View Single Post
Eski 07-07-2010, 19:12   #197
hakan7960
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
Arkadaşlar herkese merhaba.Dikim zamanından beri tekrar görüşmek nasip olmadı.Nasip bu zamanaymış.Sizlerle müjdeli bir haberi paylaşmak istiyorum.Senelerdir biliyorsunuz köyümün mezarlığını yeşillendirmek ve ağaçlandırmak için uğraşıyorum.Her türlü olumsuzluk ve ilgisizliğe rağmen bu yarıştan hiç vazgeçmedim hiç yılmadan devam ettim.Mezarlığın 7 senedir ağaç gereksinimi %80 karşıladım sayılır.Ama bu beni ****** hiç doyurmadı önceki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi köyüm ve mezarlığın çevresi çok kıraç ve kırsal.
İşte bu kısır döngüyü kırmak ve köyümü yeşillere boyamak için çare aramaya başladım.Tesadüfen internette dolaşırken Cumhurbaşkanlığının sitesini gördüm ve dertlerinizi yazabilirsiniz diye bir köşe okudum.Buraya köyümün kırsallığından ve ağaçsızlığından bahsederek köyümün ağaçlandırılması için derdimi arzettim.Daha sonra orman bakanlığının sitesinden sayın orman bakanımıza,Ağaçlandırma genl müdürlüğünün sitesinden sayın müdüre aynı şekilde derdimi arzettim.
Bu haftanın başında müjdeli haber geldi.Köyüm olan Çobanköyün ağaçlandırma kapsamına alındığı ve çalışmaların başlıyacağı konusunda.Hemende orman işletmenin dozerleri gelerek ağaçlandırılacak köyün tüm etrafını sürdüler.Kır olarak alıştığımız yerler sürülünce değişik bir ortama kavuştu.Düşünün seneye fideler ekilecek ve ilerleyen seneler de benim köyümde yemyeşil ağaçlanmış ormanla çevrili bir köy olacak.Böylece ben de görevimi tamamlamış olarak bu ağaçların korunması ve büyümesi için çalışacağım.Bu duygularımı sizlerle paylaşmak istedim.Çok mutluyum çok..))

hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön