agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2007, 23:04   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-06-2005
Galeri: 175
24 saatte bir tek papatyamız bir not düşmüş nerede millet?
Nasrettin Hoca nın Timuru ziyaretine dönmesin iş.

Erguvan Muhibbi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2007, 12:49   #32
Ağaç Dostu

Ophrys's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2006
Galeri: 25
Merhaba ben oğlumu bırakıp birkaç saat aktif katılabilirim. Aktif olarak üye kaydı yapsak mesela? Hemen oracıkta.

Ophrys Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2007, 16:44   #33
Ağaç Dostu

Ophrys's Avatar

İzmir'li arkadaşlar neredesiniz?

Eski 07-04-2007, 17:32   #34
Ağaç Dostu

Ophrys's Avatar

Başlığı mı değiştirsek?

Eski 07-04-2007, 20:53   #35
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Erguvan Muhibbi Mesajı Göster
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adabayrakoglu Mesajı Göster
Merhaba ben oğlumu bırakıp birkaç saat aktif katılabilirim. Aktif olarak üye kaydı yapsak mesela? Hemen oracıkta.
Alıntı:
Alıntı:
Başlığı mı değiştirsek?
Ben gelsem bir işe yarar mıyım?

Biliyorum böyle sormamam gerekir. Ama afedersiniz, duruma bakınca sormadan da edemedim...

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2007, 21:08   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-01-2007
Galeri: 56
Bir havuz hesabı açılıp oraya nakdi yardımlar yapılabilirmi?Buradan çay kahve veya plastik bardak göndermek pek ekonomik olmaz.Hesap açılmazsa,ben kendi hesabıma çam sakızı çoban armağanı bardak,çay kahve göndereceğim.
Cumartesi gecesi eczane nöbeti olduğu için çok istememe rağmen gelemeyeceğim.

Kolay gelsin...

Sergüzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2007, 21:53   #37
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Alıntı:
Mayıs ayında rahat olmak için şimdi çok çalışıyoruz, Plumbago şu anda Çanakkale'de, ben de sürekli kent dışındayım

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2007, 22:39   #38
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
Arkadaşlar

Plazma kiralanabilir, kira bedelini aramızda toplayamaz mıyız? Ayrıca küçük bir el broşürü hazırlanırsa ben bedelsiz basacak bir sponsor bulmaya çalışabilirim.

herkese kolay gelsin

inci

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2007, 00:30   #39
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Buradan oraya gider mi?! Olsun.Fuara İstanbul veya yakınlarından arabası ile gidecek olan olursa açılır kapanır minik ve şirin ve hafif bambu sandalyeler ve masa-sehpa verebilirim.

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 15:39   #40
Ağaç Dostu

Dostlar bu Fuar işini beceremeyecek miyiz yoksa?

Eski 11-04-2007, 17:59   #41
hfz
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2006
Galeri: 5
Alıntı:
Ben standımızda aktif görev alabileceğimi daha önce belirtmiştim.. (Tabii Allah korusun, çok çok büyük bir aksilik hastalık gibi bir şey olmazsa.)

Sitemizin amacı doğrultusunda fuardaki sunumumuz, tanıtımımız hakkında bir yorum yapamıyorum yeni bir üye olduğumdan ve bilgimin azlığından dolayı.. Sanırım öncelikle fuarda neleri sunabileceğimizin kararının verilmesi ve bu doğrultuda hazırlıkların yapılması gerekiyor.. Bunun için de konuda uzman ve sitede yönetici konumunda olan arkadaşlarımıza daha çok iş düşüyor karar mekanizması olarak..

Plazma, semaver gibi şeylerde de pek bir faydam dokunamasa da dizüstü bilgisayarım var eğer bilgisayarda sorun çıkarsa son anda.. Plastik bardak-tabak-çatal gibi ihtiyaçları da karşılarım.. Kemeraltında toplu satıyorlar.. Derseniz ki semaver olmak zorunda değil, su ısıtıcısı getiririm, poşet çay ve kahvelerle idare ederiz.. Hatta yanına kek yapmaya bile çalışırım... Gerekirse ve ortama uyarsa evden dört adet sandalye de getiririm.. Sanırım fuarda bir masa ve iki sandalye veriliyormuş her standa..

Çiçek koyalım denirse Mum, Gardenya ve Ful'üm var bir İzmirli olarak.. Selluka ise malumunuz Mehmet Bey'de mevcut.. Ve daha başka çiçekler de sorun olmaz sanırım diğer üyelerimizle birlikte..

Yine de en önemli konu ne sunacağımız ve nasıl sunacağımız.. Gelen misafirlere neler anlatacağımız.. Ve bunları anlatacak konuda uzman kişiler..

Bağlantılarımız varsa eğer; özellikle ağaçlar ile, çevre, organik tarım, salon bitkileri ve aklıma gelemeyen tamamen bizim sitemizde olan konularla ilgili, akademik kariyeri olan kişileri standımızda ağırlayıp, fuara gelen kişilere uzman kişiler vasıtasıyla bilgiler sunmak da olabilir..

Özellikle Orman Yangınlarını ön plana çıkarabiliriz belki en önemli konu olarak tüm imkanları kullanıp..

Hatta ilk ve öncelikli tek amacımız bu konu bile olabilir.. Tam da yaz başlıyorken.. Mesela standımızda yanan ormanları (orman yanarken içindeki canlıların da yandığını gösteren) sürekli gösterebilir ve resimlerle donatabiliriz her yeri.. Eminim TRT'den bulabiliriz bu tür belgesel tarzı filmler.. Bu bana daha önemli geliyor aslında salon çiçeklerini tanıtmaktan..

hfz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 18:13   #42
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Erguvan Muhibbi, size mesajımda sözettiğim temel konuları çözmemiz gerek önce.
İzmir her zaman iş bitirmede yetenekli olmasıyla tanınır. Endişeye mahal yok.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 18:34   #43
Ağaç Dostu

Plumbago's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2005
Galeri: 17
Alıntı:
Bu konuda sıkıntınız olmasın, iş yoğunluğunu atlattıktan sonra organizasyona daha fazla zaman ayırabileceğiz

İzmir ekibinden birisi olarak, organizasyonla ilgili çok fazla bir sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum.

Plumbago Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 18:36   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-12-2006
Sevgili arkadaşlar,
Fuar konusu hem çok sevindirici hem de özveri isteyen bir konu. Hfz arkadaşımız bir anda herşeyi yüklenmiş. Ama onun da belirttiği gibi 2 iskemle, bir bilgisayarla dönecek bir iş değil. Önemli olan insanları standa çekebilmek.
İstanbul'dan ahkam kesiyormuş gibi oluyorum ama ne olur öyle algılamayın. Fuara katılacak tecrübeli arkadaşlarımız bir program hazırlayıp bunu fuar yönetimine sunsalar doğru olmaz mı? Örneğin ; 1. günü çimlendirme konusunda stand çalışmamız olacak ve ---- isimli kişi konu hakkında bilgi verecek , 2. gün orkideler hakkında ---- isimli kişi konuşacak ve saat 13-14 arası bir uygulama gösterisi yapacak.... şeklinde olsa, bunlar programlar halinde kapıya ya da girişlere asılsa daha iyi olmaz mı? Bunu sanıyorum Mine hn. önderliğinde organize edebilirsiniz.Herkesin çok yoğun olarak çalıştığı bir dönem olduğunu biliyorum. Bitkilerin uyanma dönemi.Bahçe faaliyetlerinin arttığı bir dönem. Ama verdiğim örnek tarzında çalışma yapılmazsa sadece anlamsız bir gövde gösterisi yapmış olmaz mıyız?

sukranayalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 20:17   #45
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Alıntı:
Bu fuarın İzmir'de olması bizim için bir şanş. Çünkü sitedeki uzman arkadaşlar çoğunlukla İzmir'de. Bu yüzden işin yapılamaması gibi bir durum aklımın ucundan geçmiyor. Önemli olan yapılan işin tadını çıkararak, siteye maksimum fayda sağlayacak şeyler yapabilmek. Bunun için de çok güzel fikirler yazılmış. İzmir'deki arkadaşlar iş yoğunlukları geçtiğinde, toplantı yaparak bunları kolaylıkla organize edeceklerdir.

Şu zaman kadar yazılanları kısaca toparlarsak;

- Mayısın 24,25,26,27 si olmak üzere 4 gün fuarda olmamız lazım.
- Fuarda görev alacak gönüllü arkadaşlara ihtiyacımız var.
- Standa bonsai, orkide, mum çiçeği, sucul bitkiler ve sellukalarımızdan örnekler konulabilir.
- Standa üretici arkadaşların ürünleri konulabilir.
- Saksılara sticker yapıştırılsın.
- Video sunumları olsun.
- Broşür dağıtılsın.
- İkramlar çay, kahve için gerekli malzemeler sağlanmalı.
- Dergi tanıtımı yapılmalı.
- Bilgisayar, LCD veya plasma TV ya da projeksiyon cihazı lazım.
- Fuar harcamaları için bir havuz hesabı açalım.
- Salon bitkilerinden çok orman yangınlarını öne çıkaralım.
- Standta akademik kariyerli kişileri ağırlayalım.
- Fuar için bir etkinlik programı hazırlansın.
...

- Standta görev almak isteyenler;
adabayrakoğlu, hfz...

- Malzeme sağlayabilecekler
plumbago - bilgisayar
pears - broşür için sponsor
cekirdek - masa, bambu sandalye (İstanbul'dan giden araç olursa)
hfz - bardak, tabak, çatal, gerektiğinde bilgisayar, masa, sandalye

Eksikleri, eklemek ve yapmak istediklerimizi yazmaya devam edelim...

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 20:30   #46
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
1- 4 gün oldukça uzun bir süre. Standta hergün en az 2 kişi olması gerektiğini ve bunun zorluğunu düşünürsek Şükran Hanımın da belirttiği programın önemi ortaya çıkıyor. Bu durumda standta duracak arkadaşların gerektiği zamanda orada olması yeterli olacaktır.

Daha önce benzer fuarlarda kullanılmış böyle bir program varsa, üzerinde değişiklik yaparak devşirme usulü bir program hazırlamak daha kolay olabilir.

2- Fuar harcamalarını paylaşmak için bir havuz oluşturma fikrini destekliyorum. Bunu, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere İzmir dışındaki illerdeki arkadaşların üstlenmesini öneriyorum.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 21:26   #47
hfz
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2006
Galeri: 5
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sukranayalp Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar,
Fuar konusu hem çok sevindirici hem de özveri isteyen bir konu. Hfz arkadaşımız bir anda herşeyi yüklenmiş. Ama onun da belirttiği gibi 2 iskemle, bir bilgisayarla dönecek bir iş değil. Önemli olan insanları standa çekebilmek.
Sevgili sukranayalp ve neredesiniz diye soran arkadaşlar.. Yanlış anlaşılmak istemem ama yazılarda biraz panikvari bir hava veya serzeniş gibi algıladığım için yazmıştım bu satırları.. Zamanı geldiğinde eminim ki tüm arkadaşlar birleşip çok güzel bir program yapacaklar.. Zaten bunu yukarıda belirtmişler..

Bu arada olması gerekenler olarak yazılanlar ilk etapta (plazma, bilgisayar,fuar programı gibi gerçekten önemli şeyler dışında) bardak-tabak, çiçek vs. gibi önemsiz şeyler.. Bunlar işin en kolay yanı olduğu için 'bunları halletmek kolay, hatta hallettik bile' demek adına yazdığım şeyler.. Keşke imkanlarım elverseydi ve yüklenmek adına çok daha fazla şeyler yapabilseydim.. Böylesine önemli bir organizasyonda en önemsiz şeyler benim yapabileceklerim.. O yüzden de herşeyi yüklenen bir görüntüde olmak kesinlikle düşüncem değildir.. Bu konuda yanlış algılanmak istemem..

Yine tekrarlıyorum; yazılan yazılardan dolayı bir şekilde İzmirli bir üye olarak 'buradayız merak etmeyin' demek adına yazdım bu yazıyı..

Ben zamanı geldiğinde yönetici ve konusunda uzman arkadaşlarla çok güzel bir program yapılacağına eminim.. Ve amacına ulaşan, başarılı bir fuar yaşayacağımıza da eminim..

hfz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2007, 21:41   #48
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Sadece bir malzeme listesi yazıp, sonra da beceremeyecek miyiz deyip ortalığı germenin gereği yok.

"Fuarda gezdiğim standlarda ağaçlar.neti tanıyan yok" diyen sizsiniz. Nerede tanıtmak için kullanılabilecek metin taslağı?
Buranın geleneği, fikri önerenin daha çok çalışmasıdır.

Çalışmaları ben takip ederim merak etmeyin.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2007, 09:08   #49
Ağaç Dostu

Plumbago's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2005
Galeri: 17
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sukranayalp Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar,
... Örneğin ;

1. günü çimlendirme konusunda stand çalışmamız olacak ve ---- isimli kişi konu hakkında bilgi verecek ,

2. gün orkideler hakkında ---- isimli kişi konuşacak ve saat 13-14 arası bir uygulama gösterisi yapacak....

şeklinde olsa, bunlar programlar halinde kapıya ya da girişlere asılsa daha iyi olmaz mı? ...
Geçen seneki fuarda seminer salonu oluşturulmuş ve her gün belirli saatlerde seminerler verilmişti. Hatta kendi konumla ilgili olarak benimde bir seminer sunumum olmuştu. Ancak bu seneki fuar programında seminerlerle ilgili bir çalışma göremedim. Bunun nedeni de geçen seneki seminerler 5 dinleyici ortalamasıyla yapıldığındandır diye tahmin ediyorum.

Ziyaretçilerin büyük bir bölümünü profesyoneller oluşturmakta ve bu kişilere bizim zaten verebilecek pek fazla bilgimiz olmayacak. Bizim asıl hedefimiz amatör ziyaretçiler olacaktır. Bu ziyaretçiler de genellikle fuar takviminden bir günü seçip (Genellikle haftasonu) o gün içerisinde tüm fuarı dolaşmakta ve genellikle çiçeklere ilgilenmektedirler. Biz her ne kadar hazırlanıp tanıtım ve sunum yapacağız desekte fazla ilgi olmayacaktır.

Bu sunumları stand içerisinde yapamayacağımıza göre ziyaretçileri fuar alanının dışında bir yere çıkartmak durumunda kalacak olmamıza ne fuar organizatörleri ne de fuardaki diğer stand sahipleri pek sıcak bakmayacaktır.

Diğer bir konu ise aslında önemsiz gibi görünen ancak belkide en önemli konu iskemlelerdir.
Fuar gezmek yorucu bir iştir malumunuz. Profesyonel ziyaretçiler için yine sorun oluşturmaz bu durum. Çünkü zaten genellikle insanlar bir birini tanımakta ve stand içerisinde rahatlıkla dinlenebilmektedirler. Amatör ziyaretçiler ise bu konuda sıkıntı yaşamaktadır. Dolayısıyla standımız kalabalık olacak ve insanlara ayakta bilgi vermektense oturup kahvesini yudumlarken bilgi vermek çok daha etkili olacaktır.

Benim sorum ise şu:

- Biz bu fuarda amatör bir sitenin tanıtımını mı yapacağız, yoksa profesyonel bir site reklam kampanyası mı hazırlayacağız?

Benim görüşüm amatör site tanıtımı yönünde. Çünkü burada bizler amatörce çalışıyoruz. İşlerimizden ayırabildiğimiz zaman kadar burada bulunabiliyoruz. Dolayısıyla ilgilenen insanlar sitemize gelirler gereken bilgileri buradan yani sitemizden alırlar.

Fikirleri burada tartışırız ancak bu işleri uygulamakta gerekiyor. Sizlerden isteğim burada "neler yapılmalı" yerine, "neler yapabilirim" konusunda bilgiler yazılması.

Fuar süresince yani 4 gün zaten ben fuarda olacağım. Konu ile ilgili detayları hfz, memet ve Mine Pakkaner'le görüşerek halledebileceğimize inanıyorum. Aceleye hele paniğe hiç gerek yok, önümüzde 40 gün kadar bir süre var ve yapmamız gerek iş, 9 metrekare alanda site tanıtımımızı 4 gün süreyle en iyi şekilde yapmak

Plumbago Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2007, 10:13   #50
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Biz bu fuarda amatör bir sitenin tanıtımını mı yapacağız, yoksa profesyonel bir site reklam kampanyası mı hazırlayacağız?
Tabii ki amatör bir sitenin tanıtımı...
İnternet üzerinden bir siteye girmeyi bilmeyenleri geçelim, bilenlerin için ekrandan siteyle ilgili bilgi vermenin de anlamı yok. Bilmesi gereken tek şey sitenin adresi, yani www.agaclar.net

Bence orada dağıtılacak küçük promosyonlar bu amaca hizmet edebilir. Ücretsiz yaptırabileceğiniz neler olabilir, bunları araştırıp, buraya yazabilirsiniz.

Gerisi, gelenlerle sohbet etmek

Eski 12-04-2007, 19:12   #51
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
Arkadaşlar

Aybala arkadaşımız çok güzel sıralama yapmış, bu maddeleri netleştirmemiz gerekiyor.
- Ben broşür için sponsor buldum, teknik konuları halleder, bastırırım. Gönderme konusunu ayrıca düşünmem lazım. Ancak içeriği ne olacak, tasarımını kim yapacak? Birisinin bu konuda görev alması gerekiyor. Çok da vaktimiz yok aslında..

-Plazma kiralama işini İzmir ekibinin halletmesi gerekiyor. Bedelini öğrenirlerse kimlerin katkıda bulunacağı ve nasıl çözeceğimiz belli olur. Plazma ekranda neler gösterilecek, bu içeriği kim hazırlayacak?

- Stand duvarlarına dijital baskılı posterler asılması düşünülürse ve birisi tasarlarsa, kargo ile gönderilecek bir boyutta olması kaydı ile baskı yaptırtabilirim.

benden bu kadar, herkese kolay gelsin )

inci

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2007, 20:27   #52
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Fuarda, üzerine stickerlerimizin yapıştırıldığı küçücük saksılarda, köklendirilmiş çelikler ve çimlendirilmiş bitkiler dağıtabiliriz, ücretsiz. Amacımzın bir bölümüne çok iyi hizmet eder bence.
Birer ikişer tanecik çeşitler olmamalı. Çoğumuz çeliklemede ve çimlendirmede yeteneksiz değiliz. Küçük saksıcıklara ve torflara vereceğimiz para da çok ağır olmayacaktır.
Örneğin ben 20-25 tane sardunya çeliğini şimdiden köklendirsem,20-25 tane Yuka ağacının meyve tohumlarından çimlendirsem(vallahi çimlendi..),
gibi gibi.
Her arkadaşın elinde vardır değişik tohum ve çelikler.
İstanbul ekibi olarak bir mazotlu araç ayarlayalım, gerekirse Yalova'ya da uğrayarak geçer. Buradan gitmesi gereken matbu gbi şeyleri de onunla göndeririz.

Eski 12-04-2007, 20:40   #53
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Oxxo mağazası yıllardır her bahar gelişinde binlerce bu tarz, saksıda çiçek dağıtır. Çok takdir edilesi bulurum, birçok kişinin evinde şimdi büyümüş olarak duruyorlardır herhalde.
Bu konuda hemfikir olursak hemen başlamalıyız üretime.

Eski 13-04-2007, 23:34   #54
Ağaç Dostu

Gerekli bağlantıları İzmirden Sevgili dostumuz Mehmet beye aktardım.
Ortalığı germemek için bu başlık altında başka mesaj yazmayacağım.
Sağ ve sıhhatte olursam İzmir'e fuara geleceğim www.agaclar.net
dükkanını ziyaret edeceğim. Ben öneriyi severim ama çalışmayı asla...

Eski 13-04-2007, 23:46   #55
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Ortalığı germemek için bu başlık altında başka mesaj yazmayacağım
Bunun yerine, iki de bir "Ne o, bu işi beceremeyecek misiniz, demekten vazgeçsem iyi olacak" diye bir karar alacağınızı umuyordum

Eski 14-04-2007, 08:15   #56
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Sihirli tabletçilerle konuşup ağaçlar.net logolu ambalaj yapmalarını sağlayabilir miyiz? Fuarda dağıtıldığında iyi etki yapacağına eminim. Aklımdaki fiyattan anlaşabilinirse eğer 100 tanesini ben karşılayabilirim.

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2007, 09:05   #57
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Toplantı öneriyorum.
Daha çabuk ve hızlı yolalınacağını düşünüyorum.
İllerdeki arkadaşlar kendi aralarında yapıp, ortaya çıkan sonuçlar paylaşılırsa eşgüdüm daha kolay sağlanır.
İstanbul'un hemen bu hafta sonu, ya da hafta sonları uygun değilse hafta içi mesai saatlerinden sonra bir gece toplanmamızı öneriyorum.
Önerim uygun görülürse sanırım Malina doğru yerde başlık açar.

Eski 14-04-2007, 10:03   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-01-2007
Galeri: 56
Herbirimiz kendi başımıza bir şeyler yaptırıp gönderirsek,yaptırılan malzemelerde(mesela poşet , kalem vs.) aynilik olmayacak,ikincisi fiatlar da artacak.Ben hala bir havuz oluşturulmasını öneriyorum.

Sergüzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2007, 11:26   #59
agaclar.net

malina's Avatar

Peki, Fuar dahil, bazı harcamalar için kullanacağımız havuzu oluşturmak için bir deneme yapalım.

Toplanan para miktarı ve harcamalar forum üyelerinin izleyeceği biçimde olmalı...
İlkeleri de belirlemekte yarar var. Aklıma gelenleri aşağıya yazıyorum. Üzerinde tartışalım.

1. Herkes hesaba yatırdığı parayı aynı zamanda forumda da yazmalı ki, toplanan para bilinebilsin.

2. Yapılması düşünülen harcama önce forumda yazılmalı ki, en uygun fiyatı bulma konusunda üyeler öneri getirebilsin.

3. Bir harcama için sponsor bulunabiliyorsa, önce o değerlendirilsin.

4. Ödemenin tamamını ya bir bölümünü, firmanın banner'ını yayınlayarak karşılayabileceğimiz ihtimalini hep göz önünde tutalım.

5. Site harcamaları için katkıda bulunanlarla, bulunmak istemeyenler arasında ayrım yapılmayacağı ve onların da böyle bir talepte bulunamayacakları, herkes tarafından bilinsin. Üyeler, harcama havuzuna katkıda bulunmak zorunda değildir.

6. Ayrıntılarını düşünmedim ama katkıda bulunanların kişisel sitelerinin ya da firmalarının bannerlarına forumda yer verebiliriz. Bu durum Madde 5'te sözünü ettiğim ayrım kapsamına girmez

Eski 15-04-2007, 09:06   #60
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Havuzun ilk damlası ben olayım. Fuar için 100 lira göndereceğim.

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024