agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-02-2010, 23:24   #31
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sabah Mesajı Göster
[*]Agaclar.net üyelerine indirim yapılsın.

Biz de kurumsal müşteri sayılırız, değil mi?

Sanırım önce ağaçlar net üye kartları oluşturulması gerekir, bu oluşturulduktan sonra bu tür kuruluşlarla indirim talebinde bulunabilinir, sayımız azınsanmıyacak sayılarda sanırım dikkate alınacak bir sayıya sahibiz.

Yöneticilerimiz üyelik kartları fikrini düşünmelerinde fayda var diye düşünüyorum
Bir matbaa da kartlar basılabilir fotoğraf eklenerek oluşturulabilinir, çok maliyetli olacağını sanmıyorum, her üye kart bedelini öder.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 00:30   #32
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Gayet mantıklı, gerçekleştirilebilir bir öneri. Bu sayede gerçekten üye olan ve yazışmalara katılan arkadaşlar da ortaya çıkmış olur. Etkinlik takvimini açıyorum. Rastgele isimlere basıyorum. Genellikle Sıfır Mesaj.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 09:28   #33
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Arkadaşlar keşke sitemize büyük marketlerden bir bölüm açılsa bizlerde buradan alabilsek.
Çoğumuzun oraya gitme imkanı yok ben beyendiyim çiçeyi burdan almak isterdim.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 10:55   #34
Ağaçsever

Kaan903's Avatar

Giriş Tarihi: 06-12-2009
Aramızda büyük marketlerden yetkili kişiler var mı bilemiyorum ancak seracılık veya fidancılık yapan oldukça fazla arkadaşımız var. Site üyelik kartı bu işletmelerde de geçebilir diye düşünüyorum. Aynı bazı okulların mezunlar derneği kartı gibi. Bu kartlar da anlaşmalı işletmelerden çok mezunlara ait işyerlerinde geçerli. Fidancılık veya seracılık yapan arkadaşlar bu fikre ne der bilemiyorum.

Kaan903 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 11:35   #35
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kaan903 Mesajı Göster
Site üyelik kartı bu işletmelerde de geçebilir diye düşünüyorum. . Fidancılık veya seracılık yapan arkadaşlar bu fikre ne der bilemiyorum.
Geçebilir değil gececektir, kimse bu bitki çiçek sever 58,940 üye sayısına sahip bir siteyi kaale almamazlılığa cesaret edemez.

Fidancılık veya seracılık yapan arkadaşlar da sıcak bakacaklardır ki bakıyorlar. Örneğin Şu toplantıya üstelik üyemiz olmıyan bir seracı arkadaşımız seve seve ağırlıyabileceğini söylüyor.

Bu üyelik kartlarını oluşturduktan sonra yönetimden bir arkadaşımız erhangi bir kuruluşa yazacağı bir yazı, bu gezi de olabilir, ziyarat de olabilir, ve ya satış konusunda indirim talebi de olabilir, dikkate alınmıyacağımızı sanmıyorum.

Ne demişler birlikten güç doğar. Ağaçlar net'te bir güç olmalıdır.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 13:17   #36
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Marketlerin yeni ürünlerini, indirimli ürünlerini öncelikle burada duyurmaları ve siteden çıkan taleplerle ilgilenmeleri de yeterli olur. Aktif üyeler buradan haberleri alabilir.

Sitede satış yapan üretici arkadaşlar zaten isteklerimizle yakından ilgilenerek, zaman zaman indirim düzenleyerek, kargo anlaşmaları yaparak, bakım için destek vererek üyelere yardımcı olmaya çalışıyorlar.

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2010, 02:37   #37
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Arzu edip de bulamadığımız çiçekler için bir talep köşesi hazırlasak.
Arkadaşlar istediği çiçekleri, fideleri oraya yazsalar. En çok talep alanları da tesbit ettikten sonra ilgili seralardan istekde bulunsak nasıl olur?

Dikkat edeceğimiz nokta getirtilmesi yasak bitkilerden olmaması.
Görüştüğüm bazı sera sahipleri e-mail atarsanız, önce bir miktar getirir deneriz, talep olursa da getiririz dediler.

Takip işini üstlenemem ama tesbit edilen bitkiler için sera sahibi ile görüşebilirim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2010, 03:45   #38
Ağaç Dostu

Zühre Demir's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
Galeri: 32
Red face

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Arzu edip de bulamadığımız çiçekler için bir talep köşesi hazırlasak.
Arkadaşlar istediği çiçekleri, fideleri oraya yazsalar. En çok talep alanları da tesbit ettikten sonra ilgili seralardan istekde bulunsak nasıl olur?

Dikkat edeceğimiz nokta getirtilmesi yasak bitkilerden olmaması.
Görüştüğüm bazı sera sahipleri e-mail atarsanız, önce bir miktar getirir deneriz, talep olursa da getiririz dediler.

Takip işini üstlenemem ama tesbit edilen bitkiler için sera sahibi ile görüşebilirim.
Bu iyi bir fikir. Bauhaus, Koçtaş, Praktiker vb; hepsi fasa fiso. Hele elemanları ve yönetim anlayışları tam bir felaket.

Herşeyi bir yana bırakın. Şöyle bir hayalim var. Mesela koca bir Bauhaus gibi dev bir marketin sadece bitki ve bahçe ürünlerini sattığını düşünün. Ülkenin çoğu yerinde şubeleri olan. Binlerce çeşit ürün, her türlü malzeme... Online satış, eğitim seminerleri, danışmanlık hizmetleri...

Zengin olursam 81 ilde marketler zinciri kuracağım... O zaman hepinize en az % 50 indirim...

Zühre Demir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2010, 03:50   #39
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Hemen sayısal veya süper loto oyna, komşuda pişer bize de düşer.
Ne güzel ucuz ucuz çiçekler alırız.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2010, 08:45   #40
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Galeri: 11
Acer türlerinden, özellikle küçük ağaç formunda ve değişik yaprak biçimlilerden getirseler.

Acer palmatum 'Aratama', Acer palmatum 'Kamagata', Acer palmatum 'Beni Schichihenge', Acer japonicum 'Vitifolium'...

Aslında acer türlerinden seçmek zor.

Soğuğa dayanıklı, yaprak renk ve biçimleri güzel, çok büyümeyen, hatta saksıda bile yetiştirilebilen çok çeşit var.

Düzenleyen sabah : 02-03-2010 saat 12:23
sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2010, 10:32   #41
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Galeri: 637
Dev yapraklı, egzotik görünümlü, dış mekana uygun bitkiler getirilse keşke.

Çok yıllık dış mekan bitkilerinde çeşitlilik olsa, değişik yaprak renklerinde ve formlarında bitkiler getirilse...

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2010, 00:57   #42
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2007
Selamlar.
Ben şahsen Koçtaş tan hiç bir şey almam bundan sonra.Evvelki sene aldığım ürünler paketlerdeki cinsleri vermedi.275 liralık almıştım .Çiçekler kendilerini belli etmeye başladığında hemen İzmit (Oradan almıştım) e giderek durumu kenilerine anlattım.Bir küfür etmedikleri kaldı.Parasız hediye etseler dahi ben (kendi fikrim) oradan bir şey alıpta dikmem.Saygılar.

Wallnut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2010, 16:29   #43
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
büyük marketlerde ve ufak caplı marketlerde bildik soganlar ve cicekler bulunuyor tek fark fiyatları hollanda,dan getirtselerde asya laleden gelsede hep aynı tür renklerde aynı cok ilginc

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2010, 22:07   #44
Ağaçsever

tugrul bıyıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
bende trabzon koçtaş'ta çiçeksiz orkidelerin daha ucuza satıldığını gördüm 2 haftadır. zamanla diğer ziyan olan bitkiler içinde aynı uygulamalar gelecekmiş.

tugrul bıyıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2010, 17:10   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Birkaç hafta önce Kozyatağı Bauhause' a gittik ailecek. Bizimkiler duşakabin bakmak için gitmişlerdi. O konuda da aradığımızı bulamadık. Bu tür büyük yapı marketlerde ucuz ürün bulsanız bile, nakliyesi, montajı ekstra fiyatlandırıldığı için semtteki bir mağazadan almak daha uygun olabiliyor. Bizim küçük esnafın yalan-dolanları, iş ahlakının olmaması da ayrı bir mesele gerçi. Asıl konuya dönersem; Ben her zamanki gibi hemen ailemi satıp bitki bölümüne koştum Açıkçası ben de hayalkırıklığına uğradım. Fiyatlar büyük bir mağazaya göre ateş pahasıydı bence. Bitki çeşitliliği de öyle ahım şahım denemezdi. Sonuçta hiçbir şey almadan döndüm. Kozyatağından eşek gibi Çekmeköy' e bitki-toprak filan taşıyacağıma belki daha ucuza, yakındaki sera veya dükkanlardan almak daha mantıklı. Hiç olmazsa dikeceğiniz-üreteceğiniz bitkilerle ilgili danışabiliyorsunuz. Hem küçük üreticiyi de korumak lazım. Bu seneki domates fidelerimi yakındaki, bir aile işletmesi seradan aldım. Dikim ve sulamayla ilgili tavsiyelerini dinleyince, geçen seneki domatlarımın haline üzüldüm. Fidelerin tekini 1 TL ye aldım. Onlarda da bu sene ürünler pahalıymış. '' Biz de şehirdışından getirttiğimiz seralardan pahalıya aldık bu sene '' dedi adam.

Bu sene bitkilerle ilgili diğer bir seçeneğim de mahalledeki Migros oldu. Migrosta genelde her ürünün fiyatı alternatif bir markete göre daha pahalı oluyor. Bu nedenle en mantıklısı indirimli ürünleri takip etmek. 40-50 cm boyundaki 2 saksı Limon Servimizi 10' ar TL ye aldım. Şimdilik iyi durumdalar. Bu sene çeşitli meyve fidanları ve sebze fideleri, çiçekler getirip dışarda bir stand kurdular. Özellikle sebze fideleri çok kötü hale gelmiş kısa sürede. 50 kuruş olması iyiydi ama ben gidene kadar hepsi pörsümüş, kurumaya yüz tutmuştu. Küçük markette bakım hiç yapılamıyor sanırım. En sağlamlarından 1 domates fidesi ve 2 de patlıcan aldım. Bekliyorum bakalım ne olacak. Unutuyordum; ilk önce gelen fidelerden 2 tane de dolmalık biber fidesi almıştım.

Anneme aldığımız minyatür gül fidesi ise yaprak bitleri ile doldu. kurtarmaya çalışıyorum. Geçen gün gittiğimde diğer tüm güller de bit istilasındaydı. Diğer yerlerde olduğu gibi bu markette de muhtemelen satılan satılacak, bu arada ölen, kalanlar da çöpe gidecek. İnsan üzülüyor gerçekten.

Bu marketler forumu takip ediyorsa benim de en büyük isteğim: Fiyatların makul tutulması.
Şu üyelik kartı fikri de hoşuma gitti.

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2010, 19:32   #46
Ağaç Dostu

tropik's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2008
Malesef Bodrumda'da Bauhaus yok.

Düzenleyen tropik : 29-07-2010 saat 20:43 Neden: .
tropik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2011, 22:46   #47
Ağaç Dostu

evrim's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2007
Bu konuda uzun zamandır ekleme yapılmamış fakat benimde söylemek istediğim bir kaç şey var. Orta çaplı bir sera işletmesi sahibi olarak şunu söyleyebilirimki büyük marketlerdeki çiçek katliamına ve fiyatların yüksekliği konusuna tamamen katılıyorum. Çeşit az olmakla beraber fiyatlar bizim satışımızdan oldukça yüksek. Belli başlı bir kaç kalem (sezonuna göre) bitkide indirim yapılıyor. Gerçi müşterilerin bazıları sadece bunları baz alarak siz pahalısınız market daha ucuz diyebiliyor ama olsun.Genelde satış fiyatları yüksek.Fiyat konusunda daha fazla yorum yapamam. Sonuçta benim rakibim Ama bitkilerin isimlerinin yanlış yazılmasına tahammül edemiyorum ben . Özellikle Koçtaş 'ta. Bir kaç defa uyarmama rağmen üstüne birde sen nerden bileceksin tavrı gördüm. Bende bir satıcı olarak kendi sıkıntımı belirtmek isterim müsadenizle. Mesela bir budama makası diyelim.Zaten bu büyük marketlere veren aynı firmalardan alıyoruz bizde malı. Tabi onlardan daha pahalıya. Fakat satış fiyatlarımız aynı olmasına müşteriler pazarlık gücünü elde tutmak için orası daha büyük daha ucuz diye ayak diretiyorlar. Ama ben sürekli olarak çevremdeki büyük marketlerin bahçe reyonlarını gezerim.Burda olmayanların internet sitesinden bakmaya çalışırım.Ve ürünlerimi kurtardığı sürece onlarla aynı hatta daha düşük tutmaya çalışırım.Nitekim kendi ürettiğimiz bitkiler kat kat ucuz onlardan . Benim ricam sizlerden iyi gözlemlemeniz. Nerede uygunsa oradan alınız. İlla küçük üreticiden alın demiyorum.Ama sırf büyük diye herşey bir arada diye her ihtiyacınızı da büyük marketlerden karşılamamanız ekonomiyi her daim canlı tutar. Bir Koçtaş her türlü reyondan birinden kazanmazda birisinden mutlaka kazanır.Ama bir çiçekçinin sadece geçim kaynağı o. Onu satamazsa kötü . Umarım anlatabilmişimdir derdimi . Biraz uzun oldu sanırım.Umarım sizi sıkmamışımdır ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim.Bu üyelik kartı olayını bende desteklerim.Sitemde agaclar.net üyelerine özel indirimler uygularım muhakkak. Herkese iyi geceler .

umutyolcusu beğendi.
evrim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024