agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-05-2008, 23:35   #1
Ağaçsever

papillon22's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2008
Sevgili MAVİGECE,

Yazınızı bu akşam okudum. Ben geçen yıl İzmir Karşıyaka'daki çocuk yuvasına gerekli olan masa ve sandalye bağışını gördükten sonra aklıma İkea firmasının web sayfasına girip yazı yazmak geldi. Öyle ya ülkemiz insanlarından para kazanıyorlar. Hemen bir vatandaş olarak duygu yüklü bir mesaj attım. Yardım etmelerini rica ettim. Ertesi gün öğlen olmamıştı ilgili kişi beni hemen aradı. Konuyu listelerine aldıklarını en kısa zamanda ilgilenileceğini belirtti. İkeada gidip gördünüzmü bilmiyorum. kağıt toplamak için kullanılabilecek bir sürü seçenekli plastik kutular var. İsterseniz sizde web sayfalarına girip yazı yazın. İnanın bana böyle şeyleri hiç kaçırmıyorlar ve atlamıyorlar. Daha hızlı ve kesin sonuç alırsınız kanaatindeyim.
saygılarımla...

gulcingiller beğendi.
papillon22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2008, 00:07   #2
Ağaçsever

papillon22's Avatar

Aklıma bir fikir daha geldi. Oturduğumuz apartmanlarda bu işi yapabiliriz. Yöneticiyle görüşüp apartmanın girişine kağıt toplamak için bir karton kutu koyabilir ve apartmanı bilgilendirmek için evde hazırladığımız yazıyı ister girişe duvara veya ilan panosuna asabilir, ister fotokopiyle çoğaltıp her daireye birer tane dağıtabiliriz. Böylece isteyen kişiler bir ay boyunca kağıtlarını burada biriktiriler ve her ay bir toplama işi ile ilgilenen kuruluşa bunlar aldırtılabilir.
Bilmem nasıl olur?

Eski 28-05-2008, 23:41   #3
Ağaçsever

papillon22's Avatar

izmir'de oturanlara haber..

Bu güün atık kağıt toplayla ilgili İzmir TEMA vakfını aradım. Telefona çıkan ilgili kağıtları kendileri için Kastaş adlı şirketin topladığını ve en az 600 kilo olursa gelip aldıklarını belirtti. Ben de apartman olarak bizim o miktarda atık kağıdı toplasak bile koyacak yeterli yerimizin olmadığını ama çöpede atmak istemediğimizi söyleyince şirketin telefonunu verdi. Eğer anlaşırsanız şirketin güzergahı üzerindeyseniz gelip alırlar belki dedi. Bende ilgilenen olur belki diye telefonu yazıyorum.
KASTAŞ: 478 15 15 (Hande hanım)

Eski 29-05-2008, 07:33   #4
Yeni Üye

aliko69's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2008
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi papillon22 Mesajı Göster
Bu güün atık kağıt toplayla ilgili İzmir TEMA vakfını aradım. Telefona çıkan ilgili kağıtları kendileri için Kastaş adlı şirketin topladığını ve en az 600 kilo olursa gelip aldıklarını belirtti. Ben de apartman olarak bizim o miktarda atık kağıdı toplasak bile koyacak yeterli yerimizin olmadığını ama çöpede atmak istemediğimizi söyleyince şirketin telefonunu verdi. Eğer anlaşırsanız şirketin güzergahı üzerindeyseniz gelip alırlar belki dedi. Bende ilgilenen olur belki diye telefonu yazıyorum.
KASTAŞ: 478 15 15 (Hande hanım)

Merhaba sevgili papillon22,

seni bu özverili calismadan dolayi kutluyorum. Herkes senin gibi cevremiz icin bukadar özveriyle calismis olsay di, yasadigimiz gezegen tehlike altinda olmazdi.
Tekrar sana bir Çevre Dostu olarak tesekkürler.

papillon22 arkadasin sundu cözümü bence bütün büyük sehirler de uygulamak mümkündür. Ben yaz tatillerinde Türkiye`ye geldigimde, cöp bidonlarindan kagitlari cikarip özel yapilmis el arabarinda biriktirdikleri kisileri cok gördüm. Sokaklarda cöp bidonlarindan kagitlari cikaran bu kisilerle de anlasilabilir. En azindan belirli günlerde kagitlar kapinin önünden veya bunlar icn özel bir yerden alinabilir.

-----------
Unutmamalıyız ki, sağlıklı bir çevre için vereceğimiz her hizmet, kendi sağlığımız ve çocuklarımızın geleceği içindir.

www.cevremizikoruyalim.de.tl

aliko69 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 09:11   #5
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
...cöp bidonlarından kağıtlari çıkarıp özel yapılmış el arabarında biriktiren kişileri çok gördüm. Sokaklarda çöp bidonlarından kağıtları çıkaran bu kişilerle de anlaşilabilir.
Bu güzel bir öneri.

Bu çöp ayırıcıların bazıları da yaptıkları bölmeli arabalarla, kağıtla birlikte, plastik metal gibi şeyleri de topluyorlar.

Önceliğimiz bu atıkların ziyan olmaması ise neden olmasın?

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2008, 21:16   #6
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
kağıt her zaman bizlere kesinlikle lazım olacak ve her zaman ihtiyaç duyacağımız bir madde. en küçüğünden en büyüğüne her türlü işte kağıt kullanılıyor hayatımızı kolaylaştırıyor. ancak işin kötü bir yanı var kağıt ağaçtan yapılıyor. olur olmaz yere kağıtları pardon ağaçları çöpe atıyorlar. insanlar buna bu cahilliğe nasıl kapılıyorlar anlamıyorum. sanki ağaçlar olmazsa yaşanlarına aynı zevkle aynı sefayla devam edebilecekler. sanki nefes alabilecekler sanki hastalanınca iyileşebilecekler...

kağıt toplama işiyle uğraşan kuruluşlar uzak mesafelerdeki toplanmış kağıdı almak istemiyorlar. yerleri olmuyor ya da fiyat ağır geliyor. şu an türiyenin her yerinde büyük yatırımlar yaparak koca koca binalar dikiliyor evimin tam karşısına ormanın içine 6-7 tane on bilmem kaç katlı bina yapıldı yanına da katlı otoparkı. bu insanlar parayı gördükçe daha da mı çko istiyor da hep kendine çalışıyorlar anlamıyorum. hayrına iki üç fabrika yaptırıp dönüşüme katkıda bulunsalar nolur sanki. belediyeler de bu konuda pek duyarlı değil. isteseler gönüllü birilerini görevlendirip kağıt toplama işine katkıda bulunabilirler. mesela çocuklara bu bilinci aşılamak için çocuklarla beraber kapı kapı dolaşıp kağıt toplayabilirler. 16 yaşındayım rahatsızlıklarım var ama bu işi seve seve yaparım bana izin verseler her gün kapı kapı dolaşır milletten kağıt toplarım ki bina içinde de olsa yaptım ben bunu. ama bizi kim dinliyor ki kendi çapımızda dönüp duruyoruz bir şeyler yapmak için.

biraz sinirli biraz sert konuştum affedin beni ama milletin duyarsızlığı insanların cahilliği öldürecek bir gün beni...

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024