agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Aperitifler, Çorbalar, Salatalar, Soslar
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Prev Önceki mesaj   Sonraki mesaj Next
Eski 03-02-2010, 00:19   #1
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Bardakta Mısır

Gece Gece gine pis boğazlığım tuttu Şuan yeni bitirdim sizlerlede paylaşmak istedim , Aperatif ve tembel bile olsanız aklınıza geldimi mutfağa götüren bir tarif.Patlamış mısırın pabucunu dama attıran bir lezzet.Kullandığınız malzemeler lezzeti çok etkilemekte zira her seferinde farklı oluyor

Name:  images.jpeg
Views: 5677
Size:  2.1 KBName:  images2.jpeg
Views: 5834
Size:  2.5 KB
Malzemeler :
1.Bim'den Konserve tatlı mısır veya dondurulmuş fresh mısır (tat ve diğer yemeklik mısırlarla güzel olmuyor çok denedim,mısır aslen tatlı olmalı içeriğine baktığınızda şeker yazıyorsa almayın boşuna. )
2.Margarin
3.Karabiber
4.Tuz
5.Knor Acı sos

Mısırı Tencereye koyup su ilave edip 5 dk. kaynatın.(Buharla pişirme sisteminiz varsa daha lezzetli oluyormuş)
Sonra Suyunu Süzün konserve ise tercihe bağlı kaynatmadan önce yıkayabilirsiniz.Aynı tencereye geri koyun biraz döndürün suyunu atsın . Sonra Margarin ekleyip devamlı mısırları ezmeden karıştırın Eriyince Tuz , karabiber isteğe bağlı acı toz biber ekleyin.(Margarin tuz ve karabiber ölçüleri isteğe bağlı fakat karabibere dikkat edin çokta abartmayın ) Çok az tabakta dinlendikten sonra Bardağınıza doldurun tatlı kaşığı ile sıcakken yiyin.
Acı seviyorsanız Knor Acı sos üstene dökerek yiyebilirsiniz.Önceden döküp karıştırmayın.

Afiyet olsun

Ek not:Patlamış mısırla kesinlikle olmuyor denemeyin boşa tatlı mısır olması şart.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024