agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-02-2007, 14:44   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2007
Merhaba Arkadaşlar,
Web sitemizin adresi www.tap.org.tr dir.
Bende açılıyor. Sizde de açılması gerekir.
Sitemizde Atık pil ve akümülatörlerin vb. yonetmeliklerini bulabilirsiniz.
Çalışmalar bölümünde pil kutuları ve resimleri var.
Okuduğunuzda pil satışı yapan yerlerin atık pil kutusu bulundurması gerekliliğini göreceksiniz. Belediyelerle aramızda protokol yapıyoruz. Yeni kurulduğumuz için henuz bütün belediyelere yetişemiyoruz açıkçası. Ancak yine de hızlı bir şekilde dagıtım yapmaya çalışıoyoruz. Şu an supermarketlerle gorusme surecindeyim. Umarım yakında (onumuzdeki aylarda) bim migros gibi marketlerde atık pil kutularımızı görebileceksiniz.
Ayrıca Bugunlerde Subat tatilinde Ankaradaki butun okullara (köyler dahil) atık pil kutusu ulaştırmaya çalışıyorum. Bu hafta çoğu okula ulaştı. Ankara'da çocukların ve gençlerin bilinçlenmesi için bir yarışma hazırladık.
En çok pil toplayan 10 okula ödüller verilecek. istanbulda'da İBB dahil, pek çok belediye ile protokol yaptık.
Sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.
İyi Çalışmalar.
Nuray GÜRALTUN

nurayguraltun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2007, 15:01   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2007
Arkadaslar tekrar merhaba,
Öncelikle ilginiz için çok memnun oldugumu söylemeliyim.
Hangi belediyelerle protokol yaptıgımızı asağıda yazacagım. Bu beldediyeler atık pilleri toplamakla yukumluler.
ADAPAZARI BELEDİYESİ
MUĞLA BELEDİYESİ
ÇANAKKALE BELEDİYESİ
BURSA BELEDİYESİ
ÇANKIRI BELEDİYESİ
MANİSA BELEDİYESİ
GAZİANTEP BELEDİYESİ
SİVAS BELEDİYESİ
ORDU BELEDİYESİ
TRABZON BELEDİYESİ
MERSİN BELEDİYESİ
GİRESUN BELEDİYESİ
DÜZCE BELEDİYESİ

İBB
ÜMRANİYE BELEDİYESİ
BEYKOZ BELEDİYESİ
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ
SARIYER BELEDİYESİ
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ
GÜNGÖREN BELEDİYESİ
BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ
BAKIRKÖY BELEDİYESİ
KARTAL BELEDİYESİ
BAHÇEŞEHİR BELEDİYESİ

Aslında yukarıda bazı belediyeleri yazmadım çunku henuz protokol aşamasındayız ya da henuz ellerine kutu ulaşmadı. Yakında bu belediyelerin sayısı artacak.
Atık pillerinizi bize de gönderebilirsiniz. Kargo ücretini biz öderiz.
Ancak 30 kg.dan fazla pil varsa elinizde, depoya göndermemiz gerekecektir çünkü ofis ve depo farklı yerlerde. O durumda haberleşelim lutfen.
bana mail atabilirsiniz.
nurayguraltun@yahoo.com

nurayguraltun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2007, 21:10   #93
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Galeri: 1
Nuray Hanım,
Çalışmalarınızı bizimle paylaştığınız için sevindim.
Aşağıdaki konularda bizleri aydınlatacağınızı ümit ediyorum.
1- Türkiye'de aylık tüketilen pil miktarı ne kadardır. Genel veya pil sınıflarına göre
2- Aylık toplanan pil miktarı ne kadardır.
3- Pil imha tesisi var mı? Sİz toplanan pilleri ne yapıyorsunuz?

Ateş Öztan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2007, 11:02   #94
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurayguraltun Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar,
... Şu an supermarketlerle gorusme surecindeyim. Umarım yakında (onumuzdeki aylarda) b.. m..... marketlerde atık pil kutularımızı görebileceksiniz.
İstanbulda da İBB dahil, pek çok belediye ile protokol yaptık.
İyi Çalışmalar.
Nuray GÜRALTUN
-Nuray hanım teşekkürler.

-İstanbul fena değil, Ankara'dan haber yok mu?

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2007, 11:16   #95
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurayguraltun Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar,
... Şu an supermarketlerle gorusme surecindeyim. Umarım yakında (onumuzdeki aylarda) b.. m..... gibi marketlerde atık pil kutularımızı görebileceksiniz.
... İstanbulda'da İBB dahil, pek çok belediye ile protokol yaptık.
İyi Çalışmalar.
Nuray GÜRALTUN
-Teşekkürler Nuray Hanım.

-İstanbul, kağıt üzerinde de olsa biraz yol almış. Ankara Büyük Şehir Belediyesi'nden Bir haber yok mu?

-Siz bu protokol işlerini ne kadar zamanda tamamlamayı düşünüyorsunuz?

-Sizinle protokol imzalamayan marketlerin ve belediyelerin böyle bir yükümlülüğü yok mu?

Eski 07-02-2007, 17:01   #96
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan Mesajı Göster
Ankara'da atık pilleri teslim edeceğimiz büro neresidir? Fikriniz var mı?
Bu konuyu yeni gördüm. Önemli olduğunu anladım.

Müjgan'ın sorusu cevaplanmamış. Sorunun nun cevabını bilen varmı?

menderes40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2007, 22:42   #97
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Büyük alışveriş merkezlerine belediye atık pil kutusu koyuyor.
Biraz küçük fakat dikkat edilince bulunabiliyor.
Belki de nuray hanım tam adres verebilir.

Eski 17-02-2007, 18:25   #98
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Arrow Ankarada Pİl Toplama Kutusu ve Faaliyeti?

Bir başvuruma aldığım cevabı sizlerle paylaşıyorum. Saygılarımla.

___Alıntı_________________________________
From : <153@ankara-bel.gov.tr>
Sent : Thursday, February 15, 2007 2:43 PM
To : yucelozlem@xxxxxx.com
Subject : HNHO1L-85532 numaralı başvurunuz için bilgilendirme.
--------------------------------------------------------------
Sayın: Yücel Özlem

İlgi: 07.02.2007 Tarihli ve 85532 Numaralı 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu Çerçevesindeki Başvurunuz.

İlgi Başvurunuz konusu nedeniyle SAĞLIK İŞLERİ Birimine iletilmiş olup, söz konusu birimin gerekli incelemesi sonucunda vermiş olduğu cevap aşağıda belirtilmiştir.

BELEDİYEMİZ TARAFINDAN 2002 YILINDA İHALESİ YAPILAN MAMAK ÇÖPLÜĞÜNÜN İŞLETMESİNİ DEVRALAN ITC FİRMASI ATIK PİL VE AKÜMÜLATÖRLERİN KONT. YÖN. DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞTIR. AYRINTILI BİLGİ İÇİN 390 87 01 NUMARALI TELEFONDAN TUĞBA HANIMLA GÖRÜŞÜLEBİLİR.

Bilgi edinmenizi ve gereğini rica ederiz.

Saygılarımızla,

Ankara Büyükşehir Belediyesi
Merkezi Bilgi Edinme Bürosu

__Not:____________________________________

-"TUĞBA" Hanımla yaptığım görüşmeden; yakın(?) zamanda çalışmalara başlanacağını öğrendim...

Eski 17-02-2007, 22:39   #99
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Ümit ederim, yakın zaman gerçekten yakın zaman olur.
Bence, resmi kurumların faaliyetini beklemeden, bizler, atık pillerimizi çöpe, doğaya, nehire, denize atmadan, toplamaya başlayalım.

Eski 18-02-2007, 09:26   #100
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ateş Öztan Mesajı Göster
Ümit ederim, yakın zaman gerçekten yakın zaman olur.
Bence, resmi kurumların faaliyetini beklemeden, bizler, atık pillerimizi çöpe, doğaya, nehire, denize atmadan, toplamaya başlayalım.
-Sayın Öztan elbette, tamamen haklısınız. Geri dönülmez zaraları işlemeyelim. Bu zehirleri elimizden geldiğince toplamaya başlayalım.

-Ben başladım. Burada öğrendiğim gibi, bir pet şişeyi etiketledim. İçine dolduruyorum.
Dostlarıma da öğretiyorum.

-Tavşanlı gezisinde, Aybala göletin etrafına atılmış pilleri bile topladı. Arkadaşlar resimlerini koymuşlardı.

-Bu konu ile ilgimizi, ne kadar çok duyurabilir isek; o kadar etkili olunabilir; diye düşünüyorum. Bu tür başvurular da, yöneticilere bir hatırlatma ve teşvik oluyor.

-Böylece, şu müphem yakın zamanı, belki elle tutulur, ölçülebilir bir hale getirebiliriz.

-Üstelik de bu yıl,seçim yılı. Zaten duyarlı(!) olan yöneticilerimizin hassasiyeti, doruğa çıkar. Bir konu ile ne kadar çok seçmen ilgileniyorsa; o konu o kadar öncelik kazanır.

Eski 18-02-2007, 21:38   #101
Yeni Üye

aygans's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2007
Galeri: 2
Merhabalar..
Ateş Bey'e öncelikle çok teşekkür ediyorum...Yeni okulumda daha önceden de bahsetmiş olmama rağmen nedense pek ilgilenilmemişti ama gönderdiğiniz kutu bir hayli ilgi çekti... Hatta müdürümüz bu hafta yoktu ama öğretmen arkadaşlarla sınıflar bazında yarışma haline getirerek öğrencilerimizi motive etmeyi düşündük. Bu hafta içinde müdürümüz de geliyor ve yapılacak olan bir toplantıda da gündeme getireceğiz...Amacımız, yarışma adı altında çocuklarımızın biliçlenmesi...Bakalım ne kadar faydalı olacağız...Tekrar tekrar teşekkür ediyor ve tüm doğa dostlarına iyi bir hafta diliyorum...

Düzenleyen aygans : 19-02-2007 saat 21:23
aygans Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2007, 09:17   #102
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Kutlarım

Eski 21-02-2007, 01:06   #103
Yeni Üye

aygans's Avatar

Smile

Alıntı:
Kutlarım
...burada böyle önemli bir konuda gösterilen titizlik, özen ve hassasiyet için ben sizleri kutlarım...

Eski 01-03-2007, 19:41   #104
aer
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2007
Sağlıkçı olduğum için en az iki yıldır özellikle küçük çocuğu olan tanıdıklarıma pilin zararlarını anlatmaya çalışıyorum..ilçemizde atık pil kutuları olmasına rağmen boş.bende pillerimi poşette saklıyorum ve çöpe atmaya korkuyorum..
bende pilleri toplayıp merkez oluşturayım

aer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2007, 20:58   #105
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aer Mesajı Göster
...ilçemizde atık pil kutuları olmasına rağmen boş....
Haklısınız benim de ısrarla üzerinde durduğum, önce çevre bilinci verilmelidir. Yoksa , bu kutulara gofret kağıtları, yazları da mısır koçanı atılmaya çalışılıyor.

Mail adresinizi atarsanız size afiş ve broşür yollarım. Oradaki bilgiler size destek olabilir.

Eski 05-03-2007, 01:48   #106
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-02-2007
Afişler

Alıntı:
NİHAYET!
Pil kutuları, afişler ve broşürler hazır.
Önereceğiniz okullara ve öğrenci yurtlarına atık pil kutusu koyabileceğiz, afiş ve poster vereceğiz.
Buradan veya mail olarak yollayacağınız okul ve yurt bilgilerini bekliyorum.
Lütfen, Okul veya yurdun ismini, adres ve iritbat telefonunu yazınız. Varsa ilgili kişli ismi de işimizi kolaylaştıracaktır. Eğer, ön bilgilendirmeyi yapabilirseniz işi daha da hızlandırmış oluruz.
Atık pil toplama projesine bizde katılmak isteriz.Öncelikle afişler çok işimize yarar.Adresimiz:Hurma Yarbay Pınar İlköğretim Okulu ANTALYA TEL:02422590200

DİDEMNAZ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2007, 23:07   #107
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-02-2007
Sn.Ateş Bey ve Özlem Hanım, afişleri bugün aldım.Çok teşekkür ederim.İyi günler .

DİDEMNAZ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2007, 00:30   #108
Ağaç Dostu

anilozer112's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2005
Galeri: 45
Bizim burada atık pilleri belediye topladı.Ben 2 kg pil verdim.Çok güzel birşey aslında.Zaten ben zararlı olduğunu bildiğim için ne zamandır biriktiriyodum.Saat piline kadar

anilozer112 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 21:57   #109
Yeni Üye

aygans's Avatar

Ankara
Çevre ve Orman Bak.
Halime Sezer
Söğütözü Cad. No.14 Beştepe - ANKARA
0312 207 64 76

Ankara
TBMM
Ayhan Kurttekin

Ankara
Mesa Konutları

Ankara
Teiaş Genel Müdürlüğü
Hüseyin Bilgi
İnönü Blv. No:27 Kat:14 06100 Bahçelievler
0312 215 98 23

Ankara
Ankara üniversitesi

şeklinde bir mesaj almıştım: TAPa yazdığım maile cevap olarak. Tarih:05.06.2006 idi...

Eski 25-03-2007, 22:42   #110
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Sayın Aygans, afedersiniz. Konuyu biraz daha açabilir misiniz?

Eski 28-03-2007, 19:44   #111
Yeni Üye

aygans's Avatar

Merhaba...Çok özür dilerim...hakikaten konu çok kopmuş...
Geçen yıl biz kampanya vs. olmaksızın okulumuzda pil toplamaya başlayınca, internetten araştırarak EXİTCOM adlı firmaya bilgi isteyen bir mesaj yazmıştım.
Gelen cevapta TAP'ta Bekir Tombul Bey'e yönlendirildim.
Kendileri biriken pillerimizi kargo ile teslim edebileceğimizi söylediler. Ancak kargo firmaları pil taşınacağını duyunca yasak olduğunu belirttiler.
Ben de aynı şekilde Bekir Bey'e mail attım ve kendisi bana Ankara'da pil teslim edebileceğimiz, önceki mesajımda yazdığım yerleri iletmişti.
Ama yaz tatili esnasında, temizlik görevlilerimiz pilleri kendi çaplarında yoketmişler Benim şu anda başka okulda çalışıyor olmamın da belki bu işte etkisi oldu...Her neyse ki şu anda o kişilerle görüşmedim ama en azından Ankara'da pilleri verebileceğimiz biryerler olduğunu biliyorum...
Özlem Yılmaz Aygan

Eski 29-03-2007, 18:26   #112
Ağaçsever

serengeti's Avatar

Giriş Tarihi: 22-12-2006
Galeri: 4
Bu çalışmayı Bilmiyordum Bende herkese teşekkür ediyorum. Zira o kadar pil topluyordukki poşetlere sığmıyordu Mahallemize kurulan pil kutusunun Böyle bir çalışmadan geçtiğini şimdi öğrendim. Tekrar teşekkürler.
Stkr önerileri mükemmel, otbüslere ve okullara bilhassa. Hala konuyu kavrayamayan köy kasabadan vazgeçtim büyük şehirliler bile mevcut. Dileğim şimdide evlerde bozulup kullanılmayan kumandalar,b.sayarlar,elektronik manyetik eşyalarıda güvenle bırakabileceğimiz bir yerler olsa..

serengeti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2007, 18:30   #113
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Sayın Aygans, açıklamanız için teşekkür edrim.

Eski 17-07-2007, 23:39   #114
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Sanırım Ülkede atık piller artık sorun olmaktan çıktı?

Eski 18-07-2007, 09:54   #115
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
Atık Pil

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yücel özlem Mesajı Göster
Sanırım Ülkede atık piller artık sorun olmaktan çıktı?
Konu üzerindeki hassasiyet kesilince siteminizde haklısınız Yücel Bey,

- Ancak arkadaşların çabasını kutlamak gerek. Ben de saf saf aklım sıra tek başıma bir şeyler yapmaya kalkışmış, her semtte eczane olduğu için, atık pillerin eczanelere konulacak kutularda toplanabilmesi için bir proje geliştirmiştim.. Aklım sıra eczaneler insan sağlığına, ilaç almaya gelen hastalar psikolojik durumları gereği konuya daha duyarlı olabileceklerini düşünmüştüm. Çevre ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı sitelerinde iletişimde sorunlar yaşadım. Galiba onlara E-Mail yollayamadım. Ama Çevre Mühendisleri Odasına yolladım. I-ıh bu güne kadar tık ses çıkmadı.

Neyse şu anda, bazı büyük alış veriş merkezlerine pil toplama kutuları konduğunu duydum. Bu merkezler nasıl yaygınlaştırılır bilemiyorum.

Şimdi, önce meclis dilekçe komisyonuna kapsamlı bir rapor yollayarak pil atıkları konusunda bir meclis komisyonunun oluşturulmasını sağlamak.

Konuyla ilgili bakanlıkları ve RTÜK'ü harekete geçirip pil atıklarının toplanması konusunda spotlar hazırlatıp Radyo ve Televizyonlarda yayınlanmasını sağlamak.

Genç arkadaşların gazetelere, gençlik sayfalarına konuyla ilgili yayınlanmak üzere yazılar yollayabilirler...

Bakanlığı da pil üretici ve ithalatçılarının hazırlayacağı pil atıklarının ne yapılacağı konusunda afişlerin pil satılan yerlere asılmasını zorunlu kılmak vs..

Belki uzun yazdım ama Moğolların şarkılarıyla feryat ettikleri gibi, BİR ŞEYLER YAPMALI!..

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2007, 11:32   #116
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Sayın Hassoman,
Bu fikirlerinizi www.tap.org.tr adresindeki mail adreine yollarsanız daha etkili olur.
Bizler şu ana kadar 100 e yakın pil kutusu dağıttık , afiş ve poster verdik.
250-300 kadar bize pil ulaştı.
Durmadan toplamay devam etmekte fayda var.

Eski 18-07-2007, 12:33   #117
Ağaç Dostu

Sayın Ateş Öztan,
Sözünü ettiğiniz siteyi inceledim.
Böyle bir derneğin varlığı, toplum vicdanını rahatlatmak ve pil atıklarından doğacak zararlara karşı açılacak davalara ve doğacak müeyyidelere karşı üreticileri korumak için alınmış önlemlerden biri gibi geldi bana.

Örneğin Pilot projelerde ayrıntılar ve adresler yok!.. Ayrıca proje kapsamı içinde (Örn. Ankara) bir çok il yok. Projeler nedir, hangi aşamadadır, güncelleme tarihi nedir onlar da yok..
Faaliyet olarak sadece afiş, broşürle ve çöp toplama bidonlarından söz ediliyor. Ben şahsen yurdun her yerini dolaşmış biriyim. Bu güne kadar ne bu afişlere ne de çöp toplama bidonlarına herhangi bir yerde rastlamış değilim. Belki katıldıkları fuarlarda dağıtıyor olabilirler. Sitede doğru dürüst bir yıllık faaliyet raporlarına da rastlamadım.

Sivil gençlerden oluşan bir ekibin doğanın yapısını ve doğal olarak canlıların üremesini, yaşamanı olumsuz etkileyen başıboş atık pillerin acilen zapt-ı rapt altına alınması için eyleme geçmesi gerekir. Pil üreticileri ve ithalatçıları da bu faaliyetlere dışarıdan ciddi destek olurlarsa ancak o zaman bir ilerleme sağlanabilir.
Bu dernek kendi faaliyetine devam etsin, ona bir şey demiyorum. Ama ben dediğim gibi bilinçli, duyarlı gençlerden oluşacak bir ekibin işe el atmalarından yanayım. Diğer yandan da bireysel olarak meclisi (dilekçelerle, bire bir görüşmelerle, siyasilere e-mail- telefon aracılığıyla ulaşarak, kitle iletişim araçlarını zorlayarak...) harekete geçmek gerekir diye düşünüyorum.

Eski 28-07-2007, 01:20   #118
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hassoman Mesajı Göster
Sayın Ateş Öztan,
Böyle bir derneğin varlığı, toplum vicdanını rahatlatmak ve pil atıklarından doğacak zararlara karşı açılacak davalara ve doğacak müeyyidelere karşı üreticileri korumak için alınmış önlemlerden biri gibi geldi bana.

Örneğin Pilot projelerde ayrıntılar ve adresler yok!.. Ayrıca proje kapsamı içinde (Örn. Ankara) bir çok il yok. Projeler nedir, hangi aşamadadır, güncelleme tarihi nedir onlar da yok..
Faaliyet olarak sadece afiş, broşürle ve çöp toplama bidonlarından söz ediliyor. Ben şahsen yurdun her yerini dolaşmış biriyim. Bu güne kadar ne bu afişlere ne de çöp toplama bidonlarına herhangi bir yerde rastlamış değilim. Belki katıldıkları fuarlarda dağıtıyor olabilirler. Sitede doğru dürüst bir yıllık faaliyet raporlarına da rastlamadım.

Diğer yandan da bireysel olarak meclisi (dilekçelerle, bire bir görüşmelerle, siyasilere e-mail- telefon aracılığıyla ulaşarak, kitle iletişim araçlarını zorlayarak...) harekete geçmek gerekir diye düşünüyorum.
Sayın Hassoman, size katılıyorum. (Bakınız:#98 ve #100)

Bu konu dahi özelleşmiş. Ankara Büyükşehir belediyesine yaptığım başvuru ve aldığım cevap sizin kanaatinizi sanırım doğruluyor.

Eski 28-07-2007, 22:09   #119
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hassoman Mesajı Göster
Sayın Ateş Öztan,

Örneğin Pilot projelerde ayrıntılar ve adresler yok!.. Ayrıca proje kapsamı içinde (Örn. Ankara) bir çok il yok. Projeler nedir, hangi aşamadadır, güncelleme tarihi nedir onlar da yok.......
Bildiğim kadarıya pil ithalatçıları bu derneğe üye olmak ve bir aidat ödemek zorundadır. Dernekte bunun karşılığında atık pillerin toplanmasını organize ediyor. Belediylerle çalışıyorlar. İstanbul'da bir çok yerde pil kutusu var. Fakat, yetişkinler arasında etkili bir bilinçlendirme yapılmıyor. Sanırım hedefleri okullar.

Ben de sizinle aynı fikirdeyim. O yüzden onlara destek olacak şekilde bir proje yaptım. Daha çok yetişkinleri hedefledim.

Eski 29-07-2007, 13:47   #120
Ağaç Dostu

Sevgili Ateş,
inanın bana onuya karşı duyarlı pek çok insan var. Ancak ne yapacaklarını, nasıl harekete geçeceklerini bilmiyorlar.
En çok pil tüketen kesimin üniversite gençliği olduğunu sanıyorum. Bildiğim kadarıyla Üniversitelerde çevreci klüpler var. Buna ek olarak ya da en iyisi atık pillerle mücadele edecek klüplerin kurulmasını sağlamak ve bu klüpleri derneğiniz aracılığıyla destek olmak, koltuk çıkacak şirketler bulmak... Bir de dediğim gibi meclise baskı yapmak, basın-yayını devreye sokmak... Bir iki yere atık kutusu koymak, 'Bak bunun için farketti' diyerek deniz yıldızını denize atan adamın düştüğü ironik vaziyete döner. Çünkü adamın o an için kurtarılan deniz yıldızı adam arkasının döner dönmez yeniden sahile vuracak olduktan sonra deniz yıldızlarını yeniden denize atsak ne olur atmasak ne olur...
Saygılar...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024