agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3122Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-06-2011, 08:40   #61
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Dutlar yakında olgunlaşacak, marul fidesi, kocabaş fidesi, kirli hanım fidesi, mandalina **** limon bilemiyorum çiçeklerini görünce çok sevindim.

Eklenen Resimler

gülsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2011, 08:46   #62
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Bahçeden genel görüntüler. Arkadaki komşunun akasya ağaçlarının kokusu bir başka güzel. Bahçede oturup o kokuyu hissetmek bence dünyanın en güzel doğa harikası. Yaradana şükrediyorum ki bu güzellikleri bizlere yaşattığı için...

Eklenen Resimler

sarin, Yaylacı, Adil ve 4 kişi beğendi.
Eski 03-06-2011, 08:52   #63
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Mısırlarımız çıktı, iki tane ceviz ağacığmız keyfi yerinde, eve girmeden sağlı sollu irisler var onlarda ayrı bir güzel daha önce irislerin olduğu yerde su soğanları vardı bembeyaz açmışlardı o halini çekemedim, komşunun bahçesine geçilen ağaç köprü bahçenin etrafındaki güzellikleri de paylaşmak istedim.

Eklenen Resimler

Eski 03-06-2011, 11:53   #64
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili gülsu sakız sardunyanın rengi çok güzel çilekler olmuş sebzeler saglıklı görünüyor dut agacı bol meyveli olacak gibi maşallah ellerinize yüreginize saglık Mersinden selamlar...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2011, 12:34   #65
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sevgili Periş güzel sözlerin için çok teşekkür ederim bahçemizi beğendiğinize sevindim.buyrun dutu hep beraber yiyelim bende Ordudan selamlar gönderiyorum.

Eski 13-06-2011, 07:38   #66
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

amerils zamanına bende katılayım

Sn Kasap 94 abimizi geçemeyiz ama amerilslerin kandil sayılarını okuyunca başladım amerilslerin kandillerini saymaya birde ne göreyim tam yedi kandilli sevincimi tarif edemiyorum çok sevindim sizlerle paylaşmak istedim. Yalnız resim çekmeyi pek beceremiyorum biraz net çıkmadı.1. resimdeki en soldaki amerilsim yedi kandilli. onun altındaki de üsten çekilmiş hali

Eklenen Resimler

Eski 13-06-2011, 07:44   #67
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Evin genel görünüşü evin etrafında önce çiçekler daha sonra sebzeler daha sonrada meyve ağaçları var bahçenin çevreside üzüm asmaları ile çevrilecek tabii hepsi yeni dikildiği için ortada birşey yok büyüdükçe paylaşacağım.
Taşlı yolun iki tarafıda amerils sıraladım soğanların bazıları küçük olduğu için henüz açmadılar.

Eklenen Resimler

sarin, Yaylacı, Adil ve 3 kişi beğendi.
Eski 13-06-2011, 07:52   #68
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

güllerim

Güler ablanın güllerini tutamaz ama bunlarda benim güllerim kokusu mis gibi
3. resimdeki kırmızı kadife gül bilirsiniz harika kokusu olur gül suyu da güzel olur. Yabani sarmsak, aslanağzı

Eklenen Resimler

Eski 13-06-2011, 07:56   #69
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Hüsnü yusufların da zamanı

Umarım beğenirsiniz. Beyaz rengini henüz bulamadım

Eklenen Resimler

sarin, Yaylacı, DilSe ve 5 kişi beğendi.
Eski 13-06-2011, 08:00   #70
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Devam..
3. resimde sedumlar yere bir dal düşse yayılıp gidiyor. bende onları sökmeyip koruyorum böylece açıyorlar.
papatyalar açmak üzere

Eklenen Resimler

Eski 13-06-2011, 08:07   #71
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

1. Resimdeki sarı çiçekleri çok seviyorum hem rengini hemde uzun süre açışı çok güzel yaz boyu bahçeden eksik olmuyor. ama adını bilmiyorum.
yaseminin keyfi yerinde çiçek açacağı günü görecekmiyim acaba.
Gayret çiçeğim bir tane açtı ama ay gibi parladı
Komşumun verdiği sarı papatyalar bahçede uygun yere geçmeyi bekliyor.

Eklenen Resimler

Eski 13-06-2011, 08:09   #72
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Çayır minem daha yavru askılıklı saksıya geçireceğim.

Eklenen Resimler

Eski 13-06-2011, 09:52   #73
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Bu çiçeğinizi, coreopsis grandifloraya benzettim. Bu başlıkta bitki ile ilgili paylaşımları bulabilirsiniz.

Amaryllisleriniz çok güzel açmışlar. Diğer bitkileriniz de öyle, emeklerinize sağlık.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2011, 10:21   #74
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sayın gülsu; Son fotoğraflar da çok güzelmiş. Bahçeniz cıvıl cıvıl olmuş. Bir de Asmanın büyüdüğünü hayal ettim de oh ne keyif olur. Ne diyeyim darısı başıma...

Kırmızı Amarilisler bana hep çocukluğumda gezdiğim bahçeleri hatırlatıyor. 8 - 10 çeşit çiçek hemen hemen her bahçede vardı. O kadar hafızama kazınmışlar ki. Onlardan gördüğüm zaman eskilere gidiyorum. Serin serin oynadığım, yanımda büyüklerimin çay eşliğinde sohbet ettiği bahçelere. Sonbahar ve gelecek bahar bol bol soğanlı ve yumurlularla uğraşacağım gibi geliyor.

O güzel renkler içinde sağlık ve ağız tadıyla keyfini çıkarmanızı dilerim...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2011, 10:44   #75
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn SDurul hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi sevdiğim sarı çiçeğin adı coreopsis grandiflora benziyor demişsiniz ama ta kendisi. Sizinde bahçeniz harika üzüm yapraklarını toplamaya devam. İnşallah benimde ileriki yıllarda bol üzüm yaprakları olacak.Sağlıcakla kalın saygılar.

Eski 13-06-2011, 11:01   #76
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Gülsu evin genel görüntüsüne bayıldım hüsnü yusuflar rengarenk güller garika ellerinize saglık...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2011, 12:09   #77
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sevgili Uzaylı güzel dileklerin için teşekkür ederim. Amarilsleri gördüğüm günden beri çok hoşuma gidiyor. Yıllar önce oturduğum evin bahçesine dikmiştim. çoğaldıkça çoğaldı küçük evimizin bahçesine diktim. Ayrıca size çocukluğunuzu yaşattığım için pek memnun oldum. Soğanlı çiçekleri özellikle seviyorum epey çeşidim var ama daha edineceklerim de çok. Siz bahçenizi yerleştirin İnşallah size soğanlı çiçeklerden gönderebilirim. Dahada iyisini söyleyeyim Karadenize gelin sizi misafir edelim. Sonra arabanızı çiçekle dolduralım sizide otobüsle gödeririz. nasıl olur? Bende sizin gibi asmaları merak ediyorum. İnşallah güzel olur. Gayretlerinizi takip ediyorum eminim harike bir bahça olacak çizdiğiniz planlarıda inceledim harikalar. Sakın pes etmek yok hem çok gençsiniz devam edin. İnşallah ailenizle birlikte yapacağınız bahçede ömür boyu mutlu olursunuz. Sağlıcakla kalın.

Eski 13-06-2011, 12:14   #78
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sevgili Periş güzel dileklerin için sağol. sadece hafta sonları uzun uzun o bahçede oturabiliyorum. Diktiğin çiçeklerin açtıklarını görmek çok güzel hele karşısına geçip onları seyrekmek bambaşka bir duygu herkesin bu duyguyu tatmasını isterim.saygılar

Eski 15-06-2011, 08:37   #79
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülsu Mesajı Göster
Evin genel görünüşü evin etrafında önce çiçekler daha sonra sebzeler daha sonrada meyve ağaçları var bahçenin çevreside üzüm asmaları ile çevrilecek tabii hepsi yeni dikildiği için ortada birşey yok büyüdükçe paylaşacağım.
Taşlı yolun iki tarafıda amerils sıraladım soğanların bazıları küçük olduğu için henüz açmadılar.
kuş olup uçsam aha bu çatıya kon sam

Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2011, 08:49   #80
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın gülsu; Bahçeniz de emek çok çok olunca bahçenizde yok yok olmuş.
Sağlıklı günler dilerim.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2011, 09:13   #81
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn Yücel hocam sizin gibi ehil bir insanın kuş misali bahçemize konmasına çok sevinirim. Bahçenin bir kenarında 35-40 metre yüksekliğinde kavak ağaçları var sanki üstü kuş cenneti gibi cıvıl cıvıl. Hele birde kavak yaprağının sesi kuşların cıvıltıları birbirine karışıyor ki dinlemelisiniz. Bundan sonra onlardan biri Yücel hocam olacak. Evin etrafını güllerle bezedikten sonra bütün kuşları güllere konduracağım İnşallah. Sizin bahçeniz gibi olmasada bir şeyler yapmaya çalıştım. Çok yorucu ama oturup da bahçeyi izleyice bütün yorgunluğum gidiyor. Sizin bahçemizde dolaşmanız ve yorumlar yapmanız çok hoşuma gidiyor. Bahçenizin son resimleri harika yağmurun coştuğu gibi coşmuş. Sizi hep takip ediyorum tecrübelerinizden faydalanmaya çalışıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Saygılar sunuyorum.

Eski 15-06-2011, 09:23   #82
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn Ligustrum beğendiğinize çok sevindim. Uğraşılarımı sizlerle paylaşmak çok güzel duygu tabii sizlerinde beğenmesi çok daha güzel teşekkür ederim. Bahçede çok şey varda henüz küçük oldukları için anlatamıyorum büyüdükçe hepsini paylaşacağım.Saygılar.

Eski 15-06-2011, 11:58   #83
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Huuu komşu evdemisin, bir soluklanıp kahve içmeye geldim.

Soluğum kesilecekti, hüsnüyusuf ve aslanağzılardan az kalsın) Hemde uzun boylu eski türler. Kısaları sevmiyorum ben, uzun olanlar daha uzun süre açıyor. Göz doldurucu.

Hüsnüyüsuf diktim, sanırım seneye açarlar 10 cm ler henüz.
Ev ne kadar şirin, deligönül alt bahceye kondur böyle sevimli bir ev diyor. Tahta köprü gördüm, derede mi var yoksa.

Herşey o kadar doğal ki, çok keyfle gezdim. Kahve için teşekkürler. Kalkayım ben, asma yaprağı düzenliyorum. Konserve olacaklar. Diz diz bitmiyor yoruldummm

Sevgiler yolluyorum, Karadeniz in o yancığına

Denizardacan beğendi.
cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2011, 12:31   #84
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

ooo buyrun buyrun komşu bütün kahveler sizin evimi bahçemi şenlendirdin sefalar getirdin.
Bende sizin gibi düşünüyorum aslanağzı ve hüsnüyusufun eski türlerini seviyorum hakikaten çiçekleri farklı oluyor.
Hüsnüyusuflar ekildikten sonra ikinci yıl açıyor. Sizinlilerde seneye çok güzel olacaklar bende sadece beyaz türleri yok unuda bulacağım
İşiniz çok kolay gelsin asma yapraklarından bende salamura yapacağım ama zaman bulamıyorum.
Dere yokta küçük bir hendek var komşu bahçesine geçmek için köprü yapmış.
Bendende sevgiler Karadenizin öte yanına...

Eski 15-06-2011, 14:50   #85
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Merhabalar,
Bahçenizi gezdim, dolaştım. Denize bu kadar yakın ve de bu kadar büyük bir alanınız olduğu için çok şanslısınız.
Evin etrafı da renklenmiş, çiçek çiçek olmuş.

Çim ya da başka herhangi bir yer örtücü düşünüyor musunuz? Kimileri bahçede düzeni, kimileri yoğunluğu seviyor. Ben düzen-severlerden olduğum için gözlerim bir düzlük istiyor.
Evin 4 tarafına kesinlikle çiçekli sarmaşıklar lazım ama zaten dikmişsiniz sanırım.

Ondan başka, çiçekleri genelde sıra sıra yerine öbek öbek kullanmışsınız, bu çok iyi olmuş. Toprakta boş kalan yerleri bir çeşit malç ile kapatabilirsiniz. Hem görsel açıdan daha düzenli olur, hem toprak nem tutar, hem de yabancı otlar çıkmaz.

Forumdaki Peyzaj, Bahçe Düzenleme kısmında çok güzel fikirler var. Mutlaka göz atın.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2011, 08:18   #86
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sevgili Gilan evin etrafına sarmaşık gül, acem borusu ve mor salkım diktim daha çok küçükler büyüdükçe güzel olacak sanırım. verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim. önerilerileriniz bana ışık tuttu sağolun.sevgiler

Eski 18-06-2011, 12:01   #87
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Sevgili Gülsu bahçe,ev,çiçekler,sebzeler hepsi harika görünüyor,emeğinize sağlık.Bitkileriniz güzelliklerini göstermişler.Hüsnüyusuf ne güzel kokuyordur.Ben de tohumdan yetiştirmeye istiyorum,seneye çiçeklerini görebilmek adına.
Güzel bahçenizde ,şirin evinizde sevdiklerinizle birlikte mutlulukla oturun

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2011, 13:36   #88
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sn. gülsu,

Eviniz güle güle oturun, tam ideal ev. Hem sevimli, hem kullanışlı. Bahçe desen ne güzel olmuş, ne kadar emek verilmiş.

İnsanın kendi yetiştirdiğini yemesi gibi güzel şey var mı?

Ellerinize sağlık.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-06-2011, 10:15   #89
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sevgili loveflower bahçeme hoşgeldiniz.güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Hüsnü yusuflar hakikaten çok güzel kokuyorlar. seneye evin iki tarafınada boydan boya dikeceğim. uzun süre çiçek açmasıda çok iyi oluyor.bende tohumdan yetiştirdim. tohumdan yetiştirince bir sene sonra çiçek açıyorlar. bende beyaz tonları eksik onları da bulup ekeceğim.sevgiler.

Eski 29-06-2011, 10:18   #90
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Sn Mandalinci bahçemize hoş geldiniz. İnsanın kendi yetişdiğini yemesi bambaşka bir zevk. Bazen yemeden seyretmek bile çok güzel teşekkür ederim. Sizin bahçedeki ağaç ev ve lastik salıncak harika fikir. Bahçemde meyve ağaçları büyüyünce bende böyle bir köşe çocuklar için düşünüyorum.Saygılar diliyorum.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024