agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > agaclar.net Bonsai Eğitimleri > İzmir Bonsai Atölye Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-04-2009, 11:14   #1
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
agaclar.net,İzmir 7. Bonsai Atölye Çalışması (25 Nisan 2009)

Bu ayki toplantımızı ikiye böldük. Bonsai eğitim toplantısında, bonsai için uygun fidan nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmeli sorularına cevap arayacağız. Yerinde bir gezi planladık.

İzmir'in en yeşil ve kendine has doğal yapısı ile ilgi çeken, Karşıyaka Orman Fidanlığını seçtik.

karsiyaka.jpg

1924 yılında kurulmuş olan Karşıyaka Orman Fidanlığı 2003 tarihinden bu yana İzmir İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 17.000 metrekare alan üzerinde yer alan fidanlıkta, fidan üretimi, tanıtımı ve satışı yapılıyor.

İzmirden gelecekler iskeleden Bostanlı yönüne evlendirme dairesine kadar on dakikalık kısa bir yürüyüş yapabilir ya da otobüse binebilirler. Evlendirme dairesi önünde Saat 10 da buluşacağız. Fidanlığa birlikte gideriz, çok yakın. Fidanlık cumartesi günleri saat 12.00'de kapanıyor.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2009, 13:25   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-07-2008
Galeri: 8
Çok önceden ayarlanmış dernek gezim nedeniyle bu ay katılamayacaktım ki konuyu görünce kahroldum, tam da benim gibi bir yeni başlayana yönelik bir konu Fotoğrafları bekliyorum şimdiden, sizlere iyi toplantılar

Aybars Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2009, 22:45   #3
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

izzeterisen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 66
Uzakta olup ta toplantıya gelemeyen benim gibi arkadaşlar da artık, bu konuda resim ve film olursa izleriz artık ne yapalım. Toplantınızın ve gezinizin iyi geçmesini dilerim.

izzeterisen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2009, 11:39   #4
Yeni Üye

hulyas's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2008
Merhaba,
Bonsai eğitim gezisi bittikten sonra Konakta yapılacak olan 'Selluka' toplantıya yetişilebilr mi?

hulyas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2009, 18:58   #5
Yeni Üye

byeni's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2008
Bugünkü Bonsai toplantısına katıldım tek kelime ile mükemmeldi.Yeni arkadaşlarla tanışmak ve en önemlisi bonsai konusunda bilgiler almak beni çok memnun etti.İnşallah en kısa zamanda tekrarlanması dileğiyle.

byeni Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2009, 22:55   #6
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Sevgili byeni
yanılmıyorsam bonsai için bir ağaç almıştın ama ismini unuttum agacın, bende sakız agacı aldım, inşallah iyi birer bonsai olurlar verilen bilgiler doğrultusunda.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2009, 13:18   #7
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Fotoğraflar nerede.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2009, 23:36   #8
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
BEnde fotğrafları ekliyyim dedim güzel bir toplantı oldu Karşıyaka fidanlığı farklı türlerde fidanlar ve çiçekler için çok güzel bir mekan şehrin içinde olmasına rahmen oraya gelenleri farklı ve şehirden uzak bir boyuta taşıyor.

Öncelikle figen hanıma çok teşekür ederiz.

Fidanlık hakkında verdiği bilgiler ve fıstıkçamı ve kızılçam tohumlarının filizlenip yetiştirlmesi konusunda çalışmaları aktarması ayrıca ülkemizde ekonomik bir değeri olan mantarmeşesi türü hakında çalışmalar ve ayrıca çeşme bölgesine ait sakız ağaçı çalışmaları dinlemeye değer konulardır.

Birazda fotğraflar ekliyerek konuyu görsel olarakda destekliyeyim dedim.

Ayrıca bonsai üzerine Karşıyakadan aramıza katılan yeni üyelerimizin bonsai nin kısa bir tanımı ile başlayıp bonsai için uygun fidan seçimi ve bu konunun bize kzandırdıkları konulu kısa ama öz bir anlatım oldu.

Umuyorum ki bundan sonra bu toplantıların devamı karşıyakada da devam ediçektir.

Konu ile ilgili birazda görsel ekleyeyim dedim.
Görseller için beni hiç bir zaman bu konuda yanlız bırakmayan ve destek verem eşime de buradan huzurunuzda teşeküretmek isterim.

Malum her başarılı erkeğin arkasında ona üzerinde çalıştığı konuda destek veren bir bayan muhakkaki vardır.

MEvsimin sıcak geçmesinde dolayı görsel bir uygulama çalışmasını ağaçlar üzerinde yapamasakda 2 yıldır üzerinde çalıştığım bir ulmus cinsi karağaçaımın yaprak küçütme metodu ile yapraklarının görsel olarak nekadar küçüldüğüne ve daları üzerinde yaptığım değişiklikleri anlatmaya çalıştım.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2009, 14:27   #9
Yeni Üye

byeni's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2008
Sevgili Birol,aldığım ağaç dağ muşmulası idi.İnşallah seninde benimde ağaçlarımız güzel birer bonsai olurlar.Bu arada yarın bende sakız ağacı almaya fidanlığa gideceğim.Görüşmek üzere.

byeni Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 11:57   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Izmirli uyeler bu geziden sonra kim bilir ne guzel fidanlar secip, bircok ornek calismalarla bonsailerinin fotograflarini bizlerle paylasacaklar.

Buna benzer gezileri, diger sehirlerdeki uyeler de, bir araya gelip yaparsa, tartisarak dusnce alisverisi ile yapilan fidan secimlerinin, daha isabetli bir secim oldugunu gorecekler.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024