agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Börtü Böcek
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Prev Önceki mesaj   Sonraki mesaj Next
Eski 11-10-2006, 22:51   #1
Ağaç Dostu

Onur G. HİTİT's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2006
Galeri: 10
Şu güzelliklere (börtü böcek) bakın

Geçenlerde eşim evin dış kapısını açtı ve açar açmaz bir çığlık atarak beni çağırdı. Ben de "Aha yılan!" diye koşarak gittim. Bir de baktım ki yerde bir böcek var. Ama öyle böyle değil, devasa bir böcek. Sanırım vücut geliştirme çalışmış.

Kınkanatlılar grubundan olduğunu düşündüğüm ama tam olarak türünü bilemediğim bu sevimli misafirimizin resimlerini çektim ve daha sonra onu kimsenin rahatsız edemeyeceği biryere götürüp bıraktım. Geçici bir süre evde bakabilmek için izin alamadım.

Boyu hemen hemen 10 cm. vardı. Duyargaları ise boyundan daha uzundu neredeyse.

İşte küçük misafirimiz:

* * *

Bir başka böcek daha var. Bunun resimlerini de haftasonu çektim. Oltamı ve fotoğraf makinemi alıp biraz oyalanmak için göl kıyısına indim. Balık falan yoktu. Etrafta gezip resimlik birşeyler aradım. Bir kayayı kaldırdım, altında çok ilginç bir canlı ile karşılaştım. Genel olarak "danaburnu" olarak adlandırılan, bazı yörelerde ise "danadişi" denen bu iri böceği görüntüledim.

Sanırım kış uykusundaydı. Çok hareketli değildi. Birkaç poz resmini çektim, daha sonra onu yuvasına geri bıraktım. Aslında birçok oltacı, bu böceğe hiçbir balığın dayanamadığını söylüyor. Ben bunu oltaya takmaya kıyamadım. Eve balıksız döndüm ama güzel resimler çekmiştim.

İşte minik devimiz:

Saygılarımla...

Onur G. HİTİT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024