View Single Post
Eski 14-04-2007, 21:30   #23
dollaway
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi COYOTE777 Mesajı Göster
Merhaba
Her konuya bir soru buluyorum hemen hemen çünkü hem amatörüm hem de birbirinden farklı istekleri olan 40 a yakın bitkim var ve tabi ki begonvilim de var.Şu an Giresun da yaşıyorum ve burada ege de ya da güneyde ki gibi begonvil pek göremiyorsunuz çok nadir var.Şunu sormak istiyorum forumu okudum umarım bişey atlamadım bu günler saksı değişimi için uygun mu ?Ve ben bilmediğim için begonvilimi kışın budamadım henüz oldukça küçük ve şu an çiçekleri var(40 -50 cm lik 4 dal) evde ışık alan bir yerde duruyor.Acaba budamamış olmamın vereceği eksikliği ne şekilde kapatabilirim yani bitkimin güçlenmesi için?
Cevaplarınızı bekliyorum ve Teşekkür ediyorum.
merhabalar ben de senin gibi yeniyim.özellikle begonvil konusunda ama şahsi kanaatim,begonvilinin en azından bu aşamada budama istemeyeceğidir.Benim de bi tane begonvilim var ve gerçekten çok narin bi bitki.Aslında bizim onu yetiştirmeye çalıştığımız iklim koşulları onu narin harin hale getiriyo.Ayrıca bu mevsimde çiçek açtırabilmen büyük başarı.Sanırım özellikle fosfor çiçekli bitkiler için en önemli besin kaynağı.Begonvil konusunda tavsiyelerini bekliyorum.Teşekkür ederim.

dollaway Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön