Araçlar

Bookmark and Share






Firma Detay Bilgisi

Telli Tarımm
Kuruluş Yılı 0000
Sektörler Ekipman, Gübre, Kimyasal Gübre, Organik Tarım, Organik Gübre, Peyzaj Planlama ve Uygulama, Peyzaj Sulaması, Sulama, Süt Sığırcılığı, Tarım İlaçları, Tarımsal Alet - Makina, Tarımsal Danışmanlık, Tarımsal İlaçlama ve Fümigasyon
Telefon (0236) 357 35 45
Telefon 2 (0236) 357 35 45
GSM (0533) 378 11 13
Faks (0236) 357 35 45
İlçe Saruhanlı
İl Manisa
Ülke Türkiye
Posta Kodu 45890
Adres Saruhanlı
Web Sayfası http://https://www.tellitarim.com.tr/
Firma Hakında Özet Bilgi Tarım Bahçe Makinaları
Ürünler Çiftçileri çok büyük bir rahatlık sağlayan çapalama makineleri toprağın işlenmesi ve ekime hazır hale getirilmesine büyük katkı sağlamaktadır. Elle çapa yapmaya göre çapalama makineleri çok seri hızlı bir şekilde toprağı işlemektedir. Çapa makinelerinin özellikle sert ya da fazla yumuşak olan ve üzeri çakıllarla, taşlarla dolu arazilerde çiftçilerin rahat bir şekilde çalışmalarına çapa yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çok sert topraklarda uzunca süre nadasa bırakılan topraklarda bile rahatlıkla kullanılmakta olan çapa makineleri aynı zamanda kullanım kolaylığı olarak en kolay ve rahat kullanılan makineler arasındadır.
Türkiye'nin Tarım Marketi Telli Tarım'dan Çapalama Makinaları
Çapalama makineleri yakıt türüne, motor hacmine büyüklüklerine göre, kullanım alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Çapa makinelerinde yakıt türüne göre benzin yada dizel yakıt seçenekleri bulunmaktadır. Yakıt tasarrufu bakımından bakacak olursak dizel motorlu çapa makineleri daha tasarruflu yakıt tüketimine sahiptir. Çapa makineleri boyut olarak portatif olduğu için traktörlerin giremediği alanlarda oldukça yüksek performans vermektedir. Toprağı en engebeli arazilerde bile çapalayıp havanlırma vazifesini oldukça güzel üstlenmektedir.

Bir çok farklı farklı boyutta bulunan çapalama makinelerinin en temel özelliklerinden birisi de arka ayar çubuğunda derinlik ayarı bulunmasıdır. Bu ayarın yanı sıra hem çapa makinesinin hızı ayarlanır hem topraktaki parçalanma oranı ayarlanmış olur. Çapa makineleri imal edilirken kullanıcının rahatlığı baz alınarak tasarlanmıştır. Çapa makineleri pulluk kullanımı da oldukça kolaydır. Derinlik ayar çubuğu sökülerek pulluk takılabilir. Modellerine göre çok farklı amaçlarda da kullanım olanağı sunulmakta örneğin çayır biçme aparatı takılabilen çapa makineleri bulunmaktadır. Bu sayede ekstra olarak bir makine daha almanıza gerek kalmayacaktır. En önemli özelliklerinden birisi çapa makinelerinin arkasına takılabilen römork diyebiliriz. Römork sayesinde kullanıcıya oldukça yüksek rahatlık sağlamaktadır.

Çapalama makineleri hakkında bukadar çok özellikten bahsettik ancak yüzlerce marka model arasından hangi çapalama makinesini tercih edeceksiniz ? Çapalama makinesi seçiminde öncelikle acele karar vememelisiniz mutlaka işi bilen güvendiğiniz bir kişiden yardım almalısınız. En temel olarak makine seçiminde çapalama makinesini kullanacağınız alanı iyi tespit etmeniz ve gözlemlemenizdir. Taşlı toprak mı ? Sert zemin mi ? Arazi genişliği ? bunlar çapalama makinesi seçerken oldukça önemli kriterlerdir. En önemlisi güvenilir firma aracılığıyla onların sizleri yönlendirme ile en doğru seçimi yapmanız olacaktır Tarım Marketi - Çapalama Makinaları
Yazılım vBadvanced CMPS, Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
agaclar.net © 2004 - 2021