agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni87Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-10-2011, 18:09   #91
Ağaç Dostu

tufan's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2008
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Didimli Mesajı Göster
***.
arkadaşlar yumurta için beslenen dişibıldırcınların yanına illa erkek bıldırcın gerekiyormu olmassa yumurta yemi versek yumurta yapmazmı ?
Sn. Didimli; yumurta için beslediğiniz dişi bıldırcınlar erkek bıldırcına ihtiyaç duymaz. Fakat döllü yumurta için, erkek şarttır. Bu tavuklar için de geçerlidir.

mrduran beğendi.
tufan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2011, 21:49   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tufan Mesajı Göster
Sn. Didimli; yumurta için beslediğiniz dişi bıldırcınlar erkek bıldırcına ihtiyaç duymaz. Fakat döllü yumurta için, erkek şarttır. Bu tavuklar için de geçerlidir.
tufan bey verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

Didimli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2011, 20:55   #93
Yeni Üye

gecen yıl daha yumurta bile alamadan sansar faciasıyla biten bıldırcın serüveni ne yeniden başlıyorum ama bu sefer daha düz gün bi kafesle becerebilirsem başladık ya nasip deyim bakalım resimde şimdilik sadece iskeleti var şimdilik onu yapabildim daha bu ara tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum bu kafesi ilerletebilmek için ...

Düzenleyen Didimli : 05-11-2011 saat 00:17 Neden: resim gözükmüyor
Eski 23-10-2011, 20:59   #94
Yeni Üye

buda kapı yerlerinin yapıldığı resmi

Düzenleyen Didimli : 05-11-2011 saat 00:18
Eski 27-10-2011, 10:07   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2008
bıldırcın kafes yapımı aşamaları (amatör)

mrduran beğendi.
ercanx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2011, 10:09   #96
Yeni Üye

mrduran beğendi.
Eski 27-10-2011, 10:09   #97
Yeni Üye

mrduran beğendi.
Eski 27-10-2011, 10:10   #98
Yeni Üye

http://

kuvayi, mrduran ve zeyve beğendi.
Eski 27-10-2011, 10:14   #99
Yeni Üye

mrduran beğendi.
Eski 27-10-2011, 10:15   #100
Yeni Üye

resim sıralaması karışık oldu özür dilerim

kuvayi, mrduran ve yavuz10 beğendi.
Eski 28-10-2011, 21:42   #101
Yeni Üye

ercan bey amatör demişsiniz ama baya profesyönel gibi
bu yeşil tel alt tel olarak kullanılabilirmi burada sadece bundan bulabiliyorum.

Eski 03-11-2011, 19:42   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-11-2011
Ya lider 53 kardesim bu yabanı bildircinlarindan bı haber varmi alisip yumurta yapiyormu bunlar ben gecensene 1 dısı yakalayabildim diğer zirai bildircinlarimla birlikte 1 sene baktım yumurta yemı verdim zirai bildircinlar her gün yumurtladı o hiç yumurtlamadı bu sene 25 tane yakaladım disili erkekli hepsi alıştı sayılır ama 1 ay oldu yumurtlamıyorlar kısacası arkadaslar yabanı bildircinlari yumurtlatabilen varmi

Gandalf99014 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2011, 19:45   #103
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-11-2011
Yabanı bildircinlar hakkında detaylı bilgi lutfenn

Gandalf99014 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 21:34   #104
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Arkadaşlar, ben önceden bıldırcın besledim.Yumurta yapmadığı için bırakmıştım.Tekrar başlamak istiyorum , bilgim var .Ama yumurtlatmak için bir formulu yokmudur

çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 15:09   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2012
o yavrulardada olurmu arkadaşlar..........

umutkorkma2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2012, 12:28   #106
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Giriş Tarihi: 19-08-2007
Dostluğun tebessümü daimi oluversin inşallah!. = 000.001 =

İmkanlarım Ölçüsünde BILDIRCIN YETİŞTİRİCİLİĞİ'ne De Başlamıştım!. Yetiştiriciliğini Düşündüğüm Çok Çeşit Var; Bu Sebepten, Çok Şeyler Yapmak İsterken; Basit Başarıların Verimliliğinde De Mahrum Kalıveriyorum!. Saygıdeğer Bir Büyüğümün Öğüdü ile Kendime Gelmeye Çabaladım ve Gerçekten De TAVŞAN YETİŞTİRİCİLİĞİ, BRAHMA YETİŞTİRİCİLİĞİ, ÖRDEK YETİŞTİRİCİLİĞİ, HİNDİ YETİŞTİRİCİLİĞİ Derken; KENDİNİ KAYBETMİŞ ve BAŞARISIZ BİR İNSAN ÖRNEĞİ OLARAK GÖRMEYE BAŞLADIM KENDİMİ!.

BİR KİTAP CÜMLESİ: "CILKI ÇIKMIŞ GİRİŞİMLERDEN YANA KENDİMİZİ MUHAFAZA EDEBİLMELİYİZ!." AKLIMDA KALDIĞI KADARIYLA; KİTAP CÜMLESİNİ TIRNAK İŞARETİ İÇERİSİNDE BELİRTMEYE ÇABALADIM!. BİLMİYORUM; HANGİ KİTAP, HANGİ YAZARIMIZIN CÜMLESİ!.

Büyüklerimizin Kıymetini Bilelim ve Öğüt Üzerine Olalım!. MADDİ ve MANEVİ AÇIDAN KAZANÇ SAĞLAMAK İSTİYORSAK; TEK BİR DALDA UZMAN OLMAYA ÇABALAMALI!. BILDIRCININ YUMURTASI BİR DERYA, BILDIRCININ KENDİSİ, ETİ ve KEMİĞİ BİR DERYA, BILDIRCININ TÜYLERİ AYRI BİR DERYA, RENK YAPMAK İSTERSEN BILDIRCINA AİT TÜY RENKLERİNDEN; BİRİMİZ; BEYAZ BILDIRCINA, BİRİMİZ, KAHVERENGİ BILDIRCINA, BİRİMİZ BEYAZ-KAHVERENGİ KARIŞIMI YUMUŞAK RENKLİ BILDIRCINA ODAKLANMALI ve BILDIRCINLARI GEREĞİ GİBİ TANIYIVERMELİ!.

BAŞARI; BİR BİRLİKTELİĞİN ESERİ OLSUN HER ZAMAN Kİ GİBİ, İNŞALLAH!. BILDIRCIN TUTKUSU İÇERİSİNDE OLAN DUYARLILIKLAR; İSTEDİĞİ RENK BILDIRCINI RAHATLIKLA BULABİLECEĞİ ÇİFTLİKLERE SAHİP OLUVERSİN İNŞALLAH!. BILDIRCINLARI RENGİ İÇİN DE SEVMEK VAR; RENK AHENK TUTKUNU OLANLARIMIZ İÇİN!. BEN; RENK YAPAYIM DİYEREK; 20-25 TANE BILDIRCIN EDİNDİM ve ŞU AN İÇİN; EN FAZLA 11 TANE YUMURTA TOPLAYABİLDİM, ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİMİZE!.

SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

DOSTLUĞUN TEBESSÜMÜ DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH!.

zeyve beğendi.
Kemal Kabcık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2012, 00:49   #107
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-05-2012
merhabalar ben istanbulda oturuyorum üniversite öğrencisiyim evimiz sultangazide ve 5 katlı bir yer vede içerisini döşeyecek maddiyat olmadığı için boş duruyor ben de okudugum için ancak kendimize yetiyoruz diyebilirim, biz 1 ci katta oturuyoruz acaba ben diyorum en üst kat olan daire içinde bıldırcınlar için yine kafes yapıp beslesem vede tavuk yumurtası yerine sofraya bıldırcın yumurtası koymak istesem ki tahmini bunun için 15 20 kadar bıldırcın beslemem şart acaba sizce bu ne kadar uygun olur, kışın üst katlar da illaki bir hava sirkilasyonu oluyor soğuk aynen bina içinde oluyor anlıcanız ama yazında camları açtıkmı üst katların gene rüzgar girdi çıktı yapıyor vede ben bunu hem evin yumurta ihtiyacını gidermek hemde üst katlar para harcamadan boş kalmasını bir nebze azaltmak birde bu hayvanların yem ücretleri vede gerektiğinde ilaç ekstra vitamin giderleri ne olur bunlar hakkında hiç bir fikrim yok yani sormak istediğim böyle işe girişelim mi yoksa boşver daire boş mu kalsın diyorsunuz

mrduran beğendi.
islam_joker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2012, 00:56   #108
Ağaçsever

yine üst katları kullanabiilmek için farklı bir düşünce accaba cam kenarlarında nane biber domates ekimleri yapsak sizce tutarmı evin 2 tarafıda sokak 1 taraftan güneş alırken diğer taraf gölgede kalıyor
tahmini 3 yıl daha üniversite okuyacağım birde işe gidip gelirim meslek elektrik ama diyorum ya bir yerdende üst katlar boş kalmasın istiyorum olurda biraz para toparlarsam zaten en üst katta 1 oda ve tuvalet mutfak kısmını yapıp oraya da yerleşme niyetim var ama biraz para lazım vede zaman

mrduran beğendi.
Eski 27-05-2012, 23:22   #109
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi islam_joker Mesajı Göster
merhabalar ben istanbulda oturuyorum üniversite öğrencisiyim evimiz sultangazide ve 5 katlı bir yer vede içerisini döşeyecek maddiyat olmadığı için boş duruyor ben de okudugum için ancak kendimize yetiyoruz diyebilirim, biz 1 ci katta oturuyoruz acaba ben diyorum en üst kat olan daire içinde bıldırcınlar için yine kafes yapıp beslesem vede tavuk yumurtası yerine sofraya bıldırcın yumurtası koymak istesem ki tahmini bunun için 15 20 kadar bıldırcın beslemem şart acaba sizce bu ne kadar uygun olur, kışın üst katlar da illaki bir hava sirkilasyonu oluyor soğuk aynen bina içinde oluyor anlıcanız ama yazında camları açtıkmı üst katların gene rüzgar girdi çıktı yapıyor vede ben bunu hem evin yumurta ihtiyacını gidermek hemde üst katlar para harcamadan boş kalmasını bir nebze azaltmak birde bu hayvanların yem ücretleri vede gerektiğinde ilaç ekstra vitamin giderleri ne olur bunlar hakkında hiç bir fikrim yok yani sormak istediğim böyle işe girişelim mi yoksa boşver daire boş mu kalsın diyorsunuz
Boş ver daire boş kalsın...

mrduran ve zeyve beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2012, 23:32   #110
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi islam_joker Mesajı Göster
yine üst katları kullanabiilmek için farklı bir düşünce accaba cam kenarlarında nane biber domates ekimleri yapsak sizce tutarmı evin 2 tarafıda sokak 1 taraftan güneş alırken diğer taraf gölgede kalıyor
tahmini 3 yıl daha üniversite okuyacağım birde işe gidip gelirim meslek elektrik ama diyorum ya bir yerdende üst katlar boş kalmasın istiyorum olurda biraz para toparlarsam zaten en üst katta 1 oda ve tuvalet mutfak kısmını yapıp oraya da yerleşme niyetim var ama biraz para lazım vede zaman
domates nane için paraya pek ihtiyaç yok zaman olmazsa olmaz kuraldır ki sizin buna da zamanınız yok gibi eğer bir ekolün temsilcisi değilseniz sitenin en duyarlı olduğu yazım kurallarını okumaya ve uygulamaya bile zamanınız olmamış buna da boş verin derim

mrduran ve zeyve beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2012, 02:50   #111
Ağaçsever

kusura bakmayın dersaneye bile şu türkçe yüzünden 2 kere gittik, yoksa farklı sebeplerimiz yoktur, çiçeklere sulamayıda burada okudugum serum boruları ile yapılan sistemi kurucam kısmet ise niyetim bu deneme olsun diyorum olursa herkat için bile donatırız evde anamızda oyalanacak birşeyler çıkar yoksa evde sürekli oturuyor biraz hobi onada oluşturmak lazım ama başı bizim çekmemiz gerekiyor galiba, peki bıldırcınlar hakkında bir bilginiz varmı benim merakım odur,koku, hava sıcaklık durumu, hastalık gibi konuları merak ediyorum

mrduran beğendi.
Eski 04-06-2012, 20:17   #112
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2009
Galeri: 3
bende taşköprü durağında oturuyorum bir hafta sonu ziyaretime gel öğrenmek istediğin herşeyi yerinde göstererek anlatayım sana

semihali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 20:48   #113
Ağaçsever

neresindesin abicim sokak ismi olarak dile getirirsen sevinirim belki aynı sokakta olabiliriz bile

Eski 06-06-2012, 00:15   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-06-2012
ben de hobi amaçlı beslemek istiyorm biraz araştırma yapıyorum.günde en az 5 yumurta almak için kaç bıldırcın beslemem lazım.tahta mı plastik mi yoksa demir kafesler mi daha iyi olacaktır?yavruyken almayı düşünüyorum.hangi yemi almam lazım?

arocaklypse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2012, 16:39   #115
Ağaçsever

5 yumurta için 6 7 dişi gerek 2 tanede erkek gerek, sanırım kafes için en önemli unsur altlık ne olmalı diye bir durum var oda paslanmaz bir tel olsa heralde iyi olur kenarlar ve üst kısım sanırım pek önemli değildir, diğerleri için pek fikrim yok şu an vede ben şu an için beslemiyorum ama üretim çiftliklerini görünce böyle bir düşünce oluştu kafamda

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arocaklypse Mesajı Göster
ben de hobi amaçlı beslemek istiyorm biraz araştırma yapıyorum.günde en az 5 yumurta almak için kaç bıldırcın beslemem lazım.tahta mı plastik mi yoksa demir kafesler mi daha iyi olacaktır?yavruyken almayı düşünüyorum.hangi yemi almam lazım?

Eski 11-06-2012, 20:40   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2009
Galeri: 3
bıldırcınlara tavukalara verilen toz yumurta yeminden verirseniz iyi sonuç alırsınız.
kafes içinse tercih sizin, örnekleri çok kafes sistemlerinin zevkinize kalmış bir durumdur.

semihali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 13:51   #117
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Ben yeni yeni ahşap kümes yapıyorum balkon için.Küçük olacağı için 5 bıldırcın besleyeceğim şimdilik sonra arttırırım.Aslında çokta küçük değil ama neyse

75 cm genişlik
25 cm yükseklik
40 cm derinlik

çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 20:07   #118
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Arkadaşlar belki yeri değil ama sülün beslmek için nekadar ve nasıl bi kafese ihtiyacım var bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirr mi? 2 dişi 1 erkek için kümes yüksekliği genişliği falan ne olur? Bahçeye yapcam altı toprak olcak kenarları da tel.

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2012, 14:03   #119
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Kardeşim maşşallah bıldırcınların çok güzeller herşey profesyonelce altına toprak yaymışsın tünekleri var hele o suluk valla çok iyi bakıyorsun hayvanlarına birşey sorcam bu kümesleri sen mi yapıyosun kümesini çok beğendim hindilerininki de gayet güzeldi

bykafkas beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2012, 15:01   #120
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ercanx Mesajı Göster
Kardeş sen taşkent pasajında deride çalışmazmıydın?

hindici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bıldırcın

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024