı belirlemek gibi birşey yapılırsa, sayfala doldurma sıkıntısı yaşanmayabilir. Bir de en fazla atıyorum 60 sayfalık bir dergi olsun. ev bahçe dergisi de reklamlar olmasa en fazla o kadar olurdu diye düşünüyorum.

- Son önerim ise dergi yapısı ile ilgili. Bilgisayar ortamında yayınlanack bir dergi için sayfa etiketleri oluşturarak yönlendirmeler yapılması herkesin ilgi alanına hitap eden bölümü bulmasına yardımcı olabilir mi? Yukarıda sıraladığım her bölüm için hani büro klasörlerinde kullanılan ayraçlar vardır, ona benzer bir şeyler kullanılabilir mi? Bu tamamen işin teknik kısmı ve detay bilmiyorum ama belki bölüm ayrımlar, okuyucuların zaman kullanımlarını verimli hale getirir.

Yazı yazmaya geldi sıra. Bir kaç tane oluşturmadan önce buraya dönüp daha fazla bıdı bıdı yapmamak gibi bir niyetim var.

Saygılarımla

Ekleme: Aman Allahım, nasıl unuturum kaktüs ve sukulentleri. Mutlaka ama mutlaka yer ayırmak lazım. Her ay bir kaktüs bir sukulent.

Düzenleyen Lunlun : 04-01-2013 saat 08:41 Neden: Kaktüs ve sukulenti unutmuşum.
Eski 04-01-2013, 09:56   #143
Yeni Üye

photographist's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2011
Ben fotoğrafçılık konusunda yazabilirim. Her sayı 1 konu ile ilerlerse ve her sayıda bu konuya 4 sayfa yer ayrılırsa
* 3 sayı genel fotoğrafçılık,
* 1 sayı doğa fotoğrafçılığı,
* 1 sayı makro fotoğraf,
* 1 sayı panoramik fotoğraf,
* 2 sayı fotoğraflar üzerinde dijital düzenleme,

* Sonrasındaki her sayıya soru cevap ve tanınmış doğa fotoğrafçıları ile röportajlar şeklinde ilerleyebilirim.

Ayrıca derginin tasarımı konusunda da yardımcı olabilirim.

ilksenozturk ve YeniBON beğendi.
photographist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2013, 10:24   #144
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi photographist Mesajı Göster
Ben fotoğrafçılık konusunda yazabilirim. Her sayı 1 konu ile ilerlerse ve her sayıda bu konuya 4 sayfa yer ayrılırsa
* 3 sayı genel fotoğrafçılık,
* 1 sayı doğa fotoğrafçılığı,
* 1 sayı makro fotoğraf,
* 1 sayı panoramik fotoğraf,
* 2 sayı fotoğraflar üzerinde dijital düzenleme,

* Sonrasındaki her sayıya soru cevap ve tanınmış doğa fotoğrafçıları ile röportajlar şeklinde ilerleyebilirim.

Ayrıca derginin tasarımı konusunda da yardımcı olabilirim.
sn photographist,
hani birkaç sayı için makaleleri karalayıp gönderseniz şimdiden de moderatör ekibimize kendimizi ufak ufak ispatlamaya başlasak
geçmiş tecrübeler yüzünden biraz karamsarlar doğa olarak.

Eski 04-01-2013, 10:46   #145
Yeni Üye

photographist's Avatar

Tabii ki. Kusura bakmayın biraz da yoğunluktan konu başlığının tamamını okumadım. Hangi e-posta adresine göndermeliyim?

Görsellerin formatları ve boyutları hakkında bir kısıtlama var mı?

ilksenozturk ve YeniBON beğendi.
Eski 13-01-2013, 20:59   #146
Yeni Üye

photographist's Avatar

Tekrar merhabalar,

İlk yazımı bugün agaclar@gmail.com adresine gönderdim. Bir hafta içinde de ikinci yazımı göndereceğim. İyi akşamlar.

Eski 14-01-2013, 22:11   #147
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Hızlı erişim için önceki sayıların içeriklerini aşağıya ekledim.

agaclar.net E-Dergi
• Sevilay Gürkan / Mum Çiçeği Masalı

Şubat 2008, Sayı:13
Çekirdek Kampanyası Özel Sayısı
• Çağla Düzenli / Her Çekirdek Bir Ağaçtır

Aralık 2007, Sayı:12
• Murat Küçükçakır / Zeytincilik - 3
• Mine Pakkaner / Bitkiler İçin Bitkisel Tedavi (Ev Yapımı Reçetelerle Bitki Koruma)
• Ali Hassan Ali / Kenarı Kırık Bir Saksı ve 19 Sarmaşık
• S. Akgünlü, Ha. Güven / Türkiye'de İyi Tarım Uygulamaları
• Volkan Yalazay / Yeniçeriler Çınarı
• R. Çorbacı, N. Ergüleç / Bonsai Atölyeleri
• Mine Pakkaner / Formal Çitler ve Budanmaları
• Müge Koçak / Semizotsal Düşler
• Mine Pakkaner / Ödemiş 3. Süs Bitkileri ve Fidan Sergisi
• Ali Cem Ersin / Kanun
• Hülya Bayrak / Vita Tenekesi Aranıyor!
• Derya Özen / Somun Ekmeği
• Ümit Kuru / Fakir Ama Mutlu İnsanlar Ülkesi: Küba-Havan

Kasım 2007, Sayı:11
Terörü ve onu görmezden gelen,
el altından destekleyen ülkeleri lanetliyoruz!

Ekim 2007, Sayı:10
• Mine Pakkaner / Agaclar.net Üyelerinin Selluka Macerası
• Murat Küçükçakır / Zeytincilik - 2
• Garo Mirzahanyan / Orkidelerin Kraliçesi: Cattleya
• Ali Hassan Ali / Şarkıdaki çiçek: Manolya
• Tuğrul Körüklü / Herbaryum
• Hakan Ozan Erzincanlı / Genetiği Değiştirilmiş Ürünler zararlı mı zararsız mı?
• Prof. Dr. Serdar Tezcan / Böcek Farkındalığı Yaratma Projesi
• Derya Özen / Vişne
• Ali Cem Ersin / Bağlama
• Metin Yılmaz / Mordillo
• Cem Perin / Karaburun "Bakir Cennet"
• Mehmet Tunçer / Mısır Bebek
• Binnur Akhun Önen / Toprak Yoksa Ekmek Yok
• Yücel Özlem / İçimizden Biri

Eylül 2007, Sayı:9
• H. Cemal Gültekin / Yabanıl Meyveler Yok Olan Türlerin Geri Dönüşü
• Murat Küçükçakır / Zeytincilik - 1
• Ali Hassan Ali / Taşa Can Vermek
• Mine Pakkaner / İç Mekan Bitkilerinize Nasıl Bakmalısınız?
• Yücel Çağlar / Anayasal ve Yasal Baltalarımız da Var
• Cem Orkun Kıraç-Akif Aykurt/ Yaban Hayat Fotoğrafçılığı Etiği Üzerine
• Metin Yılmaz / Pul
• Ali Cem Ersin / Ney - Rüzgarın Sesi
• Ahmet Demirtaş / Doğal Değerlerimizin Korunma(ma)sına Tanıklık...
• Mine Pakkaner / Babakale Bıçakçıları
• Hasan Torlak / Hititler’i Bize Bağlayan Anadolu’nun Güzelim Bitkileri
• Nevsun Ergüleç / Sanatta Ayçiçekleri
• Vildan Sönmez / Karadeniz
• Sebahattin Sargın / İçimizden Biri

Ağustos 2007, Sayı:8
• Yılmaz Bülbül / Orman Yangınlarının Söndürülmesinde Sorumluluklar
• Raveyda Baş / Uğruna Köşk Kaydırılan Ağaç
• Ali Hassan Ali / Kamelya
• Murat Küçükçakır / Birkaç Soruda Güllerin Budanması
• Nurettin Turan / Ankarada'da Yaban Mersini
• Mine Pakkaner / Toksik Saksı Bitkileri
• Ferdi Binici / Kaktüs ve Sukkulentler
• Ali Cem Ersin / Ud
• Sebahattin Sargın / Beslenme ve Sağlık
• Müjgan Akar / Güzellik ve Kozmetik
• Selahattin Yılmaz / Sebzelerden Tohum Alma
• Avi Behar / Doğa Fotoğrafçılığı
• Filiz Ulusoy / Atabey Meslek Yüksekokulu
• Mehmet Tunçer / Yeni Bir Böcek Türü Bulundu
• Köşe Bucak, Börtü Böcek, Ekolojik Yaz Okulu
• Isparta, Doğa Eğitimi Projesi
• Metin Yılmaz / İçimizden Biri

Temmuz 2007, Sayı:7
• Mine Pakkaner / Çiçeğim Yerini Sevdi
• Kemal Saka / Ben ve Bitki Akvaryumlarım - 1
• Ahmet Demirtaş / İthal Ağaçları Kabuk Bitleri Sardı
• Garo Mirzahanyan / Sarracenia (Hortum Bitkisi)
• Ayşenur Tokaç / Domates Hastalıkları
• Selahattin Yılmaz / Pembe Domates
• Müge Koçak / Kakao Ağacı
• Neşe Kıldacı / Bir Fosilin Çığlığı-Dolmahçe Parkı
• Melike Şahiner / Cam Çicekler
• Derya Özen / Sarıkoz Köyü Ağaçlandırması
• Ali Cem Ersin / Pan Flüt
• Raşit Zeki Eltez / Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu
• Vildan Sönmez / Sülüklügöl
• Esra Dökmeci Cürgül / Kumaş Kaplı Saksılar

Haziran 2007, Sayı:6
• agaclar.net'ten...
• Ferda Gezer / Bu Haftasonu Yemyeşşil Bir Doğa Gördüm
• Selahattin Yılmaz / Sırık Domates (Balkon Yetiştiriciliği)
• Ali Hassan Ali / Torununuzun Torununa Bir Ağaç Bırakın
• Yücel Çağlar / Orman Yangınlarıyla Savaşım, Çok Boyutlu Bir Etkinlik Alanıdır...
• Ahmet Rodopman / Kiraz
• Gönül Basel / Sardunya Bakımı
• Aysun Eğerci / Estetik Ağaç Budama
• Melike Şahiner / Bir Amatörden Soğanlı Bitkiler Hakkında Bazı Şeyler
• A.H. Ali, V. Özfenerci / ”Sürrealist ağaçlar” Graeme Balchin
• Ali Cem Ersin / Piyano
• Hafize Mert / İçimizden Biri : HFZ

Mayıs 2007, Sayı:5
• agaclar.net'ten...
• Canan Apaydın / Erguvan
• Yücel Çağlar / Ağaçlandırsak mı Ağaçlandırmasak mı?
• Ali Hassan Ali / Begonyalar
• Selahattin Yılmaz / Sebze Şaşırtma Zamanı Geldi
• Yurdagül Şimşek Erşahin / Fide Hastalık Etmenleri ve Sürdürülebilir Tarım Yaklaşımı ya da solucan deyip geçmeyin
• Hakan Ozan Erzincanlı / Tarımda Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar ve Dünyadaki Son Durum
• Kaan Tanman / Bu Kereste Nasıl Adam Olur?
• Onur G. Hitit / Paludaryum Kurulumu
• Ilgaz Özveren / Huysuz Ceviz Ağacı
• Gülnar Onay / Çocuklarınız Ağaçları Pencereden Bakarak mı Tanıyor?
• Ali Cem Ersin / Keman
• Yılmaz Bülbül / Havadan Sudan İşler
• Seyhan Gece / İçimizden Biri : Papatyam
• H. Hüseyin Emiroğlu / İstanbul ve Erguvan

Nisan 2007, Sayı:4

• agaclar.net’ten...
• Kemal Saka / Yeşil Teknoloji (Doğal Arıtma)
• Mine Pakkaner / Yelken Çiçeği ve Bakımı
• Tunç Kutlu / Sizin İçin Bonsai Saksısı
• Selahattin Yılmaz / Torfta Sebze Fidesi Yetiştirme
• Ali Hassan Ali / Melbourne Kraliyet Botanik Bahçesi
• Yücel Çağlar / Ormancılığımız Nereye Gidiyor?
• Garo Mirzahanyan / Phalaenopsis
• Mine Pakkaner / İzmir’de Bir Sardunya Cenneti
• Mehmet Tunçer / Bir Ahşap Zanaatkarı: Devrim Erakalın
• Yılmaz Bülbül / Bozuk Ormanların İyileştirilmesi
• Sebahattin Sargın / Arı, Bal ve Ağaçlar
• Bora Uymaz / Musikimizin Nazlı Sazı: Tanbur
• Melike Şahiner / Çiçeklerin Öyküleri
• Hülya Bayrak / Ağacımızı Kesemezsiniz
• Mehmet Tunçer / Yusufcuk Yapıyoruz
• Derya Yılmaz / İçimizden biri: Derya Yılmaz

Mart 2007, Sayı:3
• agaclar.net'ten...
• Ahmet Tolunay / 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
• Yılmaz Bülbül / Fidan Dikerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
• Mine Pakkaner / Salonlarda Bahar Telaşı Saksı Değiştirme
• Garo Mirzahanyan / Ağaçların Güzel Çiçekli Kiracıları: Orkideler
• Ali Hassan Ali / Rüzgar Yatığı, Bir Ardıç Hikayesi
• Selahatttin Yılmaz / Sebzelerde Tohum Ekimi ve Fide Yetiştirme
• Mine Pakkaner / Evde, Bitkilerimiz İçin Hijyen
• Volkan Yalazay / Kamboçya Angkor Tapınakları
• Canan Apaydın / Bitkilerle Hayatımıza Giren Renkler
• Ali Cem Ersin / Ağla Kayısım Ağla
• Bülent Kalkan / Dünden Bugüne Bonsai
• Derya Yıldırım / Bursa-Kocaçay Deltası
• Garo Mirzahanyan / İçimizden Biri

Şubat 2007, Sayı:2

• agaclar.net'ten...
• Mine Pakkaner / Atatürk Çiçeği
• Nazım Tanrıkulu / Bağışıklık Sistemimizin Şifa Kaynağı: Ekinazya
• Tarık Fincan / Bonsai ile Flörte Karar Verdiyseniz...
• Garo Mirzahanyan / Etobur Bir Bitki: Venüs sinekkapanı
• Ali H. Ali / Okaliptus
• Ali Cem Ersin / Gitarlar ve Kullanılan Ağaçlar
• Mehmet Tunçer / Bir Dağ Köyünde Bir Ressam: Şebnem Çamdalı
• Müjgan Akar / Ökse Otu
• Sebahatttin Yılmaz / Mikasanomiya Anı Bahçesi, Kaman/Kırşehir
• Hülya Bayrak / Ağaç Araba
• Vildan Özfenerci / Photoshop İle Denemeler
• Selahattin Yılmaz / Kirlilik "Toprağa Saygı"
• Vildan Sönmez / İçimizden Biri: Vildan Sönmez

Ocak 2007, Sayı:1
• agaclar.net'ten...
• Mine Pakkaner / Küresel Isınma
• Ömer Madra / Beklemeye Tahammül Kalmadı
• Hasan Oktar / Trakya'nın Yalnız Ağaçları: Ahlatlar
• Fatih Mehmet Tok / Güllerde Küllenme Hastalığı
• Kemal Saka / 2006 Uluslararası Sucul Bitki Tanzim Yarışması
• Ali Hassan Ali / Niçin Bonsai?
• Vildan Özfenerci / Photoshop İle Denemeler
• Ahmet Kütükçü / Yaban Hayatı kurtarma ve Rehabilitasyon Derneği
• Garo Mirzahanyan / Chimonantus praecox
• Hülya Bayrak / Salıncak
• Ateş Öztan / Umursanmayan Tehlike: Piller
• Ali Cem Ersin / Ahşabın Sesi: Klarnet
• Mine Pakkaner / Sadece Tek Şans Tanıyan Bitki: Mantarlar

ilksenozturk beğendi.
sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 10:33   #148
Ağaç Dostu

münevver's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2009
Uğraşıyorum ama henüz ortaya adam gibi bir yazı çıkmadı

münevver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 12:00   #149
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Seçtiğiniz konu neydi?

Dergi çıkmasa da yazınızdan sitede/forumda yararlanabiliriz.

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2013, 23:28   #150
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2013
Merhaba,

İhtiyaç olduğu takdirde ben de bir şeyler karalamak isterim. Konu dağılımını ve dergi konseptini kim belirliyor veya nasıl belirleniyor?

alabula Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024