agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni29Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-01-2015, 14:58   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2015
yardiiim

*herkese merhabalar. benim dairemle ilgili problemlerim var. önce durumu anlatmak istiyorum. benim dairem 2010 yılında yapıldı yani yeni bina. 4 katlı bir bina ve 3. katında oturuyorum. ısıtma sistemi bireysel kombi. Binamızda yalıtım olarak sadece tuğla arası yalıtım malzemesi var ve dairemde yoğuşma oluyor. araştırdığım kadarıyla tuğla arası sistemde kirişler boşta olduğu için yalıtım açısında tam anlamıyla faydalı olmuyor. buda evde rutubete ve yoğuşmaya sebep oluyor. nem cihazında evdeki nem oranı 65-70 arasında. bu yalıtım boyalarını araştırdım. ve mantıklı geldi. sorularım...
1- yalıtım boyası kullanırsam içeridenmi yoksa dışarıdanmı uygulamalıyım.
2-içeriden uygulandığında sadece dış duvarlara uygularsam faydası olurmu ?
3- yalıtım boyası için kat sayısı 2 diye söylendi yeterli mi?

silver_17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2015, 00:09   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi silver_17 Mesajı Göster
*herkese merhabalar. benim dairemle ilgili problemlerim var. önce durumu anlatmak istiyorum. benim dairem 2010 yılında yapıldı yani yeni bina. 4 katlı bir bina ve 3. katında oturuyorum. ısıtma sistemi bireysel kombi. Binamızda yalıtım olarak sadece tuğla arası yalıtım malzemesi var ve dairemde yoğuşma oluyor. araştırdığım kadarıyla tuğla arası sistemde kirişler boşta olduğu için yalıtım açısında tam anlamıyla faydalı olmuyor. buda evde rutubete ve yoğuşmaya sebep oluyor. nem cihazında evdeki nem oranı 65-70 arasında. bu yalıtım boyalarını araştırdım. ve mantıklı geldi. sorularım...
1- yalıtım boyası kullanırsam içeridenmi yoksa dışarıdanmı uygulamalıyım.
2-içeriden uygulandığında sadece dış duvarlara uygularsam faydası olurmu ?
3- yalıtım boyası için kat sayısı 2 diye söylendi yeterli mi?
Merhaba,

Yalıtım boyasını içeriden uygularsanız kışın daha fazla faydasını görürsünüz. Dışarıdan uygularsanız ise yazın daha fazla fayda sağlarsınız.

Ürünü iki kat uygulamanız yeterli olacaktır.

Sadece dışa bakan duvarları boyarsanız da faydalı olur ama bütün duvarları ve tavanı yaparsanız ısıyı en iyi şekilde izole etmiş olursunuz.

sader_5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 03:43   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sader_5 Mesajı Göster
Merhaba,

Yalıtım boyasını içeriden uygularsanız kışın daha fazla faydasını görürsünüz. Dışarıdan uygularsanız ise yazın daha fazla fayda sağlarsınız.

Ürünü iki kat uygulamanız yeterli olacaktır.

Sadece dışa bakan duvarları boyarsanız da faydalı olur ama bütün duvarları ve tavanı yaparsanız ısıyı en iyi şekilde izole etmiş olursunuz.
Merhaba,

Tünel kalıp sistemi ile yapılmış bir sitede son katta,güney cephede oturuyorum. Bu yapı sistemi depreme karşı dirençli olup ne yazık ki isi yalıtımı içermiyor (tuğlasız dört duvarın beton olduğunu düşünün) ve tabi bundan dolayı yazın sıcak, kışın ise soğuk oluyor.

Dışarıdan mantolama kararı çıkmadı... İçeriden mantolama ise masraflı ve zorlu..

Bunlar ışığında;

*bana yalıtım için öneriniz nedir?

*yalıtımlı boyalar sorunuma çözüm olur mu?

*yalıtımlı (reflektif) boyalar ile yaz /kış aylarında daha ortalama bir sıcaklık değeri edinebilir miyim?

*eğer ısı yalıtımlı boya yapmaya karar verirsem boya&tadilat işi ile birlikte aradan çıkarmak istiyorum. tadilat, astar, renkli boya, ısı yalıtımlı boya hangi sıra ile yapılmalı?

teşekkür ederim

maht86 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2015, 16:47   #4
Ağaç Dostu

yolgezer2001's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2012
Konuyu hortlatalimmi nede olsa kış kapıda
Kullanan arkadaslar Hangi marka onerirsiniz

yolgezer2001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
boya, enerji, tasarruf, yalıtım

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024