agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Dış mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Beğeni Düzeni148Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Prev Önceki mesaj   Sonraki mesaj Next
Eski 17-06-2020, 11:23   #16
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yurdumbenim Mesajı Göster
1. Bitki ve böcek türünde anlaştıysak, bunun çok ama çok basit bir çaresi var. Eğer bir an evvel -hatta dakikalar içinde- sonuç almak istiyorsanız mutlaka öneririm. Ben hep bunu uyguluyorum, bugüne kadar işe yaramadığı hiç olmadı. ALKOL. Eczaneden (veya Tekel ürünleri satılan yerden) “Tıbbi Kullanım Amaçlı Etil Alkol” alın. Bunun için 0,5-1 lt alkol size fazlasıyla yeter. Bunlar genelde %96 alkol içeriyor. Bu alkolü ne suyla ne de başka hiçbir şeyle karıştırmayın. Alkolü olduğu gibi hiç seyreltmeden; doğrudan ister pamukla sürerek, isterseniz de küçük bir fısfıs (ben boş bir “sivrisinek kovucu sprey losyon-sinkov” şişesi kullanıyorum) ile bitkinin üzerine yapışmış olan bu böceklerin üzerine uygulayın. O böcekler vıcık vıcık olacak. Kalıntıları ister elinizle, isterseniz de pamuk, peçete, kürdan vb. bir şey ile sıyırıp alın. Bitkide kalan alkol de saniyeler içinde buharlaşacak. O kadar, başka bir şey yapmanıza gerek yok. Uygulayın, göreceksiniz. Mum çiçekleriniz dakikalar içinde tertemiz olacak. Bütün böcekler, yumurtalarıyla beraber akıp gidecek.

Bende izopropil alkol var. Bu alkol çeşidini kullanabilirmiyim.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
beyaz benek, hastalık, mantar, yucca

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024