agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Sûz-i Dilârâ / Balkon, ev (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=37035)

Sûz-i Dilârâ 25-05-2015 17:41

3 Eklenti(ler)
Yıldızım çiçeğini açmaya başladı. Kısa boylu ama oldukça güçlü ve kalın bir gövde yaptı:o XXL yazısını görünce herhalde çiçeği gibi kendi de kocaman olur diye düşünmüştüm.
Eklenti 555057

Gövde kalınlığı ve boyu:o
Eklenti 555058 Eklenti 555059

Laleci_03 25-05-2015 19:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1381943)
Leğene ve saksıya diktiğim soğanlardan topladığım yapraklar
Eklenti 555055

çocuklar için otlu kurabiye yapımında kullanıldı;)
Eklenti 555056

Vaay! Çok güzel görünüyorlar Sûz-i Dilârâ ablacım ellerine sağlık, şimdi Oğuz Kağan ile Ece'nin yerinde olmak vardı :p :D

Sûz-i Dilârâ 27-05-2015 06:16

Yakınlarda olsan da sana da ikram etsem:D

Laleci_03 27-05-2015 18:19

Teşekkür ederim Sûz-i Dilârâ ablam, yemiş kadar oldum sağ ol :D

Resulgur 28-05-2015 20:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1380924)
Teşekkür ederim sayın Resulgur, biz Van'da yedi sene yaşadık. Kendine has güzellikleri olan oldukça zengin bir coğrafyamız Doğu Türkiyemiz. ;) Van'da doğmuş, büyümüş olsaydım ömrümün sonuna kadar orada yaşıyor olmayı isterdim ancak insanın memleketinin çekim gücü oldukça fazla isterse dünyanın en kıraç yerinde doğun, bülbülün "vatanım da vatanım" hikâyesi. Biz de Akdeniz insanıyız ve dönüp dolaşıp geleceğimiz yer burası. Her karışına aşığım Akdeniz'in. Tarsus'a taşındığımız günden beri huzuru yudum yudum içiyorum diyebilirim. ;) Bütün sevdiğim bitkilerim de balkonumda, yolda, bayırda, kıyıda, kenarda;)

Siz de inşallah en kısa zamanda istediğiniz yere yerleşir, huzurlu bir hayat yaşarsınız. ;)

Inşallah bizde şu anda gün sayıyoruz Muş ta aslen tarsusluyum bende ailem Adana da yaşıyor .. O taraflara gelmeyi iple çekiyorum hakkımızda hayırlısı olsun inşallah ..

Sevgi Durul 29-05-2015 12:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1381943)
Leğene ve saksıya diktiğim soğanlardan topladığım yapraklar çocuklar için otlu kurabiye yapımında kullanıldı;)

Sûz-i Dilârâ'cım, ellerine sağlık, güzel ve besleyici olmuş.:)

Çocuklar, Portakallı Kurabiyeyi de çok severler. Bir dene istersen, memnun kalacaksın. Aynı şekilde keki de portakallı yapıyorum. Benim küçük kız, çok seviyor. Aklına geldikçe fortakallı kek istiyor.:) Yanlış yazmadım, portakal değil de fortakal diyor.:)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1381548)
Hoya çeliklerim tutmuş;)

Hoya pubicalyx gps 282 de tutmuş, işte buna çok sevindim.:) Sevgiler...

Sûz-i Dilârâ 29-05-2015 15:38

:D:D Fortakallı kek:D Çok güldüm, bizimkilerin su'ya fu dedikleri gibi. Çocukların en sevdiğim dönemlerinden biri bu yarım yamalak konuştukları dönem. Çok komik, sevimli ve tatlı oluyorlar, onlar öyle konuştukça mıncıklaya mıncıklaya sevesim geliyor.;)

Yarın bizim süt günümüz, yoğurt mayalayacağım, taze taze denemek isterim tarifini, büyüdükçe iştahları açılıyor ve beni çeşitleri çoğaltmaya zorluyorlar:D

Bu arada evde tereyağı ve ayran yapabileyim diye yayık makinesi aldım:dilli: Bu gidişle gidip bir köye yerleşeceğim, her şeyi evde yapıp yedirmek öyle güzel ki;)

Sûz-i Dilârâ 10-06-2015 10:20

2 Eklenti(ler)
Her zamanki gibi önce balkonumdaki vahşi doğadan:D

Gözünün etrafına çekili siyah şeritin içinden kara kara bana bakıyor, suratıma atlarsa diye biraz korktuğumdan net çekmek için uğraşamadım. İçeride pencere kenarındaydı, pencereyi açıp dışarıya çıkmasını sağladıktan sonra balkonumda orada burada görmeye başladım, sonraları bir ağ örüp ortasında oturmaya başladı, şimdilerdeyse görünmüyor, inşallah içeri gelmez tekrar:o
Eklenti 558293

Ters dönmüştü , çevirip elime aldım, parmağıma sıkı sıkı tutunduğunu hissettim;) Başının yanlarındaki gözleriyle sanki uzaylı gibi:D

Eklenti 558294

Laleci_03 10-06-2015 11:00

Sûz-i Dilârâ ablam, nasıl dokunabiliyorsun şu mahlukatlara ya :eek:
Ben çok huylanırım :D Görünce bile bir tuhaf oldum :D

Sûz-i Dilârâ 10-06-2015 18:52

5 Eklenti(ler)
Biraz sardunyalardan...

Eklenti 558384
Eklenti 558385Eklenti 558386
Eklenti 558387
Eklenti 558388

Sûz-i Dilârâ 10-06-2015 18:56

5 Eklenti(ler)
Sabahtan öğleye kadar yoğun güneş alan balkonda bir ara çiçeklerini döktüler ve dinlenmeye çekilecek gibi oldular. Daha az güneş ve daha çok serin olan kuzey cepheye taşıyınca çiçekler de geri gelmeye başladı;)
Tekrar gibi olsa da sayfama biraz renk gelsin istedim;)

Sûz-i Dilârâ 10-06-2015 19:01

4 Eklenti(ler)
Sayın telato'dan gelen glayörüm, parlak kırmızı güzel bir renk açtı. ;)

Eklenti 558400
Eklenti 558401
Eklenti 558402

Ağaç minem çiçek açtı;)
Eklenti 558404

Sûz-i Dilârâ 10-06-2015 19:07

4 Eklenti(ler)
Yıldızım da bütün tomurcuklarını açma çabasında, bu dönemde su ihtiyacı çok oldu, balkon da güneşli olunca her gün su veriyorum.
Eklenti 558405

Gloksinyalarımdan üçü, yumru olarak almıştım beş tane. Bir tanesinin filizi kuruyunca yumrusunu çıkarıp bakmıştım kökler vardı, bir türlü filiz vermeyince geçenlerde toprağını boşaltıp havalandırdım, yumruyu da yıkayıp gölgede kuruttum yeniden diktim. Bakalım ne olacak:confused: Bunlar da balkonda üzerlerine güneş gelmeyecek şekilde yoğun ışıklı, parlak, ama korunaklı bir kısımdalar. Her gün azar azar suluyorum ve yapraklarına su değdirmiyorum.
Eklenti 558406
Eklenti 558407
Eklenti 558408

Sûz-i Dilârâ 10-06-2015 19:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Laleci_03 (Mesaj 1386383)
Sûz-i Dilârâ ablam, nasıl dokunabiliyorsun şu mahlukatlara ya :eek:
Ben çok huylanırım :D Görünce bile bir tuhaf oldum :D

Laleci kardeşim sana bu meseleyi şöyle izah edeyim, aslında yaram derindir deşmeden yüzeyden anlatayım.

Van'da yaşadığım yedi yıl boyunca sokak hayvanlarıyla çok haşır neşir oldum. Yaralı olanlar, annesi, kardeşleri ölüp öksüz kalanlar, aç olanlar, susuz olanlar, kediler, köpekler, kuşlar velhasılı yardıma muhtaç olup da elimin erdiği, gözümün gördüğüne gücümün yettiği kadar yardım etmeye çalıştım.

Kedi taifesini evime aldım bazen evimde iki üç tane aynı anda kedi oldu, misafir kabul edemediğimiz oldu, yaşam alanımız evde oldukça sınırlandı ama şikâyet etmedik.
Dışardakilere kış geceleri saat on ikilere kadar yemek taşıdım, ciddi olarak bütçem sarsıldı, kendi ihtiyaçlarımdan vazgeçtim. Yaralı hayvanları şehir dışındaki veterinerlik fakültesine taşıyana kadar arabanın içine ihtiyaç gideren hayvanlar, kusanlar oldu, arabanın kokusu çıksın diye çamaşır sularıyla petrole çekip de yıkadığım günleri unutamam.;) Hamileyken karnım burnumda evden çıkmam tehlikeliyken kampüsteki yavru köpeğe yemek, aşı ve damla takviyeleri için günlük yüz km. yol yaptığım da oldu, bayırdan aşağı yanıma gelmeye çekinen Dilsizime yemek götürdüğüm de. ;)

Bu süreçte bana yardımcı olan insanlar oldu, bakış açısı değişenler, etrafındaki hayvancıklara karşı daha merhametli ve dikkat kesilir oldular
-Allah o insanları iki cihanda mesut etsin- bazıları engel olmaya çalıştı evimi bastı, tehdit etti - onların da ruhlarının hamlığına veriyorum, Allah ıslah etsin-.

Bu süreçte açılan kalp gözümle gördüm ki asıl korkulması, huylanılması, dikkat edilmesi gereken canlı hayvan değil insandır. Hayvana verdiğiniz sevgi asla karşılıksız kalmaz;) ve o size asla sadakatsizlik etmez. O hayvandır, mazlumdur, masumdur. Yardıma ve korunmaya -hiç değilse kötülük yapılmamasına- muhtaçtır. Allah'ın sessiz ailesidirler. Allah'ın bize emanetleridir. İnanç kısmı kişinin aklına ve vicdanına kalsa da işin insanî olma, ahlâklı ve merhametli olma boyutu tamamen evrenseldir ve biz insanların başlıca sorumluluğudur.

Böyle düşününce değil huylanmak bazen o minik böcekleri öpesim geliyor:D çünkü çok çok güzeller, her biri birer minik mucize.

Düşüncelerimi dağınık ifade etmiş olabilirim, uzun zamandır doğru dürüst bir şeyler okuyacak, okusam da anlayacak zihinsel duruluğa sahip olamayacak kadar yorgun oluşuma verirsen sevinirim. Çocuklarım kendi ihtiyaçlarını kendileri giderecek yaşa gelinceye kadar da bu böyle gidecek sanırım.

hasan_26 10-06-2015 20:07

çok güzel

Sevgi Durul 10-06-2015 21:24

Sevgili Sûz-i Dilârâ, sardunyaların cıvıl cıvıl, baharı yazı çağrıştırıyor, bizim buralar hâlâ soğuk ve yağışlı olsa da.:)

Kenarları pembe ortası beyaz olanı ilk kez görüyorum, çok güzelmiş.

Sümbülteberlerimin uç verdiğini dün gördüm ve çok sevindim. Zira ümidimi kesmiştim. Buranın havasını anla, sardunyalar da tek tük açıyor.

Güzelliklerin tadını, huzurla, sağlıkla çıkarman dileğiyle. Sevgiler...

Tilki Mete 10-06-2015 23:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1386508)
Laleci kardeşim sana bu meseleyi şöyle izah edeyim, aslında yaram derindir deşmeden yüzeyden anlatayım.

Van'da yaşadığım yedi yıl boyunca sokak hayvanlarıyla çok haşır neşir oldum. Yaralı olanlar, annesi, kardeşleri ölüp öksüz kalanlar, aç olanlar, susuz olanlar, kediler, köpekler, kuşlar velhasılı yardıma muhtaç olup da elimin erdiği, gözümün gördüğüne gücümün yettiği kadar yardım etmeye çalıştım.

Kedi taifesini evime aldım bazen evimde iki üç tane aynı anda kedi oldu, misafir kabul edemediğimiz oldu, yaşam alanımız evde oldukça sınırlandı ama şikâyet etmedik.
Dışardakilere kış geceleri saat on ikilere kadar yemek taşıdım, ciddi olarak bütçem sarsıldı, kendi ihtiyaçlarımdan vazgeçtim. Yaralı hayvanları şehir dışındaki veterinerlik fakültesine taşıyana kadar arabanın içine ihtiyaç gideren hayvanlar, kusanlar oldu, arabanın kokusu çıksın diye çamaşır sularıyla petrole çekip de yıkadığım günleri unutamam.;) Hamileyken karnım burnumda evden çıkmam tehlikeliyken kampüsteki yavru köpeğe yemek, aşı ve damla takviyeleri için günlük yüz km. yol yaptığım da oldu, bayırdan aşağı yanıma gelmeye çekinen Dilsizime yemek götürdüğüm de. ;)

Bu süreçte bana yardımcı olan insanlar oldu, bakış açısı değişenler, etrafındaki hayvancıklara karşı daha merhametli ve dikkat kesilir oldular
-Allah o insanları iki cihanda mesut etsin- bazıları engel olmaya çalıştı evimi bastı, tehdit etti - onların da ruhlarının hamlığına veriyorum, Allah ıslah etsin-.

Bu süreçte açılan kalp gözümle gördüm ki asıl korkulması, huylanılması, dikkat edilmesi gereken canlı hayvan değil insandır. Hayvana verdiğiniz sevgi asla karşılıksız kalmaz;) ve o size asla sadakatsizlik etmez. O hayvandır, mazlumdur. Yardıma ve korunmaya -hiç değilse kötülük yapılmamasına- muhtaçtır. Allah'ın sessiz ailesidirler. Allah'ın bize emanetleridir. İnanç kısmı kişinin aklına ve vicdanına kalsa da işin insanî olma, ahlâklı ve merhametli olma boyutu tamamen evrenseldir ve biz insanların başlıca sorumluluğudur.

Böyle düşününce değil huylanmak bazen o minik böcekleri öpesim geliyor:D çünkü çok çok güzeller, her biri birer minik mucize.

Düşüncelerimi dağınık ifade etmiş olabilirim, uzun zamandır doğru dürüst bir şeyler okuyacak, okusam da anlayacak zihinsel duruluğa sahip olamayacak kadar yorgun oluşuma verirsen sevinirim. Çocuklarım kendi ihtiyaçlarını kendileri giderecek yaşa gelinceye kadar da bu böyle gidecek sanırım.

Diyilecek söz bırakmamışsın ben erkek olarak istanbulda hala elime alamıyorum büyük çesaret ne diyeyim ...

Her ne kadar kedilere dokunamasanda bende onları beslemeyi çok severim hatta bir kaç kedi mahallenin başından eve gelene kadar koruması altına alır beni ( bu çok mutlu eden bişi değil mi ?) ama biri bu gün feci halle can vermiş çok üzüldüm biz istanbuldakilerin en çok gördüğü olay anlatmaya midem yetmiyor ,

Allah mutlaka yaptıklarınızın karşılığını vericektir ,siz onları görmezden gelmiyorsunuz ya yeter görmezden gelmemeniz gerekenleri o size karşı gelenler
Anlayamıyorum Allah onları da yarattı insana akıl irade verdi ama hayvana vermedi bazı insanlar o akıl verildiği halde kullanmadıkları için hayvandan daha .... (kelime bulamadım):D neden bu hayvanlara böyle bakıyorlar garip gelçekten !?.

Emineyyüp 10-06-2015 23:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1381945)
Yıldızım çiçeğini açmaya başladı. Kısa boylu ama oldukça güçlü ve kalın bir gövde yaptı:o XXL yazısını görünce herhalde çiçeği gibi kendi de kocaman olur diye düşünmüştüm.
Eklenti 555057

Gövde kalınlığı ve boyu:o
Eklenti 555058 Eklenti 555059

Yıldız çiçeğimin saksısını değiştirirken bir kaç dalı koptu.Ben de onları şimdilik suya koydum köklenir mi ki acaba ne yapmalıyım onları kaybetmek istemiyorum

Emineyyüp 10-06-2015 23:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1386368)
Her zamanki gibi önce balkonumdaki vahşi doğadan:D

Gözünün etrafına çekili siyah şeritin içinden kara kara bana bakıyor, suratıma atlarsa diye biraz korktuğumdan net çekmek için uğraşamadım. İçeride pencere kenarındaydı, pencereyi açıp dışarıya çıkmasını sağladıktan sonra balkonumda orada burada görmeye başladım, sonraları bir ağ örüp ortasında oturmaya başladı, şimdilerdeyse görünmüyor, inşallah içeri gelmez tekrar:o
Eklenti 558293

Ters dönmüştü , çevirip elime aldım, parmağıma sıkı sıkı tutunduğunu hissettim;) Başının yanlarındaki gözleriyle sanki uzaylı gibi:D

Eklenti 558294

ııııı bu böcek kötü kokar

Emineyyüp 10-06-2015 23:25

Alıntı:

Bu süreçte açılan kalp gözümle gördüm ki asıl korkulması, huylanılması, dikkat edilmesi gereken canlı hayvan değil insandır. Hayvana verdiğiniz sevgi asla karşılıksız kalmaz;) ve o size asla sadakatsizlik etmez. O hayvandır, mazlumdur. Yardıma ve korunmaya -hiç değilse kötülük yapılmamasına- muhtaçtır. Allah'ın sessiz ailesidirler. Allah'ın bize emanetleridir. İnanç kısmı kişinin aklına ve vicdanına kalsa da işin insanî olma, ahlâklı ve merhametli olma boyutu tamamen evrenseldir ve biz insanların başlıca sorumluluğudur.

Çok doğru ve çok güzel ifade etmişsiniz keşke herkes böyle düşünebilse Vanın zor şartlarını ben de çok iyi bilirim ünv orda okudum zorlu 4 yıl geçti depremi atlatık derken buralara kadar getirdi rabbim bizi çok şükür.

Laleci_03 10-06-2015 23:49

Alıntı:

Söyleyecek kelam bırakmadın Sûz-i Dilârâ ablam, ne gönlü güzel bir insanmışsın sen, Allah senden razı olsun. Ellerine, emeklerine, gönlüne sağlık... :rolleyes:

Bir hadis-i şerifte "Yeryüzündekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin." denilmektedir. Bu iyiliklerin karşılıksız kalmayacak elbet, emeklerinin karşılığını kat kat alacaksın... :rolleyes:

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 12:46

5 Eklenti(ler)
Tenekelerdeki sebzelerim

uyap 11-06-2015 13:00

Sardunyalarımız kardeş sanırım ;). 3 çeşit almıştım daha çok almadığıma pişman oldum. Seneye özellikle melvanın her rengini almak istiyorum.

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 17:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 1386551)
Sevgili Sûz-i Dilârâ, sardunyaların cıvıl cıvıl, baharı yazı çağrıştırıyor, bizim buralar hâlâ soğuk ve yağışlı olsa da.

Kenarları pembe ortası beyaz olanı ilk kez görüyorum, çok güzelmiş.

Sümbülteberlerimin uç verdiğini dün gördüm ve çok sevindim. Zira ümidimi kesmiştim. Buranın havasını anla, sardunyalar da tek tük açıyor.

Güzelliklerin tadını, huzurla, sağlıkla çıkarman dileğiyle. Sevgiler...

Teşekkür ederim ablacım, Akdeniz beni o kadar sardı ki sanki bütün Türkiye sıcakmış gibi geliyor, diğer yerlerin soğuk olduğuna inanasım gelmiyor, burada ağaçlarda kayısılar turuncu turuncu oldu, üzümler asmalarda kocaman. Biz baharı geçirdik yaza geçtik acık acık:D

Pembe-beyaz sardunyaların satış sayfasında açık pembe, ayrı koyu pembe ayrı başlıktaydı ama ilginçtir aynı fidede hem açık pembe hem de koyu pembe çiçekler açıyor. ;) İlk önce açık pembe renkler açınca aynı fideden iki tane gelmiş diye üzülmüştüm ama sonra bir baktım koyu pembe çiçekler de açmaya başladı. ;)
Madem ilk defa görüyorsun ve beğendin senin için bir fide ekilecek hemen bir saksıya ;)

Sümbülteberler için "acele etme, sıcakları bekliyordur onlar" demiştim niye hemen ümidi kestin:D coşacak onlar daha, o mis gibi çiçeklerini kokladığında beklediğine değdiğini göreceksin. ;)

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 17:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Emineyyüp (Mesaj 1386585)
Yıldız çiçeğimin saksısını değiştirirken bir kaç dalı koptu.Ben de onları şimdilik suya koydum köklenir mi ki acaba ne yapmalıyım onları kaybetmek istemiyorum

Emine hanım, yıldızın daldan köklendiğini duymadım hiç, ya tohum ya da patatesten oluyor diye biliyorum. :(

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 17:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tilki Mete (Mesaj 1386584)
Diyilecek söz bırakmamışsın ben erkek olarak istanbulda hala elime alamıyorum büyük çesaret ne diyeyim ...

Her ne kadar kedilere dokunamasanda bende onları beslemeyi çok severim hatta bir kaç kedi mahallenin başından eve gelene kadar koruması altına alır beni ( bu çok mutlu eden bişi değil mi ?) ama biri bu gün feci halle can vermiş çok üzüldüm biz istanbuldakilerin en çok gördüğü olay anlatmaya midem yetmiyor ,

Allah mutlaka yaptıklarınızın karşılığını vericektir ,siz onları görmezden gelmiyorsunuz ya yeter görmezden gelmemeniz gerekenleri o size karşı gelenler
Anlayamıyorum Allah onları da yarattı insana akıl irade verdi ama hayvana vermedi bazı insanlar o akıl verildiği halde kullanmadıkları için hayvandan daha .... (kelime bulamadım):D neden bu hayvanlara böyle bakıyorlar garip gelçekten !?.

Tilki Mete, şu avatarındaki tilkiye de bayıldım.;) Bu tilkiyi sana dışarıda da söylüyorlar mı yoksa siteye üye olurken aldığın bir isim mi:confused:

Bu arada güzel sözlerin için teşekkür ederim.

Trafikte can veren zavallıcıklar benim de yaralarımdan biridir. Duyarlı bir insan oradan geçecek de o zavallıları alıp bir veterinere götürecek, yoksa herkesin gözü önünde acı çeke çeke ölüyorlar:(

Bir hesap günü varsa eğer çok çetin geçeceği kesin biz insanlar için.

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 17:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi uyap (Mesaj 1386692)
Sardunyalarımız kardeş sanırım ;). 3 çeşit almıştım daha çok almadığıma pişman oldum. Seneye özellikle melvanın her rengini almak istiyorum.

Kardeşlerimize bakmak için bakındım ama göremedim;) belki daha önce görmüş ama unutmuş da olabilirim, mâlum sayfalar, çiçekler o kadar çok ki hatırda kalmıyor çoğu:o

Tilki Mete 11-06-2015 17:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1386757)
Tilki Mete, şu avatarındaki tilkiye de bayıldım.;) Bu tilkiyi sana dışarıda da söylüyorlar mı yoksa siteye üye olurken aldığın bir isim mi:confused:

Bu arada güzel sözlerin için teşekkür ederim.

Trafikte can veren zavallıcıklar benim de yaralarımdan biridir. Duyarlı bir insan oradan geçecek de o zavallıları alıp bir veterinere götürecek, yoksa herkesin gözü önünde acı çeke çeke ölüyorlar:(

Bir hesap günü varsa eğer çok çetin geçeceği kesin biz insanlar için.

Eski çevremde diyenler vardı , ordan aklıma geldide yazdım. Ortaokuldan mezun olduktan sonra bir türlü insanlara ısınamadım , bir sürü insandan dost olmuycağını anladım. Ve çevremi değiştirmeye karar verdim . şimdi bir dünya arkadaşım sayıyla saymak bile sıkacak kadar çok ,
ama dost dediğim insanlardan daha duymadım aman duymayayımda sıkılmıştım zaten :D

Eyüp belediyesinin hayvan ambulansı bile var ama kemer tarafında çalışıyor daha buralara geldiğini görmedim. :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 17:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Laleci_03 (Mesaj 1386594)
Söyleyecek kelam bırakmadın Sûz-i Dilârâ ablam, ne gönlü güzel bir insanmışsın sen, Allah senden razı olsun. Ellerine, emeklerine, gönlüne sağlık... :rolleyes:

Bir hadis-i şerifte "Yeryüzündekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin." denilmektedir. Bu iyiliklerin karşılıksız kalmayacak elbet, emeklerinin karşılığını kat kat alacaksın... :rolleyes:

Laleci, inan gönül güzelliğiyle bir ilgisi yok, keşke gerçekten gönlü güzel bir insan olsam, olması, yapılması gereken bir şeyin yapılması insanı özel, güzel yapmıyor:( Yine de güzel sözlerin, desteğin için çok teşekkürler kardeşim. ;)

Sûz-i Dilârâ 11-06-2015 17:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tilki Mete (Mesaj 1386759)
Eski çevremde diyenler vardı ordan aklıma geldide yazdım ama ortaokuldan mezun olduktan sonra bir türlü insanlara ısınamadım bir sürü insanla olmuyacağını anladım çevremi değiştirmeye çalıştım şimdi bir dünya arkadaşım sayıyla saymak bile sıkacak kadar çok ama dost dediğim insanlardan daha duymadım aman duymayayımda sıkılmıştım zaten :D eyüp belediyesinin hayvan ambulansı bile var ama kemer tarafında çalışıyor daha buralara geldiğini görmedim. :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mete senden bir ablan olarak bir şey rica edebilir miyim:confused:

Yazılarında biraz noktalama işareti kullansan olur mu:D hangi kelime hangi cümleye bağlanıyor çözmek zor oluyor da:D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024