agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni4753Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-01-2013, 23:12   #481
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
Hariçten Gazel Okumak

hariçten gazel atmak olarak da kullanılabilen;
- bir konuyu iyice bilmeden üzerinde görüş ve düşünce ileri sürmek,
- bir konuşmaya yersiz ve zamansız katılmak.
anlamlarına sahip deyim.

eskiden özelikle meyhanelerde gazel okumakla görevli "gazelhan"lar bulunurmuş. sesleri güzel olan bu kişiler oranın kadrolu gazel okuyucuları imiş ve bu işten para alırlarmış. meyhanede insanlar kafayı bulup da kendinden geçince malum başlar ya herkes bağırmaya, çekilmez olur tabi bu gürültü. o nedenle gazelhan'ın bulunduğu yerin arkasındaki duvara yazılırmış "hariçten gazel okunmaz" diye. etraftan her önüne gelen birşey söylemeye başlamasın, gazelhan'ın sesini bastırmasın diye.

Bir balonda belki o söz aklına geldi diye ( Sayın Müjgan Yılmaz ''O gün malina'nın doğum günü değildi, hadi ağaçlar.net kuruluş yıldönümü neyin olaydı o zaman yine sesimizi çıkarmazdık. Konu başlığını okumadan "balon" şişirmeyin bence.'') sayın Liium'u mosmor edeceğinize buna höşgörü ile bakılamazmıydı acaba diye düşünüyorum inanın. Eminim ki Liliumda o günün Sayın Malinanın doğum günü olmadığını ve İstanbul Toplantısı olduğunun farkındadır.
Dikkatsizlik başa bela ))
O lafları eden sevgili adaşım Müjgan Yılmaz değil, bendim Cumhur bey.
Sevgili Lilium için de dikkat çektiğim şey bu dikkatsizlikti sadece.

missmenas beğendi.
Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2013, 23:42   #482
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın Müjgan Hanım,
Ben de diyorum ki, bu ufak tefek dikkatsizlikler tolere edilebilir.
(Not: Ben mesajımda düzeltme yaptım. Bilginize)

Halbuki 472 nolu mesaj olduğunu, Balonun 463 nolu mesajda olduğunu önümdeki not ta yazılı idi. Beyin de bir bilgisayar gibi çalışmaya başladı. Biliyorsunuz bazı proğramlarda ismi yazdığınız ad soy ad otomatik olarak ekleniyor. Her halde benim beyin de Müjgan adını duyunca Yılmaz'ı ot0matik olarak ilave etti.

Esas mesele, bu söz biraz fazla dikkat çekmek olmamış mı?

Lilium ve katmer beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 10:58   #483
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Galeri: 167
Sevgili Cumhur Tonba, nisan toplantısı daha eğlenceli geçecek. Çünkü herkes ağzından çıkacak balonu düşünüp ona göre poz verecek

betito, cemal.S, Tura ve 4 kişi beğendi.

Düzenleyen katmer : 16-01-2013 saat 11:30
katmer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 12:59   #484
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Sayın Lilium'un yazdığı esprilerin içinde ben bunlardan başka almadım diyen YeniGine çaktırmadan bohça yapmış kendisine gören oldu mu?

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 13:29   #485
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız Mesajı Göster
gören oldu mu?
Olmaz mı hiç
Hepsi birbirinden şahaneydi.. Devamını da bekledim ama espriler mi tükendi acaba
En çok da buna güldüm.. Yenigine

Bu kadın deli, çılgın, hiperaktif.. Çok tatlısın YeniGine

cemal.S, Lilium, Tura ve 3 kişi beğendi.
selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 13:33   #486
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Ben de çok güldüm ona ve arkasından bohçamı alıp kimseye görünmeden kaçayım yazısını birleştirince çok daha komik oluyor.
Biz toplantıya katılamadık diye işi espiriye döktük.
Toplantı o kadar sıcak geçmiş ki arkalarından kafe alev almış ( Söylemeden duramadım. Bu durum esprili anlatılsa da kafe sahibi ve çalışanları adına çok üzüldüm)

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 14:04   #487
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Olmaz mı hiç
Hepsi birbirinden şahaneydi.. Devamını da bekledim ama espriler mi tükendi acaba

Deli öyle mi?

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 16:23   #488
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sağoluuun. Aslında iki fotoğrafta (Sadece Halil Bey, selis mi tohum torbaları hazırlar; ben de hazırlıyorum işte!..) pozu idi.
Yastık kılıflı poz da yine Sayın Halil Önen, sevgili selis, sevgili Ayşe Yıldız için idi. Bir poz daha vardı ki o da yere düşen tohumları topluyor idim; o da sadece sevgili selis mi yerden tohum toplar idi. Fakat tam o pozumda makinede bir sorun oldu.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 16:27   #489
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Sevgili arkadaşlar,

Benim erken çıkışım nedeniyle, getiirilmiş olan armağanların dağıtılmasını bekleyemedim. Tam ben çıkarken gelen sevgili Zafer İnandıklı ile de merhabalaşacak kadar görüşebildik.

Ertesi günü beni mesajla aradı, bana ayırdığı bitkileri göndermek için adres istedi.

Kargoyu ödemeli göndermesini rica ettiğimde bir de güzel haşladı!

Ve bugün koli geldi!..

Dostlar, ben uluslararası taşımacılık alanına yıllarımı verdim; bir sap çiçekten 200 tonluk trafoya, 36 metre boyunda tiyatro perdesinden gebe sığıra kadar bir çok nesnenin taşımasını gerçekleştirdim; Zafer Beyinki kadar titiz hazırlanmış koli görmedim!

İrili ufaklı bir sürü saksıyı ve köklenmiş çubukları bir kolinin içine dikey olarak öylesine özenle istiflemiş ve güvene almış ki!.. Çalışma hayatımda elime geçse, tüm personele ve sürücülere ders olarak gösterirdim.

Teşekkür için uygun söz bulamıyorum.

Sevgili Zafer Bey, Sağ olun, var olun!

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 17:24   #490
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster

Deli öyle mi?
Kim ki? Bilelimde değneğimizden olmayalım.. Ne olur ne olmaz Cemal sen dikkatli ol ortalık akıllı pardon deli kaynıyor. Hele bir Cevizci varki balonlarla dolaşıyor. Balona yazı yaz sonra uçur sonuç ortada.

Vah vah Yemiş kafayı.. En sonunda olacak oldu.. Yüz kere söyledim dikkat et kendine takılma sağa sola diye. Sanane elin üç keçisi beş oğlağı.. Sen ÇİLLİYLE idare et gitsin..

Biraz fazlamı oldum ne? Çooook seviyorum seni çook.

Saygıyla.

Lilium, Tura, kasap.94 ve 4 kişi beğendi.
cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 21:43   #491
Ağaçsever

küncü's Avatar

Giriş Tarihi: 11-11-2012
Toplantıdan sonra gecikmeli okudum mesajları, bitmek bilmedi...

Aman ha! Yanlış anlaşılmasın! Daimi olsun mesajlar, toplantılar, paylaşımlar, gülüşmeler, espiriler, fotoğraflar, bitkiler; Zafer beyin güzel bitkileri, kurabiyeler, kuruyemişler, kurutulmuş cennet meyveleri ve cennetten çıkma samimi ve güzel insanlıklar...

toplantı organizasyonu öncesi, süresince ve sonrasında emeği geçen hepinize teşekkür ederim.

küncü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 22:28   #492
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Olmaz mı hiç

Allah allah ANADOLUNUN Fatması bu olmasın. Tarif aynen uyuyor. Aslında tarifi yapan mı yoksa...

Ah Cemal ah sen bu kafayla daha çok ararsın Çapaya dayanmış eriyen Fatmayı...

Çok güzelsiniz sağolasınız..

Saygıyla.

Eski 16-01-2013, 23:30   #493
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Deli öyle mi?
Bilmiyor muydunuz?
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
Allah allah ANADOLUNUN Fatması bu olmasın. Tarif aynen uyuyor.
Yenigine değil mi? Aynen tarif ettiğiniz gibi

Cemal Bey toplantıya da damganızı vurdunuz ya, helal olsun.. Sözünüz, sazınızla siz bu sitede bir ekolsünüz.. Hiç bilmediğim, duyup da unuttuğum mısralara sayenizde yeniden aşina oluyorum.
Hep var olun.. Diğer toplantılarda da muhteşemliğinizi devam ettirin lütfen..

cemal.S, Lilium, Tura ve 7 kişi beğendi.
selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 23:34   #494
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
En sonunda olacak oldu.. Yüz kere söyledim dikkat et kendine takılma sağa sola diye. Sanane elin üç keçisi beş oğlağı...
Doğru söze ne denir ki,

Toplantıya biraz mizah katmak istedim en çok da sana nazım geçer diye en fazla senin fotoğraflarına yazdım, tüm arkadaşlar bunun bir mizah olduğunu anlayarak hepsi hoşgörüyle karşıladılar, çok sağolsunlar, hatta benimde benimde fotoğraflarıma yaz diyenler oldu, çok şükür ki hiç bir arkadaşımdan kötü bir mesaj almadım.

Fakat bir şeye açıklık getirmem lazım.

Bu yaptığım mizahi yaklaşımı beğenmemiş olabilir hatta kızanlarınız dahi olabilirdi, saygı duyardım,
Bu mizahi yaklaşım hoş görülmemiş olsa dahi hoş görülmeyen fotoğraf en son fotoğraf olmalıydı, diğerlerinin de konuyla başlıkla günün amacıyla hiç bir ilgisi yok hepsi bir mizahtı mizahın da başlığı olmaz.

Mizah, hayatın güldürücü yönünü ortaya çıkaran sanat türüdür.

Bende bu yönden bakarak toplantıya başka bir renk katmak istedim, "tüm arkadaşların affına sığınıyorum" diyerek bunun bir mizah olduğunu anlatmak istedim çok şükür ki, kimsedende (Bir kişini haricinde) olumsuz bir şey almadım, anlayışınız için hepinize çok çok teşekkür derim.

Benim de kendi yazdığıma en çok güldüğüm bir fotoğraf şu, delimiyim ne, kendim yazıyorum kendim gülüyorum.

New_DSC_8113.jpg

Her iki üyemizden (ve tüm üyelerimizden) çok çok özür diler anlayışlarından dolayı teşekkür ederim, hele ki sevgili sındırgılı beni yakalamasın boğar herhalde.

Güzel renkli bir istanbul toplantısından sonra başka bir toplantıda buluşmak dileğiye sevgiyle kalın sağlıçakla kalın derken

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
Lilium,
Senin artık kurtuluşun yok. Bu iş üzerine kaldı. O balonlar harikaydı bence. Önemli olan gülümsetmen. Kahkaha attırman. Bir dahi ki toplantıya hazır ol. Eminim ki herkes toplantıdan sonra Lilium'un balonlarını görmek için sabırsızlanacak.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi katmer Mesajı Göster
Sevgili Cumhur Tonba, nisan toplantısı daha eğlenceli geçecek. Çünkü herkes ağzından çıkacak balonu düşünüp ona göre poz verecek
Morarmak isteyen var mı?

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 23:44   #495
Ağaç Dostu

Alıntı:
.......... Aslında tarifi yapan mı yoksa...

.................................................. ..........................
Saygıyla.
Benden söylemesi siz kesin Fatmasınız yakaladım sizi... İnanmazsanız FATMANIN son dörtlüğünü okuyun sizlere ne kadar benzediğini göreceksiniz...

İltifatınız için teşekkürler bir katkım olduysa kendimi mutlu adlederim hepsi bu ..

Sağolun.

Tura ve YeniGine beğendi.
Eski 17-01-2013, 00:00   #496
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

"Benim de kendi yazdığıma en çok güldüğüm bir fotoğraf şu, delimiyim ne, kendim yazıyorum kendim gülüyorum."

Ellerinize sağlık Sayın Lilium, yine güldürdünüz beni. Evet haklısınız, gerçekten çok güzel olmuş bahsettiğiniz kare.

cemal.S, Lilium, Tura ve 6 kişi beğendi.
Eski 17-01-2013, 18:59   #497
Ağaçsever

Fatma Acar's Avatar

Giriş Tarihi: 17-01-2013
Harıka bir ortamdı beni teşvik eden arkadaşıma çok teşekkürler,ayrıca sizleri tanıdığıma çok memnun oldum saygılar.

cemal.S, Tura, Nevzat ve 2 kişi beğendi.
Fatma Acar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2013, 01:20   #498
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

İstanbul Toplantısında bulunan bayanlardan nacizane bir ricam olacak... Lütfen!.. Magnetleri alırken hep düşündüğüm bir kaktüs saksısında, bir çiçek saksısında süs... Onun için bir saksıya süs olarak kullanan var ise fotoğraflayıp yayınlar ise ben çok memnun olacağım.
Sevgili Güler Hanım'dan da özelden rica ettim sanırım mesajı görmedi. Yani mümkün ise, fotoğraflayabilir iseniz ben sevineceğim. Şimdiden teşekkürler.

Eski 19-01-2013, 06:05   #499
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Yeni Gine, haklısınız-çok özür dilerim, bana özel mesaj atarak yazmıştınız ama bu sıralar bazı ailevî işler yüzünden çok koşuşturdum ve bu arada unutuvermişim.
Kusura bakmayın.

Bana düşmediği için, magnetli bir fotoğraf gönderemiyorum.

YeniGine beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 15:53   #500
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Sevgili YeniGine hediye ettiğiniz magneti saksılarım plastik ve toprak olduğu için saksıya süs yapamadım fakat sizin için saksının kenarına koyarak fotoğrafladım, çok yakıştı Tekrar teşekür ederim hediyeniz için.
Sevgiler.

fotoğraf (13).jpg

Saksıdaki menekşeyi menekşe yaprağından kendim ürettim, menekşe başlığı altında ilk halinin fotoğrafı var.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 16:39   #501
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili loveflower çok teşekkür ediyorum, ellerine sağlık... Evet çok güzel olmuş; zaten hep bu şekilde düşünerek almıştım onları. Bu şekilde de görünce mutlu oldum, sağol.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024