agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-08-2008, 14:52   #31
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2007
Galeri: 38
Selahattin hocamla biz et işini halletsek iyi olur bir gün önceden biz o işi ayarlarız.Geleceklerin sayısı kesin olsun ona göre alım işini organize ederiz.

Süha Şendoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2008, 19:38   #32
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili turco, ben de zaten alınganlık yapmayacağını düşünerek yazmıştım. Teşekkür ederim.
Arkadaşlar, Cumalı kızık'a gideceğimiz gün mü Tokat kebabı yapacaksınız? Peki, çok geç olmaz mı? Bence kebap işini başka zamana ertelemek gerekecek.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2008, 19:42   #33
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili Sebo, evimiz sana daima açıktır biliyorsun. Biz burada olalım veya olmayalım.
Hayırlısıyle sen kapağı bir Bandırma'ya at. İstediğin zaman toplantı yaparız.

Eski 06-08-2008, 20:21   #34
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Kasap üye bulalım derim

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2008, 07:10   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin YILMAZ Mesajı Göster
Kasap üye bulalım derim
Sevgili Öğretmenim !

Aslında güzel fikir ancak oralara bizler ancak böyle günübirlik gelebiliyoruz. Bir kasabı AĞAÇLAR NET te üye yapabiliriz sanırım. Tüm kasaplara ve manavlara duyrulur. Yalovadan istediğiniz bir şey olursa seve seve getirmeye hazırım. Hoş nasıl olsa bizim taka ile gelmeyi planlıyorum. Kısmetse bir akşam önceden gelip akraba ziyaretinde bulunabiliriz diye düşünüyorum. Eşimle konuşup karar vereceğiz tabii. Biliyorsunuz genelde iç işleri bakanının dedikleri etkendir. Ne diyelim. İlk evlendiğimizde general bizdik zamanla bir baktıkki bütün rütbeler sökülmüş ve usta asker durumuna düşmüşüz. Bu bir yakınma değildir haberiniz ola. Kimbilir belkide yaşamın gereği.

Not: Bütün bekar arkadaşlara duyrulur. RUTBENİZE SAHİP OLUN. Bunları eşim okursa havalara girecek eyvah eyvah.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2008, 09:06   #36
Moderatör

Güler's Avatar

Ayyy, rütbeleri sökülmüş, er olmuş bir kişiye yakıştıramadım ben bunları. (şaka)
Generalken çok mu kükremiştiniz acaba? Eee sonucuna da dayanın o zaman.
Halbuki beylerimiz biz kadınların velinimetleridir (ekmek ağacımız -haaa hhaaaa). Zamanın da bizler de çalışıp sizlere yardımcı olmadık mı? Hala da çalışanlarımız dolu. Hem evde hem de dışarıda. Eve gelince sizler ne yapıyorsunuz? Hemen koltuğa uzanıp TV nin düğmesine basıyorsunuz, ama ya kadınlar? Hemen mutfağın yolunu tutup, akşam yemeği hazırlamaya koyuluyorlar. Yemek sonrası beyler, kahve bekler, hanımlar bulaşığa soyunur. Neyse anlatmaya devam etsem daha yazacak çok şey var ama işte ammmaaaa deyip keseyim.
Ya size erlik bile fazla, sizler emir eri olmalıymışsınız aslında.....

Eski 07-08-2008, 12:47   #37
Ağaç Dostu

Merhabalar.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Guler Mesajı Göster
Ayyy, rütbeleri sökülmüş, er olmuş bir kişiye yakıştıramadım ben bunları. (şaka)
Generalken çok mu kükremiştiniz acaba? Eee sonucuna da dayanın o zaman.
Halbuki beylerimiz biz kadınların velinimetleridir (ekmek ağacımız -haaa hhaaaa). Zamanın da bizler de çalışıp sizlere yardımcı olmadık mı? Hala da çalışanlarımız dolu. Hem evde hem de dışarıda. Eve gelince sizler ne yapıyorsunuz? Hemen koltuğa uzanıp TV nin düğmesine basıyorsunuz, ama ya kadınlar? Hemen mutfağın yolunu tutup, akşam yemeği hazırlamaya koyuluyorlar. Yemek sonrası beyler, kahve bekler, hanımlar bulaşığa soyunur. Neyse anlatmaya devam etsem daha yazacak çok şey var ama işte ammmaaaa deyip keseyim.
Ya size erlik bile fazla, sizler emir eri olmalıymışsınız aslında.....
Güler Hanım !

Yukarıdaki yazdıklarınızı okuyunca bunun hikayesini anlatma gereği duydum. Bu erlik generallik nereden geliyor.

Bir Cumartesi sabahı saat 05:30 sularında eşimle birlikte seraya çalışmaya gidiyoruz. Burda bir lokantamız var Güven lokantası. Yalovanın en nezih ve temizi diyebiliriz. Sahibide bizim Rizeli Metin mugallitmi mugallit bir arkadaşımz. Biz kapıdan girdik hanımla oturduk Metin bey geldi. Evde ailemizin aşçısı diyebileceğimiz kadar samimiyiz. İşte aramızdaki konuşma.

----Ne o abi sabah sabah sizi evdenmi kovdular nereye böyle.
----Hiç sorma düştük bir albayın eline bizi bu saatte ot yolmaya götürüyor.

---Seninkide bir şeymi Cemal bey bizim evde var bir general. Ot yolmayı bırak bize taş söktürüyor. Evlenirken general bendim yıllar sonra bir baktım rutbe mutbe kalmamış ombaşılığı bile elimden aldı. Şimdi usta askerim o ne derse o olur dedi.

Hanımla biz ve bize kulak kabartan bayanlı erkekli diğer müşteriler gülmekten çorbamızı içememiştik.

Baksanıza siz bizi emir eri yaptınız çıktınız. Eğer bende bunları Mahallenin Delikanlısına anlatmassam görürsünüz siz görürsünüz.

Saygıyla kalın.

Düzenleyen cemal.S : 07-08-2008 saat 14:22 Neden: Küçük bir imla hatası (Harf eksikliği)
Eski 07-08-2008, 13:46   #38
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Bursa'lı üyeler nerdesiniz ?
Planlama, Bademağacı, Zerdüşt, Hedera,Zfkg ve diğer üyeler..
Şu ana kadar Bursa dışından gelecekler sayıca fazla görünüyor ayıp olmuyormu ?
Haydi isimleri görelim..

Eski 07-08-2008, 22:36   #39
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili cemal.S, valla ben onu bunu bilmem, dediğim dediktir.
Biryerlerde okuduğum bir şeyi yazayım, siz beylerin pek hoşuna gitmeyeceği belli ama....
Allah, önce erkekleri yaratmış, sonra kadınları.... sormuşlar neden önce erkekleri yaratın diye. El cevap....Her şaheserin önce bir ön krokisi gerekir.
Beylerden özür dilerim, bunu ben söylemiyorum, bir yerde okudum.

Eski 07-08-2008, 23:48   #40
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
..Yalovadan istediğiniz bir şey olursa seve seve getirmeye hazırım...

Anadolu divanem benim gelirken ocağınıda getir ne olur ne olmaz benimkisi yetersiz gelebilir.

Eski 08-08-2008, 00:36   #41
Moderatör

Güler's Avatar

AAA bende de var Tokat kebap ocağı.
Oğuz, siteden nasıl yapılacağını ciddi ciddi okudu. Malzemelerini de aldı. Ben size yapacağım dedi. Yaptığını görmeliydiniz..... Etlerin birazı pişti, birazı yandı. Biberler resmen kavruldu. Patlıcanlar diri diriydi. Tek güzel pişenler alt tabaktaki domatesler olmuştu.
O kadar hevesle başlamıştı ki. Hiç birimiz tık demeden zor zor yutkunaraktan yedik. En nihayet kendisi '' bir dahaki sefere daha güzel yaparım'' dedi. Hep birden güldük.

Eski 08-08-2008, 01:05   #42
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
. Ne diyelim. İlk evlendiğimizde general bizdik zamanla bir baktıkki bütün rütbeler sökülmüş ve usta asker durumuna düşmüşüz.
.
Maydonoz olmadan duramayacağım..
Doğa dengesini kuruyor Cemal Bey

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2008, 01:31   #43
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Sevgili çekirdek, bu cevaba saygı duruşuna geçilir ancak) Süper maydanoz)

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2008, 02:09   #44
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Aslan zaman zaman eşine liderliği verir, Ama zaman zaman.

Onu aslan olan bilir!

bir maydonoz daha

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2008, 03:03   #45
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Aslanlar anladı onu) Maydonoza devam)

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2008, 07:44   #46
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Maydonoz olmadan duramayacağım..
Doğa dengesini kuruyor Cemal Bey
DİKKATTTTT.

Ağaçlar net emir eri takımı arka cebinde taşıdığı 5000 yıllık erkeklik egosunu yenmiş feminist düşüncelerle emir ve görüşlerinize hazırdır komutanım.

Uykulu uykulu eyvah eyvah.

Gecenin bu saatinde gece yürüyüşü var sanırım. Baksanıza generaller ellerinde birer demet maydonozla sessizce eratı iştimaya çekiyorlar. Başka bir emriniz varmıydı komutanım. Bir daha dünyaya gelirsem ve evlenirsem ben rutbemi korumanın yollarını öğrendim haberiniz ola.

Şaka bir yana Derya hanım, kimbilir belkide bu yaşamın gereğidir diye konu ile ilgili ilk mesajımda yazmıştım. Kısacası yukarıdaki cümlenizi destekliyorum bilesiniz. Doğrusu yaptığınız pek maydonozluk sayılmaz rica ederim.

Saygıyla.

Not: İki adet kebap ocağı arabamın bagajında hazır olacak haberiniz ola. Ne kadar ocak fazla olursa iyi olur diye düşündüm bir an. Yinede tam listeye göre hareket ederiz diyelim.

Eski 08-08-2008, 08:16   #47
Ağaç Dostu

Şimdi baş komutan gelirse görürsünüz başlığı kahve başlığına çevirdiniz .

Eski 08-08-2008, 09:59   #48
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Dediğinizde haklısınız Selahattin Bey, öyle oldu ama kendimizi tutamadık. Konu pek güzel olunca...
Hem zaten ben konudan pek te uzaklaşmış sayılmam. Çünkü maydonoz derken, Cumalıkızıkta yapılacak kebabın içine maydonoz da konabilir mi, doğa içine oturtacağımız ocağın ayaklarının ille de dengede durması gerekir mi, dengesizlik hayatı, pardon kebabı ve alacağımız zevki azaltır mı diye düşünüyordum..

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2008, 13:40   #49
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Dediğinizde haklısınız Selahattin Bey,

Dengesizlik hayatı, pardon kebabı ve alacağımız zevki azaltır mı diye düşünüyordum..
Sevgili Çekirdek.

Doğru söze bırakın baş komutanı baş deli bile bir şey diyemez.

Selamlar.

Eski 10-08-2008, 22:06   #50
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Toplantı çok güzek geçecek heycan içerisinde bekliyorum. En kısa zamanda toplantının ayrıntılatını yazacağım çeşitli görüşmeleri yaptıktan sonra. Tekrar bir araya geleceğimiz için çok mutluyum...

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2008, 14:37   #51
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sebahattin Sargın Mesajı Göster
Toplantı çok güzek geçecek heycan içerisinde bekliyorum. En kısa zamanda toplantının ayrıntılatını yazacağım çeşitli görüşmeleri yaptıktan sonra. Tekrar bir araya geleceğimiz için çok mutluyum...

Sevgiler

Sevgili Sebo,
Bursa'lı üyelerden ses seda yok anlaşılan senden davet bekliyorlar.

Eski 12-08-2008, 09:43   #52
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turco Mesajı Göster
Sevgili Sebo,
Bursa'lı üyelerden ses seda yok anlaşılan senden davet bekliyorlar.
Sevgili Turco !

Lutfen sizde yanlış anlamayın. Katıldığım Bursa toplantısında edindiğim izlenimi sizinle paylaşmak isterim. Bursa ekibinden katılan arkadaşlarımız o kadar içtendiki bunu yazarak anlatmaya benim gücüm yetmez. Ancak hepimizin bir proğramı var. Kesinlikle bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Arkadaşlarımız proğramları olanak verirse bize katılmaya can atacaklardır. Kısacası kimseden davet beklediklerini düşünmüyorum. Katılamazlarsada canları sağ olsun. Ne diyelim.

Sevgili Sebahattin şu Cumalıkızık proğramını açıklaki içimiz rahat etsin. Artık şu listeyide bir güncelle ne olur. Yoksa odun toplamakta sana yordım etmem haberin ola.

Herkese selam olsun.

Saygıyla, sevgiyle.

Acemi çırak.

Eski 13-08-2008, 06:51   #53
Ağaç Dostu

bademagacı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Sessiz kalışımın sebebi;baştan geliyorum deyip te sonradan gelememe durumuna düşmek istemeyişimden..
Gelecek olan listesine baktım da,aralarında çok özlediğimiz üyeler var.
İnşallah görüşürüz diyelim..

bademagacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2008, 10:29   #54
Moderatör

Güler's Avatar

Bizler de seni çok özledik.

Eski 13-08-2008, 14:37   #55
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Sevgili Sebo,
Cemal bey haklı programı açıklama zamanı geldi herhalde.
Et işini son güne bırakmamak için Selahattin hocayla bir gün önceden alabiliriz **** oradan alma imkanı olurmu istersen onu araştıralım.Orada kasap dükkanı olduğunu tahmin etmiyorum ama civarda belki vardır.Önümüzdeki hafta Selahattin hocanın yanına gideceğim orada bu işi konuşabiliriz.

Eski 13-08-2008, 16:43   #56
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili turco, daha evvel de arkadaşlar yazmışlardı. Ama ben de kendi adıma yazmak istiyorum. Lütfen gerekli malzemeleri siz tedarik edin, masrafı bölüşelim.

Eski 15-08-2008, 07:56   #57
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Guler Mesajı Göster
Sevgili turco, daha evvel de arkadaşlar yazmışlardı. Ama ben de kendi adıma yazmak istiyorum. Lütfen gerekli malzemeleri siz tedarik edin, masrafı bölüşelim.

Güler hanım haklılar. Her masrafın paylaşılması kaydıyla malzemelerin önceden hazırlatılmasında fayda var. Bu Tokat kebabı işi birazcık zahmetli bir iş. Ben pek anlamam bizde hanım halleder o konuları. Ben sadece yerim. Şöyle yufka ekmeğin arasında bir güzel olur.

Proğram ve odun(Sebo merak etme en küçüğünden en büyügüne Sansarlar emrinde) konusunda Sebahattin beyden ilgi bekliyoruz. Hoş Sebodan çok şey bekliyoruz her toplantıda. Bursadaki diğer arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacı olabilir diye düşündüm bir an.

Saygıyla.

Eski 15-08-2008, 09:14   #58
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Şimdi işlerimin yoğunluğundan dolayı ne yazık ki ihmal ettim toplantımı, bunun için hepinizden özür dilerim. Önümüzde ki hafta Selahattin Hocam ve Turco ile buluşup bu konuyu bir açıklığa kavuşturacağız. Yani biraz daha bekleteceğim sizleri program için.

Cemal Ağabeyciğim;

Siz gelin yeter ki ben Sansar ailesini baş köşede oturtacağım. Misafir hiç çalıştırılırmı yahu

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2008, 14:17   #59
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Sevgili Güler hanım, Cemal bey,
Malzemeleri biz önceden tedarik ederiz.Siz merak etmeyin mühim olan sizlerin memnun kalması.Kebap işine Selahattin hocam karar verir çünki bu işin uzmanı o biz sadece kendisine malzeme konusunda yardımcı olacağız.
Hepinizi sağlıklı bir şekilde bekliyoruz.

Eski 18-08-2008, 23:01   #60
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Bol ziyafetli ve hoş sohbetli bir toplantı daha. Ama ne yazık ki şehir dışında olacağım.Üzülerek katılamayacağım. Ama aklım sizlerde kalacak. Şimdiden sizlere iyi eğlenceler diliyorum.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024