View Single Post
Eski 15-06-2008, 21:16   #47
bernacyhn
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
kağıt her zaman bizlere kesinlikle lazım olacak ve her zaman ihtiyaç duyacağımız bir madde. en küçüğünden en büyüğüne her türlü işte kağıt kullanılıyor hayatımızı kolaylaştırıyor. ancak işin kötü bir yanı var kağıt ağaçtan yapılıyor. olur olmaz yere kağıtları pardon ağaçları çöpe atıyorlar. insanlar buna bu cahilliğe nasıl kapılıyorlar anlamıyorum. sanki ağaçlar olmazsa yaşanlarına aynı zevkle aynı sefayla devam edebilecekler. sanki nefes alabilecekler sanki hastalanınca iyileşebilecekler...

kağıt toplama işiyle uğraşan kuruluşlar uzak mesafelerdeki toplanmış kağıdı almak istemiyorlar. yerleri olmuyor ya da fiyat ağır geliyor. şu an türiyenin her yerinde büyük yatırımlar yaparak koca koca binalar dikiliyor evimin tam karşısına ormanın içine 6-7 tane on bilmem kaç katlı bina yapıldı yanına da katlı otoparkı. bu insanlar parayı gördükçe daha da mı çko istiyor da hep kendine çalışıyorlar anlamıyorum. hayrına iki üç fabrika yaptırıp dönüşüme katkıda bulunsalar nolur sanki. belediyeler de bu konuda pek duyarlı değil. isteseler gönüllü birilerini görevlendirip kağıt toplama işine katkıda bulunabilirler. mesela çocuklara bu bilinci aşılamak için çocuklarla beraber kapı kapı dolaşıp kağıt toplayabilirler. 16 yaşındayım rahatsızlıklarım var ama bu işi seve seve yaparım bana izin verseler her gün kapı kapı dolaşır milletten kağıt toplarım ki bina içinde de olsa yaptım ben bunu. ama bizi kim dinliyor ki kendi çapımızda dönüp duruyoruz bir şeyler yapmak için.

biraz sinirli biraz sert konuştum affedin beni ama milletin duyarsızlığı insanların cahilliği öldürecek bir gün beni...

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön