agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sucul Bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni135Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-10-2011, 17:09   #31
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nuri Murvet Mesajı Göster
SU VE SULAK ALAN BİTKİLERİMİZ

Nilüfer türlerinden devam edelim.

Eklenti 246322

Nilüfer çiçekleri
Önce hayırlı olsun...Bir nilüfer hastası olarak takipçinizim...Bu nilüfere hayran oldum cinsi nedir...selam ve sevgilerimle...

bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2011, 19:25   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık Mesajı Göster
Önce hayırlı olsun...Bir nilüfer hastası olarak takipçinizim...Bu nilüfere hayran oldum cinsi nedir...selam ve sevgilerimle...
Merhaba sayın bıcırık

Bir nilüfer hastası olarak sayfamız sizindir...

Merak ettiğiniz nilüfer türünün adı; Nymphaea "Black Princess" dir.

Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2011, 19:09   #33
Ağaç Dostu

Merhaba

Nilüfer Nymphaea ailesi (Nymphaeaceae), kolleksiyonunda 35'tür bulunmaktadır, bu türlerin tüm özellikleri ile burada sizinle paylaşacağım...

Lotus (Nelumbo) ailesi (Nelumbonaceae) ve Victoria amazonica ailesi (Nymphaeaceae) ninde tür ve çeşitleride var.

Bilgi ve fotoğraflarını bu sayfadan vermem gerektiğine inanıyorum fakat bu sucul bitkiler hakkında başlıkta bulunmuyor iki arada bir deredeyim...

Kendimce çözümü şöyle buldum, iki sucul bitkinin Lotus (Nelumbo) ve Victoria amazonica başlıklarını açayım genel kaynak fotoğraf ve bilgilerini vereyim ilgi oldukçada paylaşıma devam ederim.

Bizde bulunan sucul türleride Lotus (Nelumbo) ve Victoria amazonica fotoğraf ve bilgilerini vereyim...

Doğrusununda bu çözüm olacağına inanıyorum...

Eski 07-10-2011, 21:34   #34
Ağaç Dostu

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 19.jpg
Views: 5542
Size:  44.9 KB

Nuphar luteum Nufar (Kalp yapraklı Nilüfer)

canannuman beğendi.
Eski 09-10-2011, 17:00   #35
Ağaç Dostu

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 20.jpg
Views: 4628
Size:  69.9 KB

Azolla pinnata

canannuman beğendi.
Eski 10-10-2011, 11:47   #36
Ağaçsever

aydınlık's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2011
Merhaba Sayın Nuri Murvet yine paylaşımlarınız harika. Yine iç geçirerek izliyorum.Nilüferin ev ortamında yetişmeyeceğini düşündüğümden sadece özlemle bakıyordum. Ama Sayın Delimus fanustan sözetmiş balkonda direk ışık alan bir ortamda olabilir gözüyle bakmaya başladım.Fikrimi açtığı için sağolsun.Ayrıca bir gün yaptığım işi bıraktığımda neyle uğraşsam mutlu ve verimli olurum sorusuna da sayenizde cevap bulduğumu düşünüyorum. Bu sene 'bahçıvanlık ve peyzaj' konusunda eğitim almaya da başladığıma göre yavaş yavaş yol almaya başladım denebilir. Saygılar.

aydınlık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2011, 20:19   #37
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydınlık Mesajı Göster
Merhaba Sayın Nuri Murvet yine paylaşımlarınız harika. Yine iç geçirerek izliyorum.Nilüferin ev ortamında yetişmeyeceğini düşündüğümden sadece özlemle bakıyordum. Ama Sayın Delimus fanustan sözetmiş balkonda direk ışık alan bir ortamda olabilir gözüyle bakmaya başladım.Fikrimi açtığı için sağolsun.Ayrıca bir gün yaptığım işi bıraktığımda neyle uğraşsam mutlu ve verimli olurum sorusuna da sayenizde cevap bulduğumu düşünüyorum. Bu sene 'bahçıvanlık ve peyzaj' konusunda eğitim almaya da başladığıma göre yavaş yavaş yol almaya başladım denebilir. Saygılar.
Merhaba sayın aydınlık hoşgeldiniz.

Bahçe, balkon ve teraslar için, büyük saksılar içersinde sucul yaşam düzenlemeleri yapmayı düşünüyorum.

Düzenlemesini komple set olarak yapacağım mini sucul yaşam göletlerini fiyatlandırıp sevenlerinin beğenisine sunacağım...

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 22.jpg
Views: 12823
Size:  33.7 KB

Örnek fotoğrafı

Lotus'larıda saksıda düzenlemesini yapıp sevenlerinin beğenisine sunmak istiyorum.

Eski 11-10-2011, 11:32   #38
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Merhaba Nuri bey,peyzaj-bahçe düzenleme başlığına yazdığımı bu son fotoğraf için de aynen yazmak zorunda hissettim kendimi : Harika,çok güzel ,tıpkı hayal ettiğim gibi

hilalll beğendi.
Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2011, 18:47   #39
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan Mesajı Göster
Merhaba Nuri bey,peyzaj-bahçe düzenleme başlığına yazdığımı bu son fotoğraf için de aynen yazmak zorunda hissettim kendimi : Harika,çok güzel ,tıpkı hayal ettiğim gibi
Merhaba sayın Eser İlhan

Benimde hayalimdeki görüntü, sucul yaşam düzenlemeleri her bahçede, her balkonda, her terasta niye olmasın...

İnanın, saksı çiçeğinin bakımından ne eksik ne fazladır.

Hatta artıları çok daha fazladır.

Sucul yaşam içindeki hareketli yaşama devamlı olarak tanıklık edersiniz, monotonluk asla yoktur.

Örneklerini geliştirip sunmak tüm isteğimdir.

Eski 11-10-2011, 19:15   #40
Ağaç Dostu

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 21.jpg
Views: 7515
Size:  50.4 KB

Azolla pinnata

canannuman ve Jezebel beğendi.
Eski 12-10-2011, 18:07   #41
Ağaç Dostu

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 23.jpg
Views: 5143
Size:  68.7 KB

Lemna minor - Su Mercimeği

canannuman ve eddieg beğendi.
Eski 12-10-2011, 19:29   #42
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Alıntı:
Merhaba sayın aydınlık hoşgeldiniz.

Bahçe, balkon ve teraslar için, büyük saksılar içersinde sucul yaşam düzenlemeleri yapmayı düşünüyorum.

Düzenlemesini komple set olarak yapacağım mini sucul yaşam göletlerini fiyatlandırıp sevenlerinin beğenisine sunacağım...

Eklenti 250676

Örnek fotoğrafı

Lotus'larıda saksıda düzenlemesini yapıp sevenlerinin beğenisine sunmak istiyorum.
Bu çok güzel haber Nuri Bey. Harika...

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2011, 20:48   #43
Ağaç Dostu

Merhaba sayın aygün

Değişik ebatlarda sucul yaşam düzenlemeleriz olacak, alışık olunmayan, fazla bilinmeyen bir tarz, umarım sevdirebiliriz.

Eski 12-10-2011, 20:51   #44
Ağaç Dostu

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 24.jpg
Views: 10441
Size:  59.8 KB

canannuman beğendi.
Eski 12-10-2011, 20:55   #45
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Değişik ebatlar da sucul yaşam düzenlemelerini sabırsızlıkla bekliyor olacağım ,pek çok
fikir edineceğimiz den eminim.

Paylaşımlar için teşekkür ederiz.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2011, 20:24   #46
Ağaç Dostu

BALIKLARIMIZ

Hazırlık yapmadan çekim yaptım, artık sularda soğuduğu için balıklar dibe inmeye başlamışlar.

İlk meraba fotoğrafları olsun...

Daha sonra göletler temizlenirken 1 kg'dan fazla koi anaçlarımı sizlerle tanıştırırım sular soğumuş su yüzüne çıkartıp fotoğraflamadım...

Latince Adı: Carassius auratus

Türkçe Adı: Altın Balık, Japon Balığı

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 25.jpg
Views: 5948
Size:  25.3 KB

Altın Balık, Japon Balığı

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 26.jpg
Views: 7764
Size:  22.6 KB

Altın Balık, Japon Balığı

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 27.jpg
Views: 4612
Size:  18.1 KB

Altın Balık, Japon Balığı Yavruları

canannuman beğendi.
Eski 13-10-2011, 22:29   #47
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Alıntı:

Eklenti 250906

Öğrencilerime göstererek abilerin çim sanıp bastıklarını ve kendilerini bir anda suda bulduklarını anlattım. Gülüştüler))

Eski 13-10-2011, 22:42   #48
Ağaç Dostu

Sayın aygün

Harikasınız...

Beni de güldürdünüz.

Evet botanik bahçede bataklık göletinde yoğun halde bulunan su mercimeğini çim sanıp basan ve bele kadar suya batanlar gözümün önünde canlandı...

Sonrası kötü oluyor..

Bahçıvan arkadaşların tulumunu emanet alıp gitmeleri, düştüğü hâl ve bataklık kokusuda cabası...

Kötü bir anı....

lilpar76 beğendi.
Eski 14-10-2011, 11:52   #49
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Hocam iyi günler.

Malüm benim sucul bitkilere düşkünlüğümü baştan beri bilirsiniz.Nacizane bazı bitkileri kardeşimin bahçesinde yaptığımız basit havuzlarda yetiştiriyoruz.Kısaca sizin İzmir rakibiniz bizizKorkmayın, size pazar bırakırız, sonuçta müslüman mahallesinde salyangoz satmıyoruz.Belli mi olur belki ileride bize gelir ortaklık falan teklif edersiniz ama tabii bizim hissemiz yüksek olur.Eee nede olsa biz temelden başladık, doğal ortamda yetiştiriyoruz.İşçilerimiz yok, kendimiz yoğruluyoruz suyla, toprakla.Bir elimiz çamur bir elimiz yağ içinde.Neyse uzatmayayım, orta doğu ve akdenizin geleceği bizim bahçede yatıyor.

Hocam şaka bi yana merak ettiğim bazı konularda fikir almak.Bizim yaptığımız bazı denemeler.Doğadan aldığımız dere yosunlarını, nemli yer bitkilerini yaşatma hevesi.Akvaryum balıkçılığı ile birleşince tam oluyor.Eledoalardan, güllere, çınarlardan, losslara kadar bir sürü kasa-havuzumuz mevcut.Hepsinin üzerinde sizinkiler gibi mercimekler.(bizim mercimekler daha güzel ama size ayıp olmasın diye yazmıyorum)PVC kasaların içini naylon ile kaplayarak, yan yana onlarca kasa içinde bunları üretip yaşatıyoruz.Malüm önümüz kış.Geçmiş yıllarda kıştan dolayı çok kaybımız olmuştu, bu yıl bunu göze alamıyoruz.Bize öneriniz olurmu (rakibe bilgi vermek caizmidir bilmem ama sen büyük adamsın, anlarsın garibin, zora düşenin halini)Geçmiş yıllarda kasaların bir kısmını kapıcı dairesini kiralayıp (apartmanın kapıcısı yok ama dairesi var) oraya aldık ama maliyeti çok yüksek oldu.Malüm biz bu işi zevk için yapıyoruz, hiçbir bitkimizi satmak amacıyla üretmedik, dediğim gibi denemeler.Meraklılara hediye ediyoruz ama 2 gün yaşatamıyorlar, üzülüyoruz.Son çare olarak Çeşme tarafında birinin havuzları varmış ona vermeyi düşünüyoruz.Tabii verince gelecek yıl tekrar baştan başlayacağız Amacımız bu bitkileri doğal ortam ısılarına alışkın hale getirebilmek.Alışkanlaık kazandıktan sonra ver elini doğa, vahşi yaşam.

Belki merak eden olur, madem satmıyorsunuz, neden bu kadar eziyet çekip üretiyorsunuz diye.Mercimekler diğer bitkilerimiz için çok verimli gübre oluyorlar, görüntüleride çok hoş.Diğer bitkilerimizi dedemin yaylada arazisi var. Oradaki suyu toplayıp ona 4 adet havuz yaptık.Hem sulama, hem alabalık yetiştirme, hemde içme suyunu buradan karşılıyor.Hiç bir kimyasalın gimediği bir doğa.Oraya bitki çeşitlemesi amacımız, havuzlarda görsel şölenler, yakındaki dereye monteleyip çevrede bitki zenginliği oluşturma, gri doğayı yeşil doğaya dönüştürme.Bir yandanda tohumdan bitkiler yetiştirme işlerimiz devam ediyor.Sucul bitkiler ve meyveli bitkiler yetiştirme işi ben ve kardeşimde, dede çam fidesinden, dikiminden ve korumasından, anneler ve teyzeler sebze yetiştirmeden, çocuklar hayvanlardan ağaçları ve fideleri korumadan sorumlu.Herkese tavsiye ederim, hayatınızın amacı oluyor.

Hocam teveccühünüze güvenerek yazdım, heralde burada üzmek istediğim son kişi siz olursunuz.

...ammada yazmışım, malüm kutsal görevler işe gitmem lazım, görüşürüz.
Mehmet

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2011, 12:29   #50
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Alıntı:

Eklenti 249942

Nuphar luteum Nufar (Kalp yapraklı Nilüfer)
Önceki görev yerim olan Diyarbakır çıkışında merkeze yaklaşık 10 Km. uzaklıkta tarihi bir köprünün yakınında bulunan durgun su alanında bolca olan ve benim çokca fotoğraflarını çektiğim Nilüfer çiçeği...

Demek kalp yapraklı imiş...

Yeni ve güzel bir başlık ile yeniden aramıza hoş geldiniz sayın Nuri Murvet...

hilalll beğendi.
skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2011, 19:23   #51
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi merlict Mesajı Göster
Hocam iyi günler.

kardeşimin bahçesinde yaptığımız basit havuzlarda yetiştiriyoruz.Kısaca sizin İzmir rakibiniz bizizKorkmayın, size pazar bırakırız, orta doğu ve akdenizin geleceği bizim bahçede yatıyor.

Doğadan aldığımız dere yosunlarını, nemli yer bitkilerini yaşatma hevesi.Akvaryum balıkçılığı ile birleşince tam oluyor.Eledoalardan, güllere, çınarlardan, losslara kadar bir sürü kasa-havuzumuz mevcut.Hepsinin üzerinde sizinkiler gibi mercimekler.(bizim mercimekler daha güzel ama size ayıp olmasın diye yazmıyorum)PVC kasaların içini naylon ile kaplayarak, yan yana onlarca kasa içinde bunları üretip yaşatıyoruz.Malüm önümüz kış..Bize öneriniz olurmu (rakibe bilgi vermek caizmidir bilmem ama sen büyük adamsın, anlarsın garibin, zora düşenin halini)Geçmiş yıllarda kasaların bir kısmını kapıcı dairesini kiralayıp (apartmanın kapıcısı yok ama dairesi var) oraya aldık ama maliyeti çok yüksek oldu.Malüm biz bu işi zevk için yapıyoruz, hiçbir bitkimizi satmak amacıyla üretmedik, dediğim gibi denemeler.bu bitkileri doğal ortam ısılarına alışkın hale getirebilmek.Alışkanlaık kazandıktan sonra ver elini doğa, vahşi yaşam.

Belki merak eden olur, madem satmıyorsunuz, neden bu kadar eziyet çekip üretiyorsunuz diye.Mercimekler diğer bitkilerimiz için çok verimli gübre oluyorlar, görüntüleride çok hoş.Diğer bitkilerimizi dedemin yaylada arazisi var. Oradaki suyu toplayıp ona 4 adet havuz yaptık.Hem sulama, hem alabalık yetiştirme, hemde içme suyunu buradan karşılıyor.Hiç bir kimyasalın gimediği bir doğa.Oraya bitki çeşitlemesi amacımız, havuzlarda görsel şölenler, yakındaki dereye monteleyip çevrede bitki zenginliği oluşturma, gri doğayı yeşil doğaya dönüştürme.Bir yandanda tohumdan bitkiler yetiştirme işlerimiz devam ediyor.Sucul bitkiler ve meyveli bitkiler yetiştirme işi ben ve kardeşimde, dede çam fidesinden, dikiminden ve korumasından, anneler ve teyzeler sebze yetiştirmeden, çocuklar hayvanlardan ağaçları ve fideleri korumadan sorumlu.Herkese tavsiye ederim, hayatınızın amacı oluyor.

...ammada yazmışım, malüm kutsal görevler işe gitmem lazım, görüşürüz.
Mehmet
Merhaba sayın merlict

Vay rakip haa....

Ne kadar güzel, senin sucul bitki sevdan ve emeğinin karşısında rakip değil destek oluruz.( Bak yine sihirli kelimeler kullanıyorum...)

Doğadan aldığınız dere yosunlarını, nemli yer bitkilerini yaşatma hevesi ve akvaryum balıkçılığı ile birleşince araştırmacı ruhun hayal dünyası genişliyor, şartları zorlamaya başlıyor.(aynı benim gibi) Eledoaların haricinde , güllere, çınarlardan, losslar ve diğerleri sıcaklık isteği 15 derecenin altına düştümü sorunlar başlıyor.

Ben ortamı ısıtmadan, tropik nilüfer ve lotus türlerini soğuktan korumak için derin su tekniğini kullanıyorum.

Derinliği toprak hizasından aşağı 1-120 cm olan göletin en alt noktasına bırakıyorum, bu göletin kuzey yönünden güney yönüne doğru %80'ini 5cm'lik mavi dış cephe kaplama levhası ile kapatıyorum ve bahara kadar kendi halinde bırakıyorum.

Taban su sıcaklığı 10-15 derece arası oluyor, bu sıcaklıkta bana yeterli oluyor.

Yapacağınız göletlere yerel türleri, soğuğa dayanıklı tür nilüferler, nufar, eledoa(nın kontrolu zordur) türlerini adepte etmen doğru olandır.

Kuzey yönüne Arundo donax (Kamış), Typha latifolia rüzğar kesici olarak kulanabilirsin, gölet kenarı sulak alan bitkilerinde bitki tercihin çok fazladır.

Sana gıpta etmemek elde değil, sen, kardeşin, dede, anneler, teyzeler, çocuklar gerçek bir İMC korksun sizden yaylalar, Allah ağız tadınızı bozmasın, sağlıkla İnşallah yapacağın çalışmaları fazla maliyet yüklemeden yavaş yavaş olmak kaydı ile başaracağına inanıyorum... Malüm kutsal görevler...

Eski 14-10-2011, 19:51   #52
Ağaç Dostu

Merhaba sayın skaraca hoşgeldiniz.

Nufar (Kalp yapraklı Nilüfer) trakya bölgemizdede bulunuyor.

Dediğiniz gibi çok olunca seyrine doyum olmuyor.

Sayfanızın sessiz takipçisiyim zevkle paylaşımlarınızı takip ediyorum.

Sizlerin dostluğunu kazanmak çok güzel, paylaşımınız için teşekkür ederim.

Eski 14-10-2011, 19:58   #53
Ağaç Dostu

Name:  Nilüfer peyzaj Sucul bitkiler kolleksiyonu 28.jpg
Views: 5767
Size:  72.6 KB

Equisetum hyemale (At Kuyruğu)

canannuman ve eddieg beğendi.
Eski 14-10-2011, 22:10   #54
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Toprak altına girmek aklımıza gelmişti ama biz ortama alıştırmak isterken ortamdan kaçmak olacak diye yönelmemiştik.Öncede belirttiğim gibi doğaya geri verilecek olan bu bitkiler doğanın vahşiyetine dayanıklı olmalı, uğraşımız bu yönde.Başaramazsak bu yılda saklanmayı tercih ederiz napalım.

Korkmayın dediğim gibi size pazar bırakacağız

Mehmet

Eski 14-10-2011, 22:22   #55
Ağaç Dostu

Alıntı:
Hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Toprak altına girmek aklımıza gelmişti ama biz ortama alıştırmak isterken ortamdan kaçmak olacak diye yönelmemiştik.Öncede belirttiğim gibi doğaya geri verilecek olan bu bitkiler doğanın vahşiyetine dayanıklı olmalı, uğraşımız bu yönde.Başaramazsak bu yılda saklanmayı tercih ederiz napalım.

Korkmayın dediğim gibi size pazar bırakacağız

Mehmet
Sayın merlict

İşte bende onu diyorum...

Adaptasyonunu sağlıyacağınız bitkileri derin su tekniğine alıştırarak, bu bitkileri doğanın vahşiyetine dayanıklı olmasına hazırlıyor olacaksın, bu yılda taşıyıpta saklarsan saklama koruma döngüsü devam edecektir.

Sen bu işe yüreğini koymuşsun İzmir'i sana bırakıyorum...

Eski 14-10-2011, 23:58   #56
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar Sayın Nuri Murvet;

Derya'dan bir damlaya daha eriştim, faydalanmak gayesi ile. Daha işin başında, güzellikler; şaşkın kere şaşkın etti. Bir damlanın bile insanı boğabileceğine inandım.

Muhteşemsiniz efendim.

Başta siz ve Aygün Hocam ve diğer konuklarınıza saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 10:03   #57
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Tamam şimdi oldu hocam, anladım.En kısa sürede kazı işlerine başlayalım.

Sen büyüksün, alimsin bana verdiklerini bir gün sana sunacağım parlak altın tepside... (Aristo gibi oldu) İzmir yetmez ama şimdilik anlaştık.

Bu arada mesajdaki senkronu çok beğendim.
http://www.agaclar.net/forum/868535-post37.htm

canannuman beğendi.
Eski 15-10-2011, 10:48   #58
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Merhaba Nuri Bey,

Benden de saygılar Sn mrduran Eksik olmayın.

Sevgili merlict kardeşim, ailecek uyumlu bir yaşam tarzı benimsemişsiniz. Harikasınız. Hayran kaldım. Başarılar diliyorum. E bunca sihirli kelimenin arkası gelmeliydi, değil mi ama

Eski 15-10-2011, 11:28   #59
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aygün Mesajı Göster
Merhaba Nuri Bey,

Benden de saygılar Sn mrduran Eksik olmayın.

Sevgili merlict kardeşim, ailecek uyumlu bir yaşam tarzı benimsemişsiniz. Harikasınız. Hayran kaldım. Başarılar diliyorum. E bunca sihirli kelimenin arkası gelmeliydi, değil mi ama
Hocam teşekkür ederim.

Hayatta amacınız yoksa zaten hayatınızda yok.Ben her zaman maddesellik yerine toplumsallığı tercih ettim ve mutluyum.

Bu siteden ve içindeki siz muhteşem insanlardan çok şeyler öğrendim.Sanırım benimde bu siteye ve içindeki siz muhteşem insanlara kazandırdığımda sihirbazlık

Eski 17-10-2011, 15:51   #60
Ağaç Dostu

Merhaba sayın aygün, mrduran hoş geldiniz.

Alıntı:
Tamam şimdi oldu hocam, anladım.En kısa sürede kazı işlerine başlayalım.

......bana verdiklerini bir gün sana sunacağım parlak altın tepside... (Aristo gibi oldu) İzmir yetmez ama şimdilik anlaştık.

Bu arada mesajdaki senkronu çok beğendim.
http://www.agaclar.net/forum/868535-post37.htm
Sayın merlict

Bak işte yine yapıyorsun, kullanma şu sihirli kelimeleri heyecanlanıyorum....

Etiketler
lotus, nilüfer, su irisi, su marulu, su sünbülü

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024