agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni33Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-10-2013, 12:45   #31
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
ben kaliteli sabunu tercih ederim
zeytinyağlı olalbilir

incirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2013, 14:09   #32
Ağaç Dostu

ezgigül's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2012
Eşimin saçları dökülmeye başladığında bir büyüğümüzün tavsiyesiyle zeytinyağlı defne sabunu kullanmaya başladık.
Saç önce zeytinyağlı defne sabunuyla 2 kez yıkanıyor. Sonra da kaliteli bir şampuanla 1 kez yıkanıyor.Tercihen ve tavsiye üzerine Loreal Kerastase ya da biraz daha uygun fiyatlı olan Elseve de olur. Ama şampuandan sadece 1 nohut tanesi kadar kullanılıyor. Saçınız çok uzunsa 2 nohut da olur. Bolca köpürüyor zaten. Saç diplerine parmak uçlarıyla ovalayarak masaj yapılıyor. İyice durulanıyor. Eşim bu şekilde ve sarımsak yağlı karışım sayesinde saç dökülmesinden kurtuldu. İnanın kel kalmak üzereydi. Şimdi saçı eski formuna döndü. Tabi bir de saçın aşırı yağlanmasına izin vermemek gerek. 2 güne 1 yıkamak hatta duş almak en doğrusu.
Saç için bu formul, vücut için beyaz sabun derim ben.

ecelik beğendi.
ezgigül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2014, 13:55   #33
Ağaçsever

hanbiyçe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-07-2010
evde güzel bi zeytinyağlı sabunumuz var ve şampuanla arasında bariz derecede iyi bir fark var şampuan saçıma serum da kremde sürsem kabartıyor. saçıma bu kadar şey sürsem sabunlada yıkasam yumuşatır dedim ve şampuanla olan elektriklenme gözle görülür derecede yok hacı şakir filan değil ama güvenilir bir zeytinyağlı ya da bıttım sabunu şampuandan iyidir

hanbiyçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2014, 22:03   #34
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Son günlerde aşırı yağlanan, dökülen ve kepeklenen saçlarım için bebek şampuanı kullanmaya başladım. Sorunlar hafifledi, kaşıntıda kesildi. Aklınızda bulunsun dedim. Bebek şampuanları daha masum.

A_NOMAD beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2014, 11:46   #35
Ağaç Dostu

copur 09's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2006
Zeytinyağlı ev yapımı sabunu rendeledim. Lavanta tohumlarını suda kaynattım. Rendelenmiş sabunu günlük süt şişesine koydum. Sıcak suyun içerisine şişeyi koydum, üzerine lavantalı süzülmüş suyu ayarlayıp ilave ettim. Koyulaşınca akacak kıvamda oluncaya kadar suyu ilave ettim. Arada çalkalayıp iyice erimesini sağladım. Küçük pet şişenin kapağını deldim ve içine karışımı ilave ettim. Yaz sonundan beri vücut için kullanıyordum. Cildim yağlı olduğundan bana iyi geldiğini görünce; ilkinde sabunla yıkadığım saçlarıma ikinci olarak avucuma bir miktar döküp onunla yıkamaya başladım. Şimdilik memnunum. Havalar soğuyunca şişenin içindeki karışım dondu, tekrar ısıtıp kullanmak lazım. Donmamasını sağlamak en iyisi ama, ne yapacağımı bilmiyorum.

copur 09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2014, 15:58   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2012
Galeri: 2
Saç dökülmesi genetikse sabun veya şampuan farketmiyor. O saç illa dökülür Dedem keldi, babam da kel, ben de kelleşmeye doğru gidiyorum

gingy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2014, 12:26   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-11-2008
Bir yılı aşkın bir süredir hem saç hem de vücut temizliğinde zeytinyağlı sabun kullanıyoruz ailecek. Çok memnunuz. Ne de olsa memleketimizin doğal sabunu...

İpek Kozası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2014, 12:27   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-11-2008
Şunu da belirteyim çamaşırda da rendelenmiş zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Ondan da çok memnunum.

İpek Kozası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2014, 10:52   #39
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Saçım için eczaneden aldığım ingiliz karbonatını sıcak suda erittim.Üzerine su ilave edip ılıttım.Sonra özellikle saç diplerine masaj yaparak yıkadım.Sonrasında da saç boylarını elma sirkesiyle duruladım.Sonuç inanılmaz güzeldi.Saçlarım sanki nefes aldı.Hiç şampuan kullanmadan.

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2014, 15:44   #40
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Naçizane; İyi bir ağaçsever, doğa ve çevresever'in zaten diğer kimyasallar gibi şampuanı da kullanmaması gerektir.

Tabii ki saf zeytinyağlı sabunlar yeterlidir. Önce şartlanmışlığı ve alışkanlığı üzerimizden atmalıyız. Saygılar.

İpek Kozası ve duy-gu beğendi.
asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2015, 10:23   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-06-2015
Ben Dove sabun ve saç kremi arada da elseve mucizevi yağ kullanıyorum. Hem şampuan ile yıpratmamış oluyorum hem de kurumuyor. Hiç kaşıntı ve dökülme de yaşamadım. Doğal sabunlar kolay erimiyo ve saçımın hepsine yaymakta zorlanıyorum o yüzden pek tercih etmiyorum. Ancak doğal daha iyidir ******.

Lfclk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2015, 02:30   #42
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Kepeklenme ve kaşıntı nedeniyle, saflığına inandığım bebe şampuanı kullanıyorum 6 aydır.. Saç derisine hiç zararı olmadığını söyleyebilirim.. Geçenlerde deneme amaçlı eski şampuanımı kullandım, kullanmaz olaydım.. Şuan kafam deli gibi kaşınıyor ve kepekleniyor... Zar zor kurduğum dengeyi bozdum tekrar.. Bebe şampuanıyla mutlu benim kafam

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2015, 07:08   #43
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Ben de çocuklarımı doğdukları günden beri sadece el yapımı zeytinyağlı sabunla yıkıyorum. Bu bahardan itibaren de ısırgan otu ve ceviz yaprağını kaynatıyorum süzüp soğuttuktan sonra banyoda önce bu suyla iki kere yıkıyorum. Saç diplerine parmak uçlarımla masaj yapıp saçlarını eski tip tahta tarakla bir güzel tarıyorum.

Kızımın saçları kıvırcığa yakın lüleli, zor taranıyordu bu karışımı kullanmaya başladıktan sonra yumuşacık oldu ve çok kolay tarandı. Ardından da zeytinyağlı sabunla bir kez yıkayıp durulayıp çıkarıyorum banyodan.

Isırgan otu, ceviz yaprağı suyu saç derisini temizleyip saç diplerini güçlendiriyor. Kızımın da oğlumun da saçları parlak ayrıca. Kıymetini bilip büyüdüklerinde de kullanmaya devam ederlerse onlar için en iyisi.

Bu arada "sen ne yapıyorsun?" diye bir soru akla gelebilir, ben de aynını yapıyorum

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2015, 00:22   #44
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
...ceviz yaprağı suyu...
İtina gerektiren, uğraştırıcı bir yöntem seçmişsiniz ama yaptıklarınıza hayranlıkla yaklaşmamak çok zor...

Ceviz yaprağı dediğinizde içimden bir ''Nasıl yani?'' nidası koptu zira bildiğim kadarıyla ceviz yaprağı (elbette faydalıdır, ona bir itirazım yok) boyar maddedir, çocuklarınızın (kendinizin de) saçları bu nedenle koyu renk olacaktır.

Yoksa eskiden sarı saçlı mıydılar?

Sûz-i Dilârâ ve uyap beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2015, 07:24   #45
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Sevgili A_NOMAD, cevizin boya maddesi içerdiğini çocukluğumdan biliyorum. Yeşilken kopardığımız cevizlerin kabuğunu soyarken ellerimiz simsiyah olurdu. Yaprağı da öyle annem de söylemişti uygulamaya başladığımda.

Henüz bariz bir kararma görmedim saçlarda. Oğlumun saçları açık renk ama sarı değil çok şükür -sarışın sevmem- biraz kızıla çalıyor, Ece'nin saçlar da koyu renk ama kızıllık var güneşte belli oluyor.

Yani ceviz karası bizde büyük bir değişiklik yaratmayacak, sarı-sapsarı değiliz, Türk kumralı diyeyim artık içini nasıl doldurursanız bir türlü anlatamadım renklerimizi

Not: Yeğenimin saçlarında kepeklenme ve dökülme olmuştu bir dönem, bu karışımla atlattı.

Aklıma geldi fotoğrafları var sitede. Renkler tam çıkmamış ama fikir verir. Ece'nin saçlarını kestirmiştik.

A_NOMAD beğendi.
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2015, 09:53   #46
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
saç dökülmesi + kaş dökülmesi

yıllardır dertliyim bu konuda saçlar kaşlar bazen kendimi casper gibi görüyordum. bunu kendime çok dert ettim. dert ettikçe daha da döküldü. bu arada doktora gittim. kortizon ilaç verdi mecburen kullandım. ama tam çıkıyor gibi olunca haydi yine dökülüyor. altında yatan sebep stres deniliyor. oysa stres yapılacak bir durum yok. neyse psikiyatrist önerildi .gittik görüştük. sonuç hassas bir yapım olduğu en küçük üzüntü de bile vücudumun tepkisi kaşlarım da dökülme olarak ortaya çıkıyormuş. neyse o günden sonra hiç doktora gitmiyorum.

gelelim sonrasına, tabi doğal yöntemlere, artık ne yağı iyi geliyor dedilerse bende onu alıp kullanıyordum. kaşlarda tık yok.saçlarıma aktardan aldığım ve bir yılı geçkin kullanıyorum fiyto diye çam terebentli olandan kullanıyorum. yıkadıktan sonra ıslakken bir iki damla argan yağı ile saç uçlarıma masaj yapıyorum. kuaförüm bile soruyor saçlarına ne kullanıyorsun diye. kırık sorunum hiç yok saçlarım akışkan ve eskisine göre daha sağlıklı..

bende bu yıl coştum saçlarıma bir kına yakayım dedim. kınanın içine evdeki ne yağı varsa koydum. (badem, çam, çörek, sarımsak,zeytin ve ayrıca saç bakım yağı) su olarak da ceviz kabuğu ve yapraklarından kaynattım. ve babaannemin deyimiyle saçların gübresi karanfil bir kaşık kadar dövülüp ilave edildi.son olarak da bir yumurta ve bir tutam tuz ilave edildi. saçlara kına yakıldı. 7-8 saat bekletildi ve yıkandı. babaannem kınayı üç gün arayla tekrar yaktırırdı. bende onun gibi üç gün sonra tekrar yaktım. renk sorunum yoktu. ( beyazlaşma)ama renginin daha iyi oturmuş ve pırıl pırıl parlayan sağlıklı saçlara sahibim.

kaşlarımın durumuna gelince onlara da karanfili iyice dövdükten sonra içine bir tane ceviz içi koyup onuda bir güzel yağı çıkana kadar dövdüm. buna bir diş sarımsak ilave ettim ve içine evdeki yağlardan ve kaş için aldığım karışım yağdan birer çay kaşığı koyup buharda ısıttım. sonra bir krem kutusuna koyup her gün sabah akşam sürüyorum. kaşlarım da çıkmaya başladı bunu 3-4 aydır kullanıyorum neredeyse yok olan kaşım geri çıkmaya başladı ve her geçen gün daha sağlıklı görünüyorlar. tabi emin olmak için bir yıl beklemem gerekiyor. şunu da belirteyim, benim kaşlarım yaklaşık 20 yıldır hep dökülüyor. bu kadarı bile beni mutlu etmeye yetti. neredeyse kalıcı makyaj yaptıracak duruma gelmiştim. şimdilik vazgeçtim.doğal olmak en güzeli... hepinize sağlıklı saçlar diliyorum. sevgiler..........

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2015, 18:40   #47
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
...Aklıma geldi fotoğrafları var sitede. Renkler tam çıkmamış ama fikir verir. ...
Fotoğraflarını görmüştüm daha önce, o nedenle sormuştum

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2016, 13:42   #48
Ağaç Dostu

duy-gu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2015
Ben de doğal sabun kullanmaktan yanayım. Böylece hem doğayı hem bedenizi kimyasallardan korumuş olursunuz. Sabun saçımı keçe gibi yapıyor, kabarıyor vs. diyorsanız da sulandırılmış elma sirkesi ile saçınızı durulamanızı tavsiye ederim. Saç kremi kullanmış gibi yumuşacık ve parlak saçlarınız oluyor Kokmuyor merak etmeyin

duy-gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2016, 19:32   #49
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-09-2015
Yıllardır farklı farklı ürünler kullandım ailede saçı olan erkek yok bir çok insan bu kadar para harcama nasıl olsa 20li yaşlarda dökülecek gibi cümleleri çok duydum halbuki çok para vermiyordum sadece bitkisel şampuanlar kullandım 20 lira veriyordum

Yaş 30 a geldi neredeyse çok şükür hala saçım var

En son hairman diye bir ürün kullanıyordum sonra üretim yeri değişti parfüm basmışlar içine içerik değişmiş ablam bir ürün önerdi yerli malı hc care diye şu an bu ürünü kullanıyorum çok memnunum umarım içeriği değişmez dökülmesi durdu diyebilirim koku yok şampuan sonrası nashi argan yağını nemli iken çok az sürüyorum 10 dk sonra fön çekiyorum istediğim şekle giriyor hiç jöle wax kullanmam yıkama aralığı gün aşırı diyebilirim

Ablam kuaför olduğu için uygun fiyata alabiliyorum şampuanı sanırım şu an 35 lira internette

tapatalk yaz kızım

cihan14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2016, 19:39   #50
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-09-2015
Üniversitedeyken fiyto kullanmıştım sarımsaklı şampuan kullanmıştım kötü ürün değildir ama şu an hc care favorim

tapatalk yaz kızım

cihan14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024