agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   El Yapımı Ürünler, Hobilerimiz (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=435)
-   -   Atık malzemelerden yeni eşyalar... (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=22754)

Yiğit Efe 11-12-2010 15:12

Atık malzemelerden yeni eşyalar...

4 Eklenti(ler)
Eski araba tekerinden çiçeklerimiz için saksı, yine eski at arabası tekerinden kamelya için hoş bir lamba ve kendi yapabildiğim amatörce bir çardak

Hhatice 11-12-2010 15:21

Çok güzel ellerinize emeğinize sağlık.Çardakta bol köpüklü bir kahve içesim geldi :)

Yiğit Efe 11-12-2010 15:39

teşekkür ederim hatice hanım yazın son günlerinde yaptığımız için bizde fazla keyfini süremedikama mangalda bol köpüklü bir kahve güzel bir fikir.Daha bu sene bu işlerle uğraşmaya başladım bahçenin fotoğraflarını ilerde yayınlayacağım fidan dikmeyi düşünüyorum fakat dedim ya bahçe işinin acemisiyim bana bu konuda fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Hhatice 11-12-2010 15:52

Bahçenizin boyutunu yazarsanız arkadaşlarım size güzel fikirler verecektir.Niğdenin iklim yapısı da çok önemli tabii

Süs ağaçları ,meyva ağaçları etrafına yaz çiçekleri ,belki küçük bir süs havuzu ve su bitkileri ,Kaya bahçesi hepsi yapılabilir.Sizin gibi becerileri olan biri için bunlar zor işler değil .Bahçenizin resimlerini de koyarsanız şekline göre düzenlemeler yaparken daha güzel fikirler çıkacaktır.

Üyelerimizin kendilerini tanıttığı bir bölüm var orada kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

cemo 11-12-2010 16:06

Hoşgeldiniz, sevgili Yiğit Efe.

Çardağınız nostalji kokuyor. Süslü çardaklar yerine, böyle sedirli çardakları sevmişimdir hep. Tavandaki lamba harika olmuş. Elllerinize sağlık, önümüzdeki yaz bolca köpüklü kahve içersiniz inşallah.

Sevgili Hatice nin de dediği gibi, siz fotoğraf yükledikce, arkadaşlarımız paylaşımda bulunacaktır.

Saygılar

Yiğit Efe 11-12-2010 16:43

hoşbulduk hanımefendi şehir hayatı artık insanlar için çekilmez oldu sessizlik ve şatafattan uzak böyle yerler aranır oldu eğer bende içimdekileri yaptıklarımla yansıtabiliyorsam ne mutlu bana

Uzaylı 11-12-2010 20:37

Sayın YİĞİT EFE; Bahardaki süpriz görüntülerimden biri otantik sedirler olacaktı. Siz bizden hızlı davranmışsınız. Neyse nasip olursa bizimkine de fikrinizi o zaman iletirsiniz. Bizde elimizde kalan fikirlerle idare ederiz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Biz de de 2 otantik tekerlek var. Biz ne yapsak diye düşünüyorum. Bir fotoğrafta bank yanlarına monte edilmiş gördüm ama maalesef tekerlek boyları aynı değil. Araba lastiğini nasıl o hale getirdiniz. Ben de altın renklisini bahçeye yapmak isterim.

Fikirlerinizin takipçisi olacağım.

malina 12-12-2010 14:14

Yiğit Efe / bahçe

Bahçe yazılarını ayrı başlık olarak taşıdım.

Burada atık malzemeleri değerlendirme konusunda devam edebiliriz...

fatma sunay 12-12-2010 16:07

Sayın Yiğit Efe öncelikle hoşgeldiniz. Çardağınız çok güzel olmuş güle güle oturun. Araba lastiğini nasıl yaptığınızı bende soracağım. Dört adet lastiğim var böyle birşey yapmak isterim.Yapılışını tarif ederseniz memnun oluruz.

Yiğit Efe 12-12-2010 21:02

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim .araba lastiğinden yaptığım saksının betondan yapılmışını gördüm fakat neden parayla alayım dedim ve araba lastiği aklıma geldi. Öncelikle elimizdeki lastiği janta yakın yerden zigzaglar çizerek bir bıçak yardımıyla kestim.Sonra kestiğim yüzü yere bakacak şekilde çevirdim ve kestiğim yerden tutarak lastiğin iç yüzünü dışarı doğru çevirdim sonra sprey boyayla boyadım.

furkan yıldız 14-12-2010 17:12

Merhaba Yiğit bey
Sizdeki eski tekerlekler babamda da büyük bir hobi haline geldi
Bir tanesini boyayarak şöminenin üzerine koydu
Bu akşam sizin mumlu olan tekerleğinizi gösterdiğimde eminim ki o şekilde de yapmak isteyecektir :)

Fatoş 15-12-2010 12:59

Aramıza hoş geldiniz Yiğit bey, yaptığınız çardak , tekerlekten mumluk, araba lastiğinden saksınız çok güzel ellerinize, emeğinize sağlık. Arkadaşların söylediği gibi çardağınızda türk kahvesi içmek oldukça zevkli olacak.

Yiğit Efe 17-12-2010 21:24

1 Eklenti(ler)
Sevgili hemşerim öncelikle havuz bilgisi konusunda yardımcı olduğun icin teşekkür ederim. Sanırım havuzu bende brandaylan yapmak zorunda kalacam çünkü şilteyi bulamıyorum. jant konusuna gelince yanılmıyorsun jantla lastik bir arada bahçenin yerine gelince kendim borda ikamet ediyorum bahcenin yeride borun havuzlu köyünde ve bora 15 klm uzakta ancak hafta sonları gi debiliyorum Sevgili Furkancıgım teker konusunda babanıza azda olsa fikir verebildiysem ne mutlu bana yalnız ufak bir hatayı düzeltmek isterim sanırım Fatoş hanımında gözünden kacmış tekerleğin üstündeki mum değilde elk aydınlatmalarda kullanılan mum ampuldür sizinde bildiğiniz gibi mumun kullanımı birazdaha zahmetli Fatoş hanım yapmış oldugunuz iltifattan dolayı sizede TEŞEKKÜR ederim SAYGILAR

Yeşil Çay 29-12-2010 17:27

Kırkyıl düşünsem araba lastiğinden böyle bir şey yapmak aklıma gelmezdi.Sprey boya ile mi boyadınız?

bıcırık 29-12-2010 17:41

Bu araba lastiği fikri çok güzel...nasıl o hale geldiğini anlayamadım ama...

hozat 30-12-2010 11:56

Bu fotoğrafı daha önce bahçe sayfama yüklemiştim.

Sonra bu başlığı gördüm.

Meraklısı için güzel bir başlık, yeni fikirlere açık ve yaratıcı olmuş.

http://www.agaclar.net/forum/showpos...&postcount=823

hozat 15-01-2011 21:32

2 Eklenti(ler)
Atık ya da gözden çıkarılan eşyalara yeniden hayat vermek, onları başka görevlerde kullanmak her insanın ilgi alanına girmeyebilir.

Ben, yaratıcık adına yapılan bu uygulamaları, hem önemsiyor hem de onlara işlevlik kazandırmaktan hoşlanıyorum.

Yazlık evimde, bu konuda çok mahir olan bir komşum var.

İşte eserleri:

Atılmış bu dolabı söktü, yan kapaklarını aldı.

Eklenti 188901
Daha sonra kurumuş bir zeytin ağacının gövdesini getirdi.

Eklenti 188902

İki malzemeyi birleştirip bu sehpayı yaptı.Televizyon sehpası olarak kullanıyor,çiçeklik te olabilir.

hozat 15-01-2011 21:46

3 Eklenti(ler)
Bu kuş yuvalarınıda, benim bahçemdeki bir bitkinin sert yapraklarını kullanarak yaptı.

Kullandığı bitki bu

Eklenti 188903

ve kuş yuvası, kendine torpil yapıp vernikledi.

Eklenti 188904

Banada bunu verdi.( verniği bitmiş)

Eklenti 188905

hozat 15-01-2011 22:05

4 Eklenti(ler)
kuş yuvalarını yaparken kullandığı bitkinin genel görünümü.
Eklenti 188906

Ben de:
Kızımın attığı kuş kafesini böyle değerlendirdim.

Eski kafeslerinizi atmayın, bahçede çok güzel duruyor.

Eklenti 188907

Eklenti 188908

Eklenti 188909

hozat 23-01-2011 16:14

Bu başlık yaratıcı fikirlere açıktır, ilginç çalışmalar geldikçe yararlanma olanağımız olabilir

Yiğit Efe 23-01-2011 16:36

Sayın hocam iki adet traktör tekerini üst üste koyup icini ciceklik dış tarafınıda daire biçiminde ahşaptan bank yapmayı planlıyorum inşallah becerebilirim

hozat 23-01-2011 16:42

Siz çok güzel şeyler yapıyorsunuz, bekliyorum fotoğraflarını.

Bende de bazı yeni fikirler var, ekleyeceğim.

Yiğit Efe 11-03-2011 12:49

saksılık

1 Eklenti(ler)
Çiçeklerimiz için herkesin yapabileceği hoş bir saksıllık.
İnternette bir sitede gördüm elimdede atarabası tekeri olunca bu şekilde değerlendirdim .

meysa 11-03-2011 12:58

eski gazetelerden tabure yapılabilr ;)

seyma30 11-03-2011 16:44

Sn Yigit Efe cicekliginiz harika olmus.Fikrimce saksilarinizi da ayni modelden secerseniz kusursuz olacak.:p

Yiğit Efe 12-03-2011 08:47

Haklısınız Seyma hanım saksılar hiç olmadı.zaten geçici olarak konmuştu ilerde çiçekleri bahçeye dikmeyi düşünüyorum.saksıları değiştirip başka türden evde bakabileceğim çiçekler olabilir çiçek konusundada tavsiyeniz olursa sevinirim.
Saygılar

sevim.K 12-03-2011 09:02

Emeklerinize sağlık sn yiğit efe çok güzel çalışmalar. Tekerden yaptığınız saksı çok hoş ama yapılışını tam anlayamadım:o Benim gibi çok beğenen ama açıklamanız yeterli gelmeyen ziyaretçileriniz için bir kere daha açıklar mısınız.?

ihsanozdemir 23-04-2011 20:11

At arabasının tekerlrğinden yaptığınız lamba çok güzel olmuş, normal ampl yerine şerit led lerden kullanırsanız hem daha hoş olur hemde daha az elektrik harcamış olursunuz , saygılar

Yiğit Efe 24-04-2011 18:45

Sayın ihsanozdemir
Öncelikle vermiş olduğunuz fikir için teşekkür ederim
lambayı yaptığım zamanda ledlerin fiyatları çok pahalıydı yanılmıyorsam metresi 40 tl civarıydı ve mum ampul daha cazip geldi fakat saksılıkta uyğulamayı düşünüyorum ve ledlerin fiyatlarıda şuan cazip 10 tl gibi bir fiyata alabiliyorum.
Saygılar.

Yiğit Efe 01-05-2011 19:24

1 Eklenti(ler)
Kahvaltımızı yapıp çayımızı yudumluyacağımız yapımı basit ama kullanışlı bir masa.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024