agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Foruma fotoğraf nasıl yüklenir? (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=6256)

nevelturk 20-09-2020 12:35

bilgi için teşekkürler yeni üye oldum bunu arıyordum bende :)

masalsevdam 11-10-2020 17:39

Teşekkürler yardımınız için

deedokservices 19-02-2021 11:42

Best Web Development Company | Digital Marketing Services | DeedOk

We are one of the best IT ventures trying to cater to your requirements of website design, SSL Certificates, Logo design, Swifty design, Pay per click and a plethora of other services customized to your requirements.

Deedok, A USA based web development company that provides Custom Website Development, Web Designing, Web Hosting, SEO, and Internet marketing services.

IşıkBahçesi 15-03-2021 08:53

1 Eklenti(ler)
Deneme
Eklenti 717172

Teşekkürler :)

Gülizarşen 31-03-2021 22:59

Ay çok uğraştım ama hala yapamıyorum telefondan fotoğraf eklemek nasıl oluyor yardımcı olur musunuz? Teknolojiden anlamayan cahil birine anlatabilecek olan var mı?

kılıçh 01-04-2021 07:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gülizarşen (Mesaj 1605045)
Ay çok uğraştım ama hala yapamıyorum telefondan fotoğraf eklemek nasıl oluyor yardımcı olur musunuz? Teknolojiden anlamayan cahil birine anlatabilecek olan var mı?

Merhaba öncelikle Estağfirullah:) ben ıphone kullanıyorum kendim nasıl yüklediğimi anlatayım. Öncelikle mesaj kutusunun altındaki gelişmiş moda dön yerine tıklayıp daha karmaşık bi yer açıyoruz :D

sonra üst tarafta ataç işareti var, gülücük ifadesinin sağında benim. Ona tıklayınca fotoğraf yüklemedik bi sayfa açılıyor.

Onda çıkan ilk beş kutucuktan herhangi birine tıklayıp yükleyeceğiniz fotoğrafı galeriden seçmeniz gerekir.

Burada en önemli nokta şu; zamanında bende bu yüzden fotoğraf yükleyememiştim. Fotoğraf boyutu çok büyük olduğu anda forum bunu kabul etmiyor. Seçtiğiniz fotoğrafı yüklerken genelde gerçek boyut forumun sınırlarını aşıyor. Onun için ben büyük ya da orta boyutu seçip tamam dedikten sonra sağ alttaki yükle tuşuna basıp sonra da açtığınız pencereyi kapatmalısınız.

En son mesajınızı yazıp ön izleme yap tuşuna basıp umarım fotoğrafın yüklendiğini görürsünüz:)

Sedat-Aydoğan 18-04-2021 22:59

merhaba
mesajım görünüyor mu acaba ?

malina 20-04-2021 11:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sedat-Aydoğan (Mesaj 1605898)
merhaba
mesajım görünüyor mu acaba ?

Siz görüyorsanız biz de görüyoruzdur :)

OSMAN45 21-04-2021 18:26

çim

Bu fotoları Pixir Editör ile küçültüp düzenleyerek zorluklarla buraya ekledim.

OSMAN45 21-04-2021 18:29

çim

Bunları Çim başlığına nasıl aktarabilirim?

malina 21-04-2021 19:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 (Mesaj 1606013)
Bunları Çim başlığına nasıl aktarabilirim?

Taşıdım :)

OSMAN45 22-04-2021 07:17

Teşekkürler

Teşekkürler.

mufit 20-05-2021 12:59

Deneme,

1 Eklenti(ler)
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Bahçemizden bir köşe;
Selamlar,

Eklenti 719230

Muda 06-12-2021 16:51

Fotoğraf yüklemede en basit yöntem.Bir arkadaşınıza yüklemek istediğiniz fotoğrafları WhatsApp üzerinden gönderiyorsunuz. Fotoğraflar küçülüyor. WhatsApp web ile bilgisayarınıza kaydediyorsunuz. Bilgisayarınız üzerinde fotoğrafları bulup yeniden adlandır kısmına tıklıyorsunuz. Fotoğraflarınıza istediğiniz adı veriyorsunuz. Ben çeşit adlarını ve varsa latincelerini yazmayı tercih ediyorum. İkinci defa aynı adı vermediği için birden fazla fotoğrafı siteye yükleyecek isem ilk ismi kopyalayıp yanına rakam ile farklı hale getiriyorum. Fotoğraflar tamam olunca en alttaki gelişmiş moda dön seçeneğini tıklıyorum. Konuyu cevaplama penceresi açılıyor. Başlık kısmına konu ile ilgili başlığı yazıyorum. Daha sonra asıl yazmam gereken yere yazmam gereken yazıları yazıyorum. Üst tarafta çeşitli yazma stil ve büyüklükleri vs. var Fotoğrafları eklemek için sağ üstte bulunan üzerine gelince eklentiler yazan ataç işaretine tıklıyorum. Fotoğraf yükle penceresi açılıyor. Açılan pencerede beş tane fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. 70 kb sınırı bulunmakta. Asıl problem çektiğimiz fotoğraflar büyük olduğu için siteye yüklenemiyor. Küçültme proğramı ile veya WhatsApp web ile yükleyip küçültmüş olduğum resimleri birer birer dosya seç butonuna tıklayarak fotoğrafın bulunduğu yere gidip istediğim fotoğrafın üzerine tıklayarak sağ tarafta onun adının yazdığı şekle getiriyorum. Birden fazla fotoğraf yükleyecek isem beş taneye kadar fotoğrafa aynı işlemi yapıyorum. Tüm fotoğraflar tıklanarak yan taraflarına isimleri yazıldıktan sonra yükle butonuna tıkladığım zaman hepsi yükleniyor. Tabi internet bağlantınızın da iyi olması gerekiyor. Tek fotoğraf yükleyecek isem yükle butonuna tıklıyorum.
Fotoğrafları siteye yükledik Görünür halde yükleyebilmek için başlık ve metni yazdıktan sonra tekrar eklentiler kısmı yazan ataç işaretine tıklıyorum. Açılan pençerede fotoğraflar görünüyor. Önce birinci fotoğrafı seçiyorum. Üzerine tıkladığım zaman aşağıda farklı ayraç içerisinde görüyorsunuz. Metin ile fotoğraf arasında boşluk bırakmak için enter tuşuna iki defa tıklayarak yanıp sönen imlecin iki satır aşağıya gitmesini sağlıyorum.
Fotoğraf imlecinin olduğu yerden de son tarafa tıklayarak silinmesini önleyip yeniden iki satır aşağıya iniyorum. Yükleyeceğim fotoğraf hakkında bir şey yazacak isem yazımı yazıp tekrar iki kere enter ile imlecin aşağı inmesini sağlıyorum. Daha önce açmış olduğum fotoğraf yükleme ekranı yok ise yeniden yukarıdaki ataç işaretine tıklayarak fotoğraf yükle ekranının gelmesini sağlayıp ikinci fotoğrafı yüklüyorum. Aynı işlemleri yeniden yapıp beş tane fotoğrafı yükleyebiliyorum. Ön izleme bölümü var. Yükle dediğiniz zaman fotoğraflar ve yazılar siteye yükleniyor. Yanlış bir şey olması durumunda hemen düzelt butonuna tıklayıp gelişmiş editörü seçerek istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.

dobipa 08-12-2021 21:33

Yönetim kızacak belki ama :D

- Artık sitedeki yazılım alt yapısını yükseltmek ve Mobil uyumlu hale getirmek gerekiyor.

- Bir diğer konu resim yükleme konusunda kapasiteleri yükseltip görüntü içeriğini sitede barındırmak veya harici bir resim yükleme uygulaması ile forumu desteklemek

Yukarıdaki iki konu birbirine bağlı.
Örneğin şu haliyle resim yükleme kapasitesi yükseltilse yine fayda sağlamaz çünkü resimler sağa sola taşıp görüntüyü bozacak. Bu yüzden yazılımın yükseltilmesi de gerekiyor. Böylelikle görüntüler otomatik boyutlandırılacak, sağa sola taşmalar otomatik engellenecek ve kullanıcılar resimleri kesip biçip boyutlandırıp yüklemeye uğraşmayacaklar.

Tabi bu olay için, ek lisans maliyetleri gerekebilir, yazılım firmasına gerekli düzenlemeler için ek ödeme gerekebilir ve en önemlisi sürekli büyüyecek resim arşivi için GB GB belki TB boyutunda barındırma kapasiteleri gerekebilir ve gerekecektir :D

Birkaç çuval para ile bu iş yapılabilir zannımca :D
İyi forumlar

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muda (Mesaj 1612357)
Fotoğraf yüklemede en basit yöntem.Bir arkadaşınıza yüklemek istediğiniz fotoğrafları WhatsApp üzerinden gönderiyorsunuz. Fotoğraflar küçülüyor. WhatsApp web ile bilgisayarınıza kaydediyorsunuz. Bilgisayarınız üzerinde fotoğrafları bulup yeniden adlandır kısmına tıklıyorsunuz. Fotoğraflarınıza istediğiniz adı veriyorsunuz. Ben çeşit adlarını ve varsa latincelerini yazmayı tercih ediyorum. İkinci defa aynı adı vermediği için birden fazla fotoğrafı siteye yükleyecek isem ilk ismi kopyalayıp yanına rakam ile farklı hale getiriyorum. Fotoğraflar tamam olunca en alttaki gelişmiş moda dön seçeneğini tıklıyorum. Konuyu cevaplama penceresi açılıyor. Başlık kısmına konu ile ilgili başlığı yazıyorum. Daha sonra asıl yazmam gereken yere yazmam gereken yazıları yazıyorum. Üst tarafta çeşitli yazma stil ve büyüklükleri vs. var Fotoğrafları eklemek için sağ üstte bulunan üzerine gelince eklentiler yazan ataç işaretine tıklıyorum. Fotoğraf yükle penceresi açılıyor. Açılan pencerede beş tane fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. 70 kb sınırı bulunmakta. Asıl problem çektiğimiz fotoğraflar büyük olduğu için siteye yüklenemiyor. Küçültme proğramı ile veya WhatsApp web ile yükleyip küçültmüş olduğum resimleri birer birer dosya seç butonuna tıklayarak fotoğrafın bulunduğu yere gidip istediğim fotoğrafın üzerine tıklayarak sağ tarafta onun adının yazdığı şekle getiriyorum. Birden fazla fotoğraf yükleyecek isem beş taneye kadar fotoğrafa aynı işlemi yapıyorum. Tüm fotoğraflar tıklanarak yan taraflarına isimleri yazıldıktan sonra yükle butonuna tıkladığım zaman hepsi yükleniyor. Tabi internet bağlantınızın da iyi olması gerekiyor. Tek fotoğraf yükleyecek isem yükle butonuna tıklıyorum.
Fotoğrafları siteye yükledik Görünür halde yükleyebilmek için başlık ve metni yazdıktan sonra tekrar eklentiler kısmı yazan ataç işaretine tıklıyorum. Açılan pençerede fotoğraflar görünüyor. Önce birinci fotoğrafı seçiyorum. Üzerine tıkladığım zaman aşağıda farklı ayraç içerisinde görüyorsunuz. Metin ile fotoğraf arasında boşluk bırakmak için enter tuşuna iki defa tıklayarak yanıp sönen imlecin iki satır aşağıya gitmesini sağlıyorum.
Fotoğraf imlecinin olduğu yerden de son tarafa tıklayarak silinmesini önleyip yeniden iki satır aşağıya iniyorum. Yükleyeceğim fotoğraf hakkında bir şey yazacak isem yazımı yazıp tekrar iki kere enter ile imlecin aşağı inmesini sağlıyorum. Daha önce açmış olduğum fotoğraf yükleme ekranı yok ise yeniden yukarıdaki ataç işaretine tıklayarak fotoğraf yükle ekranının gelmesini sağlayıp ikinci fotoğrafı yüklüyorum. Aynı işlemleri yeniden yapıp beş tane fotoğrafı yükleyebiliyorum. Ön izleme bölümü var. Yükle dediğiniz zaman fotoğraflar ve yazılar siteye yükleniyor. Yanlış bir şey olması durumunda hemen düzelt butonuna tıklayıp gelişmiş editörü seçerek istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.

chelik26 10-03-2024 11:20

Hiç bir şekilde fotoğrf yüklenmiyor, biri el atsa iyi olacak.

almuud 10-03-2024 16:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 (Mesaj 1623714)

Bir kaç gündür foruma girmeye çalıştığımda düzenli olarak data base hatası veriyor. Forum yaşlandı:( bir 10.000 bakımı gerekiyor gibi.

Sözümü geri alıyorum E-Dergi düzeltilmiş bir bakıyım diye tıkladım açıldı.

cemilsisik 11-03-2024 11:57

Bence sözünüzü geri almayın, ben foruma fotoğraf yüklemek istedim şuan, yükleyemiyorum maalesef. bakım şart :))

Sözümü geri alıyorum E-Dergi düzeltilmiş bir bakıyım diye tıkladım açıldı.[/QUOTE]

almuud 11-03-2024 17:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemilsisik (Mesaj 1623728)
Bence sözünüzü geri almayın, ben foruma fotoğraf yüklemek istedim şuan, yükleyemiyorum maalesef. bakım şart :))

Sözümü geri alıyorum E-Dergi düzeltilmiş bir bakıyım diye tıkladım açıldı.

[/QUOTE]

Sadece e- dergi için söyledim bakım maalesef gerekiyor ağır bir bakım...

Fatih_Soydemir 17-03-2024 13:46

Bu gün fark ettim siteye yüklenen resimlerde uçmuş sanırım yavaşta olsa çalışma var gibi resimler uçarsa geriye dönük hepsini tekrar yüklemek bayağı bir zaman ve sıkıntı olacak hepimize.

almuud 17-03-2024 17:17

Evet birde eskiden forumda değerli bilgiler paylaşıp artık foruma girmeyen pek çok kişi var. O kişilerin paylaştığı fotoğraflar nasıl geri getirilecek? Forumda paylaşılan fotoğraflar tamamen silindi mi? Bilgisi olan var mı?

MeyveliTepe 17-03-2024 21:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi almuud (Mesaj 1623784)
Evet birde eskiden forumda değerli bilgiler paylaşıp artık foruma girmeyen pek çok kişi var. O kişilerin paylaştığı fotoğraflar nasıl geri getirilecek? Forumda paylaşılan fotoğraflar tamamen silindi mi? Bilgisi olan var mı?

Silinmedi, görüntülemede problem var. Uğraşılıyor

MeyveliTepe 17-03-2024 22:23

Fotoğraflar görüntülenmeye başladı

MeyveliTepe 17-03-2024 22:44

1 Eklenti(ler)
deneme
Eklenti 730028

chelik26 27-03-2024 10:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 (Mesaj 1623714)

Yetkililere Teşekkür ederiz, sorunu çözmüşler. Fotoğrflar görüntüleniyor ve resimm yüklenebiliyor.
Emekleriniz için teşekkürler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024