Araçlar

Bookmark and Share


Firma Detay Bilgisi

Orman Sahipleri ve Özel Ağaçlandırmacılar Birliği Derneği
Kuruluş Yılı 2011
Sektörler Arıcılık, Birlikler, Danışmanlık, Dernekler, Fidancılık, Hizmet, Organik Tarım, Zeytincilik
Telefon (0232) 323 55 62
Telefon 2  
GSM  
Faks (0232) 323 55 63
İlçe Karşıyaka
İl İzmir
Ülke Türkiye
Posta Kodu  
Adres 1748 sk. N.83 D.2 Karşıyaka - İzmir
Web Sayfası http://www.tosoab.com
Firma Hakında Özet Bilgi Orman Sahipleri ve Özel Ağaçlandırmacılar Birliği Derneği (OSOAB) 2011 yılı Ocak ayında İzmir’de kurulmuştur. Başlıca amacı Türkiye’deki orman sahiplerinin ve özel ağaçlandırmacıların ormancılık konularında bilgi ve tecrübe eksikliklerini gidermek olan OSOAB, orman sahipleri ve özel ağaçlandırmacıların ellerindeki güçten maksimum faydalanmalarını sağlamak için yola çıkmıştır.
Türkiye’de şahıslara ait ormanlar, genelin %1 kadardır. Oysa dünyada bu oran bazı ülkelerde %50’nin üzerindedir. Bu sebepten OSOAB Derneğinin amaçlarını güden birlik ve federasyonlar Avrupa ülkelerinde yıllar önceden kurulmuş ve faaliyetlerine günümüzde profesyonel olarak devam etmektedirler. Yılda birkaç kere toplanan bu örgütler ülkelerinin bakanlıkları ile küresel anlaşmalar yapmakta ve farklı ülkelerdeki benzer yapılanmalarla ülkeler arası projeler geliştirmektedirler.
Türkiye bugüne kadar bu tip bir organizasyona girmemiştir. OSOAB Derneği olarak amacımız ülkemizde bulunan Orman sahiplerinin uygulamada ormancılık bilgi ve tekniğini geliştirmekle birlikte bu şahıs ve/veya kurumların Avrupa’daki orman sahipleri ile sahalarının verimlerini arttırmaya yönelik ortak projeler üretmelerini sağlamak ve proje dönemi boyunca destek vermektir. Aynı zamanda özel ağaçlandırmacılarımızın kısa zamanda elde ettikleri ürünlerini ulusal pazarda olduğu gibi uluslar arası pazara sunmak ve ürünlerinden maksimum kar elde etmelerini sağlamamız da başlıca amaçlarımız arasında yer almaktadır.
Bu amaçlar doğrultusunda OSOAB Derneği Türkiye’de bir ilke imza atarak ülke ormancılığına ve üyelerine birçok fayda sağlamak amacıyla kurulmuştur.
Ürünler  
Yazılım vBadvanced CMPS, Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
agaclar.net © 2004 - 2021