agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-03-2008, 22:43   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-03-2008
Kağıt geri dönüşüm kutusu

Merhaba arkadaşlar. Yeni üye oldum siteye. Site çok güzel emeği geçen herkese teşekkürler.

Benim bir konu hakkında sorum olacak. İstanbul da bir okulda öğretmenim. Okulum da kağıtların toplanması için çalışmalar yapmak istiyorum. Kağıt toplayan huırdacılarla görüştük ancak bir türlü sınıflara konulmak için geri dönüşüm kutusu bulamadım. Görüştüğümüz firmalar veremeyeceklerini belirttiler.

Bu kutulardan nerede bulabilirim? Ücretli veya ücretsiz. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. Teşekkürler.

mavigece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2008, 23:44   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2007
Mesala çöp kutusunun yanına bir tane daha çöp kutusu koyun üzerine kağın toplama kutusu yazın. Kağıt toplama kutusu dolarsa büyük çuvallar oluyor onlara boşaldırsınız ve oda dolunca hurdacı gelir alır.

Özcan2007 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2008, 00:01   #33
Yeni Üye

Dediğinizi düşündüm de 50 kadar şube var okulda. Bütün sınıflara çöp kutusu temin etmek zor görünüyor.

Eski 19-03-2008, 09:52   #34
Ağaçsever

iooktay's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2007
Sayın Mavigece, bulunduğunuz ilçenin belediyesiyle görüştünüz mü acaba? Bazı belediyeler istediğiniz kutuları verebiliyorlar. Örneğin Eminönü Belediyesi resmi dairelere bu kutuları veriyor, telefon ile haber verdiğinizde de gelip boşaltıyorlar.

iooktay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2008, 11:02   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Galeri: 5
Şişli belediyesinin de böyle bir uygulaması var.

Ferda Ülkümen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2008, 21:10   #36
Yeni Üye

Belediyeye bir kaç defa mail attım(dün gece de attım) ama bir cevap gelmedi. Yarın inşallah telefonla arayacağım bir de. Sonuç olumlu olur umarım. İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.

Eski 30-03-2008, 13:38   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Galeri: 5
Sayın mavigece

Birkaç gün önce gittiğim bir hastahanede aradığınız atık kağıt toplama kutularından vardı.

Üzerlerindeki firma adı ve telefon numaraları;

İSTAÇ AŞ 0212 674 26 27
Fax 0212 674 75 55

Ferda Ülkümen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2008, 18:58   #38
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Ben de bu konuda çok hassasım. Öğrenci olduğum okulda kağıt toplama kampanyası üç yıldan beri sürüyor. Ancak devamlı okula giderken kağıtları ve kitapları yüklenip gitmek beni çok yoruyor. Bu yüzden bana en yakın olan kağıt toplamakla görevli şirketlerden biriyle görüşme yapmak ve elimde bulunan kağıtları ve kitapları emin ellere teslim etmek istiyorum. Ağaçları kurtarmak adına Telekom'un maille fatura bilgisi ulaştırma çalışması da gerçekten çok güzel oldu. Bu forumla karşılaşmam çok iyi oldu. Eğer iyi gelişmeler olursa burada paylaşıp ağaç sevenlerle birlikte sevinmek, bu mutluluğu paylaşmak istiyorum... Sağlıcakla kalın.

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2008, 21:10   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2008
Okulumuzda Böyle Bir Kampanya Başlattık.bakalım Baya Bir Kağıt Birikti Biriyle Anlaştık Ama Adana Da Bu Kağıtları Alacak Bir şirket Varmıdır Acaba.

KIRO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2008, 08:36   #40
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Lise öğrencisi misiniz?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2008, 14:26   #41
Yeni Üye

aliko69's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2008
Galeri: 1
Atik Kagitlar

Merhaba sevgili Arkadaslar,

foruma yeni üye oldum bugün sitede gezinirken bu konu ilgimi cekti ve ben de birseyler yazayim dedim.

Ben size Atik Kagitlar Almanya`da nasil toplanmakta ve toplandiktan sonra hangi islemden gecmektedir.

Atik Kagit Almanya`da genelde 3 yolla toplanmaktadir:

1- Evlere birakilan mavi bidonlar yayi bu bidonlara sade kagit ve kartonlar atilmaktadir. Bu bidonlar ya haftada bir veya iki haftada bir bosaltilmaktadir.

2- Caddelere birakilan kagit kumbaralarda toplanarak.

3- Belediyelere bagli cöp isletme tesislerine de verilebiliyor.

Toplanilan bu kagitlar ön islem icin icinde bulunan yabanci maddeler ayirt edilmesi kagit isletme tesisinde islemden geciyor. Icinden yabanci maddelerin ayirt edilen eski kagitlar kagit yapim tesislerine gönderilmektedir. Burada atik kagitlardan yeni kagit ürünleri yapilmaktadir. Bunlar örnegin sunlardir: Defter, kitap, gazete ve tuvalet kagitlaridir.

Eski kagit ve kartonlari toplama kumbaralarina neler atilmalidir:

· Brosür ve magazinler
· Gazeteler
· Kitap
· Katalog
· Zarf
· Karton
· Paketleme kagidi
· Yazi kagidi
· Seker ve un gibi besin maddelerinin kagit veya karton ambalajlari

Eski kagit ve karton toplama kumlaralarina atilmayanlar:

· Karton tabak ve bardaklar (kullan-at ürünler)
· Fotograflar
· Süt ve içecek posetleri
· Duvar kagidi
· Sihhat bakim kagitlari
· Suya dayanikli kagitlar

Bu konuda daha genis bilgiler web sayfamdan elde edilebilir:

http://www.cevremizikoruyalim.de.tl/KAGIT-ve-KARTON.htm

-----------
Unutmamalıyız ki, sağlıklı bir çevre için vereceğimiz her hizmet, kendi sağlığımız ve çocuklarımızın geleceği içindir.

Eklenen Resimler

aliko69 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2008, 23:35   #42
Ağaçsever

papillon22's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2008
Sevgili MAVİGECE,

Yazınızı bu akşam okudum. Ben geçen yıl İzmir Karşıyaka'daki çocuk yuvasına gerekli olan masa ve sandalye bağışını gördükten sonra aklıma İkea firmasının web sayfasına girip yazı yazmak geldi. Öyle ya ülkemiz insanlarından para kazanıyorlar. Hemen bir vatandaş olarak duygu yüklü bir mesaj attım. Yardım etmelerini rica ettim. Ertesi gün öğlen olmamıştı ilgili kişi beni hemen aradı. Konuyu listelerine aldıklarını en kısa zamanda ilgilenileceğini belirtti. İkeada gidip gördünüzmü bilmiyorum. kağıt toplamak için kullanılabilecek bir sürü seçenekli plastik kutular var. İsterseniz sizde web sayfalarına girip yazı yazın. İnanın bana böyle şeyleri hiç kaçırmıyorlar ve atlamıyorlar. Daha hızlı ve kesin sonuç alırsınız kanaatindeyim.
saygılarımla...

gulcingiller beğendi.
papillon22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2008, 00:07   #43
Ağaçsever

papillon22's Avatar

Aklıma bir fikir daha geldi. Oturduğumuz apartmanlarda bu işi yapabiliriz. Yöneticiyle görüşüp apartmanın girişine kağıt toplamak için bir karton kutu koyabilir ve apartmanı bilgilendirmek için evde hazırladığımız yazıyı ister girişe duvara veya ilan panosuna asabilir, ister fotokopiyle çoğaltıp her daireye birer tane dağıtabiliriz. Böylece isteyen kişiler bir ay boyunca kağıtlarını burada biriktiriler ve her ay bir toplama işi ile ilgilenen kuruluşa bunlar aldırtılabilir.
Bilmem nasıl olur?

Eski 28-05-2008, 23:41   #44
Ağaçsever

papillon22's Avatar

izmir'de oturanlara haber..

Bu güün atık kağıt toplayla ilgili İzmir TEMA vakfını aradım. Telefona çıkan ilgili kağıtları kendileri için Kastaş adlı şirketin topladığını ve en az 600 kilo olursa gelip aldıklarını belirtti. Ben de apartman olarak bizim o miktarda atık kağıdı toplasak bile koyacak yeterli yerimizin olmadığını ama çöpede atmak istemediğimizi söyleyince şirketin telefonunu verdi. Eğer anlaşırsanız şirketin güzergahı üzerindeyseniz gelip alırlar belki dedi. Bende ilgilenen olur belki diye telefonu yazıyorum.
KASTAŞ: 478 15 15 (Hande hanım)

Eski 29-05-2008, 07:33   #45
Yeni Üye

aliko69's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi papillon22 Mesajı Göster
Bu güün atık kağıt toplayla ilgili İzmir TEMA vakfını aradım. Telefona çıkan ilgili kağıtları kendileri için Kastaş adlı şirketin topladığını ve en az 600 kilo olursa gelip aldıklarını belirtti. Ben de apartman olarak bizim o miktarda atık kağıdı toplasak bile koyacak yeterli yerimizin olmadığını ama çöpede atmak istemediğimizi söyleyince şirketin telefonunu verdi. Eğer anlaşırsanız şirketin güzergahı üzerindeyseniz gelip alırlar belki dedi. Bende ilgilenen olur belki diye telefonu yazıyorum.
KASTAŞ: 478 15 15 (Hande hanım)

Merhaba sevgili papillon22,

seni bu özverili calismadan dolayi kutluyorum. Herkes senin gibi cevremiz icin bukadar özveriyle calismis olsay di, yasadigimiz gezegen tehlike altinda olmazdi.
Tekrar sana bir Çevre Dostu olarak tesekkürler.

papillon22 arkadasin sundu cözümü bence bütün büyük sehirler de uygulamak mümkündür. Ben yaz tatillerinde Türkiye`ye geldigimde, cöp bidonlarindan kagitlari cikarip özel yapilmis el arabarinda biriktirdikleri kisileri cok gördüm. Sokaklarda cöp bidonlarindan kagitlari cikaran bu kisilerle de anlasilabilir. En azindan belirli günlerde kagitlar kapinin önünden veya bunlar icn özel bir yerden alinabilir.

-----------
Unutmamalıyız ki, sağlıklı bir çevre için vereceğimiz her hizmet, kendi sağlığımız ve çocuklarımızın geleceği içindir.

www.cevremizikoruyalim.de.tl

aliko69 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 09:11   #46
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
...cöp bidonlarından kağıtlari çıkarıp özel yapılmış el arabarında biriktiren kişileri çok gördüm. Sokaklarda çöp bidonlarından kağıtları çıkaran bu kişilerle de anlaşilabilir.
Bu güzel bir öneri.

Bu çöp ayırıcıların bazıları da yaptıkları bölmeli arabalarla, kağıtla birlikte, plastik metal gibi şeyleri de topluyorlar.

Önceliğimiz bu atıkların ziyan olmaması ise neden olmasın?

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2008, 21:16   #47
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

kağıt her zaman bizlere kesinlikle lazım olacak ve her zaman ihtiyaç duyacağımız bir madde. en küçüğünden en büyüğüne her türlü işte kağıt kullanılıyor hayatımızı kolaylaştırıyor. ancak işin kötü bir yanı var kağıt ağaçtan yapılıyor. olur olmaz yere kağıtları pardon ağaçları çöpe atıyorlar. insanlar buna bu cahilliğe nasıl kapılıyorlar anlamıyorum. sanki ağaçlar olmazsa yaşanlarına aynı zevkle aynı sefayla devam edebilecekler. sanki nefes alabilecekler sanki hastalanınca iyileşebilecekler...

kağıt toplama işiyle uğraşan kuruluşlar uzak mesafelerdeki toplanmış kağıdı almak istemiyorlar. yerleri olmuyor ya da fiyat ağır geliyor. şu an türiyenin her yerinde büyük yatırımlar yaparak koca koca binalar dikiliyor evimin tam karşısına ormanın içine 6-7 tane on bilmem kaç katlı bina yapıldı yanına da katlı otoparkı. bu insanlar parayı gördükçe daha da mı çko istiyor da hep kendine çalışıyorlar anlamıyorum. hayrına iki üç fabrika yaptırıp dönüşüme katkıda bulunsalar nolur sanki. belediyeler de bu konuda pek duyarlı değil. isteseler gönüllü birilerini görevlendirip kağıt toplama işine katkıda bulunabilirler. mesela çocuklara bu bilinci aşılamak için çocuklarla beraber kapı kapı dolaşıp kağıt toplayabilirler. 16 yaşındayım rahatsızlıklarım var ama bu işi seve seve yaparım bana izin verseler her gün kapı kapı dolaşır milletten kağıt toplarım ki bina içinde de olsa yaptım ben bunu. ama bizi kim dinliyor ki kendi çapımızda dönüp duruyoruz bir şeyler yapmak için.

biraz sinirli biraz sert konuştum affedin beni ama milletin duyarsızlığı insanların cahilliği öldürecek bir gün beni...

Eski 18-06-2008, 17:12   #48
Ağaç Dostu

Nihal's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2007
Kağıt toplama başlığını gördüm de aklıma geldi.Malum bugünlerde okullar dağıldı.Çoğu öğrenci artık işe yaramayan kitaplarını atacak.Çünkü bilirim işe yaramayan kitapların evde kalabalık yapmasını sevmez annelerÖğrencilerin kitaplarını toplamak için bir şeyler yapamaz mıyız acaba?Sonuçta onlar da kağıt

Nihal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2008, 11:40   #49
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nihal Mesajı Göster
Kağıt toplama başlığını gördüm de aklıma geldi.Malum bugünlerde okullar dağıldı.Çoğu öğrenci artık işe yaramayan kitaplarını atacak.Çünkü bilirim işe yaramayan kitapların evde kalabalık yapmasını sevmez annelerÖğrencilerin kitaplarını toplamak için bir şeyler yapamaz mıyız acaba?Sonuçta onlar da kağıt
Ben kitaplarımı dönüşüme yolladım. Üst komşumuzun bi bağlantısı varmış dönüşüm yapan şirketlerle ilgili rica etti. Son bir kaç haftadır elimden geldiği kadar yolluyorum, gazete kağıtları kullanılmayacak kadar dolu defterler. İnsanların bilinçlenmesi gerek tek eksiğimiz bu.

Eski 21-06-2008, 13:36   #50
Ağaç Dostu

tener's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2008
Ankara için bir bağlantı adresi veren olursa, çok mutlu olurum. Zira ben yıllardır kitapları evde barındırmaya çalışıyorum.

tener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2008, 15:20   #51
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ergunmeister Mesajı Göster
Ankara için bir bağlantı adresi veren olursa,çok mutlu olurum.Zira ben yıllardır kitapları evde barındırmaya çalışıyorum.
istanbulda bizim belediyemiz topluyordu kağıt atıkları. belediyenize başvurursanız belki yardımları dokunabilir.

Eski 21-06-2008, 21:32   #52
Ağaç Dostu

tener's Avatar

Bu konuda yeterli bilgi verilmiş.Bir sayfa geri gidip , tüm yazılanları okudum.Yani sorumun yanıtını bir şekilde almış oldum.

Eski 08-07-2008, 13:09   #53
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
İyi günler,
Bilinçsizce yapılan kağıt tüketimini durdurmak imkansız olsa da, bizler mümkün olduğu kadar dikkatli davranalım, en azından tek başına çevremizdeki birkaç kişiye örnek olabiliriz ya da biraraya gelip toplu hareketler başlatabiliriz.
Özellikle kendi üniversitemde rastladığım şey beni çok rahatsız ediyor, kırtasiyelerde aşırı miktarda fotokopi çekilir binlerce öğrenci için ve bu kırtasiyeler daha fazla para kazanmak amacıyla sayfalarca fotokopiyi tek taraflı çeker. Kimi fakültenin kırtasiyesinde otomatik çift taraflı fotokopi çeken makina vardır, kimisinde yoktur. Ve kimisinde otomatik makina olduğu halde tek taraflı yığınla fotokopi çekilir.

Üniversite yönetimi kampüsteki birçok noktaya atık kağıt toplama kutusu koydu ama malesef pek doldukları söylenemez. Bunun yerine tüm kırtasiyelere otomatik çift taraflı fotokopi makinası alınsa daha iyi olmaz mı? Önce elimizden geldiği kadar kağıt tüketimini azaltalım, ondan sonra atık kağıtları toplayalım.

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2008, 19:24   #54
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

yaz geldi yine yanıyoruz. ağaçlar cayır cayır, elden bir şey gelmeden yanıyor. kağıtların boşa gitmesine mi üzülelim yoksa çiğerimizin yanmasına mı?

Eski 17-07-2008, 15:25   #55
Ağaç Dostu

negif's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi M.Sema Mesajı Göster
Ançeva telefonunu ve yetkiliyi veriyorum
312 222 23 08 Münevver Hn--Şengül Hn
Bulunduğunuz adresi alıp o bölgeye giden toplama kamyonlarına bildiriyorlar.Her bölgenin ayrı günleri var.Görevli arkadaşların gelecekleri günü öğrenmede fayda var.
Ançeva'nın telefon numarası değişmiş yeni numaraları: 432 30 92

negif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2008, 14:46   #56
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-07-2008
Arkadaşlar merhaba
Ben lokman hekim sağlık vakfından murat işergün. Sizlere bir kaç şey yazmak istedim. Sitede okudugum kadarı ile atık kağıtlarınız var **** toplayıp bir kuruma vermek istiyorsunuz..
Lokman hekim sağlık vakfı istanbul genelinde 6200 gönüllü firma ile koordineli olarak atık kağıtları düzenli olarak topluyor.
1984 yılında bir doktor tarafından kurulan vakfın atık kağıt toplayarak okuttugu yüzlerce ögrenci mevcut.Gebze beylikbağı bölgesinde lokman hekim saglık vakfı hastanesi var.Burada hastalardan alınan muayene ücreti sadece ve sadece 50 ykr. ( diyeceksiniz ki neden bu kadar az bir ücrete bakılıyorlar ) Burada bu ücrete bakılmalarının sebebi firmalardan toplanan atık kagıtların degerlenıp hastaneye geri dönmesinden kaynaklanıyor. Yani sizlerin bagışlamış oldugu kagıtlardan elde edılen gelır hastane ve öğrencilere dönüyor. www.lokmanhekimsv.org internet adresinden girip bilgi alabilirsiniz vakıf için..
Şu anda atık kağıt kutusu almak **** atık kagıt bagışlamak istiyorsanız 0 212 255 56 13 numaraları telefondan Hasan TEPE isimli arkadaşımıza ulaşabilirsiniz. **** 0533 641 38 93 numaraları telefondan Murat İŞERGÜN isimli arkadaşımıza ulaşabilirsiniz...

gulcingiller beğendi.
amorp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2008, 15:27   #57
Ağaç Dostu

Mermaid's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Galeri: 4
Sevgili Amorp ,
Vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler.
Şimdi bir mail attım vakfa umarım olumlu bir yanıt alırızda bulunduğum bölgede de bir organizasyon yaparız.

Mermaid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2008, 15:33   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ergunmeister Mesajı Göster
Ankara için bir bağlantı adresi veren olursa, çok mutlu olurum. Zira ben yıllardır kitapları evde barındırmaya çalışıyorum.

Kitaplar için bir kütüphane ile bağlantıya geçersen iyi olur.
Aslında ben alırım diyeceğim ama aramız çok uzak, kargo parasını da karşılayamam.

darkfriairs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2008, 19:44   #59
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-07-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mermaid Mesajı Göster
Sevgili Amorp ,
Vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler.
Şimdi bir mail attım vakfa umarım olumlu bir yanıt alırızda bulunduğum bölgede de bir organizasyon yaparız.
Rica ederim amacımız toplanan kagıtların dogru yerlere ulaşmasını saglamak.
Pazartesi günü arkadaşlarım inceler formu ve her semtin belli periyotları var uygun güne eklerler...

amorp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2008, 16:37   #60
Ağaç Dostu

tener's Avatar

Kitapları isteyen bir yakınım daha var.Ancak onları taaa Balıkesir'e göndermek(okul kütüphanesine)biraz maddi ve manevi uğraş istiyor.O sebepten bu işe girmedim.
Kurumları aramak onlarla uğraşmakta istemiyorum artık.
Giysi vermek istiyorsunuz,yıka ütüle ve getirdeniyor.Ben artık bu konuda kendimi yormak hevesinde değilim.Öncelikle gönüllü bile bir iş yapıyorlarsa o işi yapanlar sorumluluk içinde olmalılar.
"Armut piş ağzıma düş "misali hep hazırcılık.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024