agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Agaclar.net Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-calismalari/)
-   -   agaclar.net Dergi'de yazmak ister misiniz? (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-calismalari/3451.htm)

malina 05-01-2007 13:33

Dergi ekibine katılmak isteyenler

Buraya konu başlığınızı ve birkaç cümleden oluşan özet bilgiyi yazabilirsiniz.

Ayrıca araştırma yapacak arkadaşlara da gereksinim var. Zamanı uygun olanlardan bir gurup arkadaş, bu işi üstlenebilir. Nelerin arıştırılacağını birlikte kararlaştırırız.

Tanıtılacak, röportaj yapılacak kişiler var. Bazılarınız bu konuda çalışabilir.

Önerilerinizi yazabilmeniz için, hepsini ben söylemeyeyim :)

agaclar @ gmail.com

Polen 06-01-2007 11:07

Evet
Dergi için herkes katkıda bulunabilir.Kimimiz emeğini vererek,kimimiz kaynak-döküman vererek,kimimiz ekmeğini vererek.
Evet
Herkesi bir günlük emek çalışması karşılığı yevmiyesini doğa için feda etmeye çağırıyorum.
e dergi için bir hesap numarası açılmasını bekliyoruz.
Doğa için bir yevmiyemiz feda olsun
katkıda bulunanlara helal olsun.

renovatio 08-01-2007 22:53

kimlik bilgilerimde de yazdığım gibi,tıbbi ve aromatik bitkiler okuyorum ama derslerimde çok başarılı olduğum ve burdaki -hayranlıkla izlediğim- üyeler kadar zirai bilgim ölçülemeyecek kadar azdır :)

Ama ilgi alanım edebiyattır.Şiir,edebiyat,felsefe,deneme tarzı bir köşe de emeğim olsun isterim...

Dergiyi çok başarılı bulduğumu söylemden edemeyeceğim.Her hafta aldığım onca dergiyi neredeyse hiç okumadım,ama az önce bir sayfasına tıklayıp başlayıp derginin çoğunu okudum :) resimler,yazılar gerçekten çok güzel...Ve bu kadar güzel olması beni ürküttü,ben bu kadar iyi hazırlayamam diye :)

Bu sitede bulunmaktan memnun olan bir üye olarak elimden geleni yapmaya hazırım :)

spooky_spook 09-01-2007 06:52

Ellerinize sağlık, gerçekten çok güzel olmuş... Özellikle dergi bitimindeki kremalı mantar çorbası tarifine bayıldım. :)
İlk sayıdan bu kadar başarılı olan bir çalışmanın ne kadar hızlı gelişebileceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Her zaman yardıma hazır olduğumu zaten biliyorsunuz ;)

Sevgiler...

malina 09-01-2007 09:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi spooky_spook (Mesaj 65167)
Her zaman yardıma hazır olduğumu zaten biliyorsunuz ;)

Bunu biliyoruz da elinden ne geldiğini bilmiyoruz :)

malina 05-03-2007 12:09

agaclar.net Dergi'de yazmak ister misiniz?

Soruları cevaplarsanız seviniriz.

Tabii sadece cevaplamanızı değil, verdiğiniz cevap doğrultusunda bizimle bağlantıya geçmenizi de istiyoruz.

malina 06-03-2007 10:45

Arkadaşlar, ankete cevap verenler, en kısa sürede yapmayı düşündüklerini (yazı konu başlıklarını) yazılarını ya da görüşmeyi planladıkları kişiler hakkındaki bilgileri bana (agaclar@gmail.com) ulaştırırlarsa sevinirim. Bir plan yaparız.

Bazı şeyleri burada da konuşabiliriz.

sukranayalp bana örnek çalışmalarından gönderebilir misin?

malina 07-03-2007 23:45

Merhaba :)

Sebahattin Sargın 08-03-2007 14:34

Keşke bir gıda teknolojisi öğrencisi olarak yapabileceğim bir şeyler olsaydı ben şıklardan "Dergi için katkıda bulunamam, sadece okumak istiyorum" şıkkını seçebilirim ancak...

aybala 08-03-2007 15:34

Neden ancak okuyabilirmişsin anlamadım.
Bence "Dergi için ne yapabilirim?" sorusu üzerine iyice düşünülmüyor. :)

malina 08-03-2007 15:46

gıda teknolojisi öğrencisi isen, en azından benden daha çok şey biliyorsundur :) Yani öğrendiklerinden bazılarını fotoğraflayarak ve nedenlerini yazarak anlatma ihtimalin var.

Sebahattin Sargın 08-03-2007 16:03

Sn. malina içime bir ışık tuttunuz hemen bir şeyler yapmak için çalışmaya başlayacağım.... :)

malina 16-03-2007 17:48

Dergi için yapabileceklerini belirleyip, seçenekleri işaretleyenlerden sebo_17 sadece okurum diye işaretlemiş olmasına rağmen benimle bağlantı kurdu. Dergi için yazı hazırladı ve gönderdi. Teşekkür ederim :)

Sebahattin Sargın 16-03-2007 17:55

Elimden geldiği kadar birşeyler yapmaya çalıştım. Umarım herkes beğenir yazımı. Benim içinde zevkli bir çalışma oldu. Bundan sonrada çeşitli konularda araştırmalar yapıp dergiye yazmaya çalışacağım.

mormenekşe 17-03-2007 12:25

merhaba anketi okudum ama laf olsun diye bişeyler yapabilirim demek istemedim.biraz zor günler yaşıyorum o yüzden şimdilik dergi konusunda çok katılımcı olamayablirim ileriki günlerde inşallah aranızda olmak isterim.sevgiyle kalın .

yengeç 17-03-2007 15:23

Merhabalar. Ankete katıldım ve " Dergi için yazı yazabilirim " seçeneğini işaretledim. Ama hangi konularda ve nasıl bir yazı yazabileceğimi bilmiyorum. Ben edebiyatla ve onun da daha çok şiir alanıyla ilgileniyorum. Bu konuda bir katkım olabilirse sevinirim. Hoşça kalınız.

sessizavukat 30-04-2007 11:47

siz yine de benim ankette verdiğim cevapları önemsemeyip sadece bir okuyucu olduğumu varsayarsanız dergi için daha yararlı olur:)

malina 30-04-2007 13:41

Yazacak adam yazıp gönderir, en azından şu konuda yazı uygun mu diye sorar..

Merak etmeyin, sadece okur listesinde olduğunuz, söylemeseniz de belli idi :)

kürekçi 30-04-2007 19:50

Daha önce bir yazım vardı. Bundan sonra bir röportaj ile devam edebilirim diye düşünüyorum. İster üniversitedeki hocalarımız olsun ister sivil yoplum kuruşları ile olsun irtibata geçmeye hazırım. Ege Orman Vakfı'ndan birileri ile röportaj yapacak kimse var mı? Aynı işi iki kişi yapmış olmasın.

memet 30-04-2007 20:57

Özcan Seçmen'le röportaj yapsana, botanik bahçesinde gönüllü çalışma konusunu konuştuk geldiğimizde kısaca..

kürekçi 06-05-2007 20:54

Bu başlığı atlamışım geç olacak cevabım biraz. ****** neden olmasın. Soruları hepberaber hazırlamayı öneriyorum. Aklınıza gelen soruları buraya eklerseniz sevinirim.;)
Haftasonu Özcan Hoca ile Bozdağ'da, iki günlük arazi çalışması yaptık ve muhteşemdi. Kendi bilgisayarım servisten döndüğünde fotoğrafları ekleyeceğim ;)

gülten 13-05-2007 01:25

aybala ben iyice düşündüm kendi adıma sözel olarak derginin reklamını yapabilirim...

malina 13-05-2007 09:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kürekçi (Mesaj 102029)
Haftasonu Özcan Hoca ile Bozdağ'da, iki günlük arazi çalışması yaptık ve muhteşemdi. Kendi bilgisayarım servisten döndüğünde fotoğrafları ekleyeceğim

Röportaj için soru isteme ne gerek var. İki kişiden, iki günlük arazi durumları başlığıyla bir yazı hazırla... Aynı iki günü yazmasını Özcan Hoca'dan da iste... Yani herkes kendi durduğu yerden yazsın, diğerine dair yorumlarını da yazsın.

Biz de siz arazi olunca(!) neler yapıyorsunuz öğrenelim :)

Fotoğrafları da bana gönder, şimdiden görmesin forumdakiler. Dergide okurlar :)

malina 13-05-2007 09:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülten (Mesaj 103725)
aybala ben iyice düşündüm kendi adıma sözel olarak derginin reklamını yapabilirim...

Neler planladığınızı forum mesajıyla bana yazar mısınız?

hizals 19-05-2007 14:35

tarim ekonomisi son sinif ogrencisi olarak ve bu bolumu 8 sene gibi sindire sindire okumus biri olarak ihtiyac duyulan konularin ekonomik veya ticari anlamdaki arastirmalarinda cevirilerinde yardimci olmaya hazirim. okulda tezim veya projelerim agac ya da bitkisel deildi. tarim sigortalari ve sut hayvanciligi tesis gelir gider konularinda oldukca fazla bilgim var. eger olur da bu konularda da yardimim olursa seve seve yapmaya hazirim. simdiden tskler

malina 19-05-2007 17:21

Bilgi sahibi olduğunuz konularda (özellikle tarım sigortaları), başkalarının da bilmesinin önemli olduğu bölümler vardır. Bunları saptayıp, ister bitmiş yazı halinde, ister önce özet bilgi olarak bana gönderin. agaclar@gmail.com

şimdiden teşekkürler :)

hizals 20-05-2007 10:25

Verdiginiz adrese tezimi ve seminer sunumumu gonderdim. Sececeginiz bolumleri derleyip yazi haline getirebilirim. Her ne kadar hayvancilik agirlikli olsa da bitkisel konusunda da elimde bilgiler ve kaynaklar mevcut. Dolayisiyla acik cok kolayca kapanir.

hizals 21-05-2007 19:46

roridula dentata ve gorgoanias ile ilgili yaptigim makale cevirisini de gmail adresine postaladim. saygilar

Derya Özen 22-05-2007 14:51

Dergi ile ilgili anketi doldurmadım. Yazarım deyip yazamayabilirim, ya da yazamam deyip yazabilirim diye bir düşünce vardı içim de. Nihayetin de bir yazı yazdım ve Malina ya gönderdim, umarım yayınlanır.

malina 22-05-2007 15:04

Yayınlanacak ama bu sayıda değil. Çünkü çok uzundu. Seninki harika bir yazı olacak :)

Gelen yazılarla Haziran sayısı dolmuştu. En kalın(!) sayı olacak diyebilirim.

ocak 102
şubat 136
mart 144
nisan 171
mayıs 136
haziran sanırım 200 sayfa

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024