agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2015-2016 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1610Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-01-2016, 14:22   #271
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Haklısınız biz bunu düşündük ve aramızda konuştuk zaten. Kilitli poşetler her yerde hemen bulunmuyor, bulunsa da 100'lük ambalajlarda satılıyor falan...

Ama şimdi durumu bilince, gelecek yıla kadar geçen zamanda, uygun büyüklükte zarflardan bulmanız daha kolay olacaktır. Son zamana kalmayacak yani...

Sorunu dile getirmemizin nedeni bu...
Haaaa, yine bulunmadı, bir iki kişinin poşetleri yine de uğraşarak okunur. Amaç, ikisi arasında fark olduğunu. bulabiliyorsanız uygun büyüklüğü kullanmanızın iyi olacağını söylemek.

Söylemese miydik?
Elbette ki söyleyeceksiniz Sayın Malina, bu arada Sevgili SDurul'a da katılıyorum çünkü benim bulunduğum yerde de istediğim büyüklükte poşet bulamıyorum.

İlçemizde bir yerde satan var fakat 3 boyda en büyüklerinden satıyorlar, satıcıya soruyorum neden küçüklerinden getirmiyorsunuz diye, bana dediği şöyle '' abla burada onları kimse kullanmıyor ki, kime satacağım ben onları ''

O yüzden ben de 2014 Aralık ayında Ankara'ya gittiğimde bulabildiğim en küçük poşetlerden bunlar benim işimi görür diye alıp geldim, etiketleri düşünemedim ki keşke bir büyüğünü alsaymışım.

Olan oldu artık, sizleri biraz uğraştırdık ama bu sene de böyle idare edin artık.
Tüm çalışan ekibin ellerine emeklerine yüreğine sağlık. Saygılarımla

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 15:24   #272
Ağaç Dostu

torkulu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
o poşetleri bulmakta bende çok zorlandım. kırtasiyelerde yok. en son herşey birmilyon olan küçük bir dükkanda "kına poşeti" adıyla bulabildim. zaten bi kaç tane kalmıştı.

torkulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 15:47   #273
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
...

Soru: Bu alınganlık nereden çıktı? Gerçekten anlayamadım.
Sizin pembe keçe terlik yüzünden sonra oldu sanırım, seneye etkinlikte bu terliklerden bize hediye göndereceksiniz, bunları giyip mi tohumları poşetlere koyacaz tam anlamadım. Eğer öyle bir şart koşacaksanız ben maviye kaçanından alayım lütfen.

Pembe kısmı şakaydı tabi, kırmızı gönderseniz de yine ayağıma geçirir tohum gönderirim ben. Sorun değil istediğiniz reni gönderebilirsiniz...

Gönderdiğim tohumları, bu sayfalarda ve Türkiyenin dört bir tarafında yeşermiş görünce inanılmaz mutlu oluyor, gururlanıyorum, sanki çok matah bir iş yapmış gibi, bu da bana yetiyor. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 16:20   #274
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Tohumlarin (ozellikle daha az akiskan olanlarin), poset boyundan bagimsiz olarak, barkodu ortmesi her zaman mumkun. Poset boyunun buyumesinin yardimi olur ama sorun tamamen cozulmez gibi gozukuyor.

efeege ve TCM beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 16:28   #275
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
İki günde ancak tohum paketlerini hazırlayabildim. Bulamadığım sarı kantaron tohumlarını da geçen yıldan kalan tohumlardan tamamladım. Bir kısım barkodları sonradan dış kısma yapıştırmaya çalıştım. Okuma kolaylığı açısından. Akşam yeniden barkod çıktısını alarak evde hepsinin üzerlerine yapıştırmak istesem de olmadı. Biraz karışık gibi gözükse de harf sırasına göre tohumları koymaya çalıştım. Bir kısım fazla tohum koyduklarım da oldu. Tüm talepleri karşıladığım için almış olduğum çıktıyı kolinin içine koydum. Tamamı okutulursa sanırım sıkıntı olmaz. Bazı tohumlar küçük olması vs. nedeni ile iç kısma koyduğumuz kağıtların üzerlerine geldiği için okunma durum çok zor. Sıkıntı olmaz ise Bütün barkodlar bir defada okutularak tohumların içine bakılmadan işlem tamamlanabilir.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 16:28   #276
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Tohumlarin (ozellikle daha az akiskan olanlarin), poset boyundan bagimsiz olarak, barkodu ortmesi her zaman mumkun. Poset boyunun buyumesinin yardimi olur ama sorun tamamen cozulmez gibi gozukuyor.
Bir arkadaşımız vardı, 2 nüsha etiket çıkartmıştı. Birini poşet içine yerleştirmiş diğerini de poşet üzerine yepıştırmıştı. Bu güzel fikir. Poşet üzerinden barkodu okutmak en kolayı. Hasar görme ihtimalini de içerideki yedek etiket telafi eder...

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 16:33   #277
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Iki set barkod ciktisi alinabilir. Bir set, tek tek kesilerek her bir tohum paketinin icine konur. Diger set de talep karsilayan kisinin sadece gondermedigi tohumlarin ustunu cizerek (ya da o kisimlari kesip cikartarak) butun bir sayfa halinde aldigi cikti seklinde olabilir. Ikinci setin sayfa uzunlugu pakete buyuk geliyorsa, sayfa ortadan ikiye de kesilebilir.

MeyveliTepe, sernur ve oz26 beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 16:58   #278
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Ben iki set halinde barkod çıktısı aldım. Tabi tohumların tamamını koyduktan sonra. Sonlara doğru bir kısım tohumları barkod yerlerine gelmeyecek şekilde paket üzerine bantladım. İkinci çıktıyı akşam tek tek keserek yapıştırmak istesem de olmadı. Bir gün daha kaybetmemek için tohum paketinin içine hiç kesmeden ikiye katlayarak koydum. Geçerli tüm talepleri karşıladığım için sadece barkod sayfalarının okutulması ile gelen tohumlar sayılabilir. Ekstra gönderdiğim tohumların paket içinde olması nedeni ile sayılmasına gerek bulunmamakta.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 18:45   #279
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Bir şeyi merak ettim; niye barkod okuyucu kullandınız? Barkod okuyucunun ayrıştırmada katkısı olmaz, sadece istatistik amaçlı işinize yarayabilir ki bunu da göndericiler kargo bilgileriyle birlikte paylaşabilirdi.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 19:39   #280
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
3 poşet örneği:

Name:  posetboyutu1.jpg
Views: 489
Size:  66.3 KB

İkisinin poşet boyutu küçük
ama birinde sorun yok

Name:  posetboyutu2.jpg
Views: 468
Size:  60.3 KB

Çevirince barkodu rahat okutabiliyoruz.
Birinde ise poşeti açmak, etiketi çıkarmak, sonra tekrar yerine koyup poşeti kapatmak gerekiyor.

Yapılmayacak mı iş mi? Yoo yaptık bitti zaten
Seneye siz de böyle düşünüyorsanız ve bulabilirseniz (tohumlarınız poşeti tamamen dolduracak miktardaysa) daha büyük poşet kullanmanızı rica ediyoruz.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 19:44   #281
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Bir şeyi merak ettim; niye barkod okuyucu kullandınız? Barkod okuyucunun ayrıştırmada katkısı olmaz, sadece istatistik amaçlı işinize yarayabilir ki bunu da göndericiler kargo bilgileriyle birlikte paylaşabilirdi.
İstatistik amaçlı tabii... Yıllar arasında karşılaştırma yapabilmek için. Bu işlem de elle yapılamayacağı için bir database'e aktarmak gerekiyor. Veriler de aynı türde olmalı ki karşılaştırılabilsin. Yoksa zarfın içinden çıkan elle yazılmış, "tüm istekleri karşıladım" benzeri yazılar işe yaramıyor.

Meyvelitepe bu işlere baktığı için daha ayrıntılı cevap verecektir.

Eski 30-01-2016, 19:45   #282
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Iki set barkod ciktisi alinabilir. Bir set, tek tek kesilerek her bir tohum paketinin icine konur. Diger set de talep karsilayan kisinin sadece gondermedigi tohumlarin ustunu cizerek (ya da o kisimlari kesip cikartarak) butun bir sayfa halinde aldigi cikti seklinde olabilir. Ikinci setin sayfa uzunlugu pakete buyuk geliyorsa, sayfa ortadan ikiye de kesilebilir.
Bu daha ayrıntılı uğraşmayı gerektirmiyor mu?
Seneye kadar daha büyük poşet bulmak, daha kolay gibi

Alıntı:
Yarıya yaklaşmadık henüz ama okunmayan barkod sorunu yaşamadık.
Yaşamayacağız demek değil tabii ama bu başka bir sorun

Jakin beğendi.
Eski 30-01-2016, 19:51   #283
agaclar.net

malina's Avatar

Başlamışken diğer önerilerimizi de ekliyeyim:

1. Poşetleri zarf yerine herhangi bir kutuya koymak işe yarayabilir. En az yarısı kutuda geldi. Böylece etiketleri ayrıca düzeltmemiz gerekmedi.

2. Lütfen zımbalama işlemleri yapmayın.

Jakin ve duy-gu beğendi.
Eski 30-01-2016, 19:57   #284
agaclar.net

malina's Avatar

Özet olarak çok sorun yaşamadık, az da olsa yaşadıklarımızı dile getirdik ki mümkünse bizim için de daha kolay olsun...

Name:  ilkgun.jpg
Views: 446
Size:  53.3 KB

Geçen yıldan daha az sayıda kişi katılabildiği için ve orantılı bakarsak gelecek yıla daha da az olabilir diye bu önerileri yazmışızdır belki

Eski 30-01-2016, 20:32   #285
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
Alıntı:
İki takım etiketin bir takımını paketlerin içine, bir takımını büyük paketlerin üzerine yapıştırmıştım. Tek olanları da alfabetik sıraya göre dizip ayrı bir paketin içine yerleştirmiştim.

Paketleme bittikten sonra tek tek yapıştırmanın gereksiz olduğunu anladım. Sizin de dediğiniz gibi bir takımı (gönderilmeyecek olanların üzerine bir çarpı koyarak vb..) öylece göndermek yeterli olacakmış. Hatta bu ikinci çıktı, daha kolay olacaksa, isme görede sıralandırılabilir.

İkinci bir çıktı alıp gönderilmeyeceklere çarpı koymaktan başkaca bir zahmeti yok bu işin.

oz26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 20:45   #286
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Biz etiketleri paylaşımcılara gönderiyoruz ama paylaşımcılar her bir etiketi kullanmak ve kendisine ulaşan taleplerin hepsini karşılamak zorunda değil.

Dolayısıyla tohumlar dağıtım için lojistik merkezine ulaştığında tam olarak hangi etiketlerin talebi karşılamış olarak fiilen geri döndüğünü bilgisine ihtiyacımız var.

Barkodlu seri numarası kullanmadığımızda bu işlem çok zor oluyor, bir çok da eksiklik ve yanlışlık oluyordu. Tek bir tohumu bile geldiği halde gelmedi, ya da gelmediği halde geldi gibi değerlendirmememiz, tam doğru kaydı tutabilmemiz gerekiyor.

malbman, sernur, Muda ve 6 kişi beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 21:14   #287
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oz26 Mesajı Göster
İki takım etiketin bir takımını paketlerin içine, bir takımını büyük paketlerin üzerine yapıştırmıştım. Tek olanları da alfabetik sıraya göre dizip ayrı bir paketin içine yerleştirmiştim.

Paketleme bittikten sonra tek tek yapıştırmanın gereksiz olduğunu anladım. Sizin de dediğiniz gibi bir takımı (gönderilmeyecek olanların üzerine bir çarpı koyarak vb..) öylece göndermek yeterli olacakmış. Hatta bu ikinci çıktı, daha kolay olacaksa, isme görede sıralandırılabilir.

İkinci bir çıktı alıp gönderilmeyeceklere çarpı koymaktan başkaca bir zahmeti yok bu işin.
Bunun da sakıncası şu; gönderilmediği halde çarpılanmayan etiketler olacaktır. Buna benzer bir yöntemi geçen seneye kadar deniyorduk. Liste üzerinden gönderilmeyenlerin işaretlenmesini istemiştik. Buna hiç bir zaman doğru bilgi gelmedi.

Eski 01-02-2016, 10:17   #288
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Aslında teorik olarak aşağıdaki tarz poşetler bu işin çözümü. Bir tarafına tohumları diğer tarafına barkod çıktısını koyunca Lojistik Merkezi için de çok büyük kolaylık olur. Ancak bazı arkadaşlarımızın yaşadığı bölgelerde normal kilitli poşetlerin bulunmasının dahi zor olabildiği düşünülünce bu tip poşetleri bulmak tam bir fantaziye dönüşür sanırım.
Name:  4x4-Compartment-Bag-Jewelrey.jpg
Views: 367
Size:  33.7 KB
Sadece bir fikir olması açısından paylaştım. Bir diğer yöntem de şu görüntüşü zımbaya benzeyen poşet yapıştırıcı cihazlarla barkod ve tohum arasını ayırmak olabilir ama o cihazlar da çok pahalı.

Sadece beyin fırtınası yapmaya çalışıyorum.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2016, 11:34   #289
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Poşet bulamayanlar için tedariği biz sağlayıp kargo ile gönderim yapabiliriz. 3-5 lira fazla ücret olur ama oda poşet alımıyla dengelenir.

Barkotlar için yapışkanlı etiketler kullanılsa daha iyi olmaz mı? Kesme ve paketleme işlemide daha kolay olur.

Hatta yapışkanlı etiketlerde poşetler ile birlikte paylaşımcıya gönderilebilir.

Diye düşündüm.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2016, 12:11   #290
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Poşet bulamayanlar için tedariği biz sağlayıp kargo ile gönderim yapabiliriz. 3-5 lira fazla ücret olur ama oda poşet alımıyla dengelenir.

Barkotlar için yapışkanlı etiketler kullanılsa daha iyi olmaz mı? Kesme ve paketleme işlemide daha kolay olur.

Hatta yapışkanlı etiketlerde poşetler ile birlikte paylaşımcıya gönderilebilir.

Diye düşündüm.
Böyle bir şey kargo trafiğini çok fazla arttırır. Sadece kargo ile de kalmaz, bir tek kez paylaşımcıların tohum gönderimi, bir tek kez de lojistik merkezinden tohum dağıtımı şeklinde organize ediliyor olması aslında etkinliğin en önemli avantajı.

Etiketlerin merkezi basımı ve kargo ile kağıt olarak dağıtılması, onların da ambalajlanması, ayrıca etiketlenmesi vb. işler de doğurur.

Bu avantajı ilave kargo trafiği ile büyük ölçüde kaybederiz. Şu andaki durumumuz en optimum (en az masraf, emek ve zaman ile en çok kazanım sağlanan durum) noktadadır.

Mevcut sistemi her sene sıfırlanan bir etkinlik gibi düşünmeyin. Aslında her sene biraz daha büyüyen ve üzerine bir şeyler eklenen bir etkinliğimiz var.

Mükemmele yakın bir tohum katalogumuz var. Her sene yeni bir katalog sisteme ekleniyor. Kayıtlarımız sadece Türkiyede değil, dünyada eşine rastlanmayacak ölçüde detaylı ve kalıcı. Her şeyimiz büyük ölçüde standart. Kayıtlarımızın varlığı etkinliğin en küçük bir detayına kadar hakimiyet, yönetilebilirlik ve hesap verebilirlik sağlıyor. Kimsenin elinde tohum biriktirmeden binlerce tohum ülkenin dört bir yanına tek hamlede dağılıveriyor. Dağıtılan tohumların kökenini, yıllara sari dağılımını izleyebiliyoruz. Önemli başka bir şey de herhangi bir kişiye bağımlı değiliz, bir grup etkinliği olarak ve kişilerin tamamen değişmesi durumunda dahi etkinlik aynı şekilde devam edebilir.

En son geldiğimiz noktada barkod uygulaması sistemin niteliğini ve güvenilirliğini yükseltti. Umuyorum ki, lojistik merkezine gelen tohumların doğru kayda alınması sekmeyecek. Seneye sistemi daha da geliştirme imkanımız var. Lojistik merkezinin tohum paketlerine etiket yerleştirme ile ilgili ilettiği sorunlar herhangi bir şeyi engellemedi. Sadece önümüzdeki yıl kolayca çözülmesi için şimdiden düşünülmesi için işin daha seri olmasını kısmen engellediğini bildirdi, ki öyle de olması gerek.

Söz gelimi, barkod'ların etiketin sağ alt köşesinden alınıp sol alt köşeye taşınması işi büyük ölçüde çözer. Kullanılan poşetlerde de çok küçük poşetler yerine 6-7 santim uzunluğundaki poşetlerin paylaşımcılar tarafından gelecek sene için tedarik edilmesi (bir senemiz var) işi tamamen çözer.

Eski 01-02-2016, 14:07   #291
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Ben poşetlerken şöyle düşündüydüm ama uygulamadım. Tohum poşeti içine etiket koymayıp, dolu tohum poşetini, etiketi koyduğum ikinci poşet içine yerleştirmek. Aynı boy poşetle bile bu iş çözülebilir. Poşetler bulunabildiğinde para değil, 100 adetine 2 tl. aldı torba satan dükkan.

Düzenleyen hosseda : 01-02-2016 saat 16:51 Neden: kelime düzelttim
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2016, 15:29   #292
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Ben poşetlerken şöyle düşündüydüm ama uygulamadım. Tohum poşeti içine etiket koymayıp, dolu tohum poşetini, etiketi koyduğum ikinci poşet içine yerleştirmek. Aynı boy poşetle bile bu işi çözülebilir. Poşetler bulunabildiğinde para değil, 100 adetine 2 tl. aldı torba satan dükkan.
Sorun poşetçiklerin maliyeti değil zaten, bulunamadığı
Sizin yöntemi de tuttum ben

Poşet maceram benim de komik oldu. Önce kendime 100'lük poşet almıştım. Sonra 2 kere ayrı ayrı etkinlik için aldım. Son bir de daha büyük ebatta poşet almak için dükkâna gittiğimde, satıcı dayanamadı sordu; "Ne yapıyorsunuz bu kadar poşeti?" diye Başka dükkân bilsem (bu da 6 ay önce açıldı) her seferinde bir diğerine uğrardım

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2016, 16:50   #293
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Söz gelimi, barkod'ların etiketin sağ alt köşesinden alınıp sol alt köşeye taşınması işi büyük ölçüde çözer.
Name:  posetboyutu3.jpg
Views: 347
Size:  18.1 KB

Poşeti büyütmeden sorunu çözdün

İyi fikir

Eski 01-02-2016, 16:53   #294
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sn İsmail Kuzucu yolladığı poşetleri benim yazdığım tarzda yapmış. Onu okusaydım yazmadan evvel iyiydi.

SambaMustafa beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2016, 18:57   #295
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Gelecek yıl paylaşımcı olacak olup uygun poşet bulmakta zorlanan üyelerimize çabuk davranırlarsa tohum dağıtım kargosuyla birlikte uygun boyutta poşet göndermek mümkün olabilir.

Böyle bir ihtiyacı olan üyelerimizin acilen isimlerini bildirmeleri durumunda yeterli poşet temin edilip kendilerine gönderilmesini organize edebiliriz.

Eski 01-02-2016, 20:25   #296
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Ben istiyorum seneye ilk defa paylaşım yapacağım nerede bulunur bilmiyorum çünkü

Güler ve duy-gu beğendi.
YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2016, 13:22   #297
Ağaç Dostu

Poizer's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2014
Kendimize hangi tohumlar geleceği konusunda bilgi edinme imkanımız var mı?

duy-gu beğendi.
Poizer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2016, 16:35   #298
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Paylaşım yapmadıysak sadece talepte bulunduysak ilk 25 tercihimiz ben de yaptıktan sonra öğrendim bir önceki başlıkta bu kuralı görebilirsiniz (tohum talep edeceklerin dikkatine) başlığında

duy-gu beğendi.
YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2016, 18:03   #299
Ağaç Dostu

Poizer's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2014
Kuralı biliyorum. Bazı tohumlar eksik olduğu için daha az talep sahibine verilmiş olabilir. Veya kargoya tohum vermeyen paylaşımcı olabilir vb. ihtimaller için sordum.

Düzenleyen Poizer : 03-02-2016 saat 07:24 Neden: SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Poizer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2016, 18:48   #300
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Arkadaşlar tohumlar ne zaman istek de bulunan kişiye gönderilmeye başlanacak? Bilgisi olan var mı?

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024