agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Foruma fotoğraf nasıl yüklenir? (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=6256)

aybala 07-10-2005 12:38

Foruma fotoğraf nasıl yüklenir?

5 Eklenti(ler)
Foruma yüklenmediği için görünmeyen fotoğraflar

Bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı forum sayfasına yüklemek :

1- Öncelikle fotoğrafımızın boyutunu ayarlıyoruz
(Fotoğrafların boyutu maksimum:70 kb ve eni 500 - 600 piksel)

Fotoğrafın üzerine yazı yazmayın, yazı varsa, dışarıda bırakacak biçimde kesin.

Bunu herhangi bir fotoğraf işleme programı ile yapabilirsiniz. Forumdaki fotoğraf işleme programları hakkındaki bilgiler işinize yaracaktır.

Fotoğraf işleme programları: Faststone Photo Resizer
Fotoğraf işleme programları - Faststone İmage Viewer
Fotoğraf işleme programları: GetPaint, Picasa
Fotoğraf işleme Programları : PowerBatch
Fotoğraf işleme programları: IrfanView ve Gimp
Fotoğraf işleme programları: Photoshop
Fotoğraf işleme programları: Photo Studio (Türkçe)

2-
http://www.agaclar.net/forum/images/buttons/reply.gif düğmesine tıklayın. Hızlı Mesaj yazma bölümüne yazdı iseniz, Gelişmiş Moda Dön düğmesine tıklayın.

3- Mesaj yazma bölümünün üst kısmında bulunan http://www.agaclar.net/forum/images/editor/attach.gif ikona tıklıyoruz. Açılan pencereden gözat'a tıklayıp bilgisayarımızda ekleyeceğimiz fotoğrafı bulup seçiyoruz ve yükle diyoruz ve pencereyi kapatıyoruz.

Eklenti 23487
4- Daha sonra tekrar http://www.agaclar.net/forum/images/editor/attach.gifikonuna tıkladığımızda, eklediğimiz fotoğrafların adlarını göreceğiz. Hangi fotoğrafı, yazının neresine eklemek istiyorsak, kursörü oraya getirip, fotoğrafı seçiyoruz. Mesaj alanında [ATTACH]xxxx[/ATTACH] yazısını gördüğümüzde fotoğraf eklenmiş oluyor.

Eklenti 23488

Eklediğiniz fotoğrafları, yazı içinde uygun yerlere yerleştirmek
  • İlk resimdeki gibi okun gösterdiği yere tıklayın.
  • Fotoğraf yükle diye bir yer açılıyor.
  • Sonra aşağıya gelip yüklemek istediğiniz resmi tıklayın.
  • Sayfaya resimi görünür şekilde eklemiş oluyorsunuz.
  • Son resimdeki yüklenmiş hali.
Eklenti 23484

Eklenti 23485

Eklenti 23486

[ ATTACH]xxxxxx[ /ATTACH] yazısıyla temsil edilen fotoğrafı yazının içinde uygun bir yere yapıştırırsanız, fotoğraf orada görünecektir.

uzaytek 22-06-2009 12:35

Dosyaya sağ tıklayarak özelliklerine bakabilirsiniz veya dosyanın bulunduğu klasörde görünüm ayarlarından detaylı listeyi seçerek görebilirsiniz.

gürkan63 30-08-2010 13:53

Bigiler için teşekkürler,ama aynı fotğrafları2 veya daha çok yükleme yapınca hata veriyor,mesela kaktüs ve sukulent adı altında olan resimlerden bir kaçını başka bir konu altında açıp yüklemek istediğimde hata veriyor,acaba neden? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

uzaytek 30-08-2010 14:27

Aynı fotoğrafların yüklenmesini kontrol ediyor olabilir, yüklü olan fotoğrafı tekrar yüklemeyin, adresini alıp başka bir konuda kullanabilirsiniz.

malina 30-08-2010 19:58

Deneme: Bu fotoğraf görünüyor mu?

http://www.agaclar.net/forum/attachm...1&d=1282002074

gürkan63 31-08-2010 20:45

E vet sayın malina görünüyor ama nedense ben de olmuyor ..:(

malina 01-09-2010 01:07

Fare ile daha önce yüklediğiniz fotoğrafı seçili hale getirin.
Ctrl + C ile kopyalayın,
Ctrl + V ile yapıştırın.

Bunu bir dener misiniz?

Cumhur Tonba 17-09-2010 01:06

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gürkan63 (Mesaj 689730)
Bigiler için teşekkürler,ama aynı fotğrafları2 veya daha çok yükleme yapınca hata veriyor,mesela kaktüs ve sukulent adı altında olan resimlerden bir kaçını başka bir konu altında açıp yüklemek istediğimde hata veriyor,acaba neden? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Bu konuda benim kullandığım keşfettiğim bir yol var. O fotoğrafın üstüne sağ tıklayıp farklı kaydet e tıklayın. Daha sonra rahatlıkla yükleniyor.

Örneğin üstteki fotoğraf.
Eklenti 171709

sevgice 02-04-2011 14:21

Fotograf yukleme hatasi

Merhabalar foruma resim eklemek istiyorum ama iki gundur olmuyor .Surekli hata veriyo sizin anlatiminiza gore adim adim ilerliyorum ama olmuyor. Kb larida dusuk.
Bu ara sistemde sorun mu var acaba?

Tesekkurler:confused:

sevgice 03-04-2011 21:45

417 - Expectation Failed Hatası

Merhabalar. 1 haftadır foruma fotograf yuklemek ıstıyorum ama surekli aynı hata kodu verıyor neden acaba. Fotografların kb ınıda dusurdum uzantısı jpg.Sızın anlattıgınız gibi adım adım gidiyorum ama hep aynı hata kodunu verıyor. Fotograf yukleyemiyorum bolumune de yazdım ama kımse cevap yazmadı.
Yardımcı olurmusunuz
Tesekkurler

malina 03-04-2011 23:07

Kac kb'ye düşürdünüz?

sevgice 04-04-2011 14:26

Fotografların boyutu 50 ıle 70 kb arasında sayın malina.

malina 04-04-2011 14:43

Sizden başka bir haftadır fotoğraf yükleyemediğini söyleyen olmadığı için, ne diyeceğimi bilemiyorum. Farklı bir browser'dan dener misiniz?

serkanhoca 27-04-2011 14:51

Bende de yükleme hatası veriyor. Fotoğraf boyutu 3.89 mb acaba ondan mı oluyor. Bilemiyorum. Epeydir uğraşıyorum sonuç aynı.

malina 27-04-2011 15:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi serkanhoca (Mesaj 793187)
Bende de yükleme hatası veriyor. Fotoğraf boyutu 3.89 mb acaba ondan mı oluyor. Bilemiyorum. Epeydir uğraşıyorum sonuç aynı.

Fotoğrafların boyutu maksimum:70 kb

süheyla 30-04-2011 04:17

Bende 1 aydır ugraşıyorum ama hep yükleme hatası veriyor .Yapamadım

malina 30-04-2011 14:15

Fotoğrafın boyutunu yazmamışsınız. Yeterli bilgimiz olmazsa nerede hata yapatığınızı söyleyip yardımcı olamayız.

ahmetihsan 01-05-2011 23:12

fotograf hatası

Merhaba;
Sanırım fotograf isimlerinde türkçe karakter kullanmamalısınız!!! Bu yüzden hata veriyor olabilir!!!

omar 11-05-2011 13:55

1 Eklenti(ler)
Sn. Malina,

Bir süredir fotoğraflarımı yazı içinde uygun bir yerde [ ATTACH]xxxxxx[ /ATTACH] yardımı ile kullanamıyorum.

Ayrıca smiles ikonları ve yazım özellikleri de aktif değil.

Hata benim PC'den mi acaba?

Resimlerim "eklenen resimler" olarak kalıyor.

yukka 27-05-2011 08:42

Merhaba, mobil telefonumdan fotograf yüklemeye çalışıyorum; olmuyor. Acaba bu işe bir çare bulunabilir mi? Teşekkürler.

malina 27-05-2011 11:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi omar (Mesaj 801989)
Sn. Malina,

Bir süredir fotoğraflarımı yazı içinde uygun bir yerde [ ATTACH]xxxxxx[ /ATTACH] yardımı ile kullanamıyorum.

Ayrıca smiles ikonları ve yazım özellikleri de aktif değil.

Hata benim PC'den mi acaba?

Resimlerim "eklenen resimler" olarak kalıyor.

Bunu gözden kaçırmışım. Sorununuz devam ediyor mu?

omar 31-05-2011 10:35

Sn. Malina, sorunum devam ediyor.

ilkegizem 21-06-2011 15:29

üyelerin bahçesi bölümünde resim yükleyemiyorum yanlış yerlere gidiyor .bilgisayarla geç tanışırsam böyle olur.yanlış yüklenen resimleri nasıl silebilirim.

Sulman 24-06-2011 17:42

Sayın Aybala ve site yöneticileri.

Bu konu 2005 yılında açılmış. Vakti zamanında fotoğraf makinlalarının pixelleri düşüktü. Şimdiki foroğraf makinalarının en düşüğü 10 mp. Buda demek oluyor ki x bir fotoğraf en az 5mb.

Agaclar.net'in x-x panel- seçenekler resim ayarları bölümünden max yüklenebilecek resim dosyası boyutu (mb)arttırılabilir, sistem istenilen büyüklüğe mb otomatik olarak getirebilir. Agaclar.net'in hafıza şekli nasılsa dosya sistemi veya php nasıl tutuluyorsa bu sayede fazla yer kaplamaz. Pixellerde ayarlama ile sayfaları taşırmayacak hale getirilebilir. Sistem dosya kayıt şekli ayarları riskli olabilir ama mb ayarlarının ve pixel ayarlarının arttırılmasında dosya kaybı yaşamaz Üyelerimizde rahatlayabilir. Bu sayede Agaclar.net Üyelerimizin diğer siteleri kullanarak resim boyutu ufaltma sorunları ortadan kalkar.

Umarım bu konu hakkında yardımcı olursunuz.

Saygılar.

maki01 06-08-2011 15:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ilkegizem (Mesaj 825901)
üyelerin bahçesi bölümünde resim yükleyemiyorum yanlış yerlere gidiyor .bilgisayarla geç tanışırsam böyle olur.yanlış yüklenen resimleri nasıl silebilirim.

Sayın ilkegizem,

Önce "Düzelt" tuşuna basıp, ardından "Gelişmiş Editöre Geç" diyerek fotoğraf ekleyebildiğimiz moda geçin. Daha sonra fotoğraf eklerken kullandığımız ataç işaretini tıklayarak "Fotoğraf Yükleyi" seçin. Daha önce yüklediğiniz fotoğraflar altta "Yüklediğiniz Fotoğraflar" bölümünde, sağındaki "Sil" tuşu ile listelenecektir. Hangi fotoğrafları silmek istiyorsanız "Sil" tuşuna basarak silebilirsiniz.

çakıcı 12-12-2011 11:08

Yazdığım mesaja bilgisayarımda kayıtlı toprak analiz raporunu eklemek istedim ama beceremedim.Resim yükleme butonundan gözat kısmından bilgisayardaki raporu seçiyorum ama olmuyor yazı pdf formatında.

malina 12-12-2011 11:43

Sadece resim yükleyebilirsiniz...

İsterseniz ekran resmini çekin.

çakıcı 12-12-2011 12:28

Sayın Malina,ekran resmini çekmek nasıl oluyor.

jineop 12-12-2011 13:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi çakıcı (Mesaj 887177)
Sayın Malina,ekran resmini çekmek nasıl oluyor.

Ekranın fotosunu çekmek için "F12" tusunun sağ tarafında "PRİNT SCREEN" tuşu vardır ona basıyorsunuz ve ekranımızın fotografını çekmiş oluyorsunuz . Kolay gelsin.

Günizi 19-02-2012 16:04

Bahçemdeki çiçeklerin fotoğraflarını yüklemek istediğimde gelişmiş moda geçiyorum, foto yükle bölümünü tıklıyorum.Açılan pencereden gözatı tıklıyorum.Resmi seçiyorum. 5 gözat bölümü dolduktan sonra yükleye basıyorum.Son yüklediğim resim kalıyor diğerleri çıkmıyor.Tek tek yükle dediğim zamanda İlk yüklediğim resim siliniyor son yüklediğim kalıyor.Nerede yanlış yapıyorum. Bildirebilirmisiniz.Bahçemide üyelerin bahçeleri bölümüne değil Kişiye özel iletişim alanında o da yanlış oldu galiba

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024