agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni594Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-07-2013, 06:42   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi formullaone Mesajı Göster
Düzenli ve yeterli miktarlarda ilaçlamama rağmen bu hastalık bazı fidanların yakasını bırakmıyor.Antraknoz mu sizce? Fidanları söküp yenisini mi diksem acaba?

sayın formullaone

benim bahçemdede fernor ve fernette var aynı durum bendede var. ilaçlamalar, sulamalar herşeyi ile aynı olan bu bahçede birkaç fidanda antraknoz ve bakteriyel yanıklık görüyorum.
bence hasta fidanlar ismine doğru değilmiş gibi duruyor. bu fidanları işaretleyip seneye uyanma tarihlerinide takip ederek kesin kanıya varacağım.

bu kanıya nereden vardım ? bahçemde kargaların diktiği birkaç ceviz fidanı var sıra üzerine gelenlere dokunmadım aksine damlamayı delerek onlarında sulanmasını sağladım ilaçlarken onlarıda ihmal etmiyorum buna rağmen onlarda hasta.

yani fernor ve fernette için iki kere m22 yeterken onlar için üçlemek gerekiyor sanırım..

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2013, 12:58   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ncp1963 Mesajı Göster
sayın formullaone

benim bahçemdede fernor ve fernette var aynı durum bendede var. ilaçlamalar, sulamalar herşeyi ile aynı olan bu bahçede birkaç fidanda antraknoz ve bakteriyel yanıklık görüyorum.
bence hasta fidanlar ismine doğru değilmiş gibi duruyor. bu fidanları işaretleyip seneye uyanma tarihlerinide takip ederek kesin kanıya varacağım.

bu kanıya nereden vardım ? bahçemde kargaların diktiği birkaç ceviz fidanı var sıra üzerine gelenlere dokunmadım aksine damlamayı delerek onlarında sulanmasını sağladım ilaçlarken onlarıda ihmal etmiyorum buna rağmen onlarda hasta.

yani fernor ve fernette için iki kere m22 yeterken onlar için üçlemek gerekiyor sanırım..
Dediğiniz gibi aşısız ya da başka çeşit olabilir mi diye uyanma tarihinde bakmakta fayda var. Gerçi erken uyanan olsa farkederdim ama yine de daha dikkatli takip etmek gerek.İlaçlamaya da özen gösterip bir yıl daha bekliycem.Düzelme olmazsa yenilerini dikerim.

ncp1963 beğendi.
formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2013, 14:54   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi formullaone Mesajı Göster
Dediğiniz gibi aşısız ya da başka çeşit olabilir mi diye uyanma tarihinde bakmakta fayda var. Gerçi erken uyanan olsa farkederdim ama yine de daha dikkatli takip etmek gerek.İlaçlamaya da özen gösterip bir yıl daha bekliycem.Düzelme olmazsa yenilerini dikerim.
yeni dikmek yerine aşılasanız daha iyi olur gibi. nede olsa mevcut kök sistemi seneye üç yaşında olacak.

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
antraktoz, bordo bulamacı, ceviz hastalıkları

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024