agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3122Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-06-2011, 08:23   #121
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Sn Cemo sağolasın salatalıkları yerken sizi anacağım. Resimdeki sultan küpesi aynen benimkinden ne kadar güzel olmuş. Dediğiniz gibi bende bahçeye dikeceğim. Kardan sonra böyle oluyorsa muhteşem gürünüyor. Eğer sultan küpesinin ayarını tutturabilirsem. Bütün çeşitlerini yetiştirmek sitiyorum. yoksa gözüm açık gidecek. Duydumki sultan küpesi yetiştirene mutluluk aşılıyormuş. Birde bunu duyunca daha çok sevmeye başladım. Tabii bu güzellikler senin bahçeniN yanında hiç kalıyor. Ben senin bahçenin hastasıyımmmm. Hepsi ayrı bir güzel ama sultan küpelerin çeşit çeşit. Bende isterim. çok emek vermişsiniz çok sevdiklerinizle güzel günlerde oturun inşallah. Saygılar sunuyorum.

Düzenleyen gülsu : 30-06-2011 saat 09:00
gülsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2011, 09:11   #122
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emrecan38 Mesajı Göster
Sayın Cemo sizin de küpeniz çok güzel. Kışı dışarıda geçirdi dediniz. Balkonda da durur mu acaba.Saksıda durmaz sanırım. nedersiniz?Kayseri de zor gibi.
3 yıldır küpe yetiştirmeye calışıyorum. Edindiğim tecrübe, saksıdan cok bahceyi sevdiği. Gecen yıl, kupkuru dal olarak kar altında kalan küpelerim, budadıktan sonra heryerinden sürgün verdi. Saksıda olanlar bu kadar sağlıklı değil.
Küpe, kökleri ısınınca hastalanmaya yatkın bir çiçek. Saksıda tuttuklarınızın köklerinin ısınmasını engellemeye calışın. Ayrıca saksı üstlerine bolca malç yapın. Toprak ısınmasın.
Kayseri buradan daha soğuk olduğundan, balkonda tutun diyemiyeceğim size. Kuytu bir köşede belki.
Güzel küpeleriniz olsun.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2011, 11:09   #123
Ağaçsever

emrecan38's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Teşekkür ederim.1 liraya satılan küçük fidelerden alıp bahçede deneyeyim bakalm ne olacak.

emrecan38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2011, 22:17   #124
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-08-2008
Bahçen son derece doğal ve güzel, ayrıca bitki türüde çok.Bahçende huzur dolu mutlu günler dilerim.

nergis06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 13:00   #125
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn nergis06 bahçeme hoş geldin güzel dileklerin için teşekkür ederim.çeşit bol neyi nereye dikeceğimi şaşırıyorum. şimdilik böyle yapıyorum zamanla bitkiler bahçenin neresinde nasıl yetişiyor nasıl duruyor ona göre dikeceğim. Aslında tablo gibi bir bahçe, evin etrafında masallardaki gibi renk renk sarmaşık güller olsun istiyorum.zamanla olur sanırım.sevgiler.

Eski 05-07-2011, 13:19   #126
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili Gülsu bahçenizi gezdim, çok güzel, gün güzelleri, hüsnüyusuflar, papatyalar,armalisler hepsi birbirinden güzel ellerinize sağlık.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 13:22   #127
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Arkadaşlar bugün öğle saatinde bahçeye gittim. Hafifte yağmur yağdı. çiçeklere pekte iyi gelmiş. Hoşuma gitti sizlerede göstermek istedim. sanırım şimdi glayöl zamanı. Henüz beyaz ve pembe ebruli olan açmış. yalnız ilk 2 resim bir kaç gün önceden. gül ile glayöl pek yakıştılar.

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2011, 13:26   #128
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

glayöl.terasın kenarı sıra zıpçıktı dikmiştim geçen yıl tek tük açmıştı şimdi ise çıldırdılar. beni çok sevindirdiler.

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2011, 13:31   #129
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

devam.... acem borusunu kavak ağacının dibine diktim keyfi yerinde görünüyor. terasa oturunca çiçeklerini karşımızda seyredeceğiz. papatyalar en güzel görüntülerini sergiliyor. bir dalda yedi gül

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2011, 13:36   #130
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

yağmur damlalı sarı lilyumda harika görünüyor değil mi? ya peygamber çiçeği 1. resim 4 gün önce

Eklenen Resimler

Yaylacı, almira, Adil ve 5 kişi beğendi.
Eski 05-07-2011, 13:41   #131
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

diğer güzeller...... frezyanın çiçeğini ilk defa yakından tanıdım. muhteşem bir kokusu var sarı rengide çok hoşuma gitti artık diğer renklerini de alıp bahçenin bir köşesini ona ayıracağım inanın parfüm gibi kokusu var. çok olunca kokusu nasıl etrafı sarar kimbilir.

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2011, 13:45   #132
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

nihayet bir küpem var artık. alıpta kulağıma takasım geliyor ama kıyamam.

Eklenen Resimler

Yaylacı, almira, Adil ve 6 kişi beğendi.
Eski 05-07-2011, 14:01   #133
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Gülsu kardeş yine kıskançlık krizimiz tutuyor her yer renk armonisi bu gidişle bayrak yarışına katılmaya hak kazanacaksınız
Size abiniz den kulağınıza küpe olacak bir nasihat,bırak küpeler dalın da kalsın
Ellerinize emeklerinize yüreğinize sağlık,gelecekte gördüğüm şu;gbb..

Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 14:14   #134
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn. Yücel hocam sizden böyle sözler duymak çok güzel hemde bayrak yarışı: inanmıyorum. Hocam küpelere kıyamam solup düşdükleri zaman yaka iğnesiyle geri tutturasım geliyor. Sizin görüşleriniz benim için çok önemli siz bu işin pirisiniz. teşekkür ederim. gelecekte gördüğünüz gbb. kurarım İnşallah. Biz teknik kişiler acaba ziraat alanında eğitim görsek nasıl olurdu acaba.

Eski 05-07-2011, 15:27   #135
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn. Fatoş abla bahçeme hoş geldiniz şeref verdiniz. Sizin bahçenin yanında benim bahçe pek sönük kalır. güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. bende çeşit çok ama sende de yok yok . bahçenizde keyifle oturun. saygılar sunuyorum.

Eski 05-07-2011, 15:34   #136
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili gülsu küpeli çok güzel görünüyor zıpçıktılar coşmuş lilyum harika görünüyor ellerine saglık sevgiler...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2011, 07:55   #137
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Arkadaşlar uzun zamandan beri sizinle olamadım. İzin alıp tatil yapayım derken sağlık sorunlarım ortaya çıktı. Onun için bahçeyle fazla ilgilenemedim. Ancak sebzeleri topladık ara sıra resim çektim. Yaz bana iyi gelmedi. Allaha şükür şimdi iyiyim. Bundan sonra bahçeyle olan gelişmeleri paylaşacağım. Fırsat buldukça çektiğim resimleri aktarayım. Birazda kışlık hazırlık yaptım onlarıda göstereyim.....

Eski 19-08-2011, 08:04   #138
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

ful yasemin

uzun zamandan beri beklediğim yasemin çiçeğim nihayet yaklaşık 25 gün önce açtılar. İlk defa yakından izledim ve kokladım harika birşey herkesin yetiştirmesini isterim. Geceleri balkonda otururken arada kokusunu bir gönderiyor ki insanı mest ediyor. Yalnız çok çabuk dökülüyor. Bir boy çiçek açtı sonra 30-35 cm uzadı tekrar çiçek açmaya başladı. Birde dipten bir sürgün verdi. Belki bir saksı daha ful yaseminim olur.

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 08:13   #139
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Yasemin ilk çiçeklerden sonra uzadı ikinci çiçekleri açmaya başladı. 10 sürgünü var uçlarında da çiçekleri var. Yasemin çiçeği dometesten çok hoşlanır dediniz. Bende çürük domatesleri toprağına karştırdı. Bibinden domates fidesi büyümeye başladı. Bende bir kök bıraktım. Şu anda domatesle ful yarışıyorlar. Bakalım hangisi geçecek. Kabakta rendelemiştim iyiki kabak çıkmadı.
Birazda küpelerim salınsınmı

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 08:23   #140
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Bu küpeler beni bu sene çok mutlu etti. Küpelerin sahiplerine mutluluk empoze ettiğini duymuştum. Doğrumudur bilmiyorum ama beni mutlu ettiler. Zaten ben güzel şeylerden hep mutlu olurum. Beyaz olanlar hala çok güzel açıyorlar. Fakat diğer iki farklı rengim kurudu. Çok üzüldüm. Ne yaptıysam kurtaramadım. Yalnız bir daha küpe alınca küçük fide alacağım. Kendim bakacağım. Kuruyanları büyük almıştım yerlerini sevdiremedim. Onun içinde kurudular

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 08:27   #141
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Dolunayı çekmeye çalıştım. pek beceremedim.
İpek çiçeklerim çoştular. Hep balkonda yetiştiriyorum artık bahçeye dikeceğim. Fatma Sunay ablanın ipek çiçekli ayakkabıları gibi bende yapabilirim.

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 08:37   #142
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Tohumdan yetişirdiğim çin karanfili.
2.3.4 resimdeki çiçeği işyerinden küçük bir dal almıştım. Köküde vardı nisan ayında diktim. Bu güne kadar 3-4 yaprak verdi. Bir karış ancak oldu o kadar yavaş büyüyorki. Ne çiçeği olduğunu bilmiyorum. Yaprakları hafif etli gibi duruyor. Yeni yaprakları kadife gibi yumuşak ve sedefli duruyor. Suklulunt diyeceğim ama fazla etli değil yaprakları. Bilen varsa söylesin lütfen çok merak ettim.Bu arada balkondan balkona taşıyorum. suyunu az veya çok veriyorum anlamaya çalışıyorum. Anlayacağınız hiç bir şey anlamadım...

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 08:39   #143
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Bunlarda evin içindeki güzellerim

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 08:44   #144
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Baharda çiçekçiden aldığım glayöller çok güzel açtılar. Farklı renkli olmasıda hoşuma gitti tabii...
Bahçede bir kök ebegümeci vardı sökmedim mor mor çiçeklerle harika oldular.

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2011, 10:09   #145
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sevgili gülsu,yaseminin çok güzel açmış küpeler harika nerde küpe görsem içim gidiyor.
İpekler çoşmuş glayyörün renkleri muhteşem ellerine sağlık.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2011, 10:38   #146
Ağaç Dostu

Dudi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Galeri: 54
Hepsi çok güzeller sevgili gülsu, görsel şölen oldu sabah sabah iyi geldi. Teşekkürler

Dudi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2011, 13:57   #147
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Gülsu küpeliler ipek çiçekleri menekşeler begonya harika görünüyor maşallah glayörün renkleri çok güzel ellerine emeklerine sağlık sevgiler...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2011, 08:20   #148
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Bahçenin en güzel zamanı hasat zamanı. Yetişdiklerini yemek ikram etmek kadar güzel bir şey olamaz. Kalanlarıda iyilerinden domates konservesi yaptım. Hiç pembe domates görmemiştim sanırım büyük olan domates pembe domates galiba rengi diğerleri gibi kırmızı değil pembe renk tadı da daha ekşi. Gördüğünüz domates tam 700 gr. Tartınca çok şaşırdım. Büyüklüğü belli olsun diye normal bir domatesle yan yana koydum. Tartarken resim makinam yanımda değildi.

Eklenen Resimler

Eski 22-08-2011, 08:34   #149
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Konserveden arta kalan domatesleri de salça yapıyorum. Böyle kışlık hazırlık yapmayı seviyorum. Bahçeden yetişen hiçbir şeyi ziyan etmek istemiyorum. Domatesten nasıl salça yaptığımı anlatayım. Domatesleri temizleyip doğrayarak biraz tuz ilave ederek kavanozlara koyuyorum. Bu işlemi sabah yapıyorum. Domatesler akaşama kadar kendinden geçiyor. Aşağıda resimdeki gibi blendırla bir güzel parçalıyorum. Daha sonra süzgeçten geçiriyorum. Posaları ayrılmış oluyor. Sonra mutfakta kullandığım tülbentlerim var. Süzgeçten geçidiğim domatesleri tülbentten süzdürüyorum. Sabaha kadar suyu geçiyor. Yoğurt süzmesi yapar gibi. Sabah oluncada tülbentin içindeki katı domatesleri porselen tabağa alarak güneşte 1-2 günde kurutuyorum. Sonrada kavanoza koyarak üzerine zeytinyağı gezdirerek kapatıyorum. Bu şekilde domateslerimi değerlendirmiş oluyorum. Belki faydalı olabilirim diye sizlerle paylaşmak istedim. Tabii güneşte kuruturken üzerine tül kapatıyorum.

Eklenen Resimler

Eski 22-08-2011, 08:42   #150
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sevgili Sevim4, Dudi, Periş bahçemi ziyaretinizden çok memnun oldum. Sizlere kısada olsa güzel görüntüler yaşattıysam ne mutlu bana.Çok güzel şeyler yazmışsınız. İnanın çok mutlu oldum. Küpeleri bende çok seviyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024